auta HO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: auta HO

Příspěvekod forex » čtv 07 čer, 2018 8:32 pm

Já pamatuju u souseda žluté Rko, 4 světla.....konec konců Abrex ho dělá žluté......a musím říct svůj dojem z modelu R, který jsem si zatím právě díky tomu nekoupil. A to je ten, že mi to prostě nějak něčím nesedí...a barvou to není...mě to přijde trochu i proporcionálně jinak,nevím.... :roll:
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod Svratka » pát 08 čer, 2018 8:35 am

forex:
S tím Rkem s Vámi souhlasím. Proporcionální chyba zřejmě vzniká větší tloušťkou naodkenních partií a absencí chromovaných rámů oken u modelu. Boční okénka jsou tím pádem nižší. Horní hrana bočních oken má být ve stejné rovině s horní hranou čelního. Ku srovnání přikládám foto předlohy modelu, možno srovnat i odlišnou lištu a štítek mezi světly.

SaTo:
Vzorník berte jen orientačně, vpodstatě kromě bílé jsou všechny barvy lehce barevně posunuté, v té době v katalozích běžný jev, odpovídá kvalitě tisku v té době... Třeba ty modré, ty jsou úplně mimo... Nejlepší je srovnání se zachovalým skutečným vozem v původním laku, ale i tam občas muže být barva lehce vyšisovaná za ta léta...
Přílohy
ŠKODA 110R.jpg
Svratka

Příspěvekod Brejla » pát 08 čer, 2018 8:55 am

Svratka píše:forex:
S tím Rkem s Vámi souhlasím. Proporcionální chyba zřejmě vzniká větší tloušťkou naodkenních partií a absencí chromovaných rámů oken u modelu. Boční okénka jsou tím pádem nižší. Horní hrana bočních oken má být ve stejné rovině s horní hranou čelního. Ku srovnání přikládám foto předlohy modelu, možno srovnat i odlišnou lištu a štítek mezi světly.

Chromované rámečky kolem oken model má. Ta střecha je skutečně o něco vyšší.
Brejla

Příspěvekod Svratka » pát 08 čer, 2018 9:00 am

Myslel jsem ta boční...
Svratka

Příspěvekod Brejla » pát 08 čer, 2018 10:59 am

Střešní lišty i rámečky bočních oken jsou u modelu chromované. Mám ho před sebou na stole. A oproti Š110L má i chromované mezikruží kol.
Brejla

Příspěvekod forex » pát 08 čer, 2018 8:12 pm

Svým způsobem je ten model hodne specificky a mozna i trochu nestastny pro korektni ztvarneni v meritku H0.....nevim :roll:
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod Ferda » sob 09 čer, 2018 7:54 am

Nešťastné je hlavně to, že oba sloupky (A i C) jsou tak subtilní, že vyrobit je správně je téměř nemožné a tím pádem ten model bude vždy mimo proporce.
Totéž platí o střeše, která je v reálu téměř plochá a tak se jeví velice tenká.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Ferda

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)