LOCOLAB diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Jindřich Bek » sob 25 úno, 2023 8:56 pm

Milan.D. píše:Tak to je parní potrubí! No ne že by mě to nenapadlo, protože na fotkách skutečných vozů je to vidět, ale díl ze stavebnice se tomu vůbec nepodobá. On je spodek stejně velmi zjednodušený, takže mám dilema jestli dodat díl ze stavebnice, nebo si vyrobit potrubí samodomo. Stejně to nebude nikdy ono.
Jak kolega napověděl je to topení. Es Pečky prodává Rybáky po firmě Luto, jestli víte oč jde a jsou ochotni prodat i detaily. Zkuste se domluvit. Odlitek je od Pavla Číže který odlévá oba vozy ale spodek vozu neodpovídá předloze.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Milan.D. » ned 26 úno, 2023 8:54 am

Díky za info, rybáky mám ještě původní Luto a to potrubí tam je a nebude problém jej vyrobit. Spíš jde o to, že celý spodek neodpovídá skutečnosti, je to jen rovná deska. Potrubí je ale z bočního pohledu vidět, takže ho dodělám, ale vynakládat další úsilí na tento model podle mne nemá smysl. pro srovnání přikládám fotku spodku modelů. Zleva odlitek Číž, Luto a Locolab
Přílohy
DSCN4423.JPG
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Milan.D. » ned 26 úno, 2023 11:00 am

A abych to měl , pokud jde o stavebnice Locolab, kompletní, Přihodím ještě model, který jsem stavěl jako první. Stavba je celkem jednoduchá, nejtěžší je vše oddělit z podpěr, ale tady jsou odspodu, takže případné nedostatky nejsou vidět. Spodek je stejně opět silně zjednodušený. Jinak se to ale staví dobře, pár postřehů ze stavby jsem poslal tvůrcům stavebnice, tak snad to k něčemu bude. Zásadní problém je deformace kinematik, ale o tom jsem se zmiňoval už tady viewtopic.php?f=3&t=13969 . Obtisky jsou od pana Jirana.
Přílohy
DSCN2899.JPG
DSCN2861.JPG
DSCN2857.JPG
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Ceki » pon 27 úno, 2023 10:48 am

Když vidím ty obrácené Rybáky, tak si říkám, kde se stala chyba? Měl jsem za to, že 3D tisk má laťku posouvat, ale tady to o posouvání hranic určitě není... :( Je to volba každého, co a za jakých podmínek koupí, ale bavíme se tady vůbec ještě o stavebnici modelu, nebo hračky? Reálně je možné dostat se na podobný výsledek s odlitkem doplněným o ložiska, kinematiku a trochu své vlastní zručnosti... Myslím si, že i kdyby měl výrobce naznačit alespoň podélníky s příčníky a zjednodušené znázornění brzdové soustavy, nezabralo by to takovou hordu času. Při pročítání vlákna jsem zaregistroval spíše zklamání lidí co koupili. Odezvu výrobce ke konstruktivní (oprávněné) kritice jen těžko hledat... Za mě tento přístup nekoresponduje minimálně s technologií, od které se čeká, že detailnost a kvalitu vystřelí vpřed...
Ceki
 
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Luděk » pon 27 úno, 2023 11:25 am

Asi se s tím nechtělo výrobci kreslit.
Mimochodem toto se dá udělat z jednoho kusu v TT:
IMG_20230227_121731.jpg
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 201
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Střelec » pon 27 úno, 2023 11:51 am

jo takže podle vaší reakce jste se ani nenamáhal rozkliknout jejich návod co je přímo na webu u vozu :D[/quote]

Bohužel se mi nic k rozkliknutí nezobrazuje - najedu na stránku vozu a kam oko pohlédne je jen pár obrázků a prostý text nereagující na cokoliv.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Ivan » pon 27 úno, 2023 5:57 pm

Strelče, u vozu je odkaz na rajče, kde je to docela srozumitelně nafocené. Nicméně po shlédnutí fotek jsem rád, že máme v TT stavebnice od SDV.

Na "stavitelw91" očividně nemá cenu reagovat. Má tu 3 příspěvky, které hovoří za vše.
Zvlášť mne pobavila jeho reakce na MirkaTT, jehož model (ne rozdíl ode mne) ani neviděl. Asi nám tu všem chce ukázat, jak se to dělá, tak prosím. :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod jipol57 » pon 27 úno, 2023 6:37 pm

Ale ty Wapky, jak je postavil MilanD se mně moc líbí. Kinematiky bych dal asi Roco.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Ceki » úte 28 úno, 2023 9:34 am

Luděk píše:Asi se s tím nechtělo výrobci kreslit.
Mimochodem toto se dá udělat z jednoho kusu v TT:
Příloha IMG_20230227_121731.jpg je dlouhodobě nedostupná.


Taky mi to tak přijde. Ale to podle mě není moc dobrý argument... Pokud se pustím do výroby něčeho v jakémkoliv odvětví, mohlo by to alespoň splňovat nějaký standart, zvláště v tak specifické sekci jako je modelářství, kde se vlastně zmenšuje originál. Napadá mě spíš jen to, že je to na úkor kvantity? Dostává přednost před kvalitou... Nevím. Bez jakékoliv reakce výrobce k otázkám zákazníků se toho asi moc nedozvíme. Ironické poznámky z falešných profilů tomu taky na váze moc nepřidají. Aby mi tady někdo nevyčetl, že jsem zaujatý, konkurence je dobrá věc, ale když už si máme v něčem konkurovat a dělá se to pro lidi, tak ať to aspoň stojí za to a je to udělané pořádně a ne na půl. Používáme nové technologie, které nám dovolují jít do detailů, ale vědomě bychom se o ně měli šidit? Moc smysl to asi nedává, když firmě, která se snaží nahradit odlitky, vlastně odlitek konkuruje...
Přílohy
IMG_20230227_205836.jpg
Fotografie vozu Vtr a jeho spodních partií s uzpůsobeným místem pro kinematiku tak jak technologie dovoluje v 21. století...
Ceki
 
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Zlámalík » úte 28 úno, 2023 9:58 am

Ceki: To je marný, tahle diskuze tu byla mnohokrát, například okolo aktivit jiného českého výrobce modelů a je to to samý.
Řešení je jediné: nekupovat. Pak to výrobci (třeba) dojde. Nářky, že "jsem to přece koupit musel" a že takový model na kolejiště "patří" - a pak si tady stěžovat na šmajdající kolečka, chyby na kastli, nekvalitní potisk...
Pozdě. Bylo zaplaceno, mission completed. :-D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod stavitel91 » úte 28 úno, 2023 4:12 pm

Ceki píše:
Taky mi to tak přijde. Ale to podle mě není moc dobrý argument... Pokud se pustím do výroby něčeho v jakémkoliv odvětví, mohlo by to alespoň splňovat nějaký standart, zvláště v tak specifické sekci jako je modelářství, kde se vlastně zmenšuje originál. Napadá mě spíš jen to, že je to na úkor kvantity? Dostává přednost před kvalitou... Nevím. Bez jakékoliv reakce výrobce k otázkám zákazníků se toho asi moc nedozvíme. Ironické poznámky z falešných profilů tomu taky na váze moc nepřidají. Aby mi tady někdo nevyčetl, že jsem zaujatý, konkurence je dobrá věc, ale když už si máme v něčem konkurovat a dělá se to pro lidi, tak ať to aspoň stojí za to a je to udělané pořádně a ne na půl. Používáme nové technologie, které nám dovolují jít do detailů, ale vědomě bychom se o ně měli šidit? Moc smysl to asi nedává, když firmě, která se snaží nahradit odlitky, vlastně odlitek konkuruje...



vy mě tady opravdu bavíte :D to že si člověk tady založí profil aby mohl diskutovat na téma které objevil a které ho zajímá tak je hned falešný? joo vlastně ono se to neshoduje s vaším názorem tak to je asi jediná vaše obrana :D

Jediné co vám dám za pravdu je, že by locolab mohl mít ty spodky detailnější.. Ale to mě netrápí já mám modely na ježdění.

A když už tady vidím H0 Moduly.. tak potrefená husa křičí nejvíce co? :wink: Jediné co se vám opravdu za mě nedá vytknout je propracovanost a detailnost modelu to klobouk dolu ;) Akorát model je naprosto nepoužitelný.. nevím z jakého plastu tisknete, ale neviděl jsem od vás jediný rovný kus stavebnice.. i fotky co prezentujete je to dost viditelné. materiál je dost křehký a praská.. Bohužel na burze sem viděl postavený model z vaší stavebnice a úplná vrtule.. No takže stou kvalitou bych zrovna u vás byl obezřetný :?
H0 IV-V epocha
stavitel91
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30 lis, 2022 9:05 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Ceki » úte 28 úno, 2023 5:30 pm

Vozy, které jsou seskládány s kompletní výstrojí jsou vždy odzkoušeny na kolejišti složeného z několika druhů různého kolejiva, bez podléhání jakékoliv normy. :-) Neopatrností se dá samozřejmě rozlomit cokoliv u jakékoliv stavebnice. Je jasné že tak jemná a detailní stavebnice není bohužel pro každého... Minimálně se po seskládání provedou úpravy. Zpětné vazby zákazníků jsou také brány v potaz, každopádně nezůstává bez odezvy... Potrefená husa se spíš ozývá když něco dopadá na ní, já se ale snažím rozvíjet diskusi k tématu. Nemyslím si, že by naznačení pár profilů zabralo takovou spoustu času. Když to jde i v sériovce. :-) Více jste asi o zdravé konkurenci v mém předchozím příspěvku nedočetl. Mě je jedno kdo si co koupí. Ale když už to alespoň částečně jde, mohlo by se to tam naťukat. Možná by to ocenil i zákazník. Kdo ví, ale jestli Vás uspokojuke při dnešních technologiích a možnostech placka s táhlem a rádoby brzdovým válcem tak prosím. Proti gustu... Ať Vám to hlavně jezdí. :-)
Ceki
 
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod semza » úte 28 úno, 2023 6:03 pm

stavitel91 píše:
A když už tady vidím H0 Moduly.. tak potrefená husa křičí nejvíce co? :wink: Jediné co se vám opravdu za mě nedá vytknout je propracovanost a detailnost modelu to klobouk dolu ;) Akorát model je naprosto nepoužitelný.. nevím z jakého plastu tisknete, ale neviděl jsem od vás jediný rovný kus stavebnice.. i fotky co prezentujete je to dost viditelné. materiál je dost křehký a praská.. Bohužel na burze sem viděl postavený model z vaší stavebnice a úplná vrtule.. No takže stou kvalitou bych zrovna u vás byl obezřetný :?


Vážený pane, když už se navážíte do mého shopu, musím reagovat bohužel také - i když jsem původně vůbec nechtěl.
Děkujeme za Vaši pochvalu, propracovanost a detailnost modelů je naším jedním cílem, společně se spokojeným zákazníkem a věřte, že pro to děláme naprosto všechno.

Tímto bych to z mé strany uzavřel.
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod Petr S. » úte 28 úno, 2023 6:46 pm

semza píše:
stavitel91 píše:
A když už tady vidím H0 Moduly.. tak potrefená husa křičí nejvíce co? :wink: Jediné co se vám opravdu za mě nedá vytknout je propracovanost a detailnost modelu to klobouk dolu ;) Akorát model je naprosto nepoužitelný.. nevím z jakého plastu tisknete, ale neviděl jsem od vás jediný rovný kus stavebnice.. i fotky co prezentujete je to dost viditelné. materiál je dost křehký a praská.. Bohužel na burze sem viděl postavený model z vaší stavebnice a úplná vrtule.. No takže stou kvalitou bych zrovna u vás byl obezřetný :?


Vážený pane, když už se navážíte do mého shopu, musím reagovat bohužel také - i když jsem původně vůbec nechtěl.
Děkujeme za Vaši pochvalu, propracovanost a detailnost modelů je naším jedním cílem, společně se spokojeným zákazníkem a věřte, že pro to děláme naprosto všechno.

Tímto bych to z mé strany uzavřel.


No jo , to jsou věci ,

Peťo nedej se .
ty dva vozy Vtdr mám na okně , dívám se na ně a nevím kde najdu čas s nimi něco udělat . Pořád jsou tak , jak jsem je dostal ( listopad minulého roku ) , na těch špriclíkách a není ruka , která by s tím něco udělala . Vzal jsem do ruky ocelové měřítko a měřil . Né vzdalenost , ale rovinu . 0,0 nic , asi tak tloušťka kladívkové čtvrtky na 13 cm . Až se vrátím z ježdění v Sársku , tak se do nich pustím . Fakt jo .
Zdraví Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: LOCOLAB diskuse

Příspěvekod stavitel91 » úte 28 úno, 2023 9:31 pm

zajímavá reakce, pokud se kritizují ostatní tak je to kritika, ale když se to otočilo tak je to navážení :) Všiml sem si toho už i na sociálních sítích, že tyto praktiky sou asi v pořádku. No řekl jsem i kritiku na vás. Vidím, ale ani jeden jste ji neunesli a kopete kolem sebe. A vlastně ani k tomu na co jsem poukázal jse nikdo nevyjádřil. Moc to dobrý dojem na mě jakožto na potencionálního zákazníka neudělalo..
stavitel91
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30 lis, 2022 9:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků