S 499.02 Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » pát 17 bře, 2023 8:29 am

Dobrý den. Zkusil jsem mého Plecháče o víkendu trochu projet. Mimo výhybku vše ok jak jsme zvyklý, hladká a tichá jízda jako třeba u Vectronů od LS Models, které mají též motor Canon. Nicméně na výhybce se model zaklepe, není to nic drastického, ale při pozorném sledování je to zřejmé. Škoda, oproti Laminátce už to není tak jednoznačné. Snad to není začátek postupného snižování kvality modelů od TI, ale jenom záležitost pár kusů, které se prostě z nějakého důvodu z tohoto hlediska nepovedly na 100 %.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod M&T » pát 17 bře, 2023 10:31 am

Petr B. píše:Dobrý den. Zkusil jsem mého Plecháče o víkendu trochu projet. Mimo výhybku vše ok jak jsme zvyklý, hladká a tichá jízda jako třeba u Vectronů od LS Models, které mají též motor Canon. Nicméně na výhybce se model zaklepe, není to nic drastického, ale při pozorném sledování je to zřejmé. Škoda, oproti Laminátce už to není tak jednoznačné. Snad to není začátek postupného snižování kvality modelů od TI, ale jenom záležitost pár kusů, které se prostě z nějakého důvodu z tohoto hlediska nepovedly na 100 %.

Treba poslať info do TI nech sa na to pozrú. Ak je to systémová chyba, tak možno bude riešenie veľmi jednoduché a potom nebude problém. Ja som mal zatiaľ s TI dobré skúsenosti (čo sa týka komunikácie a snahy o zlepšenie kvality).
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » pát 17 bře, 2023 12:47 pm

Během víkendu tam napíšu a pošlu videa, které jsem natočil. Tak uvidíme, určitě dám vědět co se dovím od TI. Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod kuyon » pon 20 bře, 2023 5:14 pm

Zmazane presunute,dik
Naposledy upravil kuyon dne pon 20 bře, 2023 7:01 pm, celkově upraveno 1
kuyon
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » úte 21 bře, 2023 12:47 pm

Dobrý den, dostal jsem vyjádření k tomu třesení se u modelu Plecháče od TI, tak ho sem dávám. Petr B.

"děkujeme za upozornění na tento problém. I přesto, že veškeré modely procházejí výstupní kontrolou (kvalita laku, kompletnost, svícení, zvuky, jízda, hlučnost), tento jev jsme neodhalili.

Pojezd, tedy rám a podvozky, jsou shodné s Laminátkou. Celou sestavu jsme analyzovali a jako pravděpodobná příčina se nám jeví nerovnoběžné dosedací plochy podvozků. Rámy jsou vyrobeny s určitou tolerancí, takže u některých kusů se to projeví, jiné jsou v pořádku. Do postupu montáže jsme nově zahrnuli úkony, které toto odstraní a další expedované kusy již budou stát rovně.

Pokud má některý náš zákazník model, který se třese v míře větší než obvyklé, může ho reklamovat u svého prodejce výměnou, nebo opravou daného kusu, pokud na něm má své úpravy"
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod halik » úte 21 bře, 2023 7:10 pm

halik
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát 21 pro, 2012 7:53 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod martin tichý » úte 21 bře, 2023 7:29 pm

Ten kousek na youtube je můj, dle vyjádření TI, jak tady kolega zjišťoval, by měly být pojezdy stejné, jako laminátka a ta tohle určitě nedělá, já už jednou reklamoval, předchozí kus byl velmi podobný, možná je tedy vadná série vyrobemá v určitým období, podotýkám, že na jízdu, jak jsem již zmínil v dřívějších příspěvcích to vliv nemá, tedy to nechám asi být.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod jipol57 » pon 24 dub, 2023 3:26 pm

Protože se ve vedlejším vláknu PIKO vedla diskuze o žlutých pozičních světlech. viewtopic.php?f=15&t=14276&start=120#p322372
Tak jsem se rozhodl o nápravu, která TI unikla. Udělali krajní bílé, prostřední červené. Což je špatně. Na krajích se mají střídat červené a bílé, prostřední je pro žluté.
242a.jpg

Posunul jsem ledky. Se žlutými se ale zabývat nebudu. Ty asi nikdy nikdo v provozu nepoužil. (jízda podle rozhledu)

Mimochodem, pokračování z vedlejší diskuze:
Kluci to pro mě sledují na všech plecháčích, a všechny které mají původní žárovková světla, i když jsou v různých Najbrtech, nebo polomáčené, jsou vždycky krajní č/b, prostřední žluté, ale ty nemají někdy vypínače pro rozsvícení. V dnešních předpisech by se ta žlutá neměla používat. Jen žlutý flex.
Každopádně bílá a červená, musí být na krajích.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod horak » úte 13 čer, 2023 9:05 pm

jipol57 píše:...
Tak jsem se rozhodl o nápravu, která TI unikla. Udělali krajní bílé, prostřední červené. Což je špatně. Na krajích se mají střídat červené a bílé, prostřední je pro žluté.

Posunul jsem ledky. Se žlutými se ale zabývat nebudu. ...

Nejaká fotodokumentácia by sa nenašla?
Vyrobil si novú DPS :?:
Alebo sa jedná len o nejako zbastlené posunutie LED? Ja som tam popravde nevidel iné riešenie, len vyrobiť novú dosku...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod jipol57 » stř 14 čer, 2023 6:27 pm

Jak píšeš, jen zbastlené. Původní bílé jsem asi o mm posunul ke kraji, na původních ploškách. Červené jsem odpájel, naletoval na ně drátky, přiložil těsně k bílým a drátky připájel na původní plošky. Ještě jsem pod ně nalepil papírek, jako izolant, aby se něco elektricky nedotklo, co nemá. Upravil jsem taky plastová stínítka.
Vyfocené to nemám. Původní byly 0603. Ty červené se mně nepodařily všechny dobře odpájet, tak jsem je jednotně nahradil šuplíkovými 0805. Místa je tam dost. Ty bílé se mi podařily posunout nedestrukčně. Mám 2 mikropájky, do každé ruky jednu, na obě plošky.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod horak » stř 14 čer, 2023 9:13 pm

Ďakujem za info. Skúsim aj ja niečo vykoumať. Mám dvojfarebné LED teplá biela / červená. :mrgreen:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Aleson » čtv 15 čer, 2023 10:40 am

Doufám, že na příští verzi plecháče (ČD) už nebude toto domácí bastlení nutné. Po upozornění na tuto chybu mi bylo přislíbeno, že se tím budou zabývat a plošný spoj pro svělta upraví .... Tak snad se to podaří.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod M&T » čtv 15 čer, 2023 8:13 pm

Aleson píše:Doufám, že na příští verzi plecháče (ČD) už nebude toto domácí bastlení nutné. Po upozornění na tuto chybu mi bylo přislíbeno, že se tím budou zabývat a plošný spoj pro svělta upraví .... Tak snad se to podaří.

No, ešte by bolo možno dobré, aby nový plošný spoj bol poskytnutý aj zákazníkom, ktorí už model majú doma. Takýto "plošáčik" keď sa vyrába vo veľkom má minimálne výrobné náklady a tak by to hádam nemusel byť problém ...
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod StandaR » úte 29 srp, 2023 7:54 am

Má už někdo tu novou ČD verzi? Koukal jsem na fotky a příjde mi že původní obrázek

https://model4all.cz/inshop/catalogue/p ... 0520010104

měl takovou oranžovější tu červenou než finální produkt

https://img.ambmodely.cz/images/TECHIMA ... tid=24&r=B

Případně ještě ty dohady okolo světel, dopadlo to teda nějak?
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Aleson » úte 29 srp, 2023 4:48 pm

No, co se fotek týče, zase skončíme u toho, že fotka málokdy dokáže reprodukovat barvy zcela věrně. Vzhledem k osvětlení při focení, k nastavení monitoru, atd., atd. .... Mně se jeví barvy modelu velice povedené a odpovídající skutečnosti ( i když i skutečné stroje se od sebe odstínem taky určitě trochu lišily, zvlášť v průběhu času ).
Přidám svoji fotku ( je pořízená při umělém osvětlení, na denním světle - a zejména na slunci, by vypadala zase o dost jinak ).

242_Techimage_u.jpg


Co se týče světel, je to takový kompromis. Lokomotiva má zapínaní osvětlení strojovny, stanovišť, samostatně dálkového světlometu ( který bohužel při zapnutí dost prosvítá do kabiny ), vnější světla přepínají (už správně ) bílá /červená podle směru jízdy, přičemž červená světla se dají zapínat /vypínat samostatně. Dá se zapnout režim světel pro posun ( bílé do kříže ), ALE,
vnitřní světla nesvítí vůbec. Tedy ani žlutě, ani jinak. Prý je změna provedena nějakou dílčí úpravou, časem by snad měla být nová deska elektroniky, na kterou zatím nedošlo. Ale vzhledem k tomu, že se zřejmě vnitřní žlutá světla v provozu prakticky nepoužívala, asi to není žádná tragédie. Nicméně je to trochu škoda....

Podle mě se ale jedná o povedený a krásný model, který stojí za to mít :)
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků