Piko BR 03

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Piko BR 03

Příspěvekod novk2007 » stř 06 zář, 2023 12:36 pm

Tak Piko dneska představilo horkou novinku z jejich produkce . jedná se o lokomotivu Řady 03 fotky jsem si vypůjčil od Modellbahnschop Elriwa z Facebook.
Přílohy
FB_IMG_1694003295942.jpg
FB_IMG_1694003546057.jpg
FB_IMG_1694003555185.jpg
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Piko BR 03

Příspěvekod novk2007 » pon 22 led, 2024 4:58 pm

Tadz je krasne video. Test piko 03 https://www.youtube.com/watch?v=sKuCVx2ZUHo Jak bylo rečeno ve videu pokud Piko udelá všechny hlavni lokomotivy DR DB v teto kvalite tak to trh s modelama hodne pročistí. a tady video z vyroby https://www.youtube.com/watch?v=Kcj3nYTjdCo
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Piko BR 03

Příspěvekod Matěj » úte 23 led, 2024 3:55 am

No nevím, ono to nemá vůbec žádný náhon na kola lokomotivy. To je takové hobby řešení.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Piko BR 03

Příspěvekod jipol57 » úte 23 led, 2024 11:34 am

Ale takhle fungovaly všechny velké páry od DDR PIKO, a nebyly s tím problémy. Pohon v tendru a vlečená (tlačená) lokomotiva. Spíš mně připadal divný kardanový pohon u ROCO 555. Když jsem si ho pořídil poprvé.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Piko BR 03

Příspěvekod vorisekml » úte 23 led, 2024 12:46 pm

No já měl tu Piko 03 predobjedanou v říši.
Vybíral jsem postupně ze 4 kusů a všechny měly zprohýbanou lávku kolem kotle.

Piko ve snaze o modelovou věrnost ji udělalo tenkou a z plastu...
Pak už jsem to začínal vzdávat a že vezmu tu nejmíň zohýbanou. Jenže po testfahr ji chtěl uložit do obalu a jak ji jen na ten test vzal do rukou, tak ten relativně slušný ochoz zkroutil tak že jsem ji odmítl....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Piko BR 03

Příspěvekod martin tichý » úte 23 led, 2024 5:05 pm

Můj kousek taky není úplně dokonalý, lávka je trochu zvlněná, ale není to zase nic tak fatálního, podobné to má i BR 01 od Brawa nebo Albatros Trix, co se týče pohonu, tak na něm teda nic hobby nevidím, tendr je dostatečně těžký, jízda naprosto tichá a plynulá, Váš prodejce nejspíš ignoroval obrázek znázorňující, jak model uchopit, je z něho jasně k pochopení, že se nesmí zvedat právě za ty lávky, takže pozor pro případné další kupce, respektovat přiložený návod k obsluze!!!
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Piko BR 03

Příspěvekod Dovi » stř 24 led, 2024 5:35 am

vorisekml píše:Vybíral jsem postupně ze 4 kusů a všechny měly zprohýbanou lávku kolem kotle.
Pak už jsem to začínal vzdávat a že vezmu tu nejmíň zohýbanou. Jenže po testfahr ji chtěl uložit do obalu, a jak ji jen na ten test vzal do rukou, tak ten relativně slušný ochoz zkroutil tak, že jsem ji odmítl....

martin tichý píše:Váš prodejce nejspíš ignoroval obrázek znázorňující, jak model uchopit, je z něho jasně k pochopení, že se nesmí zvedat právě za ty lávky, takže pozor pro případné další kupce, respektovat přiložený návod k obsluze!!!

 
(ne)uchopení_BR03.jpg
(ne)uchopení_BR03.jpg (15.99 KiB) Zobrazeno 1162 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Piko BR 03

Příspěvekod vorisekml » stř 24 led, 2024 8:06 am

Problém je že to asi nejde objednat poštou, páč to ti na beton přijde zohybany klump...
Kterého se e shop bude chtít zbavit..
Takže počkám na akci v Sonnenberg, snad tam bude za rozumný peníz a v tom případě přimhouřím oko nad ochozem....
Sice tady argumentujete že e to podělal nacek v elriwa, ale jak píšu vybíral jsem že čtyř a tři kusy se zvlněným ochozem neopustily krabici, to bylo vidět přes blistr...
Jinak k Elriwa....
Po covidu se tam vyměnil personál a bohužel k horšímu....
Mám štěstí na velmi neochotneho, nepozorného , který Slovany asi nesnáší....
Ale už mě díky svojí neochotě, nepozornosti vrátil jednou o 60€ a jednou o 12€ navíc zpět...
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Piko BR 03

Příspěvekod Dovi » stř 24 led, 2024 9:12 am

vorisekml píše:Sice tady argumentujete, že to podělal nacek v elriwa, ale jak píšu, vybíral jsem že čtyř, a tři kusy se zvlněným ochozem neopustily krabici, to bylo vidět přes blistr...


Promiň, neber to ve zlém, ale náckem v elriwa tady argumentuješ jenom Ty.


1)
O tom, že jsi tu novou pikáckou BR03 vybíral v elriwa, nikdo kromě Tebe nevěděl.

2)
A nevzniklo to tak, že by snad kolega Martin říkal nebo i jen naznačoval, že to udělal "nácek v elriwa".

3)
To, že tamní prodavač je skutečně nácek, to víš jistě?
Anebo je to "jenom" nepodložená nadávka, protože na něho máš pifku?

4)
Nelze samozřejmě vyloučit, že některé ty zohýbané plastové lávky (ochozy) by mohly míti na svědomí třeba i dělnice ve výrobním závodě nebo v expedici.
Ale Ty sám přece píšeš, že deformace minimálně na tom posledním kuse z velké části způsobil prodavač - byl jsi toho očitým svědkem.
Dosud relativně slušný ochoz zkroutil prodavač za Tvé přítomnosti tak, že jsi odmítl vyhlídnutý model převzít.

Takže to, co zcela slušně a korektně napsal kolega Martin, je konstatování evidentně pravdivé.
Cituji: "Váš prodejce nejspíš ignoroval obrázek znázorňující, jak model uchopit".
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Piko BR 03

Příspěvekod novk2007 » stř 24 led, 2024 5:26 pm

Ve videu to tam také reknul ze se mame držet navodu kde mame lokomotivu držet ale také se mu to stalo ze ji vzal za rám tak jak byl zvyklej
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků