JAKE KOLEJIVO ???

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod M&T » sob 17 zář, 2022 1:51 pm

shiso píše:Ahoj,
snad nevadi muj dotaz vlozeny sem. Jake je nejvhodnejsi kolejivo (nebo je nejaky podstatny rozdil) mezi ROCO s gumovym a plastovym podlozim? Daji se pripadne kombinovat? Potrebuji koleje na podlahu (lino) pro jezdeni s prckem, tedy modelovost zde neresim. Vzdy jen postavit na jezdeni a zase slozit. Pripadne jak je na tom PIKO s plastovym podlozim?

RocoLine s gumovým a plastovým podložím je možné vzájomne prepojiť (je na to prechodová koľaj). Ale to s gumovým má inú geometriu (dĺžky, oblúky, výhybky) ako s plastovým.
Čo sa týka rozloženia na podlahe - je to super ... rýchlo postavené, rýchlo spratané. Drží dobre a ľahko sa skladá. Vďaka dobre vymyslenej geometrii sa aj jednoducho stavajú menšie dráhy na jazdenie, vrátane použitia výhybiek.
Ja to takto na testovanie doma používam už hádam aj 15 rokov ...
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod FilipP » sob 17 zář, 2022 7:36 pm

Roco Geoline (s plastovym podlozim) tusim uz prestali vyrabat a je to len dopredaj. A plast je velmi krehky, casom krehne a zacne praskat. Hlavne spojky. A deti, ked omylom zavadia, tiez to hned praskne. Spajanie a rozpajanie je lahke a relativne rychle. Pri Rocoline to ide horsie, hlavne pri spajani sa clovek casto netrafi do spojky na jednej strane a treba skusat znova. Rocoline mi pride odolnejsi voci poskodeniu (a nepraska). A dalsia vyhoda, ze ak sa clovek rozhodne pre kolajisko a bude strkovat, moze pouzit existujuce kolaje, staci dat dole gumovu cast.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod shiso » ned 18 zář, 2022 5:02 pm

Ahoj,
Moc diky vsem za tipy. Po procteni jsem nakonec zvolil roco s gumovym podlozim. Dalo se vyhodne koupit na modelbazaru a na ucely stavby pro vikendove pojezdeni s malym to doufam bude stacit. Koukal jsem i na ten Trix, ale je spatne dostupne a oproti bazarovce drahe…
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Pawlik » pon 19 zář, 2022 8:36 am

Na "kobercové" ježdění jsem kdysi zvolil Piko A-Gleis.
Jsem s tím spokojený, provoz je zcela bezproblémový krom nepoužitelného angličana, s obloukovými výhybkami též nemám zkušenost. Geometrie kolejiva bezchybná.
Má někdo zkušenost s tímto kolejivem s podložím?
Ona totiž ta cena je oproti ROCO výrazně nižší.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod fousek » pon 19 zář, 2022 12:13 pm

Souhlasím s tím, že Piko má jednoduchou geomentrii. Já bych jen dodal, že pro někoho může být důležité, že Roco nabízí integrované pohony výhybek a to včetně dekodéru. Kdo si chce instalovat elektromagnetické ovládání výhybek a nechce tahat kabely, tak u Pika zatím žádnou alternativu nenajde.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod look23 » pon 19 zář, 2022 7:10 pm

Já jsem u výhybek BWL a BWR Piko A-Gleis musel upravovat tu pohyblivou část, kdy mi vždy při jízdě Vysočina a kolo mašinky narazilo na čelo kolejnice a okolek vyjel mimo koleje.
Přílohy
238_rd.jpg
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Zlámalík » pon 19 zář, 2022 7:21 pm

look23 píše:...kdy mi vždy při jízdě Vysočina a kolo mašinky narazilo na čelo kolejnice a okolek vyjel mimo koleje.

Máš mastný koleje, to je tím! :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod look23 » pon 19 zář, 2022 8:42 pm

Zlámalík píše:Máš mastný koleje, to je tím! :D

Spíše mobil s automatickou opravou textu, který ví všechno nejlépe a do všeho kecá.

Oprava:
look23 píše:Já jsem u výhybek BWL a BWR Piko A-Gleis musel upravovat tu pohyblivou část, kdy mi vždy při jízdě mašinky, kolo narazilo na čelo kolejnice a okolek vyjel mimo koleje.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Zlámalík » pon 19 zář, 2022 10:35 pm

My jsme to pochopili, neboj. Jen když už to opravuješ, tak za slovem mašinky nemá být ta čárka :-)
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Pawlik » úte 20 zář, 2022 7:36 am

look23 píše:Já jsem u výhybek BWL a BWR Piko A-Gleis musel upravovat tu pohyblivou část, kdy mi vždy při jízdě Vysočina a kolo mašinky narazilo na čelo kolejnice a okolek vyjel mimo koleje.

Vlastně se dá obecně konstatovat, že jak to má plechové jazyky s tím mizerným začepováním, jsou s tím potíže.
Obyčejné výhybky mají jazyky broušené z kolejnic s řádnými čepy a to funguje.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod JuTi » stř 16 srp, 2023 5:39 am

Pawlik píše:Na "kobercové" ježdění jsem kdysi zvolil Piko A-Gleis.
Jsem s tím spokojený, provoz je zcela bezproblémový krom nepoužitelného angličana, s obloukovými výhybkami též nemám zkušenost. Geometrie kolejiva bezchybná.
Má někdo zkušenost s tímto kolejivem s podložím?
Ona totiž ta cena je oproti ROCO výrazně nižší.


Ja už nejaké skúsenosti mám s PIKO A-Gleis. Samotné jazdenie je v poriadku. Čo ma ale prekvapilo je, že keď som prišróboval podložia ku koľajniciam, ťážko sa mi ale potom navzájom spájali. Myslel som si, že to pôjde jednoducho, ale nebolo to tak. Práve z tohto dôvodu rozmýšľam nad kúpou koľajníc od výrobcov Trix alebo Roco.
JuTi
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 08 led, 2021 11:12 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Libor Petr » čtv 17 srp, 2023 5:14 pm

Ahoj, mohl by mi někdo doporučit kolejivo pro lokálku první poloviny 20. století? Něco co je podobné vzorům z konce Rakouska - Uherska a první republiky? Je mi jasné, že tehdejší výška kolejnice je mnohem nižší, než by odopovídalo modelovému provozu i se sníženými okolky. Jedná se mi hlavně o tvary výhybek.
Líbí se mi kolejivo Weinert, ale výhybky mají zdvojené pražce typické pro DRG.
Děkuji předem!
Libor Petr
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 04 led, 2023 12:42 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod radeksindy » čtv 17 srp, 2023 7:39 pm

mohl by mi někdo doporučit kolejivo pro lokálku první poloviny 20. století? Něco co je podobné vzorům z konce Rakouska - Uherska a první republiky?


Žádné. Nejde jen o výšku profilu, ale ani v žádném jiném kritériu nelze žádné kolejivo srovnat s tím co bylo na našich lokálkách. Klad pražců, provedení drobného kolejiva, typ přídržnic, srdcovka, prostě vůbec nic. Buď si to postavit nebo vybírat podle jiných kritérií. Geometrie, modelovost, peněženka ....
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Zlámalík » čtv 17 srp, 2023 8:07 pm

Jestli se budeš chtít pustit do vlastní stavby, tak spoustu přípravků, polotovarů a dílů najdeš tady: https://handlaidtrack.com/
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: JAKE KOLEJIVO ???

Příspěvekod Libor Petr » pát 18 srp, 2023 6:08 am

Zlámalík: díky za odkaz, pěkný sortiment. Bohužel podle severoamerických předloh, nenašel jsem tam vůbec podkladnice. Upevnění jen hřeby bez podkladnice bych u ČSD už nečekal.
radeksindy: trochu jsme to tušil. Vyrábí někdo vzhledově podobné drobné kolejivo?
Děkuji
Libor Petr
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 04 led, 2023 12:42 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků