Papousek ve velikost H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod A2C » stř 10 úno, 2010 8:33 pm

Ako bol by som nadšený keby to dokázal (Kouřit a houkat) aj ten "môj" ale už teraz viem že toľko v peňaženke nebude :cry:

Mimochodom, nebude to mať zakázané? (kouřit) však nemá ešte 18 :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod radeksindy » stř 10 úno, 2010 9:07 pm

U drahých celokovových modelů je na prvním místě vzhled modelu, funkcionalita je upozaděná. Samozřejmě musí jezdit, na kvalitních motorech se nešetří, ale ostatní věci jen když to není na úkor modelovosti. Takže světla jsou často vynechána, protože čím menší lampa, tím je težší tam modelově udělat světla (obvykle podžhavená žárovka, LED prostě nejsou ono). Všiměte si sériových modelů, tam jsou světla velice robustní a mnohdy na úplně jiném místě, jen aby tam šli přivést dráty nebo světlovod. Kouřový generátor nemá u dražších modelů místo, je to nechtěná věc. Kouř vypadá jak z típlého cigára a ne z kouřící lokomotivy a navíc to sviní lokomotivu. Příprava na DCC a zvuk se už také stává samozřejmostí.

Jinak papoušek na mě udělal na první pohled o dost lepší dojem než 475.1.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 11 úno, 2010 8:08 am

Souhlas, proto počítáme s přípravou na ten kouřák, ne každý to chce... Já vím jen o jednom člověku kdo to dokáže zapojit a uděla tak, že to není jak kouř z cigára - p. Ungr...

To osvětlení mám už vyřešené :D.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod A2C » stř 05 kvě, 2010 5:19 pm

Páni ako sa darí s modelom?

celkom som zvedavý a natešený.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod medvidek » pon 10 kvě, 2010 5:26 pm

Petr Zatrepalek píše:Souhlas, proto počítáme s přípravou na ten kouřák, ne každý to chce... Já vím jen o jednom člověku kdo to dokáže zapojit a uděla tak, že to není jak kouř z cigára - p. Ungr...

To osvětlení mám už vyřešené :D.
Zdravim,nebyl by kontakt na p. Ungra?? Diky. Na netu jsem nic nenašel a potřeboval bych ozvučit paru 433 (na zakazku delany model z mosazi) Pry děla zvuk i do štokra od elkomu,ten by mi měl dorazit ozvučeny v červnu
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod F. Placheta » stř 12 kvě, 2010 8:56 pm

medvidek píše:
Petr Zatrepalek píše:Souhlas, proto počítáme s přípravou na ten kouřák, ne každý to chce... Já vím jen o jednom člověku kdo to dokáže zapojit a uděla tak, že to není jak kouř z cigára - p. Ungr...

To osvětlení mám už vyřešené :D.
Zdravim,nebyl by kontakt na p. Ungra?? Diky. Na netu jsem nic nenašel a potřeboval bych ozvučit paru 433 (na zakazku delany model z mosazi) Pry děla zvuk i do štokra od elkomu,ten by mi měl dorazit ozvučeny v červnu


staci do vyhledavace zadat " TCC UNGR " nebo rovnou www.sdz.cz,
ale ted mi to hlasi, ze web je zavirovany, tak to snad zkus pozdeji
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod medvidek » stř 12 kvě, 2010 9:55 pm

Diky za kontakt
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod Stanopp » čtv 15 led, 2015 1:54 pm

Trochu tuto temu ozivim. S prestavkami pracujem na 477.013. Zakladom je pojazd od p. Gulicha (este verzia so strunami) a lept od p. Zahradku. Vysledok dnesneho maznania s lavym napajacom na poslednej foto z odkazu.

https://plus.google.com/photos/11781579 ... vqsjvibsQE

Google je na modely papagaja na tejto baze skupy, ak sa don niekto pustil, tesil by som sa fotkam ;)
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod Popopo » ned 18 led, 2015 8:22 am

Je to nádhera... Krásný stroj.

Já se moc těším na 464.2, které staví Igor Zahrádka. Já se nedostanu dál než k pojezdu

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod Stanopp » úte 20 led, 2015 6:02 pm

Spolupraca vas dvoch prinasa modelarom skutocne hodnotne ovocie. Velke DAKUJEM zan. Az bude z 464.2 finalna verzia, urcite pribudne do zoznamu kandidatov na stavbu. Este keby bolo na modelarcinu viac casu...

https://plus.google.com/photos/11781579 ... vqsjvibsQE

Do albumu v odkaze pribudli foto s lavkami, dokoncenym potrubim s odolejovacom, prepojovacim potrubim vani a tendra, odkalovacim ventilom a parnym strojom prikladaca (bude este upraveny zarezom, aby si nezavadzal s motorom modelu). Konstruktivna kritika ako vzdy vitana ;)
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod Stanopp » úte 27 led, 2015 4:09 pm

Dalsim bodom stavby boli pluhy a riesenie pre spriahlo. Pre pluhy boli pouzite L profily 0,7mm (vodorovne), 1mm (zvysle) prichytene na konzolach. Vpredu plnohodnotny bez vybratia pre spriahlo, vzadu s dvoma chybajucimi profilmi, za to s upravenou sachtou a kinematikou na baze Roco 365.4. Foto v odkaze kritika a napady nadalej vitane ;).
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod Stanopp » čtv 29 led, 2015 5:33 pm

Dlho odsúvaný oriešok v podobe dyšny Kylchap sa podarilo konečne rozlúsknuť. Mosadzný odliatok, ktorý som pôvodne zakúpil, nesedí tvarom ani rozmerom a tak došlo aj tu na DODO. Výsledok aj so sitami v dymnici opäť v albume na picase.
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod Stanopp » stř 04 úno, 2015 1:49 pm

Pôvodne som sa zaprisahal, že krídla pôjdu na model ako posledné, ale zvedavosť zvíťazila. Okrem nich pribudla kopa smietok alias tyčovie pre ovládanie odvodňovacích ventilov valcov.
https://picasaweb.google.com/1178157924 ... vqsjvibsQE
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod loser » čtv 09 čer, 2016 7:37 pm

Stanopp.....výborná práce. Hledal jsem jakoukoli pomoc se stavbou Papoucha (co kam patří) a díky tvým fotkám už se toho tolik nebojím.
Neměl bys někde uloženy fotografie ze samotné stavby? Informace na webech jsou velmi skromné a to dokonce i na stránkách Igora Z.
Zakoupil jsem lept verze 06, ale prodejce "Lepty Kuber" návod nemá a odkazuje na Igora, ten návod také nemá, protože nevyrábí na kšeft....

Chystám se udělat fotoseriál ze stavby (jestli někde je, nenašel jsem ho) a umístit ho na stránkách některého kolegy modeláře.
Uvítám pomoc od kohokoli, kdo model stavěl
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Papousek ve velikost H0

Příspěvekod A2C » pát 10 čer, 2016 5:32 am

Môžeme to stavať spolu, jedna kompletná stavebnica sa mi tu povaľuje :) naviac pán Záhradka ponúkol pomocnú ruku keby náhodou niečo nešlo.
Fotky ako tradične sa môžu hodiť buď na google picassa alebo na rajce :wink:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků