Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » pát 27 říj, 2023 3:24 pm

Hezký den přeji,
chci se zeptat těch, kteří mají lokomotivu 744.1 od Rivarossi, jestli Vám taky tak lokomotiva ,,skučí" při jízdě a nejede plynule. Vůbec se mi ta jízda nelíbí (zkoušeno v analogu), ani po zajetí se to nezlepšilo a navíc dělá to v obou směrech. Zde je video mého modelu (obraz je hrozný, ale šlo mi o zvuk): https://www.youtube.com/watch?v=MVpdyHcNN8I
Mám v úmyslu model reklamovat.
Děkuji za sdílení zkušeností!
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod JaroHo » pát 27 říj, 2023 4:55 pm

nemám v něm ještě dcc ale zkusit ho projet kdyžtak můžu na kousku koleje. Jdu to zkusit
Takže jízda v analogu tragedie, modrým regulátorem Roco. Dal jsem do toho DCC myslím že nějaký velmi.levny esu a rozhodně je model potom tichý ale po resetu DCC litá tak 400 km/h , protože zprevodovani modelu je strašné do rychla. Video bude v dalším příspěvku
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » pát 27 říj, 2023 6:07 pm

JaroHo píše:nemám v něm ještě dcc ale zkusit ho projet kdyžtak můžu na kousku koleje. Jdu to zkusit
Takže jízda v analogu tragedie, modrým regulátorem Roco. Dal jsem do toho DCC myslím že nějaký velmi.levny esu a rozhodně je model potom tichý ale po resetu DCC litá tak 400 km/h , protože zprevodovani modelu je strašné do rychla. Video bude v dalším příspěvku

Tak z toho moudrý nejsem, že v DCC jede potichu. :o V analogu to tedy hučí, nebo kvílí jako u mě? Není ten ovladač Roco ten (něco jako) pulzák, u kterého každý motor hučí? To by pak ale bylo něco jiného, než řeším já. Mimochodem, výměna propojky za dekodér spočívá ve vyšroubování 9 šroubů, aby se dala sundat kastle?
Díky moc a za video budu velmi rád! :)
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod JaroHo » pát 27 říj, 2023 6:22 pm

1x šroub nádrž, 4 pod ní a 4 mimo ní. Jízdu v analogu jsem ani nenahrával. Prostě otřes.
Video zde https://www.youtube.com/watch?v=fbxVvDB14pY

kdyby takhle jezdil model MTB...to by bylo řevu
Přílohy
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (16.3 KiB) Zobrazeno 2990 krát
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod StandaR » pát 27 říj, 2023 6:34 pm

Mě kvílí jenom dokud nemá sílu se pohnout, musím doladit nastavení dekodéru.. ale ze začátku do byla katastrofa i s DCC a musel jsem to nechat dlouho rozjezdit aby se to trochu zlepšilo :roll: Zatím je to snesitelný, ale bude potřeba si s tím ještě pohrát.
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Pavel 152 » pát 27 říj, 2023 7:54 pm

Jaro, odkaz tazatele a jeho video bylo s danou rychlostí v analogu.
Vaše video je jízda krokem, je třeba porovnávat s vyšší rychlostí.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod JaroHo » pát 27 říj, 2023 10:09 pm

je třeba vložit dcc a pak poslouchat :wink:
prostě je třeba do modelu hrábnout.
I já jsem to udělal a nemusel jsem, ale dal jsem si s tím tu práci, vykastroval DCC z TRIX 380 a dal do Efišuntra. A zjistil jsem že v analogu to jezdí úplně strašidelně, prostě průser a v DCC je to někde jinde.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod JaroHo » sob 28 říj, 2023 8:46 am

a tady dva kousky od Lubana . každý jezdí jinak a ten zvuk je taky hlasitý, kňourající, jiný než v DCC
https://www.youtube.com/watch?v=i-1qXCyYwZ8&t=33s
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Ivan » ned 29 říj, 2023 7:21 am

Z posledního videa je podle mého zřejmé, že je to převodované hodně do rychla. To pak je pomalá jízda problém, v analogu úplně, DCC to ještě nějak zvládne. Moc se v Itálii nepředvedli. Třeba někdo porovná s jiným modelem od nich, například brejlovcem.

V TT jsme měli nové brejlovce od Kuehn docela do rychla, ale uměli v analogu docela u pomalou. Po osazení DCC je z toho fajn mašinka s pomalou jízdou.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod JaroHo » ned 29 říj, 2023 7:35 am

Brejlovec od rivarossiho jezdil o proti tomuhle krásně :wink: Dokázal se rozjíždět a zastavovat jak opravdovská mašina, jako brejlovec od ROco, prostě v pořádku. Efišuntr je prostě špatně zpřevodovanej, skoro tak blbě jako čmeláci Piko
Motorek v digitálním provozu je tižší než kolikrát motorky konkurence i když je to pidižvík, tenkej jak ten nejtenčí párek, motor za mě ok ale převod je moc špatný , tady vidím velký špatný
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Deathlosopher » ned 29 říj, 2023 12:28 pm

Moc všem děkuji za všechny příspěvky, videa a ochotu! Pomohlo mi to zjistit, že reklamace by nic nevyřešila, neboť špatné jízdní vlastnosti nejsou jen u mého kusu, ale u všech těchto lokomotiv tohoto typu. Taky jsem zkoušel tam dát dekodér a je to lepší, ovšem chvilkama taky cukala. Ale asi je to i nastavením, nechal jsem dekodér (Zimo MX636D) v základním nastavení, protože s ním nepočítám do této lokomotivy. Doufám, že někdo vydá autentický zvuk této lokomotivy. Jinak to zpřevodování je opravdu příšerné. Jako by měla tahat rychlovlaky. :D Ještě se zeptám: ta analogová verze tam má ozvučnici, nebo je to včetně reproduktoru? Asi A je správně, že? :)
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Zlámalík » ned 29 říj, 2023 5:15 pm

Ivan píše:Z posledního videa je podle mého zřejmé, že je to převodované hodně do rychla. To pak je pomalá jízda problém, v analogu úplně, DCC to ještě nějak zvládne. Moc se v Itálii nepředvedli. Třeba někdo porovná s jiným modelem od nich, například brejlovcem.

V TT jsme měli nové brejlovce od Kuehn docela do rychla, ale uměli v analogu docela u pomalou. Po osazení DCC je z toho fajn mašinka s pomalou jízdou.


Takže pokud to není chyba, ale vlastnost, můžeš to buď vrátit, nebo zkusit upravit. Pokud budeš jezdit v digitálu, mrkni se na nastavení EMF a dalších parametrů, Zimo to má celkem ošéfovaný a dá se to měnit dost široce, pomůže to s jízdníma vlastnostma, cukáním apod. Kdyžtak se ozvi.
A druhá věc je mechanická - je v převodovce šnek jednochodý, nebo dvouchodý? Dvouchodé byly tehdy omylem v prvních Brejlovcích a pak se měnily za jednochodé a rychlost se logicky snížila na polovinu.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod jipol57 » ned 29 říj, 2023 6:37 pm

Jestli se tady přirovnává k Čmelákovi Piko, u něho mně trochu pomohlo vybagrování odrušovacího kondenzátoru a civek u motoru. Psalo se o tom tady kdysi v minulosti.
Jsou tam tyhle odrušovací prvky? Třeba by pomohlo jejich odstranění.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Petr S. » ned 29 říj, 2023 9:05 pm

CHA CHA CHA , uvědomte si , že originál lokomotivy postavila CZ loko .
Zdroj informací pochopitelně neřeknu . :lol: :lol: :lol:
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Effishunter Rivarossi — jízdní vlastnosti

Příspěvekod Zlámalík » pon 30 říj, 2023 3:13 pm

Petr S. píše:CHA CHA CHA , uvědomte si , že originál lokomotivy postavila CZ loko .
Zdroj informací pochopitelně neřeknu . :lol: :lol: :lol:

Závist? To bolí, co?
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 27 návštevníků