JAKE KOLEJIVO ???

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod kvasha » ned 30 pro, 2007 9:36 pm

já nikde :-)
když potřebuji, tak je vytáhnu z flexi koleje :-)
dobrá úchylárna, co :o

tragedcz píše:kde kupujete kolejove pruty?
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » pon 31 pro, 2007 7:20 am

No tak nevím, ty budeš kolejiště rozebírat, pokud ne tak proč kovové spojky prostě nepropájíš. Já to dělám i u flexi kolejí a to mi vychází tak dvě spojení na díl + vyhybka.
kvasha píše:to Zdeněk Valter: jo, ano, kolejiště skládám z normálních "továrních" dílců, tedy rovina má 20cm, pak kovová spojka a dalších 20 cm atd .. max 5 ks 20 cm za sebou. Pak izolační spojka a další izolovaný úsek. Těchto 5 ks kolejí pospojovaných kovovými spojkami mám napojeny na LB101. ... I tak je mi doporučováno (i Tebou) nápajet přívod na každý takovýto 20 cm kus kolejí. Tedy na zmiňovaný 1 metrový úsek 5 x pájení a 5 x přívod na svorkovnici. Potom teprve ze svorkovnice na LB101. V současném rozsahu kolejiště v tom problém nevidím, ale v budoucnu se z toho všeho pájení mohu také zbláznit :-) Posledení zkouška vytahat kolejnicové pruty z flexi a z 20 cm podloží a ty pruty z flexi pak nacvakat do 4 ks rovných krátkých přeci jen není dobrý nápad. a/ zbytečně drahé, b/ extrémně pracné :-(

jinak, gratulace k tisícímu příspěvku na tomto fóru :wink:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod kvasha » pon 31 pro, 2007 9:06 am

jo jo, kolejiště budu rozebírat. S rozebíráním tohoto "testovacího" ale počítám již od začátku. Proto teď spojování prakticky neřeším a nechávám jen kovové spojky. Zatím bezproblémový chod. V budoucnu na velkém kolejišti to "nějak" vyřeším. Zatím je na to čas, tak uvidíme co vyzkouším a pro co se nakonec rozhodnu. Znám se, strávím půl roku kreslením kolejiště (dokonce už něco nakresleného mám), položím 5 kolejí a už začnu dělat nějaké úpravy :-) takže ta rozebíratelnost v prvních fázích stavby je podmínkou :-)
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » pon 31 pro, 2007 11:02 am

Tak to jo. No pokud je to takhle, tak bych si s nějakým napájením hlavu moc nelámal, mělo by ti to sloužit. Jasně pokud se dělá už trvalé kolejiště, je dobré to udělat poctivě, aby do toho člověk nemusel lézt. Ono je taky rozdíl, pokud Zdenek dělá modul, na modulu širé trati toho drátkování asi tolik nebude že :?: :P
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 31 pro, 2007 1:05 pm

Houmr píše:Tak to jo. No pokud je to takhle, tak bych si s nějakým napájením hlavu moc nelámal, mělo by ti to sloužit. Jasně pokud se dělá už trvalé kolejiště, je dobré to udělat poctivě, aby do toho člověk nemusel lézt. Ono je taky rozdíl, pokud Zdenek dělá modul, na modulu širé trati toho drátkování asi tolik nebude že :?: :P


Pokud je kratší než metr tak to jsou opravdu dva dráty, u delších čtyři ale vexle a kousky kolejí v Zahrádkách - tam to mám na každém byť 5cm kousku.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 31 pro, 2007 1:18 pm

kvasha píše:jo jo, kolejiště budu rozebírat. S rozebíráním tohoto "testovacího" ale počítám již od začátku. Proto teď spojování prakticky neřeším a nechávám jen kovové spojky. Zatím bezproblémový chod. V budoucnu na velkém kolejišti to "nějak" vyřeším. Zatím je na to čas, tak uvidíme co vyzkouším a pro co se nakonec rozhodnu. Znám se, strávím půl roku kreslením kolejiště (dokonce už něco nakresleného mám), položím 5 kolejí a už začnu dělat nějaké úpravy :-) takže ta rozebíratelnost v prvních fázích stavby je podmínkou :-)


Co se týče Fleischmann profi mám je taky doma - 5 kusů na testování pojezdů.
Takže s nimi postavím cca něco přes 4 metry.
Ovšem na stavbu svých modulů jsem používal Tillig Elite = 1m pruty zasunuté do rovných kusových podloží (dřevěné pražce) popřípadě do flexi (betonové prežce).
[zasouvat pruty do flexi položí je ovšem šílená pakárna].
Rád bych do Milevska postavil ještě jeden 1,5m rovný modul.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Temsor » sob 25 črc, 2009 9:33 am

Zdravím, neměl by někdo geometrii kolejiva (jakýkoliv výrobce) kde by byl poloměr oblouku 250mm?
Temsor
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:33 pm

Příspěvekod kvasha » sob 25 črc, 2009 9:48 am

Temsor píše:Zdravím, neměl by někdo geometrii kolejiva (jakýkoliv výrobce) kde by byl poloměr oblouku 250mm?


obávám že, že takhle drastický oblouk v HO nikdo přímo nevyrábí a ani nevím, jestli půjde nějaká flexi takhle krutě ohnout?!?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 25 črc, 2009 10:17 am

kvasha píše:
Temsor píše:Zdravím, neměl by někdo geometrii kolejiva (jakýkoliv výrobce) kde by byl poloměr oblouku 250mm?


obávám že, že takhle drastický oblouk v HO nikdo přímo nevyrábí a ani nevím, jestli půjde nějaká flexi takhle krutě ohnout?!?!


Půjde, ale pro spoustu vozidel to bude nesjízdné !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod JanoH0e » sob 25 črc, 2009 10:32 am

Tensor Výraba ho ROKO ako industrie Radius HO. Používa sa na električkové trate a vlečky. Na normálne jazdenie nevhodný.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod kvasha » sob 25 črc, 2009 12:24 pm

JanoH0e píše:Tensor Výraba ho ROKO ako industrie Radius HO. Používa sa na električkové trate a vlečky. Na normálne jazdenie nevhodný.


jo, jo, máš pravdu, omlouvám se.
katalogové číslo: 42221
odkaz: http://www.roco.cc/index.php?id=150&Anfangsposition=0&artikelnummer=42221
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Temsor » sob 25 črc, 2009 1:16 pm

kvasha píše:...ani nevím, jestli půjde nějaká flexi takhle krutě ohnout?!?!

Půjde.

JanoH0e píše:Výraba ho ROKO ako industrie Radius HO.

To vím, proto scháním geometrii

Zdenek Valter píše:Půjde, ale pro spoustu vozidel to bude nesjízdné!


JanoH0e píše: Používa sa na električkové trate...


Na to jej taky chci použít.
Temsor
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:33 pm

Příspěvekod JanoH0e » sob 25 črc, 2009 5:25 pm

Temsor Flexu na tak malé radiusy neodporúčam, radšej si urob koľaje podľa predlohy.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod Janek » pon 27 črc, 2009 7:59 pm

jedině PECO, vím že je to darda... ale vyplatí se to...
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod StaraPakna » úte 22 zář, 2009 8:48 am

Fleischmann- jaká je variabilita jeho spojení s jiným kolejivem? Zatím nakupuji tak jak jsem si vymyslel to MOJE kolejiště, jen mě zajímá koupím li ROCO Start set (už DIGI) využiji ROCOkoleje půjdou dohromady?

Díky Pavel.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků