Piko Eurofima ZSSK, Regiojet, OBB-CD Railjet 1:100

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Piko Eurofima ZSSK, Regiojet, OBB-CD Railjet 1:100

Příspěvekod FilipP » pát 16 říj, 2020 9:01 am

Zdravim. Chcem sa spytat ci uz niekto rozoberal vozne od Pika, skratena verzia Eurofima ZSSK, Regiojet alebo Railjet, Okrem nateru su viac menej rovnake. Mam ZSSK verziu a chcel by som ich trochu vylepsit (natriet cela, oramovanie okien), no neviem oddelit skrinu od podvozku. Na niektorych miestach to ide odkliknut ale inde to drzi silno. Tak na mapadlo, ci to nie je lepene. Nechcem to poskodit, tak sa radsej pytam. Zial na stranke je len zoznam 5tich nahradnych dielov a to je vsetko. Dakujem
Naposledy upravil FilipP dne ned 08 srp, 2021 3:27 pm, celkově upraveno 1
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Piko Eurofirma ZSSK, Regiojet, OBB-CD Railjet 1:100

Příspěvekod Eury » pát 16 říj, 2020 9:28 am

Ahoj,
ja mam doma tiez verziu ZSSK a podarilo sa mi ju otvorit. Islo to tazsie ale lepene to nebolo.
Okna sice lepene su ale skalpelom sa daju oddelit, ak planujes robit strieborne linky ramov okien.
Eury
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Piko Eurofirma ZSSK, Regiojet, OBB-CD Railjet 1:100

Příspěvekod FilipP » pát 16 říj, 2020 9:49 am

Parada, to si ma potesil. Dakujem. :-) A teda treba skrinu vytlacit do boku pred oddelenim, alebo staci len tahat von? Totiz podla tej casti kde to ide, treba vytlacit asi tam su zapadky.
A ano, chcel by som robit oramovanie aj na skrini aj na oknach, nech su ramiky hrubsie a teda je to blizsie skutocnosti. Skoda, ze to nespravili uz z vyroby, prave kvoli tym hrubym ramom su tie vozne take pekne. A aku farbu si pouzil? Donedavna som si myslel, ze to je biela, ale vyzera to na velmi svetlu striebornu.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Piko Eurofirma ZSSK, Regiojet, OBB-CD Railjet 1:100

Příspěvekod Eury » pát 16 říj, 2020 10:02 pm

Pri otvarani je dobre skrinu trochu roztiahnut lebo drzi to dost nafest. zvykne pomahat (ked sa podari) dat medzi skrinu a pojazd sparatka - tym sa to roztiahne a nerobi to ryhy. A potom zvyknem tiez podobne niecim tenkym dostatocne pevnym ale nie prilis ostrym (kvoli ryham) to vypacit od cela. Vozen mam stale rozobraty a pozeram, ze zapadky su 4 na kazdej strane - na urovni okien WC a potom na urovni 4 okien salonu z kazdej strany.

Co sa tyka uprav:
Na ramy okien som pouzil striebornu fixku - ide to s nou super. Ovela lepsie ako farbou a stetcom. Ked nahodou aj trochu vyjdes za okraj da sa to sparatkom alebo niecim podobnym zosuchat bez toho aby si poskodil lak. tou striebornou som natrel aj madlo pri dverach - hned to ukaze lepsie. Koncove svetla su od vyroby len priesvitne - pretrel som to priesvitnou cervenou. Interier u Bmpeer som len stetcom a vallejo farbami domaloval - opierky hlavy opierky na ruky a zadnu stranu sedadiel. Pri Ampeer to bude lepsie asi ako zaklad streknut do inej farby. (to som este nespravil) Este ma caka to najhlavnejsie - streknut tu chybajucu farbu na celach. Len sa musim odhodlat vytiahnut striekaciu pistol a zacat striekat modely. A tiez planujem dosadit figurky a osvetlit vozne.
Eury
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Piko Eurofirma ZSSK, Regiojet, OBB-CD Railjet 1:100

Příspěvekod FilipP » sob 17 říj, 2020 7:25 am

Hej, linky budem robim markerom, akurat ten co mam je skor taky sedy strieborny, skusim zohnat nieco svetlejsie.
Super napad s interierom, o tom som zatial neuvazoval ale ked to uz bude rozobrate preco nie.
Este chcem streknut podvozky tmavsou sedou a narazniky na cierno.
Este raz dakujem za cenne rady. Pekny vikend! :-)
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], jipol57, Jirka Rubín a 14 návštevníků