Troleje na našich kolejištích.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 07 bře, 2014 2:11 pm

Určitě, jen bych se přikláněl i ke staršímu provedení (éra čsd). Pro případ potřeby mám tady i knížku "Výstavba a údržba tratí s elektrickou vozbou a liniovou technikou", Nadas 1961
U trolejového vedení - pokud možno udělat ještě tenčí dráty - po pravdě, doma chci odzkoušet napínání pomocí funkčních kladek a závaží odlévaných z olova a sice pracné, ale modelovější zadrátování z pstruhařského rezavého silonu 0,1mm... Před lety jsem to viděl na jednom kolejišti na výstavě v Německu a dost mne to uchvátilo...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod petr47 » pát 07 bře, 2014 6:16 pm

O provedení z éry ČSD bych měl také zájem... :)
Začínám znova po 30 letech...
Epocha III-IV_digitál, Roco Multimaus + Z21+ TC 8.0 Silver
petr47
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 12 pro, 2010 10:00 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Ronny.now » pát 07 bře, 2014 9:25 pm

Díky za ohlas,v průběhu příštího týdne zveřejním nějaké fotky,teď je ještě stožár nenastříkaný a dnes se zkoušela pevnost výložníku a řešil se materiál na výrobu "betonové patky",zatím jako materiál vyhrává silonová kostka. Ohledně vedení ještě nic není definitivní,já bych chtěl samozřejmě na svém kolejišti také co nejtenčí, ale ještě se nezkoušela náročnost,respektive rychlost letování.
projekt Praha Hl.N. v H0
Ronny.now
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06 bře, 2014 9:13 am

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků