Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod MAXSUPERCARS » úte 17 srp, 2021 6:40 pm

Zdravím modelári,

už dlhšiu dobu mám tento model a nebol čas na video, tak konečne.
Jedná sa o celokovový mosadzný ťažký model od Albatros Model.
Detaily sú na slušnej úrovni, lakovanie a obtlačky výborné. Trakčné vlastnosti
takisto, model nemá žiadny problém so zatáčkami a "shitnými" Piko výhybkami.
Ťahá parádne. Áno chýbajú určité detaily ako brzdy. Spriahlo medzi loko a kabínou
nemá kinematiku, preto je dlhšie, ale mne to nevadí. Kto chce si to upraví.
Zabudovaný je ESU LokSound 5 dekóder.

Tak posúďte sami...

Video tu:
https://youtu.be/rgzJ8Eg9L-A

Obrázek
MAXSUPERCARS
Youtube: http://youtube.com/maxsupercars

Vlaky: HO, Spur 1, Z
RC lietadlá a heli
Uživatelský avatar
MAXSUPERCARS
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 03 úno, 2021 6:29 pm

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod FilipP » pon 23 srp, 2021 4:07 pm

Krasny model a super video.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Jakub749 » úte 25 říj, 2022 2:52 pm

Nebude někdy v budoucnu další série 475.1 od Albatrosu? před časem se objevila nabídka dalších ušatých.
Jakub749
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 pro, 2013 8:51 pm

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Martin70 » úte 25 říj, 2022 9:52 pm

Jakub749 píše: před časem se objevila nabídka dalších ušatých.

Jakou přešně lokomotivu si mám představit pod pojmem "Ušatá a co znamená další várka...? Já mám 464 objednanou tak dva roky a stále nic, tak nevím na kolikátou sérii budu muset počkat! :roll:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod A2C » úte 25 říj, 2022 11:10 pm

Martin70 píše:
Jakub749 píše: před časem se objevila nabídka dalších ušatých.

Jakou přešně lokomotivu si mám představit pod pojmem "Ušatá a co znamená další várka...? Já mám 464 objednanou tak dva roky a stále nic, tak nevím na kolikátou sérii budu muset počkat! :roll:


To by sa ti aj mohla už dostať.
Ja som sa pred časom pýtal v Pragomodel na viacero otázok, toto sú práve tie čo sa nás týkajú.
3. Lokomotivy 475.1- výroba tohoto modelu v současnosti není aktuální, v plánu je obnovení výroby, ale cena ani termíny zatím známy nejsou.
4. Lokomotivy 464.0 - výroba v nepravidelných cyklech stále pomalu probíhá, ale zbývá ještě vykrýt velké množství starých objednávek, což nějaký čas určitě ještě potrvá, takže model si objednat můžete, ale odhadem se jej asi dočkáte nejdříve v roce 2024.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod JaroHo » stř 26 říj, 2022 5:18 am

Martin70 píše:
Jakub749 píše: před časem se objevila nabídka dalších ušatých.

Jakou přešně lokomotivu si mám představit pod pojmem "Ušatá a co znamená další várka...? Já mám 464 objednanou tak dva roky a stále nic, tak nevím na kolikátou sérii budu muset počkat! :roll:

ušatá https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_464.0
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod JaroHo » stř 26 říj, 2022 5:23 am

Maxi
ta Šlechtična je krásná !
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Vážňas » stř 26 říj, 2022 11:51 am

Jakožto novopečený čekatel v pořadníku na "bulíka" jsem se o něm i o Albatros modelu bavil před cca měsícem s panem Valterem (masinky.cz) a věci se mají zhruba takto:

Albatros model v současné době víceméně tvoří jediný zaměstnanec - jeden ze dvou jednatelů, který kompletuje jednu mašinu za měsíc. Ročně tedy vznikne (pouhých) dvanáct strojů. Pan Valter má "příděl" dvou kusů, do AMB nebo Pragomodelu třeba chodí tři, nevím, netuším, střílím od boku...

Myšlenka je nicméně jasná - "bulík" se u prodejců objednat dá, ale samotné dodání je vyloženě záležitostí let, pokud nějakým (jakýmkoli) způsobem nebude rozšířena výroba. Tvrzení Pragomodelu, že při objednání dnes bude model dodán nejdříve v roce 2024 je z mého pohledu silně optimistické tvrzení i za předpokladu, že mu chodí více strojů a má krátký pořadník. Mě třeba p. Valter regulérně sdělil, že to bude trvat klidně sedm, osm let než se na mě dostane, přičemž mi ani nemůže garantovat provedení, protože co mu z Třebíče dojde nemůže nijak ovlivnit...
ČSD dvou časových období:
1968-72
1976-80
Vážňas
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:28 am
Bydliště: Kladno

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Kulsud » stř 26 říj, 2022 12:05 pm

Tomu se říká těšit se na něco.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod radula63 » stř 26 říj, 2022 12:34 pm

Vážňas píše:Albatros model v současné době víceméně tvoří jediný zaměstnanec - jeden ze dvou jednatelů, který kompletuje jednu mašinu za měsíc. Ročně tedy vznikne (pouhých) dvanáct strojů...

Tohle bude odbočení od tématu.
V Albatros-modelu jsem pracoval 12 let, teď už 10 let jinde.
Před čtvrt rokem jsem se byl do Albatrosu podívat osobně. Je tam asi třetina zaměstnanců, než když jsem odcházel. Za mne bývalo na dílně ve výrobě cca 15 lidí. Albatros staví modely parních lokomotiv převážně pro Bemo, tak na jejich vlastní výrobu (bejčci, ušaté, šlechtičny) moc kapacity nezbývá. Člověk, který bejčky, ušaté a šlechtičny vyvíjel už v Albatrosu také nepracuje. Tj. nejspíš se nevyvíjí další nové modely a vyrábí se pouze stávající sortiment.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Matěj » stř 26 říj, 2022 1:14 pm

Mohl by někdo z Vás, kdo má oba modely, porovnat Šlechtičnu od Albatros model s novým Albatrosem od Trixu? Díky moc.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Jakub749 » stř 26 říj, 2022 1:22 pm

Tak to se omlouvám za špatnou informaci. Na stránkách p. Valtera se objevila možnost předobjednávky dalších čísel právě 464.0 od Albatros model. https://www.masinky.cz/produkt/40012-H0 ... /index.htm . Mě se podařilo cca před 3 lety koupit mašinu z druhé série.
Jakub749
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 pro, 2013 8:51 pm

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Jakub749 » stř 26 říj, 2022 2:00 pm

Jinak děkuji za osvětu. Takže v podstatě šance na výrobu dalších Šlechtičen o Albatros modelu je mizivá.. Uvidíme jestli úspěch 4981 bude motivovat výrobce v produkci dalších párovek ČSD... Porovnávat Trixe a Albatros -model asi nemá smysl. Albatros-model je malosérie za 2x vyšší cena oproti Trixu. Šlechtičnu jsem viděl jen tady na obrázcích a videu. Pokud bych to srovnával s ušatou tak samozřejmě ten Trix je naprosto jinde a výš. Trixe jsem zatím jen vyndal z krabice a neprojížděl, ale z dostupných videí a recenzí je vidět že je na tom hodně dobře. Ušatá od albatrosu působí bytelně, je hodně těžká, tichý chod, jízdní vlastnosti má dobré, projíždí ostré oblouky bez problému. Běhouny a pojezd jsou zjednodušené, spíš na úrovni starší produkce Piko. Povrchová úprava a nápisy jsou čisté a čitelné.. Pro provoz na kolejišti je pro svou bytelnost ideální. Je snad celá z mosazi včetně doplňků a detailů. Mě se ty Albatros - model lokomotivy líbí. Proto jsem pátral po možnosti další objednávky Šlechtičny. Cena je vysoká, ale myslím že si své kupce našla a najde. Pokud tedy nepřijde renomovaný německý výrobce s Ušatou nebo Šlechtičnou za cenu jako 498.1.
Jakub749
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 pro, 2013 8:51 pm

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod A2C » stř 26 říj, 2022 9:17 pm

radula63 píše:
Vážňas píše:Albatros model v současné době víceméně tvoří jediný zaměstnanec - jeden ze dvou jednatelů, který kompletuje jednu mašinu za měsíc. Ročně tedy vznikne (pouhých) dvanáct strojů...

Tohle bude odbočení od tématu.
V Albatros-modelu jsem pracoval 12 let, teď už 10 let jinde.
Před čtvrt rokem jsem se byl do Albatrosu podívat osobně. Je tam asi třetina zaměstnanců, než když jsem odcházel. Za mne bývalo na dílně ve výrobě cca 15 lidí. Albatros staví modely parních lokomotiv převážně pro Bemo, tak na jejich vlastní výrobu (bejčci, ušaté, šlechtičny) moc kapacity nezbývá. Člověk, který bejčky, ušaté a šlechtičny vyvíjel už v Albatrosu také nepracuje. Tj. nejspíš se nevyvíjí další nové modely a vyrábí se pouze stávající sortiment.


Keď takto nestíhajú, možno by bola cesta aj spraviť ich ako stavebnice? Možno by som sa na to dal aj ja sám, ak by som zvážil, že to zvládnem. :?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Šľachtičná ČSD 475.1 od Albatros Model

Příspěvekod Vážňas » sob 29 říj, 2022 9:49 am

radula63 píše:Je tam asi třetina zaměstnanců, než když jsem odcházel. Za mne bývalo na dílně ve výrobě cca 15 lidí. Albatros staví modely parních lokomotiv převážně pro Bemo, tak na jejich vlastní výrobu (bejčci, ušaté, šlechtičny) moc kapacity nezbývá.

Jak vidno, větu pana Valtera "Ty ušatý montuje sám majitel firmy a udělá jednu měsíčně..." jsem si evidentně špatně pochopil ve významu, že je to "jednočlenná firma" a všechno dělá pan majitel. Že Albatros model dělá pro Bemo už jsem zapomněl a za tuto mystifikaci se všem omlouvám.

A2C píše:Keď takto nestíhajú, možno by bola cesta aj spraviť ich ako stavebnice? Možno by som sa na to dal aj ja sám, ak by som zvážil, že to zvládnem. :?

Mám pocit, že kdysi, kdysi v úplných začátcích se ušaté jako stavebnice (omezeně) prodávaly. V současné době a situaci si nicméně nemyslím, že by Albatrosu pomohly. Je to ručně skládaný model z leptů a i kdyby složitost stavebnice byla nižší než nejbližší alternativa v podobě leptu Cekul a pojezdu PG (nejtěžší část na sestavení z celé stavby), pořád to bude víc než co by většina lidí z pořadníků objednávek zvládla. Řešením nastalého problému s (mohutným) převisem poptávky by bylo jednoduše zvýšit dodávky další pracovní silou, nicméně tu zase nastupuje ekonomická otázka, jestli by se dostatečně vyplatila atd.

Jakub749 píše:Takže v podstatě šance na výrobu dalších Šlechtičen o Albatros modelu je mizivá..

Vyloučit se to nedá. Každopádně by to znamenalo přejít komplet z výroby jedné řady na druhou, protože nikdy nedělali více řad lokomotiv naráz a když mají tunu objednávek na ušaté, v dohledné době se asi výrobní program nezmění...
Jakub749 píše:Uvidíme jestli úspěch 4981 bude motivovat výrobce v produkci dalších párovek ČSD...

Trix už nám na beton chystá další podobnou "mňamku", p. Valter už i ví co, nicméně má zákaz o tom mluvit a ani mě s otcem, co u něj nakupujeme od úplného počátku existence jeho obchodu to neprozradil. Tak či onak, albatros, resp. jeho úspěch určitě výrobcům nasadil brouka do hlavy, teď je jen otázka, jestli ten ručník z ringu zvednou a zkusí něco udělat. Pořád se mluví o štokrovi od Pika s tím, že je to tutovka, tak uvidíme...
ČSD dvou časových období:
1968-72
1976-80
Vážňas
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:28 am
Bydliště: Kladno


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků