Různí výrobci v jedné soupravě.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Různí výrobci v jedné soupravě.

Příspěvekod Jirka Černý » pon 05 dub, 2021 7:12 pm

Zdravím, chci se zeptat jestli máte nějakou zkušenost s kombinací různých výrobců v soupravě stejných vagónů (rychlíkové vagóny lišící se jen třídou a např, jídelní, služební atd) dávám si dohromady osobní soupravu ÖBB kterou mám od Roco, ale njaké varianty co nemám jsem našel na ebay od A.C.M.E. asi bych njak zásadně neřešil drobné odchylky v odstínu barev, v reálu to také není úplně stoprocentní. Jde mi hlavně o výšku a řekněme uvěřitelný dojem jednotnosti. Z logiky věci by měly být stejně ale spolehnout se na to asi nedá.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Různí výrobci v jedné soupravě.

Příspěvekod sPy-Ro » úte 06 dub, 2021 4:03 pm

No takhle. já kombinunji vozy Y Roco a Tillig a vypadá to dobře. Od Tiiliga mám v soupravě zelených vozů Roco jídelní vůz ČSD. Vozy ACME ani jiné bohužel nemám, ale myslím že to problém nebude. A až budou vozy Y od PIKO, to bude teprve krásnej mišmaš :)
sPy-Ro
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11 led, 2014 11:08 am

Re: Různí výrobci v jedné soupravě.

Příspěvekod Jendak » úte 06 dub, 2021 5:22 pm

Pokud mohu zmínit svou zkušenost. Sestavuji si soupravy z vozů Roco, Tillig, ACME, LS Models a podle potřeby Piko. Z vizuálního hlediska soupravy jako celek vypadají hezky, výraznější vizuální "kiksy" nemá nikdo z těchto výrobců a vozy k sobě velmi hezky ladí (Piko Hobby vozy zde nepatří, mám na mysli vozy Expert PKPIC, které se vyskytují ve vlacích EN). Z technického hlediska Roco, Tillig i Piko mají výborné jízdní vlastnosti, kinematika u všech v totožné výšce, žádné problémy se spojením. Z modelového hlediska pak za mě přijatelné s ohledem zpracování/cena. ACME mírně zaostává především kvůli problémům s kvalitou ačkoli je modelově na výši, např. drhnutí brzdových kotoučů, většinou nezbyde než je demontovat aby vozy vůbec jely, zadrhávání kinematiky (častější problém ale spíše u jejich lokomotiv), u vozů s podvozky GP200 je problém průjezd v ostrých obloucích (je nutné je otočit o 180°), měl jsem i případ špatně osazených ložisek a u jedné série vozů nešlo osaditt spřáhlo, protože šachta byla z části vyplněna plastem, který ve fabrice nevyřezali při vyjmutí z formy. Největší problémy, co se jízdních vlastností týče, má LS Models: vozy jsou trochu lehčí než vozy od ostatních výrobců a v těžkých soupravách a v obloucích se dost "šponují", kola mají vesměs křivě lisované takže za jízdy vozy "šmajdají", problémy jsou i s kinematikou, u časti vozů mám šachty příliš vysoké a spřáhlo (krátké spřáhlo Roco) "padalo" nosem směrem dolů a vyhákovalo se ze spřáhla sousedního vozu, nebo se vůbec nespojilo, pomohlo pod spřáhlo zarazit do šachty kolíček, další problémy byly s výškou vozů: lůžkové vozy WLABmee byly posazeny na podvozku níže než by asi měly, což mělo za následek že kinematika byla níže než u ostatních vozů se stejným dříve zmiňovaným výsledkem, vyřešeno podložkou v podvozku, na druhou stranu vozy Bcmz, (alespoň u jednoho vozu novější série, ale může se jednat jen o individuální vadu) mám opačný problém, moc vysoké a opět stejný problém se spojením. Vozy jako takové jsou z modelového ohledu superiorní ale jízdní vlastnosti jsou mizerné a je nutná jejich úprava pro dosažení hladké jízdy s ostatními vozy. Podle mého názoru vozy různých výrobců, alespoň těch významnějších, není problém kombinovat. A někdy holt není zbytí, když určitý typ vozu nikdo jiný nevyrábí.
Jendak
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27 zář, 2020 6:50 pm


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sPy-Ro a 36 návštevníků