Výměna motorů ROCO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Výměna motorů ROCO

Příspěvekod jirkan » pon 07 čer, 2021 11:02 am

Dobrý den
Vážený pane Dalecký
na mateřském webbu je uvedena poznámka, že měníte u některých modelů ROCO motory. Prosím lze uvést nějaké podrobnosti? Současně jsem slyšel, že problémy mají i některé série motorů, které používá PIKO. Lze i zde očekávat nějaký zásah?
Děkuji za odpověď.

PS pokud se jedná o interní informace, prosím o smazání mého dotazu.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 07 čer, 2021 11:49 am

Není to interní info. Od Roco přišlo info že přecházejí na nový typ. A jen u vybraných modelů. Že probihá testování a starší kusy jsou stále zajištěny jako náhradní díl. Víc k tomu nemám informací. Pokud budou dáme vědět.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod jirkan » pon 07 čer, 2021 1:20 pm

Děkuji za odpověď.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod Čouda » pon 07 čer, 2021 4:14 pm

Take jsem si vsiml te informace. Nicmene by me zajimalo, zda uz nekdo nekdy musel vymenit motor ROCO. Ja osobne jsem neslysel na ty motory nic spatneho. Mam na mysli ty velke, co jsou v brejlovcich, sergejich apod. V lokomotive V100 je motor mensi. Zda ROCO pouziva i jine typy nevim. Ktereho typu se ta vymena vlastne tyka?
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod vorisekml » úte 08 čer, 2021 9:59 am

Dnes jsem se ptal v Sasku ohledně výměny motoru u Roco. Prodejci naskočila žilka a začal hartusit že nejde o výměnu. ale o náhradu osvědčených Roco motorů asijskou plečkou (kterou ROCO testovalo....) Jestli jsem to dobře pochopil jedná se hlavně o modely převzaté značky Fleischmann. Na dotaz zda i ROCO modelů odpověděl že také, ale NE komplet sortimentu ROCO.... Tak uvidíme.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod radeksindy » úte 08 čer, 2021 11:49 am

vorisekml: Potvrzuji,téma náhrad motorů v modelech ROCO se před nějakou dobou probírala v německých diskuzních fórech. Bohužel vlastní výroba motorů je drahá a zakazníka zajímá cena. Navíc prosakovalo, že chtělo ROCO přenést výrobu motorů do levnějších krajin (přesněji z Gloggnitz do Banské Bystrice), ale kromě strojů je potřeba předat zkušenosti a know how. A to se prý nepovedlo. Ale všechno je agentura JPP, v každém případě motory jsou další místo kde lze štřit.

Pokud je mi známo, náhrada není žádnou asijskou plečkou, ale motory firmy Motoraxx. Nové motory jsou výrazně levnější, což se promítlo i do ceny náhradních dílů, protože některé staré motory stojí jako náhradní díly přes 50 Eur.

A ještě kvůli náhradám dodávám. Naposledy jsem objednával motory Faulhaber nebo Maxon v roce 2015 a Maxon 1320 stál u SB-modellbau 50 Eur. Aktuálně 78 Eur. Podobný cenový skok udělaly všechny typy motorů a jsou to další Eura, které výrobci už nechtějí promítat do cen modelů.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod Luis0 » pát 11 čer, 2021 10:14 am

radeksindy píše:vorisekml: Potvrzuji,téma náhrad motorů v modelech ROCO se před nějakou dobou probírala v německých diskuzních fórech. Bohužel vlastní výroba motorů je drahá a zakazníka zajímá cena. Navíc prosakovalo, že chtělo ROCO přenést výrobu motorů do levnějších krajin (přesněji z Gloggnitz do Banské Bystrice), ale kromě strojů je potřeba předat zkušenosti a know how. A to se prý nepovedlo. Ale všechno je agentura JPP, v každém případě motory jsou další místo kde lze štřit.

Pokud je mi známo, náhrada není žádnou asijskou plečkou, ale motory firmy Motoraxx. Nové motory jsou výrazně levnější, což se promítlo i do ceny náhradních dílů, protože některé staré motory stojí jako náhradní díly přes 50 Eur.

A ještě kvůli náhradám dodávám. Naposledy jsem objednával motory Faulhaber nebo Maxon v roce 2015 a Maxon 1320 stál u SB-modellbau 50 Eur. Aktuálně 78 Eur. Podobný cenový skok udělaly všechny typy motorů a jsou to další Eura, které výrobci už nechtějí promítat do cen modelů.


Dovolím si poznámku ... o motorech a značce Motoraxx slyším prvně, zato mnoho let znám motory Motraxx a to je bohužel jen přeznačená trochu lepší čína.
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod radeksindy » pát 11 čer, 2021 12:10 pm

Pardon, máte pravdu - Motraxx. Kvalitu neznám, slyšel jsem to poprvé. Vzhledem k tomu, že koupím jeden model lokomotivy za dva roky, tak není problém motor vyměnit.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod radula63 » sob 12 čer, 2021 9:53 am

radeksindy píše:... Motraxx. Kvalitu neznám, slyšel jsem to poprvé...

Mottrax používá do svých modelů více výrobců. Přicházejí k nim jako náhradu za Mashimu.
"nejmenovaný" tuzemský výrobce (nechci zde odklánět od daného tématu) Motraxx používá ve svých modelech ve velikosti TT už řadu let.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod Pavel 152 » sob 12 čer, 2021 11:00 am

Je škoda, že nejmenovaný výrobce používá třípólové, popřípadě i bez uhlíků, když jsou k dispozici PĚTIPÓLOVÉ. Mluvím o Motraxx.
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod JandaCZ » ned 18 čer, 2023 6:39 pm

Jak se Vám osvědčil ten Motraxx místo Roco ? Zvažuji,že nahradím ten nekvalitní 3pol co teď dává Roco do 751 za 5 pol od Motraxxe.Jediné co ještě řeším jsou otáčky,jestli je rpm 12000dostačujících.
JandaCZ
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 07 srp, 2016 7:20 pm

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod petr.klems » ned 18 čer, 2023 8:06 pm

Taky bych se připojil ohledně otázky náhrady motorků. Co třeba motorky MITSUMI v 810 od Roca? Jak jste s nima pánové spokojení? Případně (jak napsal kolega JandaCZ), co ty Motraxxe?
petr.klems
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod vinklarekcz » pon 19 čer, 2023 3:15 pm

A co elmotory od Megamotoru?? - v neželezniční modelařině jsou velmi oblíbené pro svou kvalitu a široký sortiment - pro žel. modeláře je v nabídce např. MIG 200 train:

http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php?page_id=dc_motor_mig_1512&target=BOTTOM&sid=f8bf274d1e7e39d17b236b2aa7b3b28a
Cena 230Kč.
vinklarekcz
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 08 lis, 2013 8:57 am
Bydliště: 75361

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod Luděk » pon 19 čer, 2023 5:04 pm

Pavel 152 píše:Je škoda, že nejmenovaný výrobce používá třípólové, popřípadě i bez uhlíků, když jsou k dispozici PĚTIPÓLOVÉ. Mluvím o Motraxx.

Byl by odkaz? Díval jsem se na stránky Motraxxu a u všech 12V motorů bylo uvedeno, že jsou 3pólové.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 201
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Výměna motorů ROCO

Příspěvekod jirie123 » úte 20 čer, 2023 11:22 am

vinklarekcz píše:A co elmotory od Megamotoru?? - v neželezniční modelařině jsou velmi oblíbené pro svou kvalitu a široký sortiment - pro žel. modeláře je v nabídce např. MIG 200 train:

http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php?page_id=dc_motor_mig_1512&target=BOTTOM&sid=f8bf274d1e7e39d17b236b2aa7b3b28a
Cena 230Kč.


Sorry, ale odkaz je nefunkční!
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků