Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » úte 13 říj, 2020 11:18 am

hummus píše:Odměřeno z typového výkresu (takže je potřeba to brát s rezervou) je výška reflektoru 3900mm nad TK. V H0 by to pak vycházelo na 44.8mm (pro 4000mm pak 46mm).
Teď už jen stačí aby to někdo změřil na modelu.

Tak jsem teď změřil svoji TI, a na vršku reflektoru jsem naměřil 46 mm. A nad reflektorem, nejvyšší bod skříně nad stanovištěm je asi 46,5 mm. A taky v blízkosti brejlovce a Y-ek vypadá vyváženě.
Mohl by někdo ještě změřit PIKO. Tu nemám.

Ale znovu opakuji oba modely jsou skvělé, a mohl by je někdo vyfotit spolu na kolejích za sebou. Jestli má někdo obě verze. Pan Dalecký?
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » úte 13 říj, 2020 11:30 am

Svratka píše:jipol57:
Co se týká stupaček pod pozičními světly, je záhadou, kdy přesně a kde byly na jednotlivé stroje namontovány. Pochopitelně, že nejspíš při opravách v ŽOS Vrútky, ale je pravděpodobné, že se montovaly i v depech.

Pamatuji si přesně jak se to dělalo v Maloměřicích, jen datum si samozřejmě nepamatuju. Asi koncem 70tých, začátkem 80tých let, asi. Byla to hromadná akce, svářeč měl nadělaných těch "stoliček" hromadu a při Ečkách a podobných odstávkách, je dosazovali. Tak bych řekl, že kromě nějakého prototypu, ty co v té době byly v Maloměřicích, měly být stejné. Dělal je jeden člověk. A nevím kolik v té době v Maloměřicích těch laminátek bylo. Ale hodně.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod PavelGregora » úte 13 říj, 2020 1:25 pm

Zkuste obě laminátky nafotit na kolejích z boku se zapojenými Y. Nejlépe trochu z dálky, aby se částečně vyloučilo zkreslení. Dle fotek reálné mašiny s těmito vagóny je vršek reflektoru cca 20-30 cm níže, než vršek vozu Y. Druhá věc je, jak jsou výškově přesné modely těchto vozů.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Pavel 152 » úte 13 říj, 2020 1:48 pm

Prohlídněte si lépe fotky pana Daleckého, ze předu to vypadá, jako by tu techimage trochu povytáhl. Proč asi?

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Kimis » úte 13 říj, 2020 6:07 pm

Zatím tady nikdo nezmínil čela lokomotiv, nebo jsem si toho jen nevšiml, ale zdá se mi, že tvarově je TI přesnější co se čel týče. Mám tyto mašiny nesčetně krát napozorovány z maloměřické lávky a dle mého názoru má Piko čelní skla vypulené moc dopředu, kdežto u TI mají kolmější sklon, což na mě působí reálněji. Nejvíc to jde vidět na fotkách pod úhlem.

Jaký názor na to máte vy?
Kimis
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 29 říj, 2018 12:08 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod A2C » úte 13 říj, 2020 7:53 pm

hummus píše:Odměřeno z typového výkresu (takže je potřeba to brát s rezervou) je výška reflektoru 3900mm nad TK. V H0 by to pak vycházelo na 44.8mm (pro 4000mm pak 46mm).
Teď už jen stačí aby to někdo změřil na modelu.


Stred reflektoru u Laminátky Piko od hlavy koľajnice je 44,7mm teda 3888,9mm
Strecha nad reflektorom u Laminátky je 47,5mm teda 4132,5mm
Teda v tomto prípade mi príde, že Techimage je nižšia než by mala byť :?
Skontrolovali ste už výšku obručí? Teda u MTB sa to ospravedlňovalo obrúsenými obručami... :lol:

Ale popravde páni pripadáte mi ako pekný ****** doplňte si čo chcete. Máte tu dva špičkové ešte raz opakujem ŠPIČKOVÉ modely Laminátok ktoré prekonávajú všetko široko ďaleko. Ale budeme sa tu babrať s fakticky kravinami. Ktorú kúpiť.... No ktorú asi? Si Slovák? Tak asi S499.0 lebo na Slovensku nám nezostali žiadne S489.0. Si Čech a jazdia ti tam S499.0? Chceš s ňou ťahať náklady alebo osobáky? K čomu ju chcete, že sa tak hlúpo pýtate ktorú? Jednoducho tú ktorú chcete! Alebo obe!
Akože páni sú toto síce obe Laminátky ale pripadá mi tá otázka tak hlúpa ako rozhodovať sa či kúpiť Bardotku alebo Okuliarnika...
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod A2C » úte 13 říj, 2020 7:56 pm

Kimis píše:Zatím tady nikdo nezmínil čela lokomotiv, nebo jsem si toho jen nevšiml, ale zdá se mi, že tvarově je TI přesnější co se čel týče. Mám tyto mašiny nesčetně krát napozorovány z maloměřické lávky a dle mého názoru má Piko čelní skla vypulené moc dopředu, kdežto u TI mají kolmější sklon, což na mě působí reálněji. Nejvíc to jde vidět na fotkách pod úhlem.

Jaký názor na to máte vy?

Mám názor, že každá Laminátka mala svoje kopyto formy a tak ani jedna Laminátka sa nedá brať ako tá správna. Vidíš u Piko a Techimage Laminátku? Ja ju tam vidím. Tak nie je čo riešiť. Ešte pred rokom ste nakupovali prestavby Atlas Laminátok s pruhmi v oknách za 2 násobné ceny a teraz budete riešiť takéto s prepáčením *****?
:roll:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Svratka » úte 13 říj, 2020 9:27 pm

jipol57:
K počtu S489.0... V LD Maloměřice jich v té době bylo přesně tolik, když od celkového počtu vyrobených odečtete všechny do té doby vyřazené po nehodách.
:wink:

Díky za doplnění. Je fakt, že u 230 je menší různorodost provedení stupaček, než u řady 240. U těch jsou místy naprosté nepoměry rozměrů, mašina od mašiny. Zřejmě tedy i dle tehdejšiho rozdělení v rámci Jihozápadní a Východní dráhy a přidělení depům.

Dalším prvkem nejednotnosti provedení jsou madla pro posunovače. Některé stroje je mají namontována přímo kolmo do čelníku, jiné zepředu do čelníku. Na modelech se uplatnila shodou okolností obě provedení. Délka madla je taky kapitola sama pro sebe. Např. S489.0044 co je v DHV ČD v Lužné u Rak. nově v původním nátěru, ta má hrozně dlouhatánské toto madlo, které pohledově ruší proporce stroje v oblasti plastického čela. Je to s podivem, že to luženští přehlídli, neboť to vypadá skutečně otřesně. No není se na druhou stranu čemu divit, zarážející je poslední dobou celá koncepce muzea s vyřazováním a likvidací již muzejních vozidel pod vedením "odborníka" Kothery...
Naposledy upravil Svratka dne úte 13 říj, 2020 10:01 pm, celkově upraveno 6
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod kubrt » úte 13 říj, 2020 9:46 pm

Chlapi neblázněte už :roll: vždyť konečně máme porsche :!: :shock: mezi modely :D
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » stř 14 říj, 2020 9:23 am

kubrt: Ano máš pravdu. Ale je to vlákno "Kterou koupit", tak je na místě porovnat klady/zápory obou. Ale velkou pravdu má A2C. Že to nejsou stejné stroje, a každý by si měl vybrat, svůj typ. Mně osobně je bližší S489.0. A jsem rád, že (podle mě) je lépe trefená její proporce čelní masky.
Ale kdybych chtěl raději S499.1, tak bych neváhal a bral Piko a nějakou opravdu drobnou odlišnost bych odpustil.

Stejně jako MTB brejlovec. Vím, že nemá přesně brejle. Ale přesto jsem si ho koupil.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Kimis » stř 14 říj, 2020 12:28 pm

A2C píše:
Kimis píše:Zatím tady nikdo nezmínil čela lokomotiv, nebo jsem si toho jen nevšiml, ale zdá se mi, že tvarově je TI přesnější co se čel týče. Mám tyto mašiny nesčetně krát napozorovány z maloměřické lávky a dle mého názoru má Piko čelní skla vypulené moc dopředu, kdežto u TI mají kolmější sklon, což na mě působí reálněji. Nejvíc to jde vidět na fotkách pod úhlem.

Jaký názor na to máte vy?

Mám názor, že každá Laminátka mala svoje kopyto formy a tak ani jedna Laminátka sa nedá brať ako tá správna. Vidíš u Piko a Techimage Laminátku? Ja ju tam vidím. Tak nie je čo riešiť. Ešte pred rokom ste nakupovali prestavby Atlas Laminátok s pruhmi v oknách za 2 násobné ceny a teraz budete riešiť takéto s prepáčením *****?
:roll:


Vážený kolego, napsal jste sice hodně slov, přesto jste na otázku neodpověděl, nerozumím tedy Vaši reakci. A ano, pokouším se řešit, který model je přesnější a to i přes to, že jsem již v předešlém příspěvku uznal kvality obou modelů protože tato téma je k tomu založená a je to její účel. A já, na rozdíl od emotivního výlevu a pletení pátého přes deváté, se zde snažím, na základě (konstruktivní) diskuze přijít na lepší volbu, třeba i pro ty, kteří zde nepřispívají ale fórum jen čtou.
Kimis
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 29 říj, 2018 12:08 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 14 říj, 2020 5:54 pm

Kimisi asi jsi nepochopil, že A2C myslel skutečné lokomotivy, které se vyráběly kusově (jako ostatně dodnes většina lokomotiv ve Škodovce :/ ) a byly mezi nimi drobné odchylky a rozdíly. Tedy je těžko posoudit, která má sloužit jako správný vzor. Jak už zde zaznělo jde o dvě různé lokomotivní řady, byť si jsou podobné. Ale je to podobné jako uvažovat zda je přesnější model trojkového nebo čtyřkového brejlovce...
Správné řešení tady už taky zaznělo, koupí tu, která mi více vyhovuje:
- provozně (typ vlaků)
- lokalizací (depo)
- vzhledově - víc se mi líbí

Nerozhodným nezbývá než si koupit obě :)
Ale hledat (sám pro sebe) zástupný důvod "na DF napsali, že jedna lokomotiva je méně přesná, hezká, hůř jezdí...", je přesouvání svého rozhodnutí na ostatní a pomalu to začíná působit, že si někdo potřebuje najít ten svůj kyselý hrozen, (zdůvodnění proč lokomotivu nekoupit).
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Matěj » úte 20 říj, 2020 12:09 pm

Taky už mám konečně Laminátku Piko doma. Lokomotiva je skvělá jak vzhledově, provedením, tak i jízdními vlastnostmi. Myslím, že v této cenové hladině nemá absolutně žádnou konkurenci. Piku se opravdu povedla. Bravo, jen ať je více takových modelů. Techimage to bude mít hodně těžké, jim konkurovat. Laminátka od Pika je podle mě dokonalý model.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod zaplef » úte 20 říj, 2020 1:42 pm

Dal jsem přednost Piku a to elektriky ani doma nechci. Prostě dokonalý model za rozumný peníz, navíc v této cenové hladině s nevídanými možnostmi osvětlení.
TI je taktéž skvělý model a podle srovnávacích fotek mohou oba modely jezdit vedle sebe a nebude to nijak tahat za oči.
Můžeme si jen přát víc takovýchto kvalitních soubojů výrobců, kteří si vybrali CS předlohu.
OT: TI by podle mne udělalo dobře kdyby si vybralo Pomeranča jako další model.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod JaroHo » úte 20 říj, 2020 2:03 pm

To by byla pecka!
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků