Návrh kolejiště

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: :/

Příspěvekod David » úte 01 črc, 2008 9:39 am

Tak konečně jsem něco nakreslil. http://zeleznice-h0.rajce.idnes.cz/Planek/
Kolejivo: Ho Piko - hlavně výhybky zbytek bych rád flexi koleje
H0e Roco
Je to zatím jenom ta deska 200x90 cm. Moduly no spíš segmenty domyslím později, protože tohle kolejiště může fungovat i bez segmentů v provozu to pak budu dělat podle nálady buď je ke kolejišti přistavím nebo ne. Teď konečně trochu k motivu: Jedná se o staničku někde v horách sbíhá se zde úzká 760 mm s normálním rozchodem je tu podvalníková jáma. Každá část má svoji výtopnu, skladiště, staniční budovu a zbrojení uhlím jenom vodojem mají společný. Stanička je bez připojených segmentů koncová s nimi je napůl úvraťová.(Už se těším na ten provoz :D ) Epocha by měla být asi III., případně i pozdější s muzeálním provozem (prostě mám rád páry).
Teď s čím potřebuji poradit:
1. Může být taková stanička řízena předpisem D3 ?
2. Pokud ne tak jak rozmístit návěstidla?
3. Jak vtěsnat do smyček více kolejí na odstavování souprav ?

PS: Ten plánek berte jen tak orientačně je docela nepřesný.

Edit: Ještě v prázdný částy s nápisem "louka" vznikne z části rybník po jehož hrázi povede trať zbytek bude kemp a malá mýtina. Mimochodem znáte trať Dvoukolejka pro Microsoft Train Simulator http://jirik-msts.wz.cz/ ? Jestli jo tak víte čím jsem se inspiroval.
HO H0e 1:87 Analog
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 črc, 2008 6:10 pm

Davide ,plánek je zajímavý a teď ty tvoje dotazy.
ad1)Obě dvě můžou být řízené předpisem D3
ad2)Stačí jen lichoběžníkové tabulky
ad3)Tak to máš smůlu
-H0-použít nejmenší poloměry R440 a R380,tím budeš mít dvě průjezdné koleje ve smyčce,zbytek jen kusé koleje pro sólo vozy
-H0e-v katalogu mám standartní poloměr R261,8 mm nebo použít flexi kolej pro oblouky

Staniční budova stačí jen jedna,bude společná pro oba rozchody.Výtopnu dvoumístnou bych sloučil pro oba rozchody.Umístění podvalníkové jámy uprostřed stanice,chtělo by to určitě jiné umístění,ale momentálně ani mně nenapadá ,kde :?:Nebudeš mít problémy s napojením modulů na základní kolejiště :?:
Teď když si znovu tén plánek prohlížim,zjišťuji,že máš ještě jeden problém a to se týká těch skrytých prostor.Vlak v H0e nemá místo pro vystoupání :!: Málo místa. Z mé strany zatím vše.Ikdyž plánek je ručně kreslený ,mě se líbí a už jsem si tvůj návrh uschoval :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod David » úte 01 črc, 2008 6:44 pm

milan ferdián píše:Davide ,plánek je zajímavý a teď ty tvoje dotazy.
ad1)Obě dvě můžou být řízené předpisem D3
ad2)Stačí jen lichoběžníkové tabulky
ad3)Tak to máš smůlu
-H0-použít nejmenší poloměry R440 a R380,tím budeš mít dvě průjezdné koleje ve smyčce,zbytek jen kusé koleje pro sólo vozy
-H0e-v katalogu mám standartní poloměr R261,8 mm nebo použít flexi kolej pro oblouky

Staniční budova stačí jen jedna,bude společná pro oba rozchody.Výtopnu dvoumístnou bych sloučil pro oba rozchody.Umístění podvalníkové jámy uprostřed stanice,chtělo by to určitě jiné umístění,ale momentálně ani mně nenapadá ,kde :?:Nebudeš mít problémy s napojením modulů na základní kolejiště :?: Z mé strany zatím vše.Ikdyž plánek je ručně kreslený ,mě se líbí a už jsem si tvůj návrh uschoval :wink:

Díky za cené rady :). Zkusím to ještě překreslit podle Tvých připomínek. Ta podvalníková jáma je podle jedné staničky v již zmiňované trati Dvoukolejka i když je to trať fiktivní vychází částečně podle skutečnosti (myslím tím ty stanice). Ještě k bodu 3 možná se mi podaří zvětšit hlouku na 110 cm nevím jestli to pomůže ? Ty moduly budou opravdu segmenty a snad to půjde, když Houmr dal na spoj segmentů výhybku :shock: :!: tak snad půjde zprovoznit i kolej takhle našikmo.
HO H0e 1:87 Analog
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod David » stř 02 črc, 2008 4:34 pm

Tak nová verze je nakreslená: http://zeleznice-h0.rajce.idnes.cz/Planek_2/
Velikost rámu se zvětšila na 200x110, což lze u mě považovat za maximum, dál už jenom rozpojitelné segmenty. Dál se podle návrhu Milana Ferdiána sloučila výtopna, skladiště a staniční budova pro oba rozchody. Vzniklo skryté nádraží. Ještě k připomínce, že H0e nemůže vystoupat do nádraží, nyní má více prostoru na šířku, výškově vychází protože trať na viditelném úseku stoupá a nádraží je ve 14 cm. Toť k úpravám zatím vše. Doufám, že se Vám bude plánek líbit. :wink:
HO H0e 1:87 Analog
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 črc, 2008 7:17 pm

milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod David » stř 02 črc, 2008 7:51 pm

milan ferdián píše:Davide ,zkus toto.

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz3/

Díky. Zkusím si to znovu nakreslit.
HO H0e 1:87 Analog
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod marek » čtv 03 črc, 2008 8:32 am

David:

Na to, jak zajímavá stanice se stykem dvou rozchodů to bude, mi nepřijde jako úplně dobrý nápad vést jí jako dopravnu D3, i když nemohu tvrdit, že by to nešlo. Pokud tam bude alespoň trochu významný provoz, určitě bych čekal v takové stanici výpravčího.

V takovém případě by namísto lichoběžníkových tabulek přišla před stanici vjezdová návěstidla se svými předvěstmi. Odjezdová návěstidla nejsou potřeba.
marek
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 07 led, 2007 10:01 pm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 03 črc, 2008 2:10 pm

marek píše:David:

Na to, jak zajímavá stanice se stykem dvou rozchodů to bude, mi nepřijde jako úplně dobrý nápad vést jí jako dopravnu D3, i když nemohu tvrdit, že by to nešlo. Pokud tam bude alespoň trochu významný provoz, určitě bych čekal v takové stanici výpravčího.

V takovém případě by namísto lichoběžníkových tabulek přišla před stanici vjezdová návěstidla se svými předvěstmi. Odjezdová návěstidla nejsou potřeba.


Též by to šlo,ale necháme to na Davidovi.Vjezdová návěstidla by musel umístit tak daleko ,jak bude třeba kvůli posunujicím dílum.Samozřejmě ještě označníky z odvratné strany vjezdového návěstidla.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod David » pát 04 črc, 2008 3:23 pm

milan ferdián píše:
marek píše:David:

Na to, jak zajímavá stanice se stykem dvou rozchodů to bude, mi nepřijde jako úplně dobrý nápad vést jí jako dopravnu D3, i když nemohu tvrdit, že by to nešlo. Pokud tam bude alespoň trochu významný provoz, určitě bych čekal v takové stanici výpravčího.

V takovém případě by namísto lichoběžníkových tabulek přišla před stanici vjezdová návěstidla se svými předvěstmi. Odjezdová návěstidla nejsou potřeba.


Též by to šlo,ale necháme to na Davidovi.Vjezdová návěstidla by musel umístit tak daleko ,jak bude třeba kvůli posunujicím dílum.Samozřejmě ještě označníky z odvratné strany vjezdového návěstidla.

Tak to si budu muset ještě rozmyslet :D Každopádně se nová verze plánku trochu zdrží., vyměňovali jsme okna a budeme malovat tak moc času neni :cry:
HO H0e 1:87 Analog
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod David » stř 24 pro, 2008 8:52 pm

Takže jsem se zase po hodně, hodně dlouhé době zamyslel nad plánkem mého kolejiště, který považuji již za téměř definitivní. Řeším teď jiné dilema jestli by nebylo lepší přejít k menšímu měřítku a to přesněji k N. Sice bych musel něco vymyslet s tím málo co mám na H0 což znamená pár kolejí asi 4 výhybky z toho jeden angličan a pár domečků pak start soupravu Mehano a Piko párovku. A 2 nápravovej pojezd spájenej z plechu.
Mohl bych z toho vytvořit mini diorama nějakou lokálkovou staničku. Ale přechod k N by znamenal nakoupit všechno znovu kromě lokomotivy v H0e a několika vagonů což se dá použít jako pojezd na něco jiného. Otázkou je jestli je možné opravdu na stejném prostoru postavit dvojkolejnou trať s větším nádražím a nějakou lokálkou. Uzkej rozchod pro jistotu vypouštím rovnou. Takže moje otázka zní: má cenu přecházet k N ?
HO H0e 1:87 Analog
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2008 6:34 pm

David píše: Takže moje otázka zní: má cenu přecházet k N ?


Samozřejmě,jen bych s tou dvojkolejkou popřemýšlel :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StandaR a 27 návštevníků