novinky 2011

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: novinky 2011

Příspěvekod nalini » sob 24 pro, 2011 9:20 pm

radula63: ještě pořád jsi ten vzkaz nepochopil správně :!:
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: novinky 2011

Příspěvekod mnitka » pon 26 pro, 2011 12:23 pm

Kolegové, pořídil někdo z Vás tento vůz (toto konkrétní kat.č)?
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... ltice.html

Je kvalita tisku a detalů lepší jako u předchozí serie těchto modelů? Pokud by byly k dispozici detailní obrázky bylo by to nejlepší. Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: novinky 2011

Příspěvekod kakapak » úte 27 pro, 2011 10:00 pm

mnitka píše:Kolegové, pořídil někdo z Vás tento vůz (toto konkrétní kat.č)?
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... ltice.html

Je kvalita tisku a detalů lepší jako u předchozí serie těchto modelů? Pokud by byly k dispozici detailní obrázky bylo by to nejlepší. Děkuji za odpověď.


Mám ho, kvalita laku je pro mne dobrá, na první pohled odstín není tak tmavý a hlavně na karoserii jsou vady typu neopracovanýho resinu a některých oken jsou zuby!
Údajně se jedná o novou formu ta původní se prý zničila a je fakt vidět rozdíly.
kakapak
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27 pro, 2011 2:49 pm

Re: novinky 2011

Příspěvekod Jezevec Pepa » stř 28 pro, 2011 11:46 am

Nejprve přikládám zkušenosti s PRAHOU a HOLÁŠOVICEMI

Mám doma oba, myslím si, že velkou slabinou je skutečně zpracování.
Otřepy u detailů (zejména koncová světla), světla u HLŠ jsem upravoval všechny u PHA dvě, tak že jsem si je vysadil zevnitř kasle a na stole pak upravil.
varianta háků při použití spřáhla, když není zkrácená vadí kinematice, která se o něj zarazí (na Praze to bylo již provedeno z výroby), u Holášovic jsem je bezproblému pinzetou vyndal a zkrátíl cca o 1 mm.
lak je skutečně s vadami,
-na dveřích zašpinění modrou barvou (1ks u HLŠ)
-otisky prstů byly všude po vnějšku modelu, u HLŠ i uvnitř , U PHA se mi povedlo dát model do 100% stavu, u HLŠ je pak po očíštění vidět zanedbatelně jiný odstín.
-Při zakoupení jsem první nabízený model (Praha) odmítl zdůvodu viditelných vad v laku asi 2x 2cm byly na karoserii tečky (cca1mm).
-na mém voze HLŠ je cca 1,2cmx3mm lesklý flek, pravděpodobně karoseri čistily od fleku jiné barvy, v prodejně jsem si toho nevšiml, stejně jako fleku na dveřích.
-znak Unesco a ornament velkého vozu je v jiném a zejména tmavším odstínu, než je ve skutečnosti, odstín dveří je v pořádku.
-Popisu jsou ostré a super, ale u HLŠ je jedna tabulka (z povolenou rychlostí,RIC,n apětí) dvojitá, tím padem vypadá jako rozmazaná, pravděpodobně se natiskla 2x
-Rozpadlou/odlepenou jednu stěnu jsem musel opravovat u PHA.
Nejhorší dojem na mě dělá provedení dveří, jsou samostatným dílem, který spíše na karoserii nesedí (u spodní části), dveře jsou zacvaklé čtyřma packama k hlavní karoserii, jenže například u PRH nebyly dostatečně docvaklé, ale u HLŠ jsou dokonce pacičky na lomené takže u jedněch v části u nápravy se odchylovali (zalepil jsem secundovým lepidlem.
Na kvalitu za vyšší cenu, na to co jsme byly zvyklí u RT-modell, u těchto modelů prozatím je jen ta cena vysoká.
Přesto z modelů mám radost a libí se mi. Mnoho detailů, interieru, znázornění bar. tabulek atd.
Pravděpodobně se, ale pokusím HLŠ vyměnit, zde je fakt hodně závad.


Dále některým se stalo, že chyběli nápisy, byl problémy s krabičkou (víko je o moc větší než polysteren), ulámané kulisy podvozků, model nelze zasunout do krabičky, v případě použití krátkých spřáhel ROCO nelze model vůbec vložit do krabičky, mnoho otisků prstů, zapadlé okna, uvolněné přepážky a špatné složení vozu
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: novinky 2011

Příspěvekod Jezevec Pepa » stř 28 pro, 2011 1:33 pm

Je vidět, že na modelu se pracovalo jestli s dobrým vysledkem bude záležet kus od kusu.

Zlepšení:
Byla provedena úprava balení, krabička je menší cca o 1,5cm a polysteren o 1cm to znamená, že již krabička drží na polysterenu.
Podvozky jsou ve tejné barvě se spodkem vagónu (původně byly tmavší)
Barva dveří je přibližně stejná ze znakem souhvězdí na karoserii (původně byla žlutá citrónovější).
Chyby v laku u mého vozu jsem nenašel (kvalita ACME/LS MODEL to stále není) - měl jsem v ruce ještě dva a tam jsem trochu něco našel ale..
Omaky prstů žádné.
Bohužel potisk vozu je také rozdílný, původně byl výraznější, ale teď mi přijde ostřejší a jemější zejména ve spodku vozu. Tak možná zlepšení.
Mirně a na první pohled neni vidět, že se změnil odstín modré.

Stejné:
Koncová světla je nutné vyndat a opracovat seříznutím otřepů a domalovat okraje stříbrnou barvu, zde je potřeba si vybrat model, aby šlo ubírat, jsou i ojediněle varianty, že při odělování došlo k narušení okraje světla.
Já používám spřáhla FLEISCHMANN, kdo používá ROCO tak musí trochu krabičku upravit.
Madla pro posun jsou nasazena tentokrát rovně a jsou opět zalepena sekundovym lepidlem, jenže jsou moc vysazena viz první roco brejlovec. Jelikož model chci provozovat na kolejišti tak se bojím snadného ulomení.

Zhoršení:
Bohužel dost výrazné, je vidět, že výlisek/opracování karosérie není totožný s původní sérií.
Okna nelícuji ještě víc a je možno vidět i zuby v rozích! Dále na konci vozu (strana dveří) jsou vidět nepřesnosti/nerovnosti v karoserii.
Tyto modely mají černý potisk v okoli rámu okna, jenže tentokrát je tento potisk menší než původně. Takže: otvor pro rám okna v karosérii je větší (1 mezera), u některých je vidět zub v rohu, lem rámu je stříbrný a dále následuje (2.mezera) zde průhled ve skle mezi lemem a černým potiskem na skle.

Pro mne není kvalita úměrná ceně (1300-1400Kč), a to díky opracování. Jinak na modelu je mnoho detailů(interiér) a potisků proto si myslím, že za danou cenu by měl být prodejný, jenže je nutné zapracovat na výsledném zpracování.
Přílohy
P1012545 – kopie.JPG
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: novinky 2011

Příspěvekod Jezevec Pepa » stř 28 pro, 2011 1:49 pm

ještě jedno foto - srovnání popisů
Přílohy
P1012533 – kopie.JPG
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: novinky 2011

Příspěvekod George V. » stř 28 pro, 2011 3:04 pm

Chlapi dík, díky vám jsem ušetřil... :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron