Mráča od ROCO v H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 18 kvě, 2011 11:12 am

ja se uz bal ze nebude vubec. Jinak se pry ladi karoserie.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod jirie123 » sob 25 úno, 2012 10:14 pm

Už jsem se jednou ptal, jak bude vypadat verze Bardotky ČSD.
Nechce se mi věřit, že to bude to muzeum, co je jako demo z Norimberka.
Nemáte někdo foto původní podoby toho muzea?
Díky.
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod George V. » ned 26 úno, 2012 6:09 am

To není muzeum, ale původní provedení přímo z výroby. Zpočátku se s nátěry trochu experimentovalo, dokud se neustálil na klasice, nástin máš zde:

http://www.parostroj.net/vozidla/T478/T478a.htm
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod ReichenbergW » ned 26 úno, 2012 9:40 am

Vnější vzhled zamračných od Roco z první série je dělaný vždy podle konkrétních strojů. Takže u "polomáčený" verze žádný nejde o žádný "muzeum" ale, přesně dle barevný tovární fotky osmičky ve stavu po dodání, ztvárněný reálný stroj z první série. Desítka byla vybrána pouze s ohledem na existující muzejní stroj VUŽ (a i když osmička existuje samozřejmě taky - kolega jí tak prostě chtěl mít tak proč mu nevyhovět když se o výrobu toho modelu zasadil, že? :-)
Takže jak vidíte, je to provedeno do posledního detailu včetně provizorního ozančení bílou barvou na boku, neboť v té době nebyly ještě požadavky ze strany MD na přesnější označení cedulí. Ty ale budou jako smalťáky v příbalu takže každý si je tam bude moci dosadit dle svého uvážení, přičemž nic neporuší neboť to později tak také jezdilo.
Jinak ze strany MTB mi včera byla přislíbena náprava popisu stávájích verzí + výroba dalších provedení, takže by bylo nanejvýš vhodné aby jste v tamní diskusi věnovali jen zkušenostem z provozu současných verzí a připomínkovali jen to co by se mělo zlepšit (vyjma popisu). Pan Báňa si to pravidelně čte a něco si z toho určitě pro zlepšení vezme, rep. už si vzal... My se budeme snažit dál oba výrobce korigovat tak aby nebyly vyráběny zbytečné duplicity, což určitě není pro nikoho žádoucí. Myslím že i výrobci budou spokojení protože k zákazníkům se tak dostanou různé a ne zbytečně stejné stroje. Moje resumé je vcelku jasný, oba výrobci mají svoje plus i mínus, ale ani jeden nebude určitě natolik špatný aby si kdokoliv nedokázal vybrat :-) Zatím v tom vidím výhodu, protože v jednom roce budeme mít modely jedné řady hned ve dvou konstrukčně rozdílných sériích a to se asi hned tak někde nepovede...
Přílohy
T 478.1008 ČSD_foto ČKD_negativ archiv J Wagner.jpg
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod jirie123 » ned 26 úno, 2012 2:21 pm

Díky za vyčerpávající informace. Nezajímám se o to až tak detailně. Byl jsem malý kluk, když to začalo u nás jezdit, ale vím jistě, že to byla "polomáčená" v provedení MTB. ČD verze mě nezajímá a červenobílé provedení je na můj vkus trošku "divočina", přestože jak zde bylo řečeno je to podle původní předlohy.
Je to tedy jasné, že ROCO u mně vyjde zatím na prázdno.
Vivat MTB :mrgreen:
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 01 bře, 2012 12:32 pm

Oficiální zpráva ROCO ke zpoždění Zamračených:

"" Bardotky - Roco, budou k dodani a expedovany behem TRETIHO KVARTALU TOHOTO ROKU. Tady 3.Q 2012. Pribliznejsi kalendarni tyden jeste upresnim. Termin uvedeny na portale a na strankach prosim ignorujte. Predejte prosim tuto informaci dale, vasim zakaznikum. ""
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod martin tichý » čtv 01 bře, 2012 1:57 pm

..to se to nějak posouvá:-(, nevím, jestli je na tomhle šprochu pravdy trochu, cosi jsem ale zaslechl, že Rocu zavřeli v Číně fabriku, tak že ten posun asi nebude jen tak samo sebou,..doufejme, že je to jen, jak by řekl náš pan prezident "falešná zpráva" a že se od ROCO ještě vůbec něčeho dočkáme..
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod dnovy » čtv 01 bře, 2012 3:32 pm

Nevím jestli se nepletu ale nepsal tady náhodou někdo odpoved od zástupce ROCO že mašinky budou v 1Q a že poplašné zprávy z on-line katalogu jsou nesprávné...No at je to jak je to, já už mám MTB a pro ROCO není důvod. A takových nás asi bude víc.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod martin tichý » čtv 01 bře, 2012 3:48 pm

..určitě pro mnohé z nás ale pro ROCO důvod je (bez ohledu na MTB).., dle fotek z Norimberka by stálo za to jí (a některé z těch, co budou následovat) mít doma..
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod ReichenbergW » čtv 01 bře, 2012 5:53 pm

Věřte nebo ne, Roco je v tom celkem nevinně. Problém způsobil Čínský výrobce a ne Roco. Takže hold musíme počkat (nebude to jen zamračená ale i další brejlovci atd. co se v Číně vyrábělo). Buďte ale v klidu, Roco bude nabízet jiná provedení než MTB a naopak. Takže "polomáčená" provedení budou odlišná. U Roco bude teď T 478.1010 s inverzní červenou plochou (viz můj příspěvek výše), pak je možná další flotila od. inv. čísel 031 - 091 kde byla červená už nahoře ale lokomotivy měly bílé střechy. Obě série se navíc liší detaily (jiný rám a dva malé vzduchojemy u Roco) takže opravdu nebudete mít stejná provedení od obou výrobců. I když je to zamračená je prostě u obou jiná lokomotiva :-) Na vylepšení MTB se taky pracuje. Dneska jsem VB poslal výkres na celočervenou, zítra dostane červeno-bílou a pak další varianty. Popisy by tedy měly být na chup stejné jako u Roco, tzn. velikost, řez písma atd. Víc pro to asi udělat nemůžu. Zároveň jsme kolektivně zapracovali na doplňcích jako chybějící stupačky, madla, lité tabulky atd., takže když Víťa Bána ještě dodělá ty "letní" děrovaný pluhy a další drobné nedodělky bude to OK. Pište tedy prosím do obou diskusí jen technický věci, o tom co se vám líbí a co ne, ať oba výrobci a spolupracovníci vědí na co se zaměřit. Ostatní je opravdu mimo mísu a nemá to smysl řešit. Nicméně až bude druhá zamračená od Roco nevěřím že se nestrhne stejná mela jako teď :-) Stejně tak časem budete mít k výběru tolik zamračených od všech sériií a obou výrobců, že vám jistě půjde hlava kolem a vybere si určitě každý. Barviček a i verzí popisu ve všech provozovaných správách bude tolik, že vám půjde hlava kolem. A co nezajistí výrobci dokáže malosérie. Mimochodem kdy by chtěl vylepšit stávájící, již dnes zastaralou elektroniku, tak máme připraveny nové plošňáky na sergeje, brejlovce a zamračený kde bude možné osadit dekodéry Plux 22 a budete sem moci vyřádit na nezávisle ovládaném osvětlení s takovými možnostmi jako bude posun jedním bílým světlem jako za časů ČSD, nebo provoz v přípřeži. Samostatně ovládaný dálkový reflektor atd. I zvuky budou k dispozici jiné než od Artolu, takže vydržte všichni pracujeme na plné obrátky .-) Víc případně soukromně...
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod fousek » čtv 01 bře, 2012 9:39 pm

ReichenbergW: Sice to nesouvisí s Bardotkou, ale když už jste se o nějakých plánech rozepsal... nezvažuje Roco uvést reedici Sergeje ČSD bez tlumiče?
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod ReichenbergW » pát 02 bře, 2012 11:06 am

fousek píše:ReichenbergW: Sice to nesouvisí s Bardotkou, ale když už jste se o nějakých plánech rozepsal... nezvažuje Roco uvést reedici Sergeje ČSD bez tlumiče?


Bez tlumiče zatím bohužel ne, připravená je s tlumičem ale celočervená ČSD + ta červeno-žlutá.
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod fousek » sob 03 bře, 2012 7:12 am

Díky, tak alespoň ta celočervená přijde vhod.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod Polabský » čtv 08 bře, 2012 4:36 pm

Vážení,
muzejní 1010 byla dost pracně vrácena proti ose času.
Práce to byla týmová, prováděná s maximální zodpovědností a pečlivostí.
Dalo dost práce například vyhledat originál předávacího protokolu v provozní dokumentaci ve Vršovském depu, ve kterém byly vyhledány a odvozeny původní odstíny barev, např. červeň višňová, kterou jsme zpočátku neuměli převést do RALu.
Velké poděkování pamětníkům pod bohdaleckou skálou, hlavně bývalému šéfovi nehoďáku panu K.M.
Jakákoliv originální barevná fotka byla na tehdejším materiálu Foma-flek a díky tomu nebyla hodnověrná.
Dále muselo být dost upravováno jedno čelo, měněné po nehodě v průběhu provozu.
Upraveno bylo provedení bočních madel, jejich protažení do rámu. Dále osazeno zpět ukončení parního potrubí.
Poděkování šrotovací firmě v Ostravě, odkud bylo potřebné potrubí odebráno.
Byly provedeny i úpravy na motoru, výfuku a střeše.
Další velké poděkování ing. A.K. a jeho kolegům z DPOV Nymburk.
Velká zásluha je též v pozitivním přístupu ředitele ŽM NTM Mgr. J.S. který této akci věnoval velké množství energie.
Dobrá spolupráce byla s kolegou Bdlm (K-report) s doplněním odlišností v nápisech.
Po dokončení dokumentace popisů byl nalezen originál výkres a nebylo již potřeba nic upravovat :D .
Popisy nejsou provedeny pomocí samolepek ale původní technologií, tak jak to má být
Jedině se nestihl zprovoznit Pegas. Je ale na místě a s jeho oživením se v budoucnosti též počítá.
Všem patří poděkování, včetně přístupu mnoha lidí z VÚŽ.
Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám :? !
S určitým odstupem mohu hodnotit správnost rozhodnutí o oživení této Barči a celkovou poměrnou věrohodnost výsledku v mezích daných možností.
Jednou budu mít co vyprávět vnoučatům!! Hezký den!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Mráča od ROCO v H0

Příspěvekod Colonel32 » čtv 08 bře, 2012 4:54 pm

A o tom to je. Čím více se lidé dozví o práci, která byla s opravou spojena, tím více si pak vozidla budou vážit, až ho naživo uvidí.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: train a 10 návštevníků