novinky 2010

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: novinky 2010

Příspěvekod fousek » stř 30 bře, 2011 3:09 pm

greenery píše:http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/startsety/51244-digitalni-start-set-csd-317-007-4-vagony.html
...o tomto jsem tedy zatím nic neslyšel, to jsou mi věci

Také jsem si všimnul. Ale tohle by měl modelář nechat raději bez povšimnutí...
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: novinky 2010

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 30 bře, 2011 3:10 pm

jiri739 píše:Máte někdo tu novou 437.1 of FLM co je ted v už v prodeji? Protože i bez dekodéru je to celkem pálka, tak by mě zajímala kvalita provedení a jízdní vlastnosti. Kdysi tu někdo dělal recenczi na 455 od FLM a nedopadla zrovna dobře za ty prachy. Tak by mě celkem zajímalo jak je na tom stroj 437.1


Ahoj,nevím jestli jsem ten správný člověk na svém místě :D ,protože jsem velkým příznivcem jmenované značky :D .Tu recenzi jsem četl taky a mě konkrétně ty kritizované věci nechávají naprosto chladným,protože já nemám oči v úrovni kolejí,takže mi nějaký drátek,který tam byl vidět nevadí a že by mi chybělo dolepovat nějaké věci,tak to už vůbec ne :lol: .
Teď k věci,mašina podle mě vychází z verze 4161,takže bude mít klasické převody ozubenými kolečky,velký třípólový motor atd.Tedy žádné šneky,setrvačník apod.,takže může být hlučnější proti mašinám se šněkovými převody.Co se jízdních vlastností týče,tak tam bych se určitě nebál.Mám od Fleische 6 strojů a nemám s nimi sebemenší problém a to jak s výše popisovaným pohonem,tak se šnekem a setrvačníkem.Jen tak pro zajímavost,mám BR 38 od Trixe,pohon šnekový,setrvačník a má takový docela hnusný ječivý zvuk,takže se těším až do ní vrazím zvukáč,který to jak doufám překryje.Ale zpátky k mašině,nečekej nějaké dosazovací či dolepovací díly,prostě mašinu vyndáš z krabičky a jezdíš.Co se zvuku týče,tak ten bude naprosto špičkový 8) ,to už jsem zde psal několiktrát.Fleisch používá dekodéry ESU,ale má vlastní zvuky ze své databáze,jen netuším jak se poprali s hlášením drážního rozhlasu v češtině :wink: nebo tam nebude vůbec.Mně ta cena nepřijde tak dramatická,když vezmu do úvahy kolik stály mašiny ještě nedávno,ale pokud se ti zdá cena vysoká,tak zvol taktiku váhavého střelce :roll: a třeba na tom vyděláš :D .Poslední dobou totiž výrobci zaujali taktiku,že nedlouho po uvedení modelu na trh ho přestanou vyrábět a pak se vyprodává za ještě zajímavější peníze viz.třeba tyto stroje:
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... -zvuk.html
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... -zvuk.html
Je to o tom co vlastně hledáš,pokud mašinu s dobrými jizdními vlastnostmi a vynikajícím zvukem,tak neváhej.Pokud chceš ještě na mašině cosi dodělávat atd,tak tady není co.
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: novinky 2010

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 30 bře, 2011 3:30 pm

Omlouvám se,sypu si hlavu popelem a kaju se :oops: .Přehlédl jsem se,nejedná se o 377.0(BR 38) nýbrž o 437.0(BR B6) :o .
Takže pokud by ses bál ozubených převodů,tak můžeš být v klidu :D ,protože tato mašina bude vycházet z původního typu BR 56 k.č. 4158,který má již šnekové převody.Mrkni se zde:
http://www.fleischmann.de/fileadmin/dow ... r/4158.pdf
a v klidu si to můžeš prohlédnout :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: novinky 2010

Příspěvekod jobr » stř 30 bře, 2011 9:58 pm

fousek píše:
greenery píše:http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/startsety/51244-digitalni-start-set-csd-317-007-4-vagony.html
...o tomto jsem tedy zatím nic neslyšel, to jsou mi věci

Také jsem si všimnul. Ale tohle by měl modelář nechat raději bez povšimnutí...


No modelar ne, ale za ty penize pro deti na hrani ..... :-) Nejak zacit mohou.

A co treba toto :-(
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/startsety/51244-digitalni-start-set-csd-317-0-4-vagony.html
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: novinky 2010

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 30 bře, 2011 10:04 pm

jobr píše:
fousek píše:
greenery píše:http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/startsety/51244-digitalni-start-set-csd-317-007-4-vagony.html
...o tomto jsem tedy zatím nic neslyšel, to jsou mi věci

Také jsem si všimnul. Ale tohle by měl modelář nechat raději bez povšimnutí...


No modelar ne, ale za ty penize pro deti na hrani ..... :-) Nejak zacit mohou.

A co treba toto :-(
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/startsety/51244-digitalni-start-set-csd-317-0-4-vagony.html


No pro začátek s digitálem? Proč ne! Za tuhle cenu byl před pár lety jen ten multimaus s centrálou a trafem!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: novinky 2010

Příspěvekod George V. » čtv 31 bře, 2011 6:45 am

...má ta pára aspoň plnohodnotnej rozvod? Jestli ne, tak na začátek je lepší nějaký set s ex. DDR BR110. Letos jich bude na výběr dost...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: novinky 2010

Příspěvekod jiri739 » čtv 31 bře, 2011 7:48 am

miroslav lengyel píše:Omlouvám se,sypu si hlavu popelem a kaju se :oops: .Přehlédl jsem se,nejedná se o 377.0(BR 38) nýbrž o 437.0(BR B6) :o .
Takže pokud by ses bál ozubených převodů,tak můžeš být v klidu :D ,protože tato mašina bude vycházet z původního typu BR 56 k.č. 4158,který má již šnekové převody.Mrkni se zde:
http://www.fleischmann.de/fileadmin/dow ... r/4158.pdf
a v klidu si to můžeš prohlédnout :mrgreen: Míra

Díky za vyčerpávající info. Právě o zvukové verzi téhle loko uvažuji, tak jsem chtěl vědět jak na tom je.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Re: novinky 2010

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 31 bře, 2011 10:52 am

Já čekám na verzi DRG a samozřejmě se zvukem :D.Teď koukám,že jsi z Prahy,tak si do Bráníka zajeď a nech si ji předvést.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: novinky 2010

Příspěvekod jiri739 » čtv 31 bře, 2011 12:47 pm

miroslav lengyel píše:Já čekám na verzi DRG a samozřejmě se zvukem :D.Teď koukám,že jsi z Prahy,tak si do Bráníka zajeď a nech si ji předvést.Míra

Předvést si jí nechám určitě než do ní půjdu.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Re: novinky 2010

Příspěvekod F. Placheta » sob 02 dub, 2011 5:03 pm

miroslav lengyel píše: Ahoj,nevím jestli jsem ten správný člověk na svém místě :D ,protože jsem velkým příznivcem jmenované značky :D .Tu recenzi jsem četl taky a mě konkrétně ty kritizované věci nechávají naprosto chladným,protože já nemám oči v úrovni kolejí,takže mi nějaký drátek,který tam byl vidět nevadí a že by mi chybělo dolepovat nějaké věci,tak to už vůbec ne :lol: .

Jen zopakuji to, co jsem jiz napsal v one "recenzi": zminene a jine nedostatky se u Roco masin, ktere jsou levnejsi, neobjevuji :-)
Navic obecne receno, ony detaily delaji model modelem a ja bych rekl, ze drtiva vetsina modelaru naopak oci v urovni koleji nebo alespon modelu samotneho(mysleny vitriny apod.) ma ;-)
Ale jinak samozrejme respektuji tvuj nazor coby priznivce znacky...
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: novinky 2010

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 02 dub, 2011 5:32 pm

Ale nic proti ničemu kolego,taky jsem psal,že to máme každý jinak :D .Já jsem rád,že na to vůbec vidím :lol: ,natož abych rejdil nosem po kolejišti a zkoumal,zda někde náhodou nevyčuhuje nějaký drátek.Já mám mašiny k provozu,za ty prachy musejí makat,ale chápu,že jsou prostě lidičky,kteří se jen tak kochají pohledem a to jsem také zdůraznil :wink: .A už vůbec bych se nechtěl pouštět do debaty na téma,kdo je větší modelář.Že by mašiny od Roca nějak výrazně levnější,tak to jsem si tedy nevšiml a co se týče spolehlivosti tak tam není o čem polemizovat.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron