kolejište po x te

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

kolejište po x te

Příspěvekod tragedcz » čtv 15 bře, 2007 8:21 pm

Zdravím, nemáte někdo nějaký nápad kolejiště na plochu 5x1m?:) mě napadá pořád jen ovál :?
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Re: kolejište po x te

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 15 bře, 2007 9:14 pm

tragedcz píše:Zdravím, nemáte někdo nějaký nápad kolejiště na plochu 5x1m?:) mě napadá pořád jen ovál :?
V HO jen stanici nebo velke depo a v TT dobry prostor pro pekne kolejiste tak s 3 stanicemi, hlavni a vedlejsi trati.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: kolejište po x te

Příspěvekod tragedcz » čtv 15 bře, 2007 9:26 pm

jono na to sem zapoměl, mám doma HO velkou spoustu kolejí, provoz masinka +4 2osy vagonky. Na nějaky realisticky provoz to neni spíš jen taková imitace.
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod MichalM » čtv 15 bře, 2007 9:36 pm

Mno, 1m na šířku je dost málo ... 5m na délku je už lepší ... já bych to viděl na koncovou stanici a smyčku a někde mezi tím možná ještě menší stanici na křižování :lol: No a samozřejmě nějakou tu vlečku a menší depo. Já mám návrh na 1x2m, koukni o téma níž :wink:
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod Myšpulín » čtv 15 bře, 2007 9:52 pm

Pokus se nejprve něco udělat s tím 1m. Ale pokud jen pro tu jednu soupravu, pak jak píše MichalM.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod tragedcz » čtv 15 bře, 2007 9:53 pm

MichalM píše:Mno, 1m na šířku je dost málo ... 5m na délku je už lepší ... já bych to viděl na koncovou stanici a smyčku a někde mezi tím možná ještě menší stanici na křižování :lol: No a samozřejmě nějakou tu vlečku a menší depo. Já mám návrh na 1x2m, koukni o téma níž :wink:


jojo už sem se koukal, vypada to pěkne:) na tak malý prostor je tam toho tak akorat, nejhorší u Ho je to že to zabírá tak moc místa:) místa mám dost ale na půdě, tam bych při menším úklidu zvládl opravdový maxigigant ale na to nejsou finance a navic se tam suší prádlo a vzimě tam mrzne, myslím že to by kolejišti asi moc nevyhovovalo.

souprav mám víc ale takové ty ze startsetu+ 3e69 a jednu br75
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod MichalM » čtv 15 bře, 2007 10:38 pm

Jo tak na tu půdu bych to určitě nedával ... mj, taky jednu takovou doma máme - v létě +60 (máme černou střechu) a v zimě teplota stejná jako venku. Trochu jsem přemýšlel co by se tam dalo vymyslet ... seděl jsem nad tím jenom pár minut, ale třeba si to vylepšíš podle vlastních představ. http://michalm.mysteria.cz/kolejiste/n5m.JPG
Plánuju to v XTrkCADu (freeware, anglicky a připadá mi celkem jednoduchej) kdyžtak ti pošlu i ten soubor a můžeš si v tom udělat změny jaké budeš chtít. :wink:
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod MichalM » čtv 15 bře, 2007 11:18 pm

No a nebo mě teď ještě napadl úvraťová stanice :lol: to by taky nemuselo být špatné :wink:
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod tragedcz » pát 16 bře, 2007 12:14 am

MichalM píše:No a nebo mě teď ještě napadl úvraťová stanice :lol: to by taky nemuselo být špatné :wink:


No vypadá to zajímavě, ted sem zkoušel ten program ale ještě zcela nechápu to ovládání:D to nádraří se mi zdá strašně velké :oops: i když vmém plánu je něco podobného, asi budu muset pořešit jinší rozměr:)
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod MichalM » pát 16 bře, 2007 1:19 am

Když si s tím budeš chvíli hrát, tak to pochopíš :wink: Já už v tom dělám pokusy hodně dlouho. Při téhle velikosti bych tu stanici pojal jako hlavní prvek kolejiště - otáčení vlaků, posun (nějaké vlečky), pokud uděláš depo, tak odstavování lokomotiv. No a na ovládání další stanice ti ani čas nezbyde :lol: Asi bych tam zkusil nacpat tak 5-6 kolejnou úvraťovou stanici a z ní potom dvě trati, každou do skryté smyčky s menším skrytým nádražím. Ty dvě skrytá nádraží bych držel odděleně, aby když mi souprava odjede do jedné stanice, tak se potom nevracela z druhé. :lol:
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod tragedcz » pát 16 bře, 2007 9:41 pm

tak sem hledal a obevil tohle http://holzheimerbahn.cortesi.ch/Englisch/trackplan.htm vypada to docela zamotane
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sandy » ned 18 bře, 2007 9:52 am

jono na to sem zapoměl, mám doma HO velkou spoustu kolejí, provoz masinka +4 2osy vagonky. Na nějaky realisticky provoz to neni spíš jen taková imitace.

1. Počítej s rychlým navyšováním počtu vozidel. Jak tě to jednou chytne, tak jsi " ztracenej".
2. Jestli máš spoustu kolejí " v plechu " - profil U, tak se jich rychle zbav.
Nebo si ty rovné nech, hodí se do vitrin na vystavování modelů. Taky jsem je použil na "cvičném" kolejišti a je to jedním slovem " peklo"
3. Na ploše 5 x 1 m bych viděl jednu mezilehlou stanici na vedlejší jednokolejné trati. Alespoň tři dopravní koleje, nákladiště, krátkou vlečku. Oba konce trati zaústit do smyček se skrytými nádražími. Ta bych propojil, aby se daly střídat soupravy prázdná - ložená. Trať bych moc nekroutil, maximálně bych nechal vlaky projet v nižší úrovni po hraně kolejiště. Hlavní by měl být provoz ve stanici.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod tragedcz » ned 18 bře, 2007 1:31 pm

Sandy píše:
jono na to sem zapoměl, mám doma HO velkou spoustu kolejí, provoz masinka +4 2osy vagonky. Na nějaky realisticky provoz to neni spíš jen taková imitace.

1. Počítej s rychlým navyšováním počtu vozidel. Jak tě to jednou chytne, tak jsi " ztracenej".
2. Jestli máš spoustu kolejí " v plechu " - profil U, tak se jich rychle zbav.
Nebo si ty rovné nech, hodí se do vitrin na vystavování modelů. Taky jsem je použil na "cvičném" kolejišti a je to jedním slovem " peklo"
3. Na ploše 5 x 1 m bych viděl jednu mezilehlou stanici na vedlejší jednokolejné trati. Alespoň tři dopravní koleje, nákladiště, krátkou vlečku. Oba konce trati zaústit do smyček se skrytými nádražími. Ta bych propojil, aby se daly střídat soupravy prázdná - ložená. Trať bych moc nekroutil, maximálně bych nechal vlaky projet v nižší úrovni po hraně kolejiště. Hlavní by měl být provoz ve stanici.


no spoustu koleji profilu u, jaky sou snima problemy?
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Miloš_P » ned 18 bře, 2007 7:21 pm

"U" koleje jsou plechové a dost brzo ti zrezavějí, vlaky ti přestanou jezdit plynule, ale začnou se zastavovat, při jízdě škubat nebo nepojedou vůbec. Koleje pak budeš muset vyměnit za nové, ve skrytých částech to bude dost obtížné, možná budeš muset odstranit část už hotové krajiny. Znám to z vlastní zkušenosti, taky jsem měl kilometry "U" kolejí. Už jsou v popelnici.
Pokud budeš kupovat nové profilové kolejivo, tak doporučuji použít flexi koleje, prodávají se v asi 90 cm délkách za cca 70-100 Kč (podle výrobce) a můžeš si z nich naohýbat libovolný oblouk. Ve výsledku to vypadá mnohem lépe. Profilové kolejivo nerezne, vydrží dlouho a vypadá modelově (má "I" profil).
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod dan » ned 18 bře, 2007 8:23 pm

Plechový koleje :x a profil :D to je jako bys srovnával trabanta s mercedesem :!:
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Doja a 20 návštevníků