Novinky H0 2024

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod petrha » čtv 04 led, 2024 6:03 am

look23 píše:
Raudnitzer píše:
jipol57 píše:Dovozce? Proč by měl být? Podle mě si obchodníci objednávají přímo od výrobce.


Jste uplne mimo, udelejte si ico a zkuste si to objednat naprimo. opravdu to je tak jak pise Svratka, piku tu dela dovozce pan H. a napřimo vám piko neproda ani kolo, hezky vas odkaze na oficialniho dovozce do cr, uz se to resilo i s pravnikem a nehne s nimi nikdo


Mě, když přišly výhybky Peco, tak na nich do ČR byl napsán někdo jiný než prodejce.

Podle mého prodejce je český trh malý na to, aby se výrobce bavil s každým obchodníkem z ČR jednotlivě. Alespoň je taková výmluva o úroveň výše a "nepostradatelnost".


Kdyby byl český trh malý, tak nebude tolik českých modelů, Kontraktace se vždy dělaly na veletrthu v Norinberku, tam si domluv, že budeš od PIKO odebírat modely za 10 až 20 Mega a můžeš od firmy odebírat mimo obch.zástupce, nebo ho vyřadit a dělat to sám. Já mám třeba u jistého obchodníka 10% slevu, a musím říct, že např Piko mi stou slevou vyjde o málo levněji než v Německých eshopech, Takže pokud chcete odbourat obch.zástupce pro Piko, tak tu za Piko neutraťte ani korunu, tím pádem bude u nás Piko neprodejné a není na to potřeba ani právník aby se to dořešilo.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Vik » čtv 04 led, 2024 10:08 am

K patrům od Pika
Vím, že vždy hobby verze byly bez interiéru. Zda je tam i další rozdíl nevím. Když jsem koukal na předobjednávku tak mne zarazilo
- popis zmiňuje interiér
- Na ¨fotce¨ je také interiér
Asi počkat až vyjde a moc neočekávat.
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-01-04 110737.png
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod George V. » čtv 04 led, 2024 10:20 am

Já mám všechny Hobby a s interiérem. Postrádám brzdovou a elektrickou výzbroj na podvozcích.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Vik » čtv 04 led, 2024 2:49 pm

George V. píše:Já mám všechny Hobby a s interiérem. Postrádám brzdovou a elektrickou výzbroj na podvozcích.


Děkuji za upřesnění
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod OndraFíra » čtv 04 led, 2024 4:12 pm

Vik píše:K patrům od Pika
Vím, že vždy hobby verze byly bez interiéru. Zda je tam i další rozdíl nevím.


Kromě interiéru chybí brzdová a elektrická výzbroj na podvozcích - vzduchojemy, dynamo, nebo třeba i brzdové špalky!
A na vozech také chybí potisk nad podvozky - je pouze na skříni mezi nástupními dveřmi. Součástí tohoto potisku na "plnohodnotných" vozech krom třeba loga ČD a dalších popisů byla také bateriová skříň, která tak na hobby verzích úplně chybí.
Tady je na facebooku AMB modely pěkně nafocené srovnání Hobby a plnohodnotné verze.
https://www.facebook.com/AMBModely/post ... 74Yzz9zRjl
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Jezevec Pepa » čtv 04 led, 2024 7:31 pm

Vik píše:
George V. píše:Já mám všechny Hobby a s interiérem. Postrádám brzdovou a elektrickou výzbroj na podvozcích.


Děkuji za upřesnění



Určitou dobu byly bez interiéru, jelikož, se to dokupovalo jako náhradní díl, tak zvýšili cenu a začali ho opět montovat do vagónů :-)
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Jezevec Pepa » čtv 04 led, 2024 7:48 pm

EMIB
limitka
Přílohy
H0-Limited-edition-12_EMIB_12-23.jpg
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod fousek » pát 05 led, 2024 2:13 pm

Svratka píše:Není to tak zcela mimo mísu...
Pan M.H.má silný vliv na to, co ČSD/ČD se prosadí do novinek.

...což je jistě chválihodné, co do kvantity, ovšem smutné, co do kvality.

Když si shrneme s čím přišlo PIKO a obohatilo tak výběr vozidel o novou řadu ČD a ČSD...?
Bohužel s ničím. Malé shrnutí:

Laminátka- přišel s ní až jako druhý v pořadí
Plecháč - to samé
Hektor - stejné
Čmelák - dokonce až třetí v pořadí
Možná Kaluga, ale ta určitě nevznikla kvůli nám.
Pravděpodobně bychom měli tyto modely dráž, určitě s menší kadencí nových verzí, ale k nim bychom měli od PIKA něco originálního.
V TT je situace samozřejmě jiná.
Naposledy upravil fousek dne pát 05 led, 2024 2:30 pm, celkově upraveno 1
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod fousek » pát 05 led, 2024 2:30 pm

novk2007 píše:Nechápu proč Piko jde do řady 62 kterou kdysi dělal liliput. Vím od zaměstnanců firmy liliput že už ji nikdy více dělat nebudou protože formy jsou poškozeny, ale řesto se dají pořád sehnat jako bazarovky za dobrou cenu a i přesto jezdí stále krásně . Mám od této firmy nějaké ty 62 ale ty si nechám . Raději si nechám zajít chuť . To je to stejné jako s Märklin 18 201 .Mám 3 od Roco . Kdyby místo toho některý z výrobců udělal radši české párovky, udělal by líp než pořád dokola a dokola dělat stejnou řadu sice s vylepšením ale pořád ta stejná řada . Viz 03 kterou dělal Fleischmann teď Roco / Piko a pak ta 62 Piko/, Liliput. Možná někdo z vás bude oponovat že Albatros od Trixe se dá stále ještě sehnat .to je sice pravda, ale kolik jich dělaly v druhé sérii. Podle mě mnohem víc, aby uspokojili poptávku která musela být v Německu obravská. Z důvodu . Všude kde jsem byl ať Modellbahn Union ,Menzels Lokschuppen, Walter Licht, Wiemo, Lindenberg Lokschuppen Berlinsky, MSK Köln. Angermann v Bonn všude měli od Trixe Albatros. A v současné době všude vyprodáno.Ještě na ebay pár kusů k mání ale to je už jen doprodej. A ještě taková perlička. Když jsem byl s přítelkyní v září v Hamburku v jedné malé prodejně kde měli jak modelovou železnici tak i pár modelů od Revell pro plastikové modeláře tak i ve velmi malé prodejně do které bych to neřekl měli Albatrose od Trix . . Místo toho se budou dělat pořád reedice stejných německých řad

Ono je i dost německých modelů, které ještě nikdo nevyrobil, nebo už dlouho nedělá.
Němci volají po Pese Link (jezdí hodně v okolí Lindau a východně od Berlína), pak třeba Henschel DE2000, DB 628 (kdysi Fleischmann), a DR 137 288–295 (Ruhr), Vt12.14, z novějších Mireo, Stadler Flirt II, Dosto, Dosto II. Paradoxně dost z toho je využitelné i u nás.
jirie123 píše:...
Ten Žabotlam to by byla fakt pecka 8)

Z výše uvedeného je jasné, že do jednotek se nikdo zvlášť nehrne.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod M&T » pát 05 led, 2024 6:24 pm

Priznám sa, že mne to jasné nie je. PIKO minulý rok uviedlo poľský "kybel" hneď v niekoľkých mutáciách a pre rok 2024 sa chystajú ďalšie. Takže to nie je o type vozidla, ale o tom, ako sa obchodníci, distribútor dokáže dohodnúť s výrobcom (samozrejme s ohľadom na veľkosť trhu). Viď napríklad množstvo nových modelov pre PKP (elektriky, diesle, vozne, ... ).
Samozrejme, ďalšou "premennou" v rovnici je samotný typ vozidla, kde "legendy" majú väčšiu nádej na predaje aj mimo cieľovú krajinu.
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 05 led, 2024 7:30 pm

Obecně už léta na nás obchodníky nikdo z výrobců nedá, ať už přímo nebo přes obchoďáky. Štokra, čtyřkoláky, M262, M131, Ds-ky, Rybáky, to všechno už před lety naprosto ignorovali. Myslím velké firmy jako Piko a Roco. Už si to melou sami a verze si také vybírají sami. Leta žádám provozní verze modelů :( Jediní dva výrobci, kteří v tomto směru komunikují a ptají se na prodejnost a možné verze jsou MTB a Šikulové. Pojďme se vrátit k novinkám protože je to fakt o ničem.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Jirka Rubín » sob 06 led, 2024 7:02 am

Termíny představení novinek pro rok 2024:
Hornby/RIVARROSI/LIMA dnes od 10:30
Märklin/Trix 8.1.2024
Roco/Fleischman 18.1.2024
Jirka Rubín
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 03 říj, 2022 4:24 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Jirka Rubín » sob 06 led, 2024 7:08 am

Zde bude možné zhlédnout přehled novinek.

https://www.trainsdepot.org/manufacture ... w2BBpNmm6l
Jirka Rubín
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 03 říj, 2022 4:24 pm

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Pivrnec78 » sob 06 led, 2024 9:39 am

H0, analog - konec IV.ep., V.ep. a začátek VI.ep. ... to, co jezdí (jezdilo) a to, co se mi líbí ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Re: Novinky H0 2024

Příspěvekod Jezevec Pepa » sob 06 led, 2024 3:04 pm

Michal Dalecký píše:Obecně už léta na nás obchodníky nikdo z výrobců nedá, ať už přímo nebo přes obchoďáky. Štokra, čtyřkoláky, M262, M131, Ds-ky, Rybáky, to všechno už před lety naprosto ignorovali. Myslím velké firmy jako Piko a Roco. Už si to melou sami a verze si také vybírají sami. Leta žádám provozní verze modelů :( Jediní dva výrobci, kteří v tomto směru komunikují a ptají se na prodejnost a možné verze jsou MTB a Šikulové. Pojďme se vrátit k novinkám protože je to fakt o ničem.

¨
Tak tomu věřím, jenže MTB,
dělá české srdcovky jednu za druhou, Jenže, když je forma jakž taž tak to zas pokazí finální koncovkou, viz lepidlo kde se dá po kapotě atd.
Naopak, někdy netrefí ani tvar lokomotivy, takže i ta finálka už nic nezmůže.

Roco je pro mě stále na hranici (zde mají výhodu, že je živí i německý/rakouský trh atd,), což určitě MTB ne, to děla Cz/Sk případně PL a H modely). A toho si musím vážit u MTB.
Roco se snaží snížit roky náklady výroby kde se dá, kvalita laků (odlupující laky - Sergeje, neprodané lokomotivy následně zahrne do start setu. Je jiná DPS pro lokomotivy se zvukem a bez zvuku, kde je možnost případného použití dekodéru bez zvuků/zvuk a bez úpravy DPS už nedosáhnete všech funkcí :-(). Změna motorů kvalitních motorů je další cestou k další nedůvěře.

Igra je pro mě komerční společnost a i když mám od nich několik modelů, tak je nebudu brát jako srdcovku co se kolejových modelů týče, naopak budov mám dost a jsou supr.




.
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků