Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod rullik » ned 12 lis, 2023 6:07 pm

Deathlosopher píše:Obdivuji Vaši odvahu. Ale pokud je to z nějakého hlediska lepší (jakože dle Vašeho popisu ano), určitě to za to stálo. Nemáte to nafocené, jak jste upravil ty převody? A/Nebo video, jak to teď jezdí? :-) Docela mě to zajímá. Jinak já jsem svého Effishuntera poslal na reklamaci k prodejci, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Kdyby aspoň jezdil plynuleji, tak bych to nechal být, ale ten můj kus byl hrozný.

Mám nahranou nejpomalejší jízdu kterou mi to teď jezdí... samotnou úpravu zdokumentovanou nemám, ale jedná se o ekcentricky vyvrtaná ložiska, aby mi tam zapadl šnek do ozubeného kola...
https://m.youtube.com/watch?v=HvY33zQMG ... ZXIgaG8%3D
rullik
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21 zář, 2016 12:07 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Martin70 » ned 12 lis, 2023 9:31 pm

zdeneka píše:Zdravím. Rád bych se zeptal majitelů digitální verze se zvukem, jak se jejich model chová v analogovém provozu?

Tak jsem konečně našel čas na test modelu a třeba i odpověď na Tvou otázku. Nemám kolejiště k dispozici, takže mě to chvilku trvalo. Co si vzpomínám, tak jsem taky dostal nápad pustit na zkoušku do modelu stejnosměrné napájení, zda pojede nebo nikoliv. Po spuštění se mě seply zvuky a model sebou cukl a za chvilku stál. Dnes jsem při natáčení videa čekal to samé, ale nakonec se rozjíždí a jede. Každopádně se zvuky a světla spínají až při dost vysokém napětí a poté se lokomotiva teprve rozjede. Porovnával jsem to ve videu s Brejlovcem Roco. Při plném napětí už lokomotiva jede opravdu nepřiměřeně rychle. Takže jsem orientačně připojil měřák na svorky trafa. Brejlovec se rozjíždí již od cca. 1,5-2V a na 2,5V se rozsvěcí červené zadní pozičky, přední bílé s dálkovým reflektorem tak okolo 4V. Model Rivarossi startuje a dává se do pohybu až okolo 8V. Více jak 12V bych mu nedopřával, to už jezdí opravdu rychle. Takže soudím, že pro analogovou jízdu se zvukem je nutno dekodér přenastavit. Můžou napsat zkušenější modeláři a ladiči.
Rychlá a pouze ilustrační videa k prohlédnutí zde:
https://www.youtube.com/watch?v=BdluAVlG0X4
https://www.youtube.com/watch?v=Y64kuXLl_iQ
Asi vydají za tisíce slou a ukážou stav modelu. Omlouvám se za poněkud nižší kvalitu. Je trochu těžší ovládat a natáčet naráz. Martin :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » stř 15 lis, 2023 10:02 pm

rullik píše:Mám nahranou nejpomalejší jízdu kterou mi to teď jezdí... samotnou úpravu zdokumentovanou nemám, ale jedná se o ekcentricky vyvrtaná ložiska, aby mi tam zapadl šnek do ozubeného kola...
https://m.youtube.com/watch?v=HvY33zQMG ... ZXIgaG8%3D

Já myslím, že to je paráda. Jede pěkně pomalu a plynule. A i potichu, zdá se. Podle mě se ta úprava vyplatila. :-)
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » stř 07 úno, 2024 12:52 pm

Vidím, že Rivarossi bude znovu dělat Effishuntera. Nemáte někdo nějaké informace, jestli bude jen jiné čslo, nebo jestli i udělají něco s tou jízdou změnami v převodech?
Já mám svého už skoro čtvrt roku na reklamaci...
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod StandaR » stř 07 úno, 2024 2:12 pm

Vím že je to možná trochu mimo, ale je čtvrt roku protože ho chceš zpět? Nebo v "našem" světě neplatí 30 dní a dost, vraťte mi peníze?
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod fousek » stř 07 úno, 2024 2:19 pm

Ano, má být jiné číslo. To bude asi vše, co bude jiné.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » pát 23 úno, 2024 3:53 pm

StandaR píše:Vím že je to možná trochu mimo, ale je čtvrt roku protože ho chceš zpět? Nebo v "našem" světě neplatí 30 dní a dost, vraťte mi peníze?

Není to mimo. :-) Čtvrt roku je dost, ale já až tak striktní nejsem. Navíc jsem opravdu lokomotivu chtěl, jak píšeš. :-) Jelikož se prodejce snažil to řešit s výrobcem, tak jsem jim nechal čas. Nicméně sami teď seznali, že výměna za jiný kus by nemusela nic vyřešit, takže dostanu peníze zpět a zkusím koupi nové verze příští zimu. :-) Dle informací Rivarossi zkoumají, proč lokomotivy nejezdí hladce. Tak určitě by ji měli lépe zpřevodovat a velká část problému by odpadla. Ale to by snad odborníci měli vidět hned, že se v tomto dost utli.
Naposledy upravil Deathlosopher dne pát 23 úno, 2024 4:57 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » pát 23 úno, 2024 3:54 pm

fousek píše:Ano, má být jiné číslo. To bude asi vše, co bude jiné.

Tak uvidíme. Iluze si nedělám, ale pokud těch vrácených kusů bylo více, mohlo by je to snad nakopnout. Navíc by sami měli vidět, že ta jízda není vůbec ideální.
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků