Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod eduardo » pát 20 lis, 2020 10:08 pm

Podľa mňa je Laminátka TI oproti Piko nižšia ako by mala byť a to nie je problém karosérie ako takej ale problém bude vo výške šasi. Je evidentne nižšie posadená ako by mala byť, dosť je to vidno na nižších podvozkoch a výške pluhu nad temenom koľajnice. Mimochodom ten pluh v pozdľžnej rovine pri pohľade z boku je príliš dlhý (vysunutý dopredu). Stačí pozrieť na fotky skutočnej lokomotívy a oboch modelov a ten rozdiel je viac ako zrejmý.
H0 epocha IV ČSD DCC
eduardo
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát 18 lis, 2011 7:03 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod PavelGregora » pát 20 lis, 2020 10:21 pm

Sice nevím, jak je vysoká laminátka od temene kolejnice po reflektor, ale vím, že vůz Y je vysoký 4230 mm a také vím, že dle fotek souprav Laminátka + Y je vrchol reflektoru Laminátky cca o 150 mm níže, než nejvyšší bod vozu Y. Z toho vyplývá, že k vrcholu reflektoru má lokomotiva cca 4080 mm. Dle kovového pravítka vychází modely po přepočtu takto: Techimage: 4089 mm, PIKO: 4263 mm. Takže Techimage by mělo být přesné a PIKO je dokonce vyšší, než vůz Y. Problém je, že na fotkách od pana Daleckého se zapojenýma novýma Y od Tilligu vypadá ta od Techimage opravdu nízká. Ale na 99% to bude tím, že i Y od Tilliga budou vyšší, než by měly být.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod xmatejx » pát 20 lis, 2020 10:48 pm

eduardo píše:Podľa mňa je Laminátka TI oproti Piko nižšia ako by mala byť a to nie je problém karosérie ako takej ale problém bude vo výške šasi. Je evidentne nižšie posadená ako by mala byť, dosť je to vidno na nižších podvozkoch a výške pluhu nad temenom koľajnice. Mimochodom ten pluh v pozdľžnej rovine pri pohľade z boku je príliš dlhý (vysunutý dopredu). Stačí pozrieť na fotky skutočnej lokomotívy a oboch modelov a ten rozdiel je viac ako zrejmý.


tuto hypotézu ovšem vylučuje první fotografie pana Chlumeckého - tam jsou oba modely sražené nárazníky k sobě a podívejte se sám, to budou diference někde v řádu několika desetin mm. Spíše bych si tipnul na dobré oko pana kolegy jipola, též se mi zdá, že PIKO má výrazně vyšší profil střechy, jakoby vyšší klenbu, hrb, okna vyšší, celkově je kastle vyšší. Proto jsem se ptal, zda na letáku k modelu PIKO neuvádí vypočtené a skutečné rozměry modelu, jak tomu bylo u Bastarda, kde je shoda skutečně impozantní (a škoda, že se MTB nenechalo v tomto směru inspirovat).

Jinak znovu opakuji, oba modely jsou krásné a rozhodně obě CD Carga si hodlám koupit.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod Matěj » sob 21 lis, 2020 6:31 am

hummus píše:Podle fotky je TI vysoká cca. 48mm a Piko cca. 50mm (v nejvyšším bodě reflektoru). To by naopak správně bylo TI.

Neměřil jsem reflektor, ale výšku střechy a ta je podle mě správná u modelu u PIKA.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod hummus » sob 21 lis, 2020 8:22 am

A kolik si naměřil na modelu a jak vysoko je výška střechy na skutečné lokomotivě?
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod halik » sob 21 lis, 2020 10:36 am

Opravdu nechápu zdejší diskuze o rozdílech mezi předlohou a modelem (maketou)
Srovnáváte nesrovnatelné:
předloha se řídí výrobními normami země vzniku,
model se řídí dle norem NEM.
Už to samo o sobě naráží na rozpor.
Pokud se budete dodržovat striktně předlohy nevejdete se do normy NEM a obráceně.
Navíc velmi variabilní je průměr dvojkolí což dělá v modelech další neřešitelnou věc.
Laminátka Piko je navíc jiná řada než TI.
Tato diskuze je úplně zbytečná a planá.
halik
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát 21 pro, 2012 7:53 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod zaplef » sob 21 lis, 2020 6:08 pm

Už jsem to tady psal jednou...
Buďme rádi za takové kvalitní modely, přejme si víc takovýchto příjemný soubojů kvality. Jinde se to takto nazvat nedá...bohužel.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » stř 16 pro, 2020 6:03 am

Nevím jestli to tady už bylo, ale asi ne. Další video https://www.youtube.com/watch?v=Dod-jH3Yg34
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod A2C » stř 16 pro, 2020 10:08 am

Radšej keby nebolo, je to úplne diletantské, naviac porovnávať pomalú jazdu analógového modelu s digitalizovaným a potom vyhlásiť za víťaza Techimage s tým, že Piko sa má ešte čo učiť, bol fakt masaker.
Neviem kde nabral, že Techimage má lepšie zvládnuté čelo, keď mi pripadá ako keby praskly pružiny a mašina padla na dorazy... A keď vám to človek aj prepočíta aby bolo jasné že správne vysoké je Piko budete opakovať svoju mantru Techimage je správne je to domáci výrobca...

Avšak aj fakt že zakázal komentovanie videa, vypovedá o jeho vnútornom presvedčení...
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod xmatejx » stř 16 pro, 2020 11:51 am

Kdo co spočítal? Nikdo tu nic nespočítal... Debata na toto téma ve všech třech vláknech tomu věnovaných vyšuměla do ztracena. Kdepak jen posazení, každá kastle je jinak vysoká a rozdíl je v mm - PIKO má vyšší střešní klenbu, vyšší čelní okna...
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod julius.chabada » stř 16 pro, 2020 1:05 pm

A2C píše:Radšej keby nebolo, je to úplne diletantské, naviac porovnávať pomalú jazdu analógového modelu s digitalizovaným a potom vyhlásiť za víťaza Techimage s tým, že Piko sa má ešte čo učiť, bol fakt masaker.
Neviem kde nabral, že Techimage má lepšie zvládnuté čelo, keď mi pripadá ako keby praskly pružiny a mašina padla na dorazy... A keď vám to človek aj prepočíta aby bolo jasné že správne vysoké je Piko budete opakovať svoju mantru Techimage je správne je to domáci výrobca...

Avšak aj fakt že zakázal komentovanie videa, vypovedá o jeho vnútornom presvedčení...

Súhlasím s porovnaním jazdy u digitálu a analógu. Jednoducho je to nemožné. V tom druhom musím súhlasiť s autorom videa, to čelo je skutočné u TI a Piko to odfláklo a hlavne to zalomenie predných okien na boku je do očí bijúce. Ale kto nechce, nevidí.
Ešte doplním, ja som tiež nechcel vidieť u niektorých modelov, ktoré vlastním, detaily dvoma očami, ale iba jedným. Ale TI je pre mňa skutočne lepšie. Je na každom z nás, aby sa rozhodol.
julius.chabada
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod vojtas » stř 16 pro, 2020 5:30 pm

TI má prozměnu naprosto šílenej tvar pluhu a sběračů. Každej vidíme něco jinýho a myslím, že můžete vy, hánulkaři být rádi za to, že máte k dispozici dva super modely ikonické české lokomotivy.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Laminátka PIKO vs TechImage, Kterou koupit?

Příspěvekod jipol57 » stř 16 pro, 2020 8:21 pm

Dnes jsem si koupil druhou od TI, S489 0040, a při té příležitosti jsem si naživo prohlédl S499 Pikáckou. Na obrázcích se mi zdá, že má vyšší čelní okna. Ale naživo už to nebylo tak markantní. Záleží na úhlu pohledu. Ale stejně jsem přesvědčen, že ten "obličej", TI trefilo přesněji.
Kdyby ale byl můj zájem S499, tak bych neváhal a koupil si PIKO. Pro mě je ale bližší S489, tak bych si ji stejně koupil, i kdybych nebyl přesvědčen o její přesnosti. Měl jsem je skoro celý život na očích a taťka na nich nějaký čas jezdil.

Ještě k tomu pluhu. To má PIKO lepší. A někdo už to tady kritizoval, že má Piko výkyvný pluh. Mně se to docela líbí. Líbilo se mi to taky na Bramos M152. Nemusí tam být ta obrovská díra pro kinematiku, a ten výkyv v oblouku není ani poznat.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků