S 499.02 Techimage

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod JaroHo » úte 14 úno, 2023 8:02 pm

no jo, je skladem posledních pár kusů analog, snad ještě nějaké během roku budou. Model fakt krásnej
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1441
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » ned 26 úno, 2023 7:37 pm

Dobrý večer, chci se zeptat na zkušenost s pantografem u Plecháče. U Laminátky šly oba zvednout lehce bez problému a u tohoto modelu ať dělám co dělám, nejde mně to. Ohnul jsem jenom půlku lyžiny, tak jsem to raději nechal být. Je tam nějaká změna v konstrukci, nebo je to jenom třeba zalepené barvou? Jinak model pěkný, jezdí krásně.
Petr Beneš
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod George V. » pon 27 úno, 2023 2:47 am

Tady je ten pantograf řešenej úplně geniálně. Háčky jsou po stranách, takže stačí lehce "vyviklat" - naklonit na jednu a druhou stranu. Asi nejlepší řešení zajištění sběrače co do životnosti co jsem zatím viděl.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Pomaranč » pon 27 úno, 2023 6:00 am

George V.: Súhlasím s Vami. Rovnaké riešenie používa pri svojích zberačoch aj firma Sommerfeldt už roky. Je to jednoduché a účelné na prevádzku.
Pomaranč
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 22 lis, 2013 11:30 pm
Bydliště: Poprad

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » pon 27 úno, 2023 7:10 am

Dobrý den, děkuji moc za tip, už to funguje. Petr Beneš
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod martin tichý » čtv 02 bře, 2023 7:46 pm

Vážení kolegové, majitelé tohoto modelu, prosím o váš postřeh, dnes jsem si mašinku přivezl domů (analog), vizuelně je opravdu nádherná!!, rozčarování ovšem nastalo při testovací jízdě, lokomotiva se při jízdě celkem viditelně třese, celkově mně přijde skříň na podvozkách uložená tak nějak vrtkavě, stačí sebemenší drcnutí do stolu a mašinka i za stání dostane "třesavku", něco jako Y vagony Tillig, podvozky ovšem jedou po kolejích krásně, tam problém určitě není, srovnám-li s laminátkou od stejného výrobce-ta se ani nehne.., máte podobné dojmy, tedy by to bylo konstrukcí a vlastností modelu, nebo mám jen (což předpokládám) vadný kus :( , díky.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 312
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod jipol57 » čtv 02 bře, 2023 8:02 pm

Asi vadný kus. Volil bych reklamaci u prodejce. Mně na kolejích stojí naprosto pevně. Jako ta Laminátka.
jipol57
 
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod jirie123 » čtv 02 bře, 2023 8:04 pm

Hmmm.
Také jsem ji v úterý projel, ale až na jisté výhrady ke zvukům jezdí perfektně :wink:
jirie123
 
Příspěvky: 477
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod martin tichý » čtv 02 bře, 2023 8:07 pm

Děkuji pánové.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 312
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod M&T » pát 03 bře, 2023 8:34 am

martin tichý píše:Vážení kolegové, majitelé tohoto modelu, prosím o váš postřeh, dnes jsem si mašinku přivezl domů (analog), vizuelně je opravdu nádherná!!, rozčarování ovšem nastalo při testovací jízdě, lokomotiva se při jízdě celkem viditelně třese, celkově mně přijde skříň na podvozkách uložená tak nějak vrtkavě, stačí sebemenší drcnutí do stolu a mašinka i za stání dostane "třesavku", něco jako Y vagony Tillig, podvozky ovšem jedou po kolejích krásně, tam problém určitě není, srovnám-li s laminátkou od stejného výrobce-ta se ani nehne.., máte podobné dojmy, tedy by to bylo konstrukcí a vlastností modelu, nebo mám jen (což předpokládám) vadný kus :( , díky.

Skúsil by som reklamáciu. S firmou TI mám len dobré skúsenosti, čo sa týka komunikácie (aj keď som zatiaľ nič nereklamoval). Všeobecná konštrukcia podvozkových lokomotív - ale aj podvozkových vozňov (je jedno od ktorého výrobcu) je tá, že podvozky sú takmer identické až na jeden rozdiel - jeden je vždy vybavený výstupkami na priečnu stabilizáciu modelu (na podvozku alebo na ráme). Druhý je kyvný vo všetkých smeroch ... To zabezpečuje dobrý prejazd aj cez nerovnosti a zároveň stabilitu pri bežnej jazde (na toto sa tillig svojho času vykašlal a preto sa tie modely tak trasú). Takže je to buď osadené nesprávnym typom podvozku (chyba pri kompletácii modelu) alebo je podvozok zle uložený v ráme (ak sú výstupky na ráme).
Mne osobne tiež model jazdí parádne .... a ja som spokojný aj so zvukmi ... :-).
M&T
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod PavelGregora » pon 06 bře, 2023 6:05 pm

martin tichý píše:Vážení kolegové, majitelé tohoto modelu, prosím o váš postřeh, dnes jsem si mašinku přivezl domů (analog), vizuelně je opravdu nádherná!!, rozčarování ovšem nastalo při testovací jízdě, lokomotiva se při jízdě celkem viditelně třese, celkově mně přijde skříň na podvozkách uložená tak nějak vrtkavě, stačí sebemenší drcnutí do stolu a mašinka i za stání dostane "třesavku", něco jako Y vagony Tillig, podvozky ovšem jedou po kolejích krásně, tam problém určitě není, srovnám-li s laminátkou od stejného výrobce-ta se ani nehne.., máte podobné dojmy, tedy by to bylo konstrukcí a vlastností modelu, nebo mám jen (což předpokládám) vadný kus :( , díky.
Zdravím, jak jste vyřešil tento problém? Mně model dnes dorazil a mám stejný problém. Stačí i lehce ťuknout do police, na které mi model stojí na kolejivu a roztřese se.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » pon 06 bře, 2023 6:34 pm

Dobrý den, mně to dělá model také. Původně jsem to chtěl nechat být, ale zdá se, že je to nějaká systémová chyba, možná jisté série. Když jsem vyndal Laminátku od Techimage v ČD Cargo, tak ta se ani nehne. Petr Beneš
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod PavelGregora » pon 06 bře, 2023 6:37 pm

Petr B. píše:Dobrý den, mně to dělá model také. Původně jsem to chtěl nechat být, ale zdá se, že je to nějaká systémová chyba, možná jisté série. Když jsem vyndal Laminátku od Techimage v ČD Cargo, tak ta se ani nehne. Petr Beneš
Mně se nepatrně viklají všechny Laminátky, ale je to x krát méně. Hlavně u Plecháče stačí jemný ťukanec do police a model se rozklepe. Asi ho také nechám vyměnit.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod Petr B. » pon 06 bře, 2023 6:49 pm

Zkuste kouknout na výrobní číslo na krabičce, to moje je 242011681, možná to něco napoví. Mám zvukovou verzi. Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: S 499.02 Techimage

Příspěvekod PavelGregora » pon 06 bře, 2023 6:51 pm

Petr B. píše:Zkuste kouknout na výrobní číslo na krabičce, to moje je 242011681, možná to něco napoví. Mám zvukovou verzi. Petr B.
242015659 analog
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků