Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod kupla » úte 20 říj, 2020 9:16 pm

Které lamino je lepší, řeší v této době hodně modelářů... také já s kolegy vláčkaři jsme vedli táhlé diskuze. A závěr? Nejlépe to vystihují srovnávací fotografie p. Daleckého
Detaily má lepší Piko - střecha, zběrače, pluhy a podvozky, ale celkový dojem je lepší od TI. (u TI mě zaskočily kryty houkaček, které nejsou plastické ale jen tištěné...!)
U MTB je volba jednodužší - jakýkoliv model jiného výrobce je lepší...
kupla
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 08 lis, 2017 11:27 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod zirecek » ned 15 lis, 2020 9:02 am

Myslím si, že nastává doba, kdybychom mohli trochu v rámci svého uvědomění zkusit více podporovat české firmy. Jsem překvapen, že vůbec vznikl tak dobrý model. Buďme rádi, že je zde další výrobce, který cíli trochu do vyšších pater. Český zákazník jde stále někdy až hloupě jen po ceně.
zirecek
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 18 úno, 2012 8:06 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Matěj » ned 15 lis, 2020 10:04 am

zirecek píše:Myslím si, že nastává doba, kdybychom mohli trochu v rámci svého uvědomění zkusit více podporovat české firmy. Jsem překvapen, že vůbec vznikl tak dobrý model. Buďme rádi, že je zde další výrobce, který cíli trochu do vyšších pater. Český zákazník jde stále někdy až hloupě jen po ceně.

:lol: :lol: :lol:
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod xmatejx » ned 15 lis, 2020 4:04 pm

kupla píše:U MTB je volba jednodužší - jakýkoliv model jiného výrobce je lepší...


Ano, přál bych si, aby to bylo jinak, ale bohužel se těžko v paměti hledá příklad, kdy tomu tak v H0 nebylo. Na druhou stranu, světu vládnou peníze a ekonomické ukazatele MTB mluví samy za sebe a nepotřebují komentáře. Jsou ale skutečně modely MTB, které mi na kolejiště nesmí, protože působí už příliš rušivě - brejlovec kvůli čelu, to je skutečně naprostý paskvil a můj mozek není schopen pobrat, jak nad tím někdo může přimhouřit oko, a ESO nebo Peršing kvůli měřítku, tam mě to mrzí velice, protože je to model vcelku pěkně zpracovaný.

Ale zpět k vláknu: stále čekám, kdy je obě někdo hodí proti sobě na kolej, aby bylo zřejmé, jak je to s výškou a vzájemnými proporcemi. Argument, že PIKO stojíc na skle při prezentaci AMB je vyšší, protože má vyšší okolky, je nesmysl, to by musela mít kola vnější radius o 2 mm větší.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 15 lis, 2020 9:59 pm

xmatejx píše:Ale zpět k vláknu: stále čekám, kdy je obě někdo hodí proti sobě na kolej, aby bylo zřejmé, jak je to s výškou a vzájemnými proporcemi. Argument, že PIKO stojíc na skle při prezentaci AMB je vyšší, protože má vyšší okolky, je nesmysl, to by musela mít kola vnější radius o 2 mm větší.

Takhle?
Ano, Piko je vyšší i na kolejích.
Větší fotka
Přílohy
601754E2-B497-4C0D-A055-E03272486BEF.jpeg
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne pát 20 lis, 2020 3:19 pm, celkově upraveno 1
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod xmatejx » ned 15 lis, 2020 10:33 pm

Michal Šuhajda píše:Ano, Piko je vyšší i na kolejích.


ano, přesně takto... díky! no, to je opravdu velký rozdíl! :-o

vedle ve vláknu "Laminátka PIKO" si pan kolega jipol57 (pon 12 říj, 2020 8:42 pm) toho všiml a byl peskován, že je paranoidní :D, ale jak vidno není. To Piko je skutečně asi o trochu vyšší, než by mělo být - komparace s vagóny je více než zřejmá. Zajímavé ale potom je, že tu někdo tvrdil, že měli výkresy přímo ze Škodovky. Mimochodem - u bastardů se Piko v přiloženém letáku chlubilo souladností měřítka vypočteného a dosaženého na modelu. Jsou taková data i zde? (ani jeden model nemám, v obou případech čekám na CD Cargo)
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Matěj » pát 20 lis, 2020 3:47 pm

Michal Šuhajda píše:
xmatejx píše:Ale zpět k vláknu: stále čekám, kdy je obě někdo hodí proti sobě na kolej, aby bylo zřejmé, jak je to s výškou a vzájemnými proporcemi. Argument, že PIKO stojíc na skle při prezentaci AMB je vyšší, protože má vyšší okolky, je nesmysl, to by musela mít kola vnější radius o 2 mm větší.

Takhle?
Ano, Piko je vyšší i na kolejích.
Větší fotka

Ta fotka je tak blbá jak se blýská to ocelové měřítko, že nelze přesně odečíst milimetry. Nešlo by to vyfotit lépe?
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Matěj » pát 20 lis, 2020 4:52 pm

Schválně jsem přeměřil Laminátku od PIKA a porovnal s dostupnou dokumentací a vyšlo mi, že model od PIKA má správnou délku i výšku.
Tím pádem bude model od Techimage nižší, než by měl správně být.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod hummus » pát 20 lis, 2020 5:11 pm

Podle fotky je TI vysoká cca. 48mm a Piko cca. 50mm (v nejvyšším bodě reflektoru). To by naopak správně bylo TI.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » pát 20 lis, 2020 5:15 pm

Já jsem si přeměřoval svoji TI a vyšlo mi že ta je správně. A v porovnání s připojenýma vagonama Y Tillig mi to potvrdilo.

Edit: Když se podívám na Pikáckou zepředu, připadají mi čelní okna vyšší. Připomíná mi to tu co Škoda exportovala do ruska. https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_%C4%8CS4
Třeba si spletli plánky. :lol:
Určitě ji v TI trefili lépe. Má asi méně detailů, o nějaký nýtek méně, ale ...

Edit2: porovnejte si tohle: download/file.php?id=37014&mode=view
a tohle: http://www.strojvedouciplzen.cz/index.p ... ie&id=1797
Podle mně má Piko moc protažené zakulacení rohu a kratší rovinu. Ve skutečnosti je kulatý roh ostřejší a vršek víc v rovině.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » pát 20 lis, 2020 6:19 pm

Ještě něco. Většinu života jsem je měl na očích, tak se mi vryly do paměti. Taťka na nich jezdil. Podle mně je to nejkrásnější lok. na světě.
V té tlupě jsem někde já, jako žák 4. třídy.
exkurze.jpg
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 20 lis, 2020 6:53 pm

hummus píše:Podle fotky je TI vysoká cca. 48mm a Piko cca. 50mm (v nejvyšším bodě reflektoru). To by naopak správně bylo TI.

Ocel. pravítko není na kolejnici, ale opřené o drobné kolejivo. Tedy je nutno ještě cca 1 mm odečíst.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod rchlumecky » pát 20 lis, 2020 9:30 pm

cut3.jpg
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod rchlumecky » pát 20 lis, 2020 9:31 pm

cut1.jpg
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod rchlumecky » pát 20 lis, 2020 9:32 pm

cut2.jpg
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků