S čím začít

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

S čím začít

Příspěvekod user_191 » stř 18 dub, 2007 11:01 am

Mam dotaz chci začít se stavbou kolejiště HO startovací sadou Premium digital PIKO start set - nákladní a osobní vlak (HO) viz:http://www.modely.biz/Prehled2.php?kat1=1&kat2=4&kat3=68 (dá se sehnat o 2000 kč levněji )poradí mi někdo, popřípadě doporučí mi něco jiného. Momentálně moc místa nemám cca2x1m ale časem se to o dost zvětší
díky moc
user_191
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18 dub, 2007 11:01 am

Příspěvekod StandaR » pon 06 srp, 2007 9:41 am

Spíš než s PIKO digitálním setem bych si koupil ROCO...nějakej star set
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Houmr » čtv 09 srp, 2007 6:43 am

A navíc má na letošní rok Roco nachystané nějaké zvýhodněné digitální sety :D
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod kvasha » čtv 09 srp, 2007 7:07 am

Souhlasím, také bych se přimlouval raději za Roco, ale záleží to dost na vkusu každého. V případě ale, že uvažujete v budoucnu o rozšiřování, tak si dovolím z vlastní zkušenosti zrovna tento SET nedoporučit. Mám ho ješte v té kolejově ořezané verzi. Mašiny jsou v tomto setu Hobby, což je pro budoucí digitální provoz ne zrovna vyhovující, stejně tak ovladač, který zůstal i v tomto setu infra a spolu s centrálou Digi 1 je s většinou ostatních digitálů nekompatibilní. Je to pouze můj názor, ale když to ohodnotím zpětně se současným stavem, tak to byly vyhozené peníze. Před cca 2-lety asi 7.500 CZK. Využít se dají snad jen vagony jako testéry na patinu a pár kusů kolejí, které taky znám kvalitnější. :-) teď to asi přeháním, ale opravdu z této sady už nepoužívám nic.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 09 srp, 2007 7:15 am

kvasha píše:Souhlasím, také bych se přimlouval raději za Roco, ale záleží to dost na vkusu každého. V případě ale, že uvažujete v budoucnu o rozšiřování, tak si dovolím z vlastní zkušenosti zrovna tento SET nedoporučit. Mám ho ješte v té kolejově ořezané verzi. Mašiny jsou v tomto setu Hobby, což je pro budoucí digitální provoz ne zrovna vyhovující, stejně tak ovladač, který zůstal i v tomto setu infra a spolu s centrálou Digi 1 je s většinou ostatních digitálů nekompatibilní. Je to pouze můj názor, ale když to ohodnotím zpětně se současným stavem, tak to byly vyhozené peníze. Před cca 2-lety asi 7.500 CZK. Využít se dají snad jen vagony jako testéry na patinu a pár kusů kolejí, které taky znám kvalitnější. :-) teď to asi přeháním, ale opravdu z této sady už nepoužívám nic.


Zbyl Ti z toho infra ovladač ?

Já si trochu dovolím oponovat, PIKO používá komponenty Uhlenbrock, proto pokud budeš dále rozšiřovat měl by sis koupit Intellibox od Uhlenbrocka nebo PIKO DIGI Power Box (totéž od PIKO).
To je skvělá centrála se všemi vymoženostmi ovšem investice do ní je cca 12 kKc.

Co se týče ROCO setů je kompatibilní s LENZ kde se dají kupovat komponenty LENZ postupně, ovšem investice přesáhne mírně přes 12 kKč ovšem třeba dálkový infra ovladač LENZ vůbec nemá.
Výhodou ROCO setu je možnost programování registrů což například ve start setu PIKO není možné.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » čtv 09 srp, 2007 1:31 pm

Zdenek Valter píše:
kvasha píše:Souhlasím, také bych se přimlouval raději za Roco, ale záleží to dost na vkusu každého. V případě ale, že uvažujete v budoucnu o rozšiřování, tak si dovolím z vlastní zkušenosti zrovna tento SET nedoporučit. Mám ho ješte v té kolejově ořezané verzi. Mašiny jsou v tomto setu Hobby, což je pro budoucí digitální provoz ne zrovna vyhovující, stejně tak ovladač, který zůstal i v tomto setu infra a spolu s centrálou Digi 1 je s většinou ostatních digitálů nekompatibilní. Je to pouze můj názor, ale když to ohodnotím zpětně se současným stavem, tak to byly vyhozené peníze. Před cca 2-lety asi 7.500 CZK. Využít se dají snad jen vagony jako testéry na patinu a pár kusů kolejí, které taky znám kvalitnější. :-) teď to asi přeháním, ale opravdu z této sady už nepoužívám nic.


Zbyl Ti z toho infra ovladač ?

Já si trochu dovolím oponovat, PIKO používá komponenty Uhlenbrock, proto pokud budeš dále rozšiřovat měl by sis koupit Intellibox od Uhlenbrocka nebo PIKO DIGI Power Box (totéž od PIKO).
To je skvělá centrála se všemi vymoženostmi ovšem investice do ní je cca 12 kKc.

Co se týče ROCO setů je kompatibilní s LENZ kde se dají kupovat komponenty LENZ postupně, ovšem investice přesáhne mírně přes 12 kKč ovšem třeba dálkový infra ovladač LENZ vůbec nemá.
Výhodou ROCO setu je možnost programování registrů což například ve start setu PIKO není možné.


Ahoj,
jasně, pořád ho mám a je netknutej :-) už jsem se, myslím, že i tady, ptal na jeho možné využití v rámci LENZovských systémů. Všichni mě ujišťují, že žádná, doposud známá možnost není :-(

Přesně tak jsem to myslel. Pokud někdo koupí tenhle SET a chce ho dál používat, má celkem jasně nalajnováno co bude v budoucnu doplňovat.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 09 srp, 2007 4:00 pm

kvasha píše:
Zdenek Valter píše:Zbyl Ti z toho infra ovladač ?


Ahoj,
jasně, pořád ho mám a je netknutej :-) už jsem se, myslím, že i tady, ptal na jeho možné využití v rámci LENZovských systémů. Všichni mě ujišťují, že žádná, doposud známá možnost není :-(

Přesně tak jsem to myslel. Pokud někdo koupí tenhle SET a chce ho dál používat, má celkem jasně nalajnováno co bude v budoucnu doplňovat.


No jenže já to myslel jinak já jsem si předloni koupil k vánocům Piko digi startset s ICE3 za 3000 CZK což považuji za dobrou koupi.
Jelikož mám podíl na IBX IR tak tam ten ovladač využiju.
Zmrzku jsem doplnil na 8 vozů [jako skutečná souprava 403 (ICE 3 jednosystémová)] přidělal sbírání do hospody (ta to celé pohání) zprdnul PIKOuny, že ten pěkný model blbě značí - bohužel bez výsledku - a už loni v Milevsku jsem ji prohnal po modulišti.
Jezdí fantasticky - na plný ceres (shodou okolností i na maximální DCC napětí 22 voltů) proletěla letmo úsek 10 m za 6 vteřin.
To jsem se rozkecal a přitom jsem chtěl jen říct, že lokomotivu můžeš použít i na jiných DCC systémech. Takže by Ti mohl vlastně zbýt jen ten ovladač a centrála Digi1. Ty sis ale nechal celý set.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » čtv 09 srp, 2007 6:53 pm

Zdenek Valter píše:
kvasha píše:
Zdenek Valter píše:Zbyl Ti z toho infra ovladač ?


Ahoj,
jasně, pořád ho mám a je netknutej :-) už jsem se, myslím, že i tady, ptal na jeho možné využití v rámci LENZovských systémů. Všichni mě ujišťují, že žádná, doposud známá možnost není :-(

Přesně tak jsem to myslel. Pokud někdo koupí tenhle SET a chce ho dál používat, má celkem jasně nalajnováno co bude v budoucnu doplňovat.


No jenže já to myslel jinak já jsem si předloni koupil k vánocům Piko digi startset s ICE3 za 3000 CZK což považuji za dobrou koupi.
Jelikož mám podíl na IBX IR tak tam ten ovladač využiju.
Zmrzku jsem doplnil na 8 vozů [jako skutečná souprava 403 (ICE 3 jednosystémová)] přidělal sbírání do hospody (ta to celé pohání) zprdnul PIKOuny, že ten pěkný model blbě značí - bohužel bez výsledku - a už loni v Milevsku jsem ji prohnal po modulišti.
Jezdí fantasticky - na plný ceres (shodou okolností i na maximální DCC napětí 22 voltů) proletěla letmo úsek 10 m za 6 vteřin.
To jsem se rozkecal a přitom jsem chtěl jen říct, že lokomotivu můžeš použít i na jiných DCC systémech. Takže by Ti mohl vlastně zbýt jen ten ovladač a centrála Digi1. Ty sis ale nechal celý set.


Tak to tě někdy zmermomocním jak programovat ty PIKácký dekodéry. Zatím jsem se k tomu nedostal, ale tuším problémy. Zatím mi ani jedna mašina nekrokuje, resp. buďto stojí nebo jede na plněj céres :-) jak přes ovladač, tak přes PC.

Já mám zálusk na ICE 3 od Trixe :-)
http://www.trix.de/produkte/frontend/in ... hednumber=
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 09 srp, 2007 9:02 pm

kvasha píše:Tak to tě někdy zmermomocním jak programovat ty PIKácký dekodéry. Zatím jsem se k tomu nedostal, ale tuším problémy. Zatím mi ani jedna mašina nekrokuje, resp. buďto stojí nebo jede na plněj céres :-) jak přes ovladač, tak přes PC. J

To není problém, zkus se podívat co tam je za dekodér. Mělo by to být v dokumentaci k setu. Případně popiš P/N setu pak to půjde dohledat.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » ned 12 srp, 2007 12:47 pm

Zdenek Valter píše:
kvasha píše:Tak to tě někdy zmermomocním jak programovat ty PIKácký dekodéry. Zatím jsem se k tomu nedostal, ale tuším problémy. Zatím mi ani jedna mašina nekrokuje, resp. buďto stojí nebo jede na plněj céres :-) jak přes ovladač, tak přes PC. J

To není problém, zkus se podívat co tam je za dekodér. Mělo by to být v dokumentaci k setu. Případně popiš P/N setu pak to půjde dohledat.


hmm, tak to si mě dostal.ˇNemůžu nic dohledat. jediné co je, tak na každé z lokotiv je "nějaké", blíže nespecifikované číslo na štítku, který udává adresu lokomotivy a kanál ovladače ?! v případě toho Tauruse je to 5707106 menším písmem a hned za tím následuje 0921 větším písmem. ?!?!
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 12 srp, 2007 6:42 pm

kvasha píše:
Zdenek Valter píše:To není problém, zkus se podívat co tam je za dekodér. Mělo by to být v dokumentaci k setu. Případně popiš P/N setu pak to půjde dohledat.


hmm, tak to si mě dostal.ˇNemůžu nic dohledat. jediné co je, tak na každé z lokotiv je "nějaké", blíže nespecifikované číslo na štítku, který udává adresu lokomotivy a kanál ovladače ?! v případě toho Tauruse je to 5707106 menším písmem a hned za tím následuje 0921 větším písmem. ?!?!


Nehledej na mašinách, ale na krabici startsetu. :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pon 13 srp, 2007 9:08 am

paráááda, ta už je 2 roky někde v prach obrácená :-), ale hledám v počítači nějaký uložený soubor o tom původním start-setu. jak už jsem psal, je to ten samý jako je tady uváděn, akorát s tím základním oválem. Nebyl to premium, ale tenkrál normální start-set. předpokládám, že mašiny zůstaly stejný.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

PIKO Digi 1 manuál

Příspěvekod padlock » stř 24 říj, 2007 4:49 pm

Nemáte někdo ponětí, zda existuje od nějaký manuál ? Koupil jsem to na aukru a jelikož jsem dosud digitálně nepoznamenán, netuším, zda
jsem metodou pokus-omyl vyčerpal všechny možnosti. Vím, že se s tím nedá dekodér naprogramovat. Umím to rozjet, zastavit, změnit směr, rozsvítit a zhasnout světla. Jelikož mám BR295, tak kouř se nekoná ;), ale asi by to mělo umět ovládat třeba i příslušenství, tak bych si rád něco početl...

Je někde zdokumetován IR protokol, kterým se PIKO(Uhlenbrock) ovládač baví s centrálou ? Případně existuje schéma na převod IR/Loconet ? Google jsem zkoušel...
padlock
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 23 zář, 2007 4:33 am

PIKO Digi 1 manuál

Příspěvekod padlock » stř 24 říj, 2007 4:49 pm

Nemáte někdo ponětí, zda existuje od PIKO Digi 1 nějaký manuál ? Koupil jsem to na aukru a jelikož jsem dosud digitálně nepoznamenán, netuším, zda
jsem metodou pokus-omyl vyčerpal všechny možnosti. Vím, že se s tím nedá dekodér naprogramovat. Umím to rozjet, zastavit, změnit směr, rozsvítit a zhasnout světla. Jelikož mám BR295, tak kouř se nekoná ;), ale asi by to mělo umět ovládat třeba i příslušenství, tak bych si rád něco početl...

Je někde zdokumetován IR protokol, kterým se PIKO(Uhlenbrock) ovládač baví s centrálou ? Případně existuje schéma na převod IR/Loconet ? Google jsem zkoušel...
padlock
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 23 zář, 2007 4:33 am

Příspěvekod Martin Srb » stř 24 říj, 2007 6:12 pm

Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků

cron