auta HO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod maayaa » stř 03 zář, 2008 4:18 pm

maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Hloubkar » stř 10 zář, 2008 5:17 pm

Pavel Dryml píše:tak chtěl bych něco jako je na odkazu, ale za rozumnou cenu
to jsou tam sestavené modely ? jde sehnat i stavebnice ?


Stavebnice dělá třeba SDV model. www.sdvmodel.cz
Ale jak píšou, tak jsou to shortruny. Já teď válčím s jejich UN vejtřaskou a chce to trochu kumšt, šmirgl, minivrtačku s brusnýma kotoučkama a tmel, tak uvidím co z ní vytvořím. U techniky je výhoda, že se to dá místy zablátit a nerovnosti zmizej. :D Moje zkušenost z techniky 1/35 :D A potom tady mám jejich T813 8x8 CO a ta už vypadá pěkně.
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Pavel Dryml » stř 10 zář, 2008 9:59 pm

dík, stejně to dopadne tak, že to budu muset celé upravit, aby to bylo češtější
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod Hloubkar » sob 13 zář, 2008 2:20 pm

Psal mi jeden kolega na modelforu, že prej to nakonec stejně celý předělával a kabinu si odlil novou z modelu IGRA. Ta je prej pěkná.
Začínám o tom přemejšlet. Určitě by to vypadalo líp. :idea:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Pavel Dryml » pon 15 zář, 2008 5:20 am

no já jsem, začal uvažovat o tom, postavit si dvoucestný bygr a za něj Faccs z odlitku, ale pan Máša nějak momentálně nefunguje, ale teď to stavět stejně nebudu
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod cíba » stř 24 zář, 2008 4:01 pm

Byla tu řeč o modelech SDV, konkrétně o modelu Tatry 813. Je fakt, že občas něco nesedí úplně přesně, ale i tak se myslím dají z jejich stavebnic udělat celkem pěkné modely na kolejiště. ...já se konečně hecnul a dodělal asi po roce první sestavu na můj v budoucnu plánovaný vojenský vlak, tak pokud chcete, mrkněte...
http://picasaweb.google.cz/rdkcbr88/Tat ... taP52T54A#
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod nexus » stř 24 zář, 2008 4:24 pm

Pěkná patina. Z čeho je dělaná plachta, ta není originál SDV.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod cíba » stř 24 zář, 2008 5:06 pm

nexus píše:Pěkná patina. Z čeho je dělaná plachta, ta není originál SDV.

Díky. No plachtu jsem dělal podle rad, který jsem našel na netu, ta origoš nevypadá tak hezky a hlavně je hrozně široká. Nejprve jsem udělal kostru z drátků, který jsem přilepil na korbu. Pak jsem vždy ustřihl potřebný rozměr kapesníčku, rozebral ho úplně na ty nejtenší vrstvy a tu jednu vrstvičku namočil štětcem čistou vodou a usadil to na místo na korbu. Pak jsem to zmáčel sidoluxem (lak na parkety), ale dá se to určo udělat třeba naředěným herkulesem, tak to bylo dokonce napsáno tam, kde jsem čerpal infromace, já ho zrovna neměl...tím se to vlastně přilepí a spevní. No a pak to nechal usušit, já používal fén, aby to byl fofr. No a takhle se postupuje. Nejsem žádnej profík, takže to je třeba zbytečný, ale dělal jsem to tak, že sem nejprve asi ze 3 kusů udělal čelo, pak zadní čelo a pak vlastně pomocí 2 kusů tu velkou hlavní plachtu mezi čely...a mezi těmi mezikusy to vždy usušil. Jo a bacha, ikdyž jsou ty vrstvy tenounké, jsou pak trochu vidět přechody mezi nimi, takže je chce dělat tam, kde nejsou tolik vidět, třeba v ohybech a tak a pořádně to vyhladit...
No a pak když to bylo komplet, ještě jednou sidolux pro spevnění, namalovat, patina a finííííto... :wink: Hned na podruhé se mi to myslím povedlo. I ta první byla dobrá, ale napojení těch dvou středových kusů jsem udělal přesně v ose auta a bylo to vidět, tak jsem to předělal. NIC NA TOM NENÍ!!! :!:
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod richard0404 » stř 24 zář, 2008 8:01 pm

cíba moc moc pěkné 1* . :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 25 zář, 2008 7:30 am

Moc se povedly :D. U tanku doporočuji pokud možno dát lept. pásy Hauler - zvedne to model o 200% - viz fotka http://picasaweb.google.cz/PetrZatrepalek/Vlaky#
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod mawerick » čtv 25 zář, 2008 11:12 am

cíba: super práce.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod cíba » čtv 25 zář, 2008 12:55 pm

Petr Zatrepalek píše:Moc se povedly :D. U tanku doporočuji pokud možno dát lept. pásy Hauler - zvedne to model o 200% - viz fotka http://picasaweb.google.cz/PetrZatrepalek/Vlaky#

No koukal jsem, že Hauler dělá pěkné lepty, ale zase 200 Kč za jedny pásy, když pak na tom vlaku bude těch tanků třeba 10, mi přijde jako dost peněz... :(
Když už jsme u těch tanků, mohu se zeptat starších ročníků, jak byly děleny tankové jednotky (brigády) nebo jak se tomu říkalo? Zkrátka kolik tanků obsahoval nejmenší tankový útvar? ...ptám se kvůli tomu vlaku, kolik na to dát tanků, aby to dávalo smysl, aby počet odpovídal té armádní jednotce.
Díky
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kubulak » čtv 25 zář, 2008 1:34 pm

mam za to ze tankova ceta CSLA = 3 tanky, tankova rota = 10 tanku - 3 cety + velitelsky tank... pripocti par nakladaku , cisteren s PHM, pojizdnych dilen, UAZu, nejakou tu polni kuchyni... :)
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod cíba » čtv 25 zář, 2008 1:54 pm

kubulak píše:mam za to ze tankova ceta CSLA = 3 tanky, tankova rota = 10 tanku - 3 cety + velitelsky tank... pripocti par nakladaku , cisteren s PHM, pojizdnych dilen, UAZu, nejakou tu polni kuchyni... :)

UF. Myslel jsem, aby to nebylo víc než 10, tohle je myslím ideál. Jasan, že tam bude všecko ostatní, V3S, Tatry 813, 138, 148, UAZ...líbil by se mi tam třebas i ZIL a třeba zrovna ten s návěsem, co veze raketu, ale to asi československá armáda nepoužívala, co?
Akorát nevím, na co naložit ty tanky. Škoda, že Bramos nevyrábí ty šestiosé Px, ty by uvezly dva tanky. Vím, že dělá Roco ty šestiosé plošiňáky, ale jsou myslím o trochu delší a hlavně masky jsou jiné a tak než so se používalo v ČSSR... No a na Pao mi zas ten tank přijde hrozně málo. :(
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 25 zář, 2008 3:55 pm

No, já viděl v r. 1991 na Šumavě navagonovanou jednu T-55, pak byl osobák (Baika?), pár vagonů vejtřasek a dvě t-72 (všechny ty tanky byly na vagoně extra, u těch V3s si už nepamatuju). Bylo tam tehdy cvičení, bouchalo to že se nedalo v kempu v Horní Plané ani spát...

Jinak je fakt, že ty lepty jsou dost drahý, ale výsledný efekt stojí za to. To SDV má moc tlustý ty pásy, o vzorku nemluvě...

Pokud jde o ZIL - jedná se o raketu SAM-2 (systém Volchov) - donedávna jsme ji měli ve výzbroji takže i ten ZIL! Tahaly to jak zily 157 tak i 131.

Toho Volchova ti dělá SDV včetně rampy a podvozku pro ni - takže si můžeš naplánovat i baterii PVOS uprostřed lesa. Ale při přepravě byly ty rakety většinou na návěsu plachtovaný kvůli "utajení". Až v palpostu je odplachtovávali...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron