Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod VD.CSD » úte 06 čer, 2023 3:43 am

Jindřich Bek píše:
VD.CSD píše:Jaký je rozdíl mezi Ba a Bac kromě barvy a popisu?
Jednoduché označování : B - vůz druhé vozové třídy(platí i dnes). malé a - čtyři nápravy, c- označení lehátkový vůz. Sedadla lze jednoduše upravit na lehátka.
Bavime se tady o modelech Igra ne o skutecnych vozech. Jsou vylisky skrine a interieru stejne u Ba a Bac?
VD.CSD
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon 13 led, 2014 1:32 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod zdenek » úte 06 čer, 2023 5:45 am

V modelu je u vozů Ba a Bac shodná skříň a shodný spodek. Liší se pouze vnitřní vybavení (u Ba sedadla, u Bac lehátka).
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod U37008 » úte 06 čer, 2023 6:09 am

Ona ta lehátka v tom interiéru nejsou z venku moc vidět, imitace lůžkovin bílou barvou a hned to vypadá jinak.
Přílohy
P6060637.JPG
Uživatelský avatar
U37008
 
Příspěvky: 235
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:12 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod JaroHo » úte 06 čer, 2023 9:46 am

pánové díky :wink:
ps.: ta patina a ty lehátka na bílo, moc pěkné :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod radeksindy » úte 12 zář, 2023 7:39 pm

Zatím jsem zde na fóru neviděl zmínku o novém modelu DFa. Alespoň ve Vídni je už více než týden dostupný model s katalogovým číslem 97210014, pod kterým se skrývá DFa 8025, tedy model III. epochy.

Nápisy se zdají být provedené lépe než u 4dv. Bai, k mému překvapení jsou již osazená madla, podvozky mají oboustrané sbírání. Zatím jsem ho jen vyndal z krabičky a zběžně prohlédl.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod alik » sob 14 říj, 2023 5:52 am

Včera jsem obdržel nový vagon Ba se státním znakem. Provedení pěkné, ale nemilé překvapení mne čekalo na kolejích. Vůz totiž vykolejoval na většině vyhybek. Protože mám již podobný typ, který jezdí bezvadně, provedl jsem vizuální srovnání podvozků a ejhle - dvojkolí se v novém vagonu liší, okolky jsou ale naštěstí stejné. Tak došlo na šupleru a bylo hned jasné, kde je problém, rozkolí bylo každé jiné a to v rozsahu 14,4-14,9!!! Po úpravě na správnou hodnotu 14,3 je to OK. Tak třeba ta informace pomůže méně zkušeným.
Jsem zvyklý na samodomo dodělávky, ale i přesto, je neuvěřitelné, co se dnes za nemalé peníze prodává.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod kafac » sob 25 lis, 2023 12:06 pm

Mám takový problém, prakticky všechny nové vozy od Igra model (Bra,Bai) mě na vyhýbkách Roco Geoline (nemám kolejiště, takže modely zkouším na oválu Roco Geoline) vykolejují. Na vině je kulisa krátkého spřáhla, která se vždycky zasekne o přechod mezi hnědý plastem znázorňující interiér a černým plastem který je zřejmě součást podlahy. Ono by stačilo asi trošku obrousit ten černý plast a otřep na kulise, ale nějak se mě nedaří vůz rodělat. Neví někdo jak se dostat dovnitř aniž bych něco poškodil?
kafac
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06 pro, 2022 8:21 am

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod JaroHo » sob 25 lis, 2023 1:14 pm

Střecha lze sundat nehtama a skříň od podvozku roztažením bočnic. Kvůli osazování čel jsem je rozebíral. Vrazit do stran párátka a tahat za podvozek. J párátka nepotřeboval
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod alik » ned 26 lis, 2023 7:20 am

kafac píše:Mám takový problém, prakticky všechny nové vozy od Igra model (Bra,Bai) mě na vyhýbkách Roco Geoline (nemám kolejiště, takže modely zkouším na oválu Roco Geoline) vykolejují.

Já jsem vykolejování vyřešil opravou rozkolí, raději si je přeměřte, viz můj příspěvek výše.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 36 návštevníků