Plánek kolejiště ... předem díky za rady

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Plánek kolejiště ... předem díky za rady

Příspěvekod MichalM » pát 02 bře, 2007 1:15 am

Chystám se stavět kolejiště v měřítku H0 na ploše 1x2m (vím, že je to dost málo, ale bohužel). Došel (nebo spíš domotal) jsem se k nějakému výsledku, tímto výsledkem jsou verze 2 a 3 jak by to mohlo zhruba vypadat, nicméně se nějak nemůžu rozhodnout. Takže by mě zajímal váš názor a připomínky k tomu co byste na tom změnili. Změnu měřítka ani rozměrů mi nenavrhujte, tohle už je rozhodnuté. Předem moc díky. Popis a plánky jsou na stránkách: http://michalm.mysteria.cz/kolejiste
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Kolejiště

Příspěvekod 123ps » pát 02 bře, 2007 5:53 am

Ale jo, proč ne, i na takovém kolejišti se dá pěkně vyblbnout. Já jsem ze začátku také přemýšlel o 1,2x2,4m. Teď ale stavím 2x3m.
Osobně se mi víc líbí verze 2, ale ještě bych tam přidal jednu skrytou kolej, jak píšeš. Na tomto prostoru víc nevymyslíš, máš to pěkně navrhnuté.
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Kolejiště HO

Příspěvekod MaHa » pát 02 bře, 2007 10:52 am

Pěkné :!: U verze 3 v levé části hrozí "lavór" beodtoké místo. Trať bych zde nechal raději "zakrytou". Jinak tak jak píše 123ps.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Houmr » pát 02 bře, 2007 3:36 pm

Já myslím, že pokud má člověk málo místa, tak je varianta s koncovím nádražím dobrá volba a je často opomíjena. Pokud by jsi měl zájem mohl bych ti nějaké plánky podobné tomu tvému poskytnout. Ještě bych přidal do skryté části pár slepích kolejí, pro odstavení motoráčků, nebo samotné parní lokomotivy.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod MichalM » pát 02 bře, 2007 4:04 pm

2 123ps: nj, 2x3 metru už je o pěknej kousek víc prostoru. Jinak 3 koleje do skrytého nádraží každopádně dám. :)
2 MaHa: máš pravdu, že by mi tam vzniknul lavor, takže to není dobrej nápad a nechám tam ten kus koleje v tunelu. :wink:
2 Houmr: To je fakt, pro koncové nádraží jsem se rohodnul právě proto, že je málo místa - průjezdné nádraží by muselo být z větší části v oblouku a nebo by bylo moc krátké ... no a potom byl taky problém jak tam zamotat trať, aby to nevypadalo jako horská dráha. No a i když by se mi tohle povedlo, tak by to byl stejně provoz typu "Sednu do vlaku a za 10 minut vystupuju ve stejné stanici" což mi moc modelové nepřipadá. :roll: Tady mi prostě vlak odjede někam pryč, do jiné (skryté) stanice a je to ...
Časem bych z toho chtěl udělat modulovku s tím, že tohle bude první modul ze kterého si prostě někde z té skryté části vyvedu ven kolej na kterou připojím další kousek ... zatím nemám na modulovku podmínky, proto stavím tenhle kousek tak, aby se na něm dalo jezdit bez nějakých dalších částí.
Ještě k těm plánkům o kterých píšeš - máš to v elektronické nebo tištěné podobě?
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 02 bře, 2007 4:10 pm

Ja bych kolej vlevo do tunelu nedaval a nechal bych jak je. Horni trat uplne vlevo bych vedl na moste. Vznikne hezke udolicko :)
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Houmr » pát 02 bře, 2007 5:54 pm

Mohl bych to oskenovat.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod MichalM » pát 02 bře, 2007 6:05 pm

2 Michal Dalecky: ona ta kolej úplně vlevo jde velice blízko okraje kolejiště ... z toho obrázku to bohužel není vidět, jak budu mít chvilku, tak to orámuju. Mám obavy, že most by se tam na šířku nevlezl. :(
2 Houmr: To by bylo fajn, pokud budeš mít chvíli, tak bys mi to mohl poslat na mail. Díky moc, rád se kouknu i na nějaký jiný návrh. :)
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 02 bře, 2007 8:17 pm

MichalM píše:2 Michal Dalecky: ona ta kolej úplně vlevo jde velice blízko okraje kolejiště ... z toho obrázku to bohužel není vidět, jak budu mít chvilku, tak to orámuju. Mám obavy, že most by se tam na šířku nevlezl. :(
Muze to byt kamenny viadukt. Ten zas tak siroky neni, navic muzes krasne most udelat v oblouku. Tvoje kolejiste je idelani namet na pekny provoz na vedlejsi trati v krasne krajine. Neni to zadny vlakodrom a vhodne volena krajina vytvori krasny model. Prave podobna zakouti, udoli a rokle zde vyniknou. Volil bych minimum zastavby a cast trati schoval do lesa. Pokud tedy nevyznavas mestsky provoz :) Take ta dolni trat mezi dvema potraly je zajimava. Navic udolim muze vest silnice od hodni stanice. Mezi portaly muze byt prejezd a sup s ni pod viadukt.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Miloš_P » pát 02 bře, 2007 8:47 pm

Je to pěkný. Nejlepší mi připadá plánek verze 3. Ve skryté části by bylo dobré posunout výhybky tak (hlavně tu uprostřed), aby byly odstavné koleje co nejdelší a bylo možné na každou kolej postavit dva vlaky za sebe a taky alespoň jednu kusou kolej, ta se hodí třeba pro samotnej motorák. Vešlo by se tam pak celkem 5 vlaků.
Určitě bych taky přidal nějakou krátkou vlečku, aby bylo kam přistavovat nákladní vozy. Obohatí to provoz.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Miloš_P » pát 02 bře, 2007 9:00 pm

Myslel jsem verzi 2.......
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod MichalM » pát 02 bře, 2007 9:33 pm

2 Michal Dalecky: Popřemýšlím nad tím ještě ... je to taky zajímavý návrh. Provoz na tomto kolejišti má představovat provoz na vedlejší trati, tak je to od začátku myšlené. Nicméně jsem chtěl někam do levé části kolejiště umístit vyvýšeninu na jejímž vrcholu bude kaplička (tu už mám).

2 Miloš_P: Už jsem se rozhodl, že skryté nádraží bude tříkolejné a k té skryté kusé koleji jsem se už taky někde vyjádřil. Jinak ještě k posunu - mám nádražní budovu u které je i nákladiště, takže nákladní vozy budu přistavovat na kusou 5K ... a v dalších pláncích jsem ji prodloužil a na její konec bych chtěl umístit nějaké nákladiště, možná překladiště dřeva. Jinak o vlečce jsem samozřejmě taky přemýšlel, ale už nevím, kam ji tam umístit, aby to zase nebylo moc přeplácané a aby zbylo taky trochu místa na terén, přírodu a pár domečků :)
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod dan » pát 02 bře, 2007 10:12 pm

Moc pěkné také jsem na svém kolejišti přemýšlel o koncovém nádraží s podzemní vratnou smyčkou, ale nejčastějšími uživateli mého kolejiště, kromě mě budou hlavně moje děti takže jsem nakonec zvolil ovál aby mohli pustit mašinu a koukat jak to jezdí což děti baví asi nejvíc.
Jediné co mi v tvém návrhu chybí je nějaká alespoň krátká vlečka, která by vedla např. k pile nebo kamenolomu to by se jistě hodilo i do krajiny.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

vlečka

Příspěvekod MichalM » sob 03 bře, 2007 12:48 am

Trochu jsem popřemýšlel nad tou vlečkou ... no zatím jsem tam přidal jenom kousek koleje ... možná by to chtělo mít na vlečce 2 koleje ... ale aby tam zase nebylo těch kolejí moc ... přece jenom nechci vlakodrom ... :idea:
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Příspěvekod dan » sob 03 bře, 2007 2:29 pm

Myslím že stačí i jednokolejná, ale záleží na tobě jak se s tím popereš :D
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků