Motory Roco

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Petr B. » čtv 13 led, 2022 8:03 pm

Zkoušel jsem do 230 dát Zimo MX645P22 z Vectronu Metrans od Roco, nepomohlo to. Ten Vectron také nemá úplně nejlepší jízdní vlastnosti kolem těch rychlostí jako Bastard, ale je to přeci jenom o kousek lepší. Je v něm také ten "nový" motor. Že by si ty Zimo dekodéry s těmi 3-pólovými motory neuměli poradit, možná? Něco takového tady naznačoval pan Zdeno, ale ještě jsem se nedostal k tomu hrát si s tím CW9. Bohužel také již nevlastním analogový ovladač, tak nemohu zkusit, co by to dělalo v tomto režimu.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod M&T » čtv 13 led, 2022 8:10 pm

Neviem prečo by sa mal vymieňať motorček, pokiaľ nebolo preukázané, že problém je tam. Pokiaľ model pri iných rýchlostiach jazdí spoľahlivo a kľudne, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude chyba motorčeku. V železničných modeloch sa všeobecne používajú vysokootáčkové motorčeky so zotrvačníkmi a tak cukanie modelu znamená, že motorček "vypadne" z funkcie na niekoľko desiatok, možno stoviek otáčok. To je ako iste uznáte dosť nepravdepodobné, lebo to nebude nejaký preskok na komutátore alebo podobne. Pokiaľ by bola chyba mechanická v prevodoch, tak by sa prejavovala vo všetkých rýchlostiach, alebo od určitej rýchlosti. Takže z môjho pohľadu sa jedná s najväčšou pravdepodobnosťou o :
- chybu na doske, ktorá môže spôsobovať výpadky v napájaní motorčeka
- chybu v nastavení dekodéra. šarapatu tam teoreticky môžu robiť aj tie inštalované kondenzátory v DCC modeloch, ktoré nemusia úplne správne fungovať s ostatnými komponentami dosky.

Najskôr by som teda zistil, či sa rovnaký problém vyskytuje aj u analógových verzií. Následne by som skúsil presnoriť nastavenia dekodéra (trebárs skúsiť vypnúť záťažovú reguláciu, nastaviť správne parametre napájania motorčeka, ... ) a možno je to len o tom. Moje skúsenosti zatiaľ boli také, že aj modely, ktorých jazdné vlastnosti sa vo väčšej miere kritizovali som správnym nastavením DCC (alebo kúpou dobre nastaveného dekodéra napríklad od strecafera) upokojil a jazdia úplne krásne (všetky modely ACME, čmeliak PIKO, ...).

V každom prípade treba ale napísať do Roco, lebo nech už je problém kdekoľvek, výrobca by mal o ňom vedieť a mal by ho riešiť.
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Petr B. » pát 14 led, 2022 8:45 am

Nejdříve napíšu prodejci, co on na to. Když jsem psal do Roco ohledně toho motorku (nový no name vs původní Roco) osobně, tak mně vysvětlili, že je to vlastně posun k lepšímu, tak si nejsem jistý, co by napsali teď. Každopádně to zkusím, když nakonec nebude zbytí.
Možná, kdyby se našel někdo, kdo má ten model v analogu, mohl by nám napsat svoje zkušenosti s jízdou, pomohlo by to vnést více světla.
P.B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 14 led, 2022 4:49 pm

Rh 372, CSD - doplněk k cukání.
On bude asi problem na straně dekodéru. Nasvědčuje tomu i neexistence manuálu pro ovládání a nastavení. Zjevně soudruzi z rakous udělali někde zase chybu...
Uvidíme, až se objeví verze ve stejnosměru. Na druhou stranu manual pro DR verzi je, ačkoli se jedná o Zimo, tak pod hlavičkou Roco. S reakcí výrobce bych moc nepočítal. Mašiny jsou dávno vyrobené a tlejí v nějakém přístavu, nedej bože někde na moři...
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod alik » pát 14 led, 2022 6:35 pm

Dle očekávání nový brejlovec bude mít také ten nekvalitní třípólový motorek proslavený škubáním u vektrona, takže své peněžence bohužel neulevím, krásný hladký chod starších modelů Roco jsem si vždy vychutnával a o tuto inovaci nestojím.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Petr B. » pát 14 led, 2022 7:49 pm

Zkoušel jsem tam dát dekodér typu MX645P22 místo MS450P22 co je v té mé 230 DR v DC. Nepomohlo to. Chtělo by to někoho, kdo má analog, aby nám poslal jeho poznatky s jízdou.
Jinak si myslím, že se tyto lokomotivy vyrábějí v Rumunsku, když je to Made in EU, takže by s tím šlo něco udělat, kdyby byla vůle. Nevím, co budou říkat Němci, až jim Roco pošle tu 180 DB s takovými jízdními vlastnostmi...
To už si mohou nechat to Acme, které jim to BB vyrobilo a u Lippeho se dá sehnat i ve verzi Railion jako limitka a Roco si ani nepořizovat, když to dělá takovéto problémy. Do Roco jsem ještě nepsal, čekám jestli se mně ozve prodejce, od kterého jsem to kupoval co on na to.
P.B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Petr B. » pát 14 led, 2022 8:45 pm

Pokud to chápu správně, tak už se tady probíralo, že ty Vectroni od Roco, novější - tedy Metrans, Kakaovník a Regiojet cukají a celkově to není ono, jízdně co jsme byli zvyklí od starších modelů v ČD a ČD Cargo? Já jsem k tomu nějaký informace dával, ale nikdo se k tomu moc nevyjadřoval. Já to samozřejmě také pozoruji u toho mého Metransu, je to poslední Vectron od Roco v mém depu. Moc se těším na Vectrona Nightjet k těm vozům ve stejném barevném schématu od LS Models a Pirata, ale již to nebude Roco, nýbrž LS Models ze zjevných důvodů...

Jinak bych chtěl všechny kolegy, kteří se již těšíte na t\ Zamračené (barevné provedení super, o tom žádná), tak je budete mít s tím šrotem uvnitř místo toho, co tam bývalo. Velmi jednoduše to zjistíte, když si u každého modelu projdete seznam náhradních dílů, který tam už Roco má. Ten šrot stojí 43 EUR, původní motor 55 EUR. Uvidíme jak ten Brejlovec v Najbrtu I., tam zatím přehled náhradních dílů nemají, ale dost bych se divil, že by to tam také nenacpali. Koukal jsem, že to má být v Sergejích. Tak jenom u těch Čmeláků to Rocu nestojí za to, vymýšlet nové kardany o jiné délce, atd.

Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod michalctt » pát 14 led, 2022 10:27 pm

Zdravím
Petr B napísal : Pokud to chápu správně, tak už se tady probíralo, že ty Vectroni od Roco, novější - tedy Metrans, Kakaovník a Regiojet cukají a celkově to není ono, jízdně co jsme byli zvyklí od starších modelů v ČD a ČD Cargo? Já jsem k tomu nějaký informace dával, ale nikdo se k tomu moc nevyjadřoval. Já to samozřejmě také pozoruji u toho mého Metransu, je to poslední Vectron od Roco v mém depu.

Dnes som rozbalil a hneď išieľ skúšať nového Taurusa Nightjet 1216 od Roca, lebo už dlhšie tu sledujem diskusiu o tých nových motorčekoch. Žiaľ musím konštatovať presne to čo uvádza Petr B. Rozbeh , pomalá jazda a dojazd je príšerný. Toto je môj 28 Taurus od Roca. Porovnával som ho s predchádzajúcimi hlavne s 1216 Railjetami ČD A OBB a je to teda poriadny rozdiel. Dokonce aj ten zvukový prejav je nejaký divný. Samozrejme som to porovnával aj s Vectronmi od Roca. Posledný Metrans je môj 30 ty. Pri ňom ,ako aj pri Kakaovníku ZSSK a Novom RJ nie je to zhošenie tak markantné ako pri Tauruse, ale je to tam. Tie krásne plynulé rozjazdy, pomalé jazdy a zastvovanie u predchádzajúcich modelov bolo to, prečo je prevažná časť mojich modelov je od Roca.
Žiaľ musím konštatovať, že v novom katológu je toho pre nás celkom dosť, ale budú noví Bastardi, Princezná, Bardotky a Okuliarniky jazdiť tak ako sme boli doteraz pri tejto značke zvyknutí alebo niekto bude skúšať čo znesieme a budeme mať prijateľné jazdné vlastnosti len pri určitých rýchlostiach.
Záverom by som to zhodnotil asi tak, že výrobca použil priamu úmeru - o čo sa percentuálne zdražili výrobky o to sa percentuálne zhoršili jazdné vlastnosti.
Přílohy
nigtjet (1).jpg
michalctt
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20 črc, 2015 9:11 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod FilipP » sob 15 led, 2022 6:32 am

Je to skoda. Ale jedine co naozaj pomoze je zacat to vracat Rocu naspat, teda reklamacie. Ak sa im vrati len par kusov, tak to nechaju tak.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Petr B. » sob 15 led, 2022 7:37 am

Dobrý den,
děkuji za nezávislé potvrzení mých zkušeností, tentokrát s Taurusem Nightjet od Roco. Mám Taurusů Roco 1216 něco přes 10 a vždy vše v pořádku, až do tohoto. Nevím, jestli si ten dekodér MS nerozumí s tím novým motorem... Nezdá se mně, že by s v tom modelu měnilo cokoliv v převodech či základní desce. Je to pořád stejný model.
Jsem rád, že se mně podařilo vyvolat reakci dalších majitelů či budoucích majitelů nových modelů lokomotiv od Roco. Asi jsem trochu již zaujatý proti Roco, když jsem se od nich dozvěděl, že 3pól je vlastně více jak 5pól, takže budu rád, když si též ostatní kolegové udělají vlastní obrázek o těch modelech - nyní tedy o 230 a 372 Bastard a popřípadě ten Taurus Nightjet. Evidentně nejsem sám, kdo zbystřil při pohledu na jízdu. Nevím, jestli se dá něco z těchto modelů usuzovat jak budou jezdit ty nové Bardotky, Princezna, Brejlovec, ale je zde jistá indicie, že by to nemuselo být na 100% jak jsme byli zvyklí.
Když jsem psal, že by možná stálo za to, zkusit podniknout proti Roco nějakou alespoň informační akci též ze strany též prodejců za včas, než sem ty modely přijdou, že se nám ty 3pólové motorky v našich modelech nelíbí (to samé mají kolegové v SRN třeba v té 218- tam ale diskuzi nesleduji), tak jsem byl označen za fantastu, ale chápu, money matters. No, tak tady tedy ty modely máme. Kdo je má do vitrínky, neřeší a je happy. Kdo jezdí a chce jezdit i na kolejišti, ne jenom občas na koberci, to nevím... Psal jsem prodejci té mé 230 DR co on na to, zatím čekám na reakci.
Určitě, asi by bylo dobré do Roco dát vědět, že nejsme spokojení (někteří) s tím, jak ty jejich nové modely jezdí. Individuálně nebo v nějaké koordinované akci více účastníků + možná nějaký ten prodejce?
Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod kuyon » sob 15 led, 2022 8:53 am

kuyon
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod StandaR » sob 15 led, 2022 9:37 am

Zdravím, zajímalo by mě tedy jak by jste porovnali vlastnosti MTB a tohoto nového Roca? Takhle mi to zní že to Roco by neměl kupovat vůbec nikdo
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod stendy » sob 15 led, 2022 11:59 am

Zdar chlapi , tu je krásna videorecenzia 230tky ROCO , model sa krásne plynule rozbieha od nuly !!! , jazda pri extremne pomalých rýchlostiach je plynulá a tichá. nerobme unáhlené závery o chybe ROCO. Toto video vyvracia všetko!!! :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=kY0-t2QAlpU
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Petr B. » sob 15 led, 2022 12:01 pm

Abe Simpson píše:Zdravím, zajímalo by mě tedy jak by jste porovnali vlastnosti MTB a tohoto nového Roca? Takhle mi to zní že to Roco by neměl kupovat vůbec nikdo


Já porovnat nemohu, nevlastním žádné MTB. Co si pamatuji z modelu 163, který jsem před x lety měl, by zvukový projev dost hlučný, nicméně během zrychlování nic necukalo.

Myslím, že pokud Roco bude ochotné na ty modely ještě kouknout, říct co je špatně a jak to odstranit třeba nějak svépomocí, tak bude vše v nejlepším pořádku a všichni budeme spokojení. Pokud se bude tvářit, že je vše naprosto ok, pak je to již na každém jak k tomu přistoupí. Určitě nechci nikoho nabádat, aby Roco nekupoval. Každý jsme svobodný a můžeme si koupit co chceme.

Ještě k té 230 DR, je lokomotiva naladěna tak, že když otočíte ovladačem třeba Wlanmaus z 0 na max najednou, tak model začne zrychlovat velmi z pozvolna a maxima dosáhne až po nějakém čase, čili je to celkem modelový rozjezd, žádná raketa. To samé, když model brzdí. Problém vzniká, když se otáčí ovladačem postupně po krocích a model se nechá jet v rozmezí cca 35 až 50 %, jinak je to ok. Takže není to tak, že by tam bylo vše špatně, to ne...

Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Roco ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Bedlisch » sob 15 led, 2022 12:23 pm

Tedy že se pletu mezi velectěné obecenstvo, ale nebylo by lepší místo psaní tuny nářků zkusit vyndat dekoder, vrazit tam nějakou analogovou propojku, přinejhoším 2 drátky mezi piny kolejí a motoru a zkusit jak to jede v analogu. A hned by se vědělo, jestli lamentovat nad Rocem, nebo se raději zabývat nastavením dekoderu pro daný motor.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků