T466.0 v H0 od MTB Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod radeksindy » pon 07 úno, 2022 1:23 pm

co zkusit jmnej brusnej kámen na nože?

Vyzkoušeno mnohokrát, funguje výborně :)
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Jindřich Bek » pon 07 úno, 2022 11:31 pm

Jacek píše:
Jindřich Bek píše:...Nebudu ozvučovat, nechci si kazit vzpomínku na doby kdy jich bylo v Opavě šest. Ukázky zvuků jsem slyšel a nic moc. Jestli je zvuk z T466.0007, tak není motor ok.

Nevím proč by každý musel ozvučovat, to je snad každého věc. Stejně tak nečekám, že se moje tvorba bude líbit všem, dělám to hlavně pro sebe. Krom toho jsou dnes i další autoři, pro Zimo i Esu. Každý si může vybrat a taky nemusí. Ale Jindřichu, proč nenapíšeš pravdu? Se zvukem ani s mašinou nic není, je i další verze zvuků z 0254. On je ale problém jiný, čistě osobní, že... Proč máš potřebu mě stále pomlouvat a shazovat moji práci?

Máš pocit že jsem tě tady na fóru pomlouval a shazoval tvoji práci. V příspěvku o tobě není ani zmínka tak proč se ozýváš? Nejen zvuk pro T466.0 není jako skutečný technicky to nejde. Příkladem je Sergej, malé produktory to nemohou umět. Zvuky německých motorových lokomotiv také znějí velmi podobně a nejsou od tebe. Ale toto fórum není pro naše dohadování. Teď jsem dokončil nasazení zábradlí na Pielsticka a mám radost, že se to povedlo díky tomuto fóru a zítra/dnes jedu model zajíždět ke kamarádovi. Dobrou noc.
Jindřich Bek
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 kvě, 2018 7:28 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 04 bře, 2022 2:57 pm

Zdravím, mám doma T466.0 a moc se mi líbí, ale trochu mě mrzí provedení světel při posunu dle současnosti (obě poziční světla na obou čelech). Přemýšlím nad úpravou DPS a rozdělení světel, tak se ptám, zda už to někdo nezkoušel, ať neobjevuji Ameriku.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » pát 04 bře, 2022 6:21 pm

Šuhajda: Já už to na svém mám upravené dávno. Podobným způsobem, jak jsem popisoval tady: viewtopic.php?f=7&t=12756#p275073
Jen s trochu jiným zapojením, než tam popisuju, protože v MTB udělali změnu a přehodili odpory s ledkama. Musí se proto vřadit jedno hradlo, pro invertování výstupů (v IO je, jen se připojí), a otočit výstupní diody.
Vyrobil by sis malý plošňáček a osadil ho SMD součástkami? 1x CMOS 4001 a 2 diody. A propojit 6 drátků na původní DPS.
Mám popsat detailnější návod s obrázky?
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 05 bře, 2022 5:24 pm

Obavám se, že na tvořeni DPS s IO, aby se vešla do lokomotivy nemam ani technické vybaveni (leptání cuprexitu, mikropajka…) ani dostatečné teoretické znalosti. Původně jsem si myslel, že půjde využít některý ze zbývajících funkčních výstupu na dekoderu. Přesto děkuji za odpověď.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod horak » sob 05 bře, 2022 5:34 pm

Michal Šuhajda píše:.... Původně jsem si myslel, že půjde využít některý ze zbývajících funkčních výstupu na dekoderu. ...

Mám jedného adepta T466.0 na ozvučenie a prekopanie svetiel. Len nie je čas. Časom tento postup zverejním TU: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=13002. Trpezlivosť ruže prináša. :mrgreen:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » sob 05 bře, 2022 6:16 pm

Michal Šuhajda píše:Původně jsem si myslel, že půjde využít některý ...

Ne, tak jednoduché to není, jako to bylo u prvních MTB s přípravou spřáhla. Žádná příprava tam není. A obávám se, že ať použiješ můj návrh, nebo mistra Horáka, který dosazuje CMOS tranzistory, tak se výrobě miniDPS a SMD součástkám nevyhneš.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod horak » sob 05 bře, 2022 7:33 pm

Pokiaľ papier od MTB neklame, tak tam vidím Fo6 a Fo7 ako nepoužité, tak nevidím dôvod využívať akékoľvek tranzistory. Malo by stačiť odškrabať pravé biele LED (musí tam zostať zaradený ochranný odpor) a pripojiť ich k voľným výstupom.
V tomto duchu by to malo byť obdobne jednoduché ako napríklad úprava Kyklopa. Samozrejme k tomu je potrebná zmena mapovania výstupov.

Každopádne mikropájka je vhovný nástroj... :wink:
Screenshot_20220305-201803_WPS Office.jpg
Z manuálu MTB
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » ned 06 bře, 2022 3:08 pm

Horák: Ano máš pravdu. Volné výstupy tam jsou, a dokonce asi ještě FA5, protože Pišta má jen jedno světlo na stanovišti. Ale já používám svoje univerzální zapojení, které funguje úplně ve všem stejně, bez ohledu na to kolik zbývá výstupů z dekodéru. Nevyužívám žádný, jen logiku rozsvícení bílých světel vpředu i vzadu. A nepřerušuji nikde původní vedení. A kromě starších MTB s přípravou spřáhel, si to dávám všude stejně.
A kdybych mašinu snad prodával, tak to odstraním bez porušení původních spojů.

Zapojení Pielsticka jsem popsal tady: viewtopic.php?f=7&t=12756&p=306756#p306756
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod stiro » pon 07 bře, 2022 7:39 pm

Dobrý večer páni

Narazil som v súvislosti s modelom T466.0 k jednému problému a neviem na neho prísť. Mám model v analógu, a skúšal som ho na klasickom trafe (PIKO). Všimol som si, že pri nižších rýchlostiach ide model do jednej strany krásne čisto, ale do strany druhej akoby zatrháva. Model som rozobral, pozeral som sa ako je na tom motor, ale zdá sa, že ten ide na obe strany rovnako. Otvoril som aj prevody v ktorých sa už nenachádza kopa oleja, ale vazelína, a všetko vyzerá byť v poriadku. Už som bezradný, ale všimol som si, že oproti ostatným modelom MTB, ktoré mám, tak na tomto dochádza pri trhavom pohybe k poklesu napätia na ledkách v danom smere. Mám podľa vás preletovať plošák?

Vopred ďakujem za odpoveď.
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod dudlifuk » pon 07 bře, 2022 8:57 pm

stiro píše: Narazil som v súvislosti s modelom T466.0 k jednému problému .....dochádza pri trhavom pohybe k poklesu napätia na ledkách v danom smere. Mám podľa vás preletovať plošák?
Vopred ďakujem za odpoveď.

zapoj do serie s trafom ampermeter ( multimeter v rezime merania prudu) nastav rozsah 100mA (200mA) a meraj prud v oboch smeroch, mal by byt rovnaky ale s opacnou polaritou. Ak nie , tento rozdiel moze sposobovat mechanicka vada v prevodoch, alebo problem s motorom napr. uhliky, komutator.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod horak » pon 07 bře, 2022 9:56 pm

...ešte by som skontroloval zberné kontakty na nápravách. A rozhodne zabehnúť 20min prípadne aj viac a v oboch smeroch.

Štart-setový dodatočne ozvučený Sergej ROCO neskutočne dlho štrajkoval. Zistil som na nápravách ohnutie zberných kontaktov, potom litre maziva. Po vyčistení a oprave zberu som zabehával cca 20+20min jedným / druhým smerom na nekonečnej koľaji. Na začiatku zábehu bol rozbeh takmer nemožný. Trpezlivosť pomohla a kontakty si po zábehu sadli a jazda bola už uspokojivá. Napriek tomu je model v jednom smere tichší ako v opačnom.

Takže vyskúšaj aj toto...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod horak » stř 09 bře, 2022 9:05 am

horak píše:Pokiaľ papier od MTB neklame, tak tam vidím Fo6 a Fo7 ako nepoužité, tak nevidím dôvod využívať akékoľvek tranzistory. Malo by stačiť odškrabať pravé biele LED (musí tam zostať zaradený ochranný odpor) a pripojiť ich k voľným výstupom.


Úprava je popísaná TU:
viewtopic.php?f=6&t=13002&p=306858#p306853
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod StandaR » úte 09 srp, 2022 11:28 am

Už někdo pořídil novou verzi ČD? Podle obrázků vypadá dost povedeně

EDIT: Myslím to "na první pohled" co se nátěru týče, přesné detaily popřípadě chyby rozhodně v oku nemám. Jsem asi dobrá cílovka
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: T466.0 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Stanin » stř 10 srp, 2022 10:57 am

Vcera jsem si pro model byl, ale prohlizel jsem ho jen v obchode. Doma na to nebyl cas. Povrchovka vypada dobre, az na krivy napis na nadrzi, ale urcite lepsi, nez u serie s uzkym pruhem na celech, kde se ten pruh moc nepovedl.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků