T466.0 v H0 od MTB Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » čtv 23 pro, 2021 6:40 pm

Ještě nemám dekodér se zvukem, ale už jsem si chtěl zabudovat repráček. Zkoušel to někdo? Pasuje mně tam dobře, ale dírka na prostrčení drátků je slepá. To se musí provrtat?
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod TiTi » sob 25 pro, 2021 10:21 am

Pridal som aj ja do zbierky MTB pielstika.
Přílohy
Resizer_16404272670380.jpg
TiTi
 
Příspěvky: 355
Registrován: úte 12 kvě, 2015 9:46 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod JaroHo » sob 25 pro, 2021 10:42 am

parádní kousky
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 27 pro, 2021 11:36 am

jipol57 píše:Ještě nemám dekodér se zvukem, ale už jsem si chtěl zabudovat repráček. Zkoušel to někdo? Pasuje mně tam dobře, ale dírka na prostrčení drátků je slepá. To se musí provrtat?


Ten otvor se musí "prošťouchnout" malým šroubováčkem. Zvrchu u ochozu těsně vedle kabiny. Jde to dobře.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » pon 27 pro, 2021 2:49 pm

Děkuji, zkusím. Dekodér ještě nemám, tak jsem to zatím nechal na potom.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 27 pro, 2021 3:54 pm

Ještě doporučuju v místě kde je dekodér je stříbrný šroubek, který drží DPS a jeho hlavu přelepit kouskem pásky aby se náhodou dekodér nedotkl.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod vvitty » pon 27 pro, 2021 6:09 pm

Ta dirka se da pripadne bez problemu provrtat. A LED osazuji primo, bez patice.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod RadekH0 » úte 28 pro, 2021 9:57 pm

Neví někdo, zda se bude dělat i “modrá” varianta? Líbí se mi víc než klasická červená.

Radek
Přílohy
348FFAD0-A9A3-4BDA-9911-A1F34B01D1B8.jpeg
348FFAD0-A9A3-4BDA-9911-A1F34B01D1B8.jpeg (86.44 KiB) Zobrazeno 3114 krát
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod radula63 » stř 29 pro, 2021 10:39 am

RadekH0 píše:Neví někdo, zda se bude dělat i “modrá” varianta? Líbí se mi víc než klasická červená.

Radek

To těžko někdo může vědět. MTB si střeží připravované varianty (novinky o nových modelech o to přísněji) až do zveřejnění. A když něco "prosákne"... , tak jsou to z 98% hoaxy a zbytek je řízené z vedení MTB. Jen lidé přímo spojení s MTB a ti to prozradit nesmí (zda ne nebo ano).
viz. případ s modelem Pylštyku - tajený dokud nebyly vyrobeny první kusy.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod JaroHo » stř 29 pro, 2021 11:16 am

Vsadim škrpál že modrá bude. Já bych zase raději celočervenýho než toho co vyšel a nebo červenýho s tlustým žlutým pruhem kolem dokola
Tak jako postupně vylézají u jiných vozidel různé variace, modrá musí být. To je snad jasný i výrobci doufám :!:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » stř 29 pro, 2021 11:50 am

radula63 píše: - tajený dokud nebyly vyrobeny první kusy.

Zajímavé je to u 714ky. Ohlášená a při tom asi nemají nic vyrobené. Obrázek udávají jen skutečné lokomotivy. Pielstick byl velké překvapení.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod alik » stř 29 pro, 2021 7:21 pm

Já mám osvětlení kabinky v digitále velmi slabé, dioda jen mžourá. Zkoušel jsm i jiné diody, je to stejné, jde tam málo proudu. Stmívání v dekoderu nastaveno nemám. Chápu, že směrová dioda obrácená směrem nahoru kabinku moc osvětlit nedokáže (ale do kabinky se nedá přímo dostat pro klasickou instalaci diody na strop), ale tady to hlavně málo svítí. Rezistory jsem neidentifikoval. Ostatní to mají OK?

Jinak ozvučení této lokomotivy opravdu není pro méně zkušené modeláře a mluvit o "přípravě na zvuk" bych si teda nedovolil (je třeba vrtat, frézkovat otvor do kabinky, zmenšovat zimo kostku atd.). Jako přípravu na zvuk si představuji maximálně napájení vodičů. Samotná kapitola je "zábradlíčko", s tím si teda lze užít (jo-jo efekt), jak už zde někdo psal ven jde samo, dovnitř těžko a když ho přilepíte, nedostanete se pod kastli.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod M&T » stř 29 pro, 2021 8:47 pm

alik píše:Já mám osvětlení kabinky v digitále velmi slabé, dioda jen mžourá. Zkoušel jsm i jiné diody, je to stejné, jde tam málo proudu. Stmívání v dekoderu nastaveno nemám. Chápu, že směrová dioda obrácená směrem nahoru kabinku moc osvětlit nedokáže (ale do kabinky se nedá přímo dostat pro klasickou instalaci diody na strop), ale tady to hlavně málo svítí. Rezistory jsem neidentifikoval. Ostatní to mají OK?

Jinak ozvučení této lokomotivy opravdu není pro méně zkušené modeláře a mluvit o "přípravě na zvuk" bych si teda nedovolil (je třeba vrtat, frézkovat otvor do kabinky, zmenšovat zimo kostku atd.). Jako přípravu na zvuk si představuji maximálně napájení vodičů. Samotná kapitola je "zábradlíčko", s tím si teda lze užít (jo-jo efekt), jak už zde někdo psal ven jde samo, dovnitř těžko a když ho přilepíte, nedostanete se pod kastli.

Skúsil by som skôr skontrolovať napätie, lebo prúdový odber diódy je rádovo mA takže tam by asi problém byť nemusel. Na osvetlenie keď tak použiť nejaké SMD, ktoré sa používajú na podsvietenia displejov a podobne - Napájkovať na SMD lakované vodiče je síce trochu titerná práca ale žiadna veda ....
Čo sa týka zábradlí, nemal som žiadny problém - osadené za cca 15-20 minút za použitia vrúbkovanej zubárskej pinzety - nastrčil som až po "pätku" a drží bez problémov a nevylieza späť ...
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Aleson » čtv 30 pro, 2021 2:25 am

Musím říct, že pro mě byl Pielstick velké a milé překvapení. Model se mi jeví jako povedený a díky za něj. Zatím ještě nebyl čas na jeho důkladné prozkoumání, tak zatím jen několik postřehů :
Na horním straně delší kapoty mě docela nemile překvapila deformace (propadení) plastu, označená na obrázku oranžovou šipkou.Druhou šipkou je označené prolisování ze spodní strany kapoty, které je zřejmě původcem té deformace. Jeho význam nechápu.Byla to nějaká technologická nutnost? Kratší představek na spodní straně žádné vybrání nemá a horní strana kapoty je rovná....

Pielstick-MTB-souhrn-u.jpg

Nepotěšil mě tisk žlutých pruhů, které se mi na lokomotivě sice líbí, ale jejich kvalita je na jinak slušně nalakovaném povrchu docela bídná.Měl jsem v ruce několik modelů a všude to vypadalo zhruba stejně. Pruhy jsou na obou čelech mírně prohnuté, na jedné straně je mírná šmouha a při bližším zkoumání je uprostřed ve vodorovném směru pás nedotištěných bublinek. Není to tragické, ale nic moc. Zajímalo by mě, máte na vašich modelech taky žluté pruhy nedobře natištěné ?

Co se týče osvětlení budky, uvažuji o SMD ledce připevněné na nějakém držáčku ve tvaru vysokého obráceného "L", aby držák dosáhl až pod střechu a dal se prostrčit tím otvorem v podlaze kabiny.... Ale to bude chtít trochu času.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod GuliverSpk » čtv 30 pro, 2021 6:21 am

Modrých bylo z výroby pouze prvních jedenáct kusů pak modrou barvu nahradila červená a dvacet šest kusů mělo z výroby dosazenou EDB , která už na dalších strojích nebyla . Takže pokud by měla přijít modrá verze tak by se měla upravit zadní kapota dosazením síta nad ventilátorem chlazení EDB a upravit dveře na kapotě zadního představku v místě kde ventilátor nasával vzduch aby to věrně odpovídalo předloze....pokud by se tedy modrý nátěr objevil na modelu ve stávajícím provedení kastle s nízkým inventárním číslem byl by to nesmysl....
GuliverSpk
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 13 kvě, 2016 3:56 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků