Kabina

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Kabina

Příspěvekod Bobo » pát 15 zář, 2023 6:11 pm

Ahoj, nevíte jak sundat kabinu, abych se dostal k motoru?
Nechci na to jít zatím silou. Jako jsou tam zevnitř v každém rohu nálitky, co zapadají do kabiny ale mám pocit, že tam bude ještě další fígl.
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Bobo
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 07 kvě, 2020 7:08 am

Re: Kabina

Příspěvekod Aleson » pát 15 zář, 2023 11:54 pm

Takový model neznám, tak jenom úvaha: Nárazníky vypadají kovové. Nejdou třeba vyšroubovat a tím uvolnit pojezd lokomotivy?
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Kabina

Příspěvekod Myšpulín » sob 16 zář, 2023 4:20 pm

Mám ji z druhé ruky, takže něco vypadá jinak, ale zřejmě je to ona. Na tom díle pojezdu vlevo má číslo 11/134. Každopádně k sundání karoserie stačí lehce roztáhnout karoserii do boku na koncích, tedy u spřáhel. A že to bude správný postup zjistíš pohledem z boku na karoserii v místě schůdků. Nad druhým (počítáno odspodu) je v karoserii těsně nad tímto schůdkem obdélníkový otvor (po zvětšení tvé foto jsou ty otvory vidět). A právě v nich drží výstupek podvozku. Takže roztáhnout na jednom čele na jedné straně až se podaří lehce podvozek povysunout. Pak na protilehlém boku. A to samé na druhém čele lokomotivy. Snad jsem to popsal srozumitelně.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kabina

Příspěvekod Bobo » pon 18 zář, 2023 5:31 am

Ahoj, děkuji všem za pomoc. Bylo to opravdu těma nárazníkama. Ještě jsem se stím nesetkal.
Bobo
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 07 kvě, 2020 7:08 am


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků