Troleje na našich kolejištích.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Polabský » pon 18 úno, 2013 9:55 pm

Paráda, móóc líbí ............. ale.
Mám takový pocit, že by bylo možno i v takovémto malém oblouku dát stožáry dále od sebe. Vlastní horní nosné lano vypnout přímo, s přesazením vně mimo osu koleje. Vlastní trolej pak vypnout pomocí jednotlivých šikmých dostředných závěsů víc do oblouku, ve tvaru mnohouhelníku. tak jako u skutečné troleje. Bohužel v tuto chvíli nemám možnost vyhledat vzorové vyobrazení.
Za vzor bych hledal skutečnou řetězovkovou trolej v malých obloucích, kde trolejový drát určitě nevede přímo ale je stahován do mnohouhelníka, přibližně sledující osu koleje.
Toto řešení nejen ušetří les sloupů ale hlavně opticky potlačí husté zadrátování modelu.
Hezký den všem.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 19 úno, 2013 7:07 am

O trolej dle skutečnosti (na modulech) se snaží kluci na Pankráci. Dělají vlastní leptané sloupy a trolej je mimo jiné i opravdu napínaná (závaží visí pod modulem)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod saman55 » pon 04 bře, 2013 4:33 pm

Je to pěkný , neřku li perfektní - jak to pod těma trolejema budeš čistit smím li vědět?
saman55
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod saman55 » pon 04 bře, 2013 6:48 pm

miroslav lengyel píše:
saman55 píše:Je to pěkný , neřku li perfektní - jak to pod těma trolejema budeš čistit smím li vědět?
saman55


Zůstal bych u toho pěkný :D překvapivě se tam dostanu s normálním vysavačem i když je to jak popisuji ob příspěvek výše. :lol:
Přestože mám vysávací vůz ala Houmr a čistící vagón Fleischmann,tak plánuji pořídit toto:
http://www.elriwa.de/de/Dapol-B802-Schi ... ur-H0.html :mrgreen:

Troleje sice nemam, ale tahle čistící mašina by se mi taky líbila. Jestli ji koupíš tak dej vědět jestli to funguje ke spokojenosti
saman55
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Pavel 152 » pon 04 bře, 2013 8:22 pm

Předpokládám, že vzhledem k ceně korálkového drátku, půjde zřejmě o lakovaný hliník. Takže asi zpět do Humpolce.Nepůjde pájet a je měkký.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod jihous » pát 08 bře, 2013 9:25 pm

Pánové, krásná práce, ale mám dotaz, nevíte kde sehnat starodávný sloupy, co byly na Lipence do 70-80let?Myslel ¨jsem, že pořídím u MB model co prodávají tramvaje, ale na sloupy jsem tam nenarazil.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 09 bře, 2013 5:06 am

Nevím jakou máš představu,ale mrkni se sem http://www.sommerfeldt.de/data/sommerfe ... g-2009.pdf
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod jihous » sob 09 bře, 2013 6:35 pm

Díky na straně 28 by tam byla varianta i pro loko pro kterou to chci.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod michal_n_cz » pon 11 bře, 2013 2:15 am

mikinko píše:No, ja ti neviem, ale 0,8 mm uz bude vyzerat na trolejoch dost brutal ..... uz 0,5 je tak tak .... osobne sa mi pozdava vzorka, ktoru som kupil od sommerfeldu .... su to troleje vyzerajuce ako medeny drot s priemerom 0,4 .... to uz sa da celkom v pohode .... (kupoval som u Kroisa v AT) ....

Ano, ten drát od Sommerfedt je dobrej - ocelový poměděný - nevytahá se a dobře se pájí. Jsou různé průměry - 0,35 0,4 0,5 0,7 1 - kupoval jsem je tady:
http://www.njmodely.cz/trolejova-vedeni-h0/ - ta cena je za balení 20ks. Vhodná kombinace je trolej 0,5 a nosné lano 0,4 nebo 0,35 tak to má i Sommerfeldt na těch hotových.
Jinak pro Míru: na tu druhou epochu je asi nejhezčí stožár č. 114 str. 6.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 11 bře, 2013 4:12 am

Jasně Michale,já o tom sortimentu vím,ale šel jsem jinou cestou,z důvodů výše uvedených.Jinak by neuškodilo,kdyby prodejce uvedl,kolik těch drátů v balení je,kdo to má čuchat. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod fíha » pát 05 dub, 2013 5:02 pm

Nečetl jsem toto vlákno celé,ale na konci se bavíte o troleji v II epoše.Já měl před mnoha lety inspiraci zde http://www.rbd-breslau.de/index.html. Pro mne to byla bomba.Už jen proto, že jsme jistou dobu pod toto ředitelství patřili i s el.provozem.
fíha
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 02 pro, 2011 6:18 pm

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Sandy » čtv 25 dub, 2013 6:10 am

Míro, dost dobrý! :o
Hele, a co kdyby ses s námi podělil o sladké tajemství a sdělil nám, prosím, jak velké je tvoje kolejiště?
A kdybys přidal i kolejový plán, nakreslený třeba i rukou neumělou( :oops: ), tak by to bylo skvělé!
Pokud mi někde něco uniklo, tak se omlouvám.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 06 kvě, 2013 5:42 pm

Tak mě přemohla autocenzura a všechny příspěvky jsem smazal,abych to zde zbytečně nesvinil. :D Prosím admina o smazání všech prázdných příspěvku označených smajlíkem.Pokud snad budou někoho zajímat novinky na mém kolejišti,tak je budu zveřejňovat již pouze v níže uvedeném vlákně.Míra
viewtopic.php?f=1&t=3676&hilit=n%C3%A1vrat+ke+kon%C3%AD%C4%8Dku
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod Ronny.now » pát 07 bře, 2014 11:29 am

Zdravím kolegové modeláři,jen se chci zeptat zda by byl zájem o stožáry a vedení v měřítku H0.Pro své kolejiště jsem na firmě udělal prototyp trubkového stožáru T245/TYP (elektrizace železnic).Je možnost udělat všechny délky,které se ve skutečnosti používají.Jen pro nastínění : Výroba z ocelové kulatiny (bezkonkurenční odolnost proti zničení) s průměrem 3mm/2mm (stožár245/TYP) a 4mm/3mm (stožár 324/TYP). Na spodní straně je vyříznutý závit k upevnění do vyvrtané díry na kolejišti.V případě zájmu je možná výroba vedení z materiálu průměru 0,4 mm až 0,8 mm.Zatím je udělaný jen trubkový stožár,do budoucna mám v plánu i stožáry BP z leptů,respektive výrobu všeho co má "na skladě" elektrizace železnic.Zjišťuji tímto,zda by o to vůbec byl zájem,v plánu je vše na principu výrobků od viessmanna,stavebnicový systém.Skoro vše by byla skoro ruční výroba,proto by byla cena i trošičku vyšší,odhadem cca 50 kč za kompletní trubkový stožár.
projekt Praha Hl.N. v H0
Ronny.now
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06 bře, 2014 9:13 am

Re: Troleje na našich kolejištích.

Příspěvekod F. Placheta » pát 07 bře, 2014 1:00 pm

Za mě určitě ano!
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: A2C a 39 návštevníků