Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Jindra Charvat » čtv 08 říj, 2020 11:19 am

Nedalo mi to a připojuji svou poznámku.
Začal jsem v AC a tak mi nezbývá jiná volba než Piko... :cry:
A mám vybráno...
Zdraví Jindra
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Aleson » čtv 08 říj, 2020 12:39 pm

Za mě velmi pěkné oba modely. U Pika se jeví líp zpracovaná střecha, detaily v podobě protivětrných štítků před bočními okny, "zábradlí" na okraji střechy ... Ale to je zároveň možná i slabší stránkou. Jak je vidět z přiložené fotky, je "zábradlíčko" na modelu příliš silné a totéž platí o dost mohutných stěračích. Vím, že technologicky to asi líp zvládnout nejde, ale nevypadá to úplně dobře.

S499-1023.jpg


I když, jak už tady 1000x zaznělo, staré fotky barevně dost lžou, jsem přesvědčený, že barevným provedením "sedí" o dost víc laminátka Techimage. Vybavuju si, že s takto citrónově žlutou -jako má model PIKO- jezdila jedna mašina (možná jich bylo i víc), ale ta měla podstatně tmavší červenou. A myslím, že už to bylo po přeznačení na řadu 240. Fotku možná časem někde najdu.... Techimage má líp zpracované mřížky nad okny zakrývající pohon stěračů a taky podle mě o něco líp vyřešené mřížky houkaček. Přestože jsou řešené natištěním nebo obtiskem, působí plastičtěji a jemněji, než reálně plastické - vylisované - na modelu PIKO. No, výběr bude těžký a každý musí najít svoje argumenty pro a proti. 8)
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod julius.chabada » pát 09 říj, 2020 8:56 pm

Čas 4:48 príliš ploché čelo a na okraji zalomené okná.
https://www.youtube.com/watch?v=WuYVxJB9PKU
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 12 říj, 2020 12:20 pm

Tady oba modely důkladně vedle sebe. Tmavší žlutá Techimage, světlejší žlutá Piko:

IMG_2015.jpg


IMG_2016.jpg


IMG_2017.jpg


IMG_2018.jpg


IMG_2020.jpg


IMG_2021.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod lesanek » pon 12 říj, 2020 2:09 pm

Ještě tu asi nikdo nezmínil světla, u kterých je na porovnávacích snímcích vidět velký rozdíl - zatímco Piko má sklíčka čirá, Techimage mléčná. Co je "víc správně" pro danou verzi? Na běžně provozních strojích (ale ne v modrém ČD Cargo laku, tam u některých strojů proběhla výměna světel) se vidí hlavně mléčná, ale dají se dohledat i snímky mašin s čirými skly.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » pon 12 říj, 2020 2:25 pm

Ty sklíčka byly jako nová, čírá s vroubkováním vevnitř. Ale na slunci to časem degraduje, tak jsou taková mléčná. Podle obrázku mi věrnější připadá TI.

A ještě, když je vidím vedle sebe, tak se mi zdá Piko nějak moc vysoká. Ona je Laminátka celkem malá. Zaujalo mě to taky na jiném obrázku v jiném vlákně, kde je focená společně se sergejem. A připadá mi s ním skoro stejně vysoká. Možná to tam zdůrazňuje úhel pohledu. Ale ve skutečnosti je laminátka proti sergejovi nízká.
Za mně vítězí TI. Už jsem si objednal taky novou 040
Neodsuzuji Piko úplně, ale když se někdo pro jednu rozhodne, tak by se jí měl držet. Piko a TI vedle sebe nevypadají dobře.

Ještě malá výtka oboum. Možná se pletu a už si to nepamatuju, ale anténa TRS se začala používat začátkem 90tých let. Takže v té epoše, kterou znázorňují by ta anténa být neměla.
A ještě k minulé TI, 020 v unifikovaném nátěru, by měla mít už ty stupačky (nebo jak to nazvat), pod světlama. V době unifikovaných nátěrů, už je měly všechny laminátky.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jirie123 » pon 12 říj, 2020 4:58 pm

No, bude to jednou Sofiina volba :roll:
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 12 říj, 2020 5:25 pm

Viděl jsem tu dvě fotky se Sergejem. Elvis Jarous má Sergeje o kolej s podložím níž a já mám na fotce laminatku TI ve stoupání. Piko ještě nedorazilo:). To výška měří těžko...
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne pon 12 říj, 2020 8:24 pm, celkově upraveno 1
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » pon 12 říj, 2020 5:53 pm

Michal Šuhajda píše:Viděl jsem tu dvě fotky se Sergejem. Elvis Jarous má Sergeje o kolej s podložit níž a já mám na fotce laminatku TI ve stoupání. Piko ještě nedorazilo:). To výška měří těžko...

Myslel jsem tuhle fotku: viewtopic.php?f=15&t=12658&p=280399#p280287
Ale to mně jen tak blesklo do očí. On ten sergej je asi níž. Ale když to porovnám s tím brejlovcem vzadu, tak mě taky připadá ta laminátka nějaká velká. S Brejlovcem by měli být asi stejní. Ten je taky docela nízký oproti sergejovi. Zkusím jestli najdu někde popsané rozměry obou lok.
Ale co je skutečnost je tady: viewtopic.php?f=15&t=12941&p=280408#p280378
První a druhá fotka. Jsou vidět rozdíly. A víc věřím té menší.
Už hodně dávno, když jsem se díval ze sergeje, nebo ze čmeláka na laminátku, tak jsem se na ni díval jakoby zvrchu, a vždycky mě připadala maličká.


Edit: Trochu jsem hledal a rozměr laminátky jsem našel jen se sběračem. Výšku samotné skříně jsem nenašel.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Pawlik » pon 12 říj, 2020 7:22 pm

Dostal jsem se k výšce skříně (výška, která je základnou pro izolátory sběračů) poměrně krkolomnou úvahou.
Výška laminátky a plecháče se staženými sběrači je shodně 4650 mm, sběrače by mohly být shodné.
Pak mám výkres střechy plecháče (ovšem bulharského), kde je výška střechy 4000 mm, atlas lokomotiv tvrdí, že výška ř. 242 je také 4000 mm. Stejná výška je na mnoha dalších lokomotivách ŠKODA pro ČSD.
Takže dávám k úvaze 4000 mm nad TK.
Pawlik
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » pon 12 říj, 2020 8:24 pm

Nenašel jsem výšku stanoviště brejlovce. Všude je jen celková výška ale i s tím hrbem, co je nad motorem. Ale bude to stejné jak barča, 4100. Takže na reflektorech by měl být brejkovec o 10cm vyšší.
Ale na té fotce download/file.php?id=37016&mode=view mě připadá, že je vyšší laminátka.
Určitě ji Pikáci udělali vyšší.
Teď už ne, ale zítra porovnám svoji TI s brejlovcem. Jak na tom budou výškově s reflektorama. Brejlovec by měl být o trošku vyšší, nebo aspoň stejný. A nebo lépe s barčou. Tam ta výška střechy stanoviště je známá přesně. 4103mm.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod hummus » pon 12 říj, 2020 8:44 pm

Odměřeno z typového výkresu (takže je potřeba to brát s rezervou) je výška reflektoru 3900mm nad TK. V H0 by to pak vycházelo na 44.8mm (pro 4000mm pak 46mm).
Teď už jen stačí aby to někdo změřil na modelu.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » pon 12 říj, 2020 8:49 pm

Zítra to změřím na TI. Tím "výška reflektoru", myslíš vršek, nebo střed?
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Svratka » pon 12 říj, 2020 11:28 pm

jipol57:
Co se týká stupaček pod pozičními světly, je záhadou, kdy přesně a kde byly na jednotlivé stroje namontovány. Pochopitelně, že nejspíš při opravách v ŽOS Vrútky, ale je pravděpodobné, že se montovaly i v depech.
Ovšem, jejich provedení je poměrně různorodé, i když některé typy, jakoby se vyskytovaly častěji a opakovaně. Jejich provedení se liší naprosto vším. Mají jednak různě vysoké sloupky s různou roztečí, celkově i různou velikost, hmotu. Vlastní obrys stupačky při pohledu shora je různých tvarů, čili se jedná o čtyřúhelník s různými délkami stran a tím pádem i různými úhly zkosení. Podle toho, ve kterém místě na rámu je stupačka umístěna, má tvar odlišný, aby přesně kopírovala oblinu čela. Rošty stupaček bývají různé hustoty roštu i provedení. Umístění stupaček na rámu je též individuální, některé stroje je mají dokonce mírně do stran, jiné přímo pod světly. Výjimkou nebylo ani to, že na jednom čele byla každá stupačka třeba jinak vysoká apod.
Není však pravdou, že stupačky byly na všechny stroje dosazeny už kdysi v 70.letech. Jejich instalace spadá převážně do období (+-) 1980 - 1984. Ovšem např. ještě nedávno jezdily dvě poslední bez stupaček, obě z DKV ČB. Stroj 240.065 je obdržel až někdy po roce 2000 a 240.063 byla bez stupaček jako jediná ještě v počátcích ČDCarga..., obdržela je až někdy po roce 2010.
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod hummus » úte 13 říj, 2020 6:22 am

jipol57 píše:Zítra to změřím na TI. Tím "výška reflektoru", myslíš vršek, nebo střed?

Vršek. Ale jak píšu, je to odměřeno, takže to bude nepřesné.

A podle informací zde z fóra mělo Piko k dispozici přímo výrobní výkresy od Škodovky, takže si myslím, že rozměry modleu budou správné.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků