[REVIEW] MTB ČD 182 - "6-kolák" ♡♡♡

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

[REVIEW] MTB ČD 182 - "6-kolák" ♡♡♡

Příspěvekod MAXSUPERCARS » čtv 09 pro, 2021 6:38 pm

Treba oprášiť aj staršie modely a tak na rad prišla kráska ČD 182 od MTB. Podľa mňa jedna z najkrajších elektrických loko. Bez pochyby k tomu prispieva krásny dobový náter. Model som doplnil o hadice a hák. Zaujímavé, že to niekedy nebolo u modelov štandard... :P

Link na video:
https://youtu.be/S_lxZ8uvMHQ

Obrázek
MAXSUPERCARS
Youtube: http://youtube.com/maxsupercars

Vlaky: HO, Spur 1, Z
RC lietadlá a heli
Uživatelský avatar
MAXSUPERCARS
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 03 úno, 2021 6:29 pm

Re: [REVIEW] MTB ČD 182 - "6-kolák" ♡♡♡

Příspěvekod JaroHo » pát 10 pro, 2021 6:45 am

já si pamatuju, když šestikolák zastavil před vjezdem od místničky před Nymburk Hl.n. a měl za sebou asi hodně těžký vlak.... nemohl se rozjet, kola se mu smekala(prokluz) a u nadjezdu fíra na mě z okýnka halekal ať mu jdu zatlačit :mrgreen:
Když jsem tady viděl po dlouhé době projet slovenského, měl jsem radost. Je to krásná mašina. Já mám podobné barvy ale ČDC logo, teda až na ten pluh.Snad to odpovídá
Přílohy
IMG_20190810_174941.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: [REVIEW] MTB ČD 182 - "6-kolák" ♡♡♡

Příspěvekod sidlo » pát 10 pro, 2021 7:03 am

elvis.jarous píše:já si pamatuju, když šestikolák zastavil před vjezdem od místničky před Nymburk Hl.n. a měl za sebou asi hodně těžký vlak.... nemohl se rozjet, kola se mu smekala(prokluz)

V tomto mají stejnosměrné lokomotivy s odporovou regulací velkou nevýhodu. Při rozjezdu pracují na čistě sériové zapojení motorů. Ve chvíli, kdy se jeden z motorů dostane do skluzu, sebere napětí ostatním motorům a situace se ještě zhorší. U střídavých lokomotiv, které mají čistě paralelní zapojení, ve skluzu otáčky motoru tak rychle nevystřelí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: [REVIEW] MTB ČD 182 - "6-kolák" ♡♡♡

Příspěvekod jipol57 » pát 10 pro, 2021 12:21 pm

Teď se mně líbí, ale v mládí tomu tak nebylo. Všeobecně tvar SS elektrik. Byl jsem zvyklý na atraktivní laminátky. Když jsem docestoval na SS trať, tak jsem si říkal, s jakými vykopávkami tady jezdí. A když potom začaly S499.02, tak to byl zase šok. Původně jsem si myslel, že vyhrabali něco starého, že jsme se vrátili o 100let zpět. Než jsem se dozvěděl, že jsou mladší než laminátky.
jipol57
 
Příspěvky: 1185
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: [REVIEW] MTB ČD 182 - "6-kolák" ♡♡♡

Příspěvekod JaroHo » pát 10 pro, 2021 2:30 pm

Já to viděl opačně: Kraken, Plecháč, Lamina, to byly pro mě divná vozidla. Laminátka otřes, fuj. Dneska se mi líbí všechny naše stroje a nahlizim na to dneska jinak. Tvar laminy je umělecké dílo, dřív mi to tak nepřipadalo
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků