Stránka 1 z 1

nákladní vozy

PříspěvekNapsal: ned 07 čer, 2026 12:44 pm
od lubz
Zdravím všechny,
chci se zeptat, jak moc odpovídají skutečnosti uzavřené nákladní vozy Ztff v 3.epoše od Pika - kat.č. 97160 a otevřené E/Vtr ve 4.epoše kat.č. 54644. Na parostroji jsem pod Ztff našel jen vozy délky přes nárazníky 14020mm, což je zcela jiný vagón a E/Vtr jsem nenašel vůbec.

Díky a pěkný den.

Re: nákladní vozy

PříspěvekNapsal: ned 07 čer, 2026 1:23 pm
od Milan.D.
Pokud jde o Ztff jsou popisy podle skutečnosti i když některé na voze chybí, vůz je ale pouze vzdáleně podobný (např. neodpovídá počet větracích klapek na boku vozu). Vtr je celkem v pořádku, zaleží jak vysoké máte nároky, Piko jej nabízí už řadu let, mění se jen potisk. Chybí některé drobné nápisy, také chybí kolo pořádací brzdy, to ale není problém doplnit např. z leptu. :D

Re: nákladní vozy

PříspěvekNapsal: ned 07 čer, 2026 2:06 pm
od lubz
Díky Milane za odpověď, zkusím tedy oba, nejsem žádný počítač nýtů. A na mém malém kolejišti počítám s každým centimetrem a tak 2 osé krátké vozy jsou pro mě terno. A protože jezdím i s prastarými vagóny PIKO ještě i s plastovými dvoukolími, tak tyto relativně levné vagóny jsou vítaným obnovením vozového parku.
P.S: prosím, odkud je ta druhá fotka, někde jsem ji viděl a zabíhá nemohu najít ?

Re: nákladní vozy

PříspěvekNapsal: ned 07 čer, 2026 3:04 pm
od Milan.D.
Fotka Ztff je z tohoto fóra tuším z vlákna "nákladní vozy skutečnost a model" myslím od Mcx, já ji mám staženou. Pokud tedy nevadí odchylky od skutečného vozu, tak proč ne, sám mám pro vozy Piko jistou slabost. Tak ať se daří. :D

Re: nákladní vozy

PříspěvekNapsal: ned 07 čer, 2026 6:59 pm
od lubz
Poprosím admina o přesun do tématu "Stavba osobních a nákladních vozu" nákladní vozy modely a skutečnost. Díky