ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod Petr_J » čtv 29 úno, 2024 7:56 am

Jindřich Bek píše:
Ta věc za komínem se nazývá nasávací záklopka.

Odlitek vyrábí BV model: http://bvmodel.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=18&products_id=696
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod cer.t » pát 01 bře, 2024 5:28 pm

Jindřich Bek píše:Ta věc za komínem se nazývá nasávací záklopka. 354.145 z LD Kralupy čekající na odjezd v Roudnici nad Labem s Os směr Kralupy nad Vltavou. Na mizerné x-té kopii ani není vidět charakteristické zábradlí a hladina Labe.

Tak já tam "tu věc" doplním :D odlitek mám
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod Jindřich Bek » pát 01 bře, 2024 11:02 pm

cer.t píše:
Jindřich Bek píše:Ta věc za komínem se nazývá nasávací záklopka. 354.145 z LD Kralupy čekající na odjezd v Roudnici nad Labem s Os směr Kralupy nad Vltavou. Na mizerné x-té kopii ani není vidět charakteristické zábradlí a hladina Labe.

Tak já tam "tu věc" doplním :D odlitek mám
Model bude hezčí. Bez vyrovnávače tlaků a nasávací záklopky by to blbě jelo(ve skutečnosti). Doufám, že stroj nasadíš po Velikonocích do provozu. To asi bude převšudybylkováno. Je hezké, že už je v modelech lokomotiv ČSD takový výběr a máme s čím jezdit.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod cer.t » sob 02 bře, 2024 12:34 pm

Jindřich Bek píše:Model bude hezčí. Bez vyrovnávače tlaků a nasávací záklopky by to blbě jelo(ve skutečnosti). Doufám, že stroj nasadíš po Velikonocích do provozu. To asi bude převšudybylkováno. Je hezké, že už je v modelech lokomotiv ČSD takový výběr a máme s čím jezdit.

Prave proto jsem se na ni vrhnul, abych ji mohl vytahnout na setkani. Myslim, ze bez jakehokoliv zasahu, minimalne do uhlaku a kominu, bych se to stydel vytahnout. Ty dve casti se nepovedly a jsou podle mne hodne spatne.
Jinak porad laboruji s tim, jak moc a kde ma byt leskla ci matna. Nechci mit z toho matny stroj z konec ery parnich lokomotiv, kdy uz nebyly turnusovany a nikdo se o ne nestaral, ale zas nechci nerealne leskly stroj. Nechci hanet praci nekterych sikovnejsich kolegu, ale dobrou praci podle mne casto pokazi snaha o silnou patinu a zmatneni modelu. Model pak vypada jak lokomotiva nekde na posunu.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod Jindřich Bek » sob 02 bře, 2024 1:01 pm

cer.t píše:
Jindřich Bek píše:Model bude hezčí. Bez vyrovnávače tlaků a nasávací záklopky by to blbě jelo(ve skutečnosti). Doufám, že stroj nasadíš po Velikonocích do provozu. To asi bude převšudybylkováno. Je hezké, že už je v modelech lokomotiv ČSD takový výběr a máme s čím jezdit.

Prave proto jsem se na ni vrhnul, abych ji mohl vytahnout na setkani. Myslim, ze bez jakehokoliv zasahu, minimalne do uhlaku a kominu, bych se to stydel vytahnout. Ty dve casti se nepovedly a jsou podle mne hodne spatne.
Jinak porad laboruji s tim, jak moc a kde ma byt leskla ci matna. Nechci mit z toho matny stroj z konec ery parnich lokomotiv, kdy uz nebyly turnusovany a nikdo se o ne nestaral, ale zas nechci nerealne leskly stroj. Nechci hanet praci nekterych sikovnejsich kolegu, ale dobrou praci podle mne casto pokazi snaha o silnou patinu a zmatneni modelu. Model pak vypada jak lokomotiva nekde na posunu.
Na vyleštění své lokomotivy si čety dávaly záležet, protože čet na jednom stroji bylo několik, tak každý se staral o svůj kus stroje. Na leštění se používaly různé směsi , po ostravsku maglajs, Většinou v tom byl petrolej a pak vyleštit do sucha aby se nelepil prach. Takže určitě lesklá černá mimo dýmnice. A ať si chlapci patinují, já si to pamatuji takto.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod MichalM » sob 02 bře, 2024 9:08 pm

cer.t píše:A pak mám kvízovou otázku na závěr, ví někdo jak vytáhnout zadní spřáhlo? Já na to nepřišel, tak jsem ho násilím vytrhnul.

S tímhle jsem taky dost bojoval. Nechápu, kdo to vymýšlel, že se to spřáhlo nedá vycvaknout pinzetou v základní poloze. Nakonec jsem ji celou rozebral a podařilo se mi ho vyměnit, ale nebyl to moc pěkný večer. Stejný problém mám s Roco KKStB 85, ale na tu jsem neměl čas, tak skončila zpátky v krabici s původním spřáhlem. Na použití násilí nemám odvahu, abych tomu neublížil.
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Re: ROCO 354.1 ČSD/77 ÖBB/629 kkStB

Příspěvekod jipol57 » úte 05 bře, 2024 5:12 pm

Spřáhla měnívám okamžitě s prvními zkouškami.
Když jsem to zadní viděl, tak jsem taky nechápal výrobce. Nechtělo se mně ji hned rozebírat, tak jsem zkusil přiměřenou větší silou zatáhnout, a povolilo, bez poškození.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: colt274 a 34 návštevníků