Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod Jezevec Pepa » stř 20 led, 2021 12:08 pm

Dnes mi došel Vectron ČDC s vlajkou (383 009-8). Jelikož mám již první verzi (383 003-1). Tak jsem zjistil, že modely mají jinak řešeny izolátory a odpojovače na střeše.

Je to chyba ROCO a nebo je to tak i ve skutečnosti u lokomotiv ČDC 383?

Vlastním i ČD (společnosti ELL - D-Eloc) 193 293-8 a ten je ve stejné verzi jako 383 vlajka
Přílohy
20210120_113253.jpg
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod FilipP » stř 20 led, 2021 2:27 pm

Ked tak narychlo pozeram dostupne fotky tak vyzera, ze niektore CDC (napriklad 383 005) maju menej isolatorov na streche a niektore viac. Pre vlajku je to tazke povedat, fotky su male a pod zlym uhlom.
Co mam Piko Vectrony ZSSK a ZSSKC tak oba maju strechu rovnaku ako ten napravo (teda viacej isolatorov). Niekedy davno som zachytil komentare pri prerabke nemeckej Verzie na SK ci CZ, ze strecha je u nas odlisna tak asi je viacej verzii. Vsak je to modularna masina takze prevedenia sa budu lisit podla zakaznika ci prenajimatela. Nevirm ci ta vlajka je kupovana alebo prenajata.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod Eury » stř 20 led, 2021 3:04 pm

Ahoj,
pokial viem (https://www.railcolor.net/index.php?nav=1412391&lang=1) tak CD cargo ma vsetky vectrony v rovnakej konfiguracii.

Co sa tyka modelov roco, spociatku malo roco iba obmedzene formy, ktore nepokryvali presne vsetky konfiguracie. Potom pridali dalsie varianty. Tykalo sa to striecht, anten, odkvapov, otvorov na nadrze z boku rusna, verzii stupaciek za naraznikmi a tiez tlmicov na podvozkoch... takze momentalne maju ovela variabilnejsie moznosti ako priblizit model predlohe. (na jesen este maju pribudnut nejake dalsie upravy pre OBB verziu).

Takze z mojho pohladu, ten novsi vectron lepsie odpoveda skutocnosti. Okrem strechy napr. aj tymi dlhymi odkvapmi nad dverami.

Co sa tyka spominanych ZSSK/ZSSKC vectronov, tam je prave rozdiel, ze ZSSK ma inu konfiguraciu ako ZSSKC, cize maju inu strechu a zberace. (ZSSK odpoveda tej verzii ako je vlajka a ZSSKC skor tej verzii ako bol povodny CDC vectron + ine zberace) Pokial viem, Piko taku variabilitu foriem ako ma momentalne roco zatial nema...
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod FilipP » pon 01 úno, 2021 9:48 pm

Dakujem za info. Inak pozeral som to a aj Piko robi rozne verzie. Akurat na nasu verziu sa vykaslalo, predpokladam ze ZSSK aj ZSSKC vyrobilo v jednej varke. Napriklad PKP Vectron ma jednoduchsiu strechu a ten bol spraveny skor ano nase verzie.
Da sa to obejnat ako nahradny diel, ale postovne slo hore z 20 na 30E...
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod motyn » stř 03 úno, 2021 9:28 pm

Jezevec Pepa píše:Dnes mi došel Vectron ČDC s vlajkou (383 009-8). Jelikož mám již první verzi (383 003-1). Tak jsem zjistil, že modely mají jinak řešeny izolátory a odpojovače na střeše.

Je to chyba ROCO a nebo je to tak i ve skutečnosti u lokomotiv ČDC 383?

Vlastním i ČD (společnosti ELL - D-Eloc) 193 293-8 a ten je ve stejné verzi jako 383 vlajka


Ahoj,

taky mám vlajkového Vectrona a našel jsem popis Siemens Vectronu, viz odkaz str. 35-36, 383-003 má střechu správně, vlajkový 383-009 je směs AC a MS Vectronu. Jest-li je popis v dokumentu přesný, tak je vlajkový zmršený.

http://www.czech-raildays.cz/2011/semin ... y_pohl.pdf
Uživatelský avatar
motyn
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28 dub, 2015 4:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod Eury » stř 03 úno, 2021 11:10 pm

motyn píše:Ahoj,
taky mám vlajkového Vectrona a našel jsem popis Siemens Vectronu, viz odkaz str. 35-36, 383-003 má střechu správně, vlajkový 383-009 je směs AC a MS Vectronu. Jest-li je popis v dokumentu přesný, tak je vlajkový zmršený.

http://www.czech-raildays.cz/2011/semin ... y_pohl.pdf


Existuje viacero verzii MS vectronov a v zavislosti od ich konfiguracie maju aj roznu strechu, takze nie je iba jedna spravna strecha pre MS vectron. Roco malo prave povodne spravenu len tu verziu co je aj v tej Siemensackej prezentacii (v tej spravili aj toho prveho CDC vectrona) no a potom nasledne spravili aj dalsie verzie strechy, takze z mojho pohladu je ta strecha na vlajkovom vectrone spravna.

Prikladam aj link na letacik, ktory v tom case Roco vydalo, ked oznamovali ze pripravia vacsiu variabilitu verzii vectrona... a tam pekne vidno viacere konfiguracie striech vectronov MS ale aj AC a DC (tie maju len po 2 zberace)

https://www.modellparadies24.de/media/V ... online.pdf
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod FilipP » čtv 04 úno, 2021 2:23 pm

Inak podla prvych obrazkov pripravovaneho Roco Vectrona ZSSK (korona polep) tak ma zlozitejsiu strechu (ako verzia MS A17 pre ZSSKC), pritom ZSSK ma jednoduchsiue verziu (MS A1). Dufam ze model bude zodpovedat skutocnemu prevedeniu.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod Eury » čtv 04 úno, 2021 3:03 pm

FilipP píše:Inak podla prvych obrazkov pripravovaneho Roco Vectrona ZSSK (korona polep) tak ma zlozitejsiu strechu (ako verzia MS A17 pre ZSSKC), pritom ZSSK ma jednoduchsiue verziu (MS A1). Dufam ze model bude zodpovedat skutocnemu prevedeniu.


Nastastie je to zatial len fotomontaz a nie fotka realneho modelu, tak pevne verim, ze si to ustrazia. Zjavne asi povodne planovali urobit verziu Cargo - minimalne podla popisu, na stranke:

" The Slovakian State Railways have rented ten Vectron-MS locomotives for their freight division ZSSK Cargo. These machines are equipped with the country package DE-AT-PL-CZ-SK-HU-RO-HR-SI. This means that intermodal/car and goods transport can be carried out without having to change locomotives at the country borders/system boundaries."

Tak mozno preto maju aj zaklad omalovanky nespravnu verziu.
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Vectron ČDC v H0 od firmy Roco

Příspěvekod motyn » ned 14 úno, 2021 6:32 am

Ahoj,
propojení VN na střeše je podle skutečnosti u vlajkového Vectronu.
Přílohy
detail propoj.jpg
Uživatelský avatar
motyn
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28 dub, 2015 4:50 pm
Bydliště: Brno


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků