Navrh - budte kriticti...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 25 led, 2007 5:28 pm

Frtka píše:No, tak jsem to postupne podle navrhu Tomase zacal decentne prekopavat a vyslo mi neco uplne jineho s asi dvojnasobnou delkou koleji mezi stanicemi, ale zase se bojim jestli to neni moc :-).
Tak sem s tim.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod TomBart » čtv 25 led, 2007 7:48 pm

Frtka píše:No, tak jsem to postupne podle navrhu Tomase zacal decentne prekopavat a vyslo mi neco uplne jineho s asi dvojnasobnou delkou koleji mezi stanicemi, ale zase se bojim jestli to neni moc :-).

Kdo se bojí, nesmí do lesa. hod to sem, at je to vidět
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod Frtka » čtv 25 led, 2007 9:29 pm

TomBart píše:
Frtka píše:No, tak jsem to postupne podle navrhu Tomase zacal decentne prekopavat a vyslo mi neco uplne jineho s asi dvojnasobnou delkou koleji mezi stanicemi, ale zase se bojim jestli to neni moc :-).

Kdo se bojí, nesmí do lesa. hod to sem, at je to vidět
Bojim bojim...

http://medikuv.pravy.net/kolejiste/
Frtka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30 lis, 2006 2:26 pm

Příspěvekod rben » čtv 25 led, 2007 9:38 pm

Zkontroluj si projistotu "výšku tunelů" a tratí nad tunelem.
V 3D okně je na to ikonka (myslím že je uprostřed) ta zkontroluje potřebnou výšku.
Výška se dá nastavit v nastavení (2D) záložka 3Dweight.

Jinak jsem na to moc nekoukal zítra mám zkoušku a nejak mi to nemyslí :D
rben
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07 led, 2007 10:25 pm

Příspěvekod Frtka » čtv 25 led, 2007 10:02 pm

rben píše:Zkontroluj si projistotu "výšku tunelů" a tratí nad tunelem.
V 3D okně je na to ikonka (myslím že je uprostřed) ta zkontroluje potřebnou výšku.
Výška se dá nastavit v nastavení (2D) záložka 3Dweight.

Jinak jsem na to moc nekoukal zítra mám zkoušku a nejak mi to nemyslí :D
Diky. O tomhle vim a mam to zkontrolovane. Ja mam zkousku az za delsi dobu, tak k tomuhle pravidelne utikam :-).
Frtka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30 lis, 2006 2:26 pm

Příspěvekod Miloš_P » čtv 25 led, 2007 11:24 pm

To nádraží úhlopříčně vypadá dobře. Možná budu vypadat jako prudič, ale tu trať bych moc nemotal, ale radši bych tam přidal nějaký vlečky. Myslím, že modelovější je jednoduše vedená trať dobře posazená do krajiny. Ale nechci dělat chytrýho, protože na mém kolejišti je to taky dost zamotaný. Dneska bych to dělal už trochu jinak. Člověk se pořád učí.
Zkus se zamyslet nad provozem. Jaký vlaky tam budou jezdit, kolik jich bude, co se bude kam a odkud vozit, kde se co bude nakládat a vykládat...apod. Podle počtu předpokládaných vlaků se pak dá odvodit kapacita skrytých nádraží atd.
Moc jsem nerozuměl souvislosti umístění tunelových portálů a flexikolejí? Nevidím v tom žádný problém.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frtka » pát 26 led, 2007 6:30 am

Miloš_P píše:To nádraží úhlopříčně vypadá dobře. Možná budu vypadat jako prudič, ale tu trať bych moc nemotal, ale radši bych tam přidal nějaký vlečky. Myslím, že modelovější je jednoduše vedená trať dobře posazená do krajiny. Ale nechci dělat chytrýho, protože na mém kolejišti je to taky dost zamotaný. Dneska bych to dělal už trochu jinak. Člověk se pořád učí.
Zkus se zamyslet nad provozem. Jaký vlaky tam budou jezdit, kolik jich bude, co se bude kam a odkud vozit, kde se co bude nakládat a vykládat...apod. Podle počtu předpokládaných vlaků se pak dá odvodit kapacita skrytých nádraží atd.
Moc jsem nerozuměl souvislosti umístění tunelových portálů a flexikolejí? Nevidím v tom žádný problém.
Ve wintracku muzes u koleje nastavit, ze je tunel nebo most, ale jen pro celou kolej. Takze kdyz mas flexi 940mm, tak ji oznacis jako tunel/most celou.
Frtka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30 lis, 2006 2:26 pm

Příspěvekod David » sob 21 dub, 2007 8:01 am

Moc moc pěkný asi se nechám inspirovat. :D Trochu upravím tu čás kde je ta spirála,dal bych tam vlečku.Já vypustím skrytá nádraží a smyčky, protže vyrobím z elektrik. lišt takové zásobníky na soupravy, bude to fungovat jednodeše lištu připojím ke kolejišti regulátorem kolejiště přijedu k tubusu pomalu najedu do vnitř až loko. přestane být napájena, na přepravní liště bude pomocí kolnektoru připojen box s bateriemi na 3V,přes vypínač budou napájeny koleje lokomotiva zajede i se soupravou do boxu vypínačem zastavím, box uložím, až budu opět se soupravou jesdit napojím box druhou stranou a se soupravou opět vyjedu, stejným způsobem budu soupravy i otáčet.
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 21 dub, 2007 6:35 pm

David píše:Moc moc pěkný asi se nechám inspirovat. :D Trochu upravím tu čás kde je ta spirála,dal bych tam vlečku.Já vypustím skrytá nádraží a smyčky, protže vyrobím z elektrik. lišt takové zásobníky na soupravy, bude to fungovat jednodeše lištu připojím ke kolejišti regulátorem kolejiště přijedu k tubusu pomalu najedu do vnitř až loko. přestane být napájena, na přepravní liště bude pomocí kolnektoru připojen box s bateriemi na 3V,přes vypínač budou napájeny koleje lokomotiva zajede i se soupravou do boxu vypínačem zastavím, box uložím, až budu opět se soupravou jesdit napojím box druhou stranou a se soupravou opět vyjedu, stejným způsobem budu soupravy i otáčet.


Davide tak na to se těším doufám, že se pochlubíš pěknýma fotkama.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod David » ned 22 dub, 2007 8:46 am

No až bude,tak fotky sem určitě dám ,ale opravdu až budu stavět.
Mám ještě dotaz vyděl jste někdo kolejiště co se na vytáhne na strop :?: Něco jako ve filmu dinastie Nováků ,protože bydlím v paneláku je to opravdu jediné možné řešení. :!:
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 22 dub, 2007 9:45 am

David píše:No až bude,tak fotky sem určitě dám ,ale opravdu až budu stavět.
Mám ještě dotaz vyděl jste někdo kolejiště co se na vytáhne na strop :?: Něco jako ve filmu dinastie Nováků ,protože bydlím v paneláku je to opravdu jediné možné řešení. :!:


Neviděl ale také jsem o tom kdysi uvažoval. Dneska je naštěstí k dostání spousta kladek i závěsů. V paneláku ten strop také něco unese.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Miloš_P » ned 22 dub, 2007 1:24 pm

Tady je jeden odkaz na kolejiště o stropu http://www.mujweb.cz/zabava/pajatt/
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod David » ned 22 dub, 2007 4:03 pm

Moc děkuji za odkaz :idea: ,je to zajímavé :!:
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod David » stř 18 črc, 2007 7:31 pm

Pozor změna vybojoval jsem si prostor :D z rohu místnosti podél celé stěny nějaké nápady již mám ,ale nechci nic uspěchat. :? Navíc musíme přestěhovat nábytek.
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: lubz a 8 návštevníků