Novinky H0 2021

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod nem.str » čtv 31 pro, 2020 7:25 am

Dotaz ohledně novinky - teoreticky by tento vůz u nás mohl jezdit - režim OPW nebo tento Gags sem nezajížděl? Pokud by měl někdo fotku z provozu čsd by to bylo dobré. Ještě dotaz k těm Y od Pika - budou to verze co jezdily i u nás a nebo to zase bude stejný případ jako u Rivarosiho, kde se jedná o vozy, které zde nebyly.
Přílohy
pkp.png
pkp.png (67.81 KiB) Zobrazeno 5834 krát
nem.str
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod vorisekml » čtv 31 pro, 2020 7:26 am

Přeji Vám s BR 78 DR jen radost. Jak je to u té BR 78 s jízdníními vlastnosti? Na DB verzi se snesla lavina kritiky...? Je to už OK?
Já právě kvuli kritice DB verze dosti váhám....Viděl jsem ji v ELRIWA a je krásná...
Ohledně polského velkoprostorového Gags - jde o vozy které na síť ČSD běžně zajíždely. Já v nich pamatuji posypovou sůl, která se vykládala v Litvínově...Návíc pokud je vůz v režimu OPW tak se s ním může zacházet jako s tuzemským..
Teď je v nabídce dvouvozový set QPW s hnědou střechou Piko 58376 , ty jsou vhodnějsí. No tahle novinka s šedou střechou je atraktivnější...
329920_e.jpg
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod nem.str » čtv 31 pro, 2020 7:51 am

vorisekml píše:Přeji Vám s BR 78 DR jen radost. Jak je to u té BR 78 s jízdníními vlastnosti? Na DB verzi se snesla lavina kritiky...? Je to už OK?
Já právě kvuli kritice DB verze dosti váhám....Viděl jsem ji v ELRIWA a je krásná...
Ohledně polského velkoprostorového Gags - jde o vozy které na síť ČSD běžně zajíždely. Já v nich pamatuji posypovou sůl, která se vykládala v Litvínově...Návíc pokud je vůz v režimu OPW tak se s ním může zacházet jako s tuzemským..
Teď je v nabídce dvouvozový set QPW s hnědou střechou Piko 58376 , ty jsou vhodnějsí. No tahle novinka s šedou střechou je atraktivnější...
Příloha 329920_e.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Ono ten set je ted v nabídce jako 58376 -2 - nová čísla a údajně vyrobeno jen podle počtu předobjednávek - info od jednoho z přímých dovozců do ČR

u několika prodejců jsou vozy vyprodané a u výrobce ještě to není ani naskladněné
Přílohy
pkp3.png
pkp2.png
pkp1.png
Naposledy upravil nem.str dne čtv 31 pro, 2020 8:21 am, celkově upraveno 1
nem.str
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod vorisekml » čtv 31 pro, 2020 8:04 am

No proto když jsem ten set viděl v nabídce na Lippe, tak jsem váhal asi tak 5 minut a urychleně objednal...Vozy jsou perfektní a výborně jezdí. Oproti ČSD od MTB je to zcela jiná liga..Já už bral ten první set v létě a teď beru ty nová čísla.....
Odkaz na DE e-shop. Vozy jsou v zeleném puntíku, takže objednávejte...
https://www.modellbahnshop-lippe.com/G% ... 29920.html
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod JarPi » čtv 31 pro, 2020 8:23 am

K dotazu na vozy Y od Pika (nem.str): Dle náhledu by to měly být vozy Y/B, tzv. odporáky, které u nás jezdily. První a druhá třída ten samý typ, jako začal před dvěma lety dělat Tillig. Navíc to vypadá, že bude i WLAB, který tu také jezdil.
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod martin tichý » čtv 31 pro, 2020 9:03 am

Nevím přesně o jakou kritiku na té BR 78 šlo, pravdou ale je, že při těch úplně nejnižších rychlostech jede poněkud trhaně, po mírném zrychlení je už jízda velmi tichá a plynulá, po vizuelní stránce působí velmi přesvědčivě, myslím, že si na ní dali skutečně záležet, chtělo by to ale porovnat s obdobným konkurečním modelem, který dělá, nebo bude dělat TRIX, ale ten není v 3. ep DR.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Adam_B » čtv 31 pro, 2020 9:50 am

martin tichý píše:Ahoj pánové, dneska mně přijela domů BR 78 DR od PIKO v digitálu, nemůžu hodnotit jinak, než "radost pohledět!!", po jejich laminátce a následně tomto modelu, alespoň za mě říkám, že pokud bych si měl vybrat výrobce, který by zhotovil můj oblíbený typ vozidla, tak je to jednoznačně PIKO, jejich posun za pár let takřka z nuly je famózní!!


A co jízdní vlastnosti, vylepšilo PIKO? S DB verzí totiž po prvním projetí poněkud opadlo stejné nadšení u mnoho majitelů...
Adam_B
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod jirie123 » čtv 31 pro, 2020 11:05 am

Jen tak mimo téma. Při pohledu na to nástupiště se mi vaří krev v žilách. Jednak je to tak úzké, že se dvě osoby neminou a jednak je to velmi nízko. Kdyby to bylo sto let staré, tak neřeknu, ale takhle to zmrvit jako rekonstrukci to je na pár přes hubu!!!
11808.jpg
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Mcx » čtv 31 pro, 2020 12:10 pm

vorisekml píše:Vozy jsou perfektní a výborně jezdí. Oproti ČSD od MTB je to zcela jiná liga..

Vozy Gags PKP - model PIKO je opravdu nádherný, včetně kompletní brzdy, jemnost výlisků je super - žádné lepty ! No, nesrovnával bych to s MTB, ale s letitým vozem pana Veselého, který Bramos opět lisuje a já po něm "hlad", já mám jeden nedokončený z originál výlisků pana Veselého - chybí mu popis + brzda, je v tom vidět velký rozdíl, ale z půl metru pokud stojí na kolejích to již žádná tragedie není :wink:
ˇUsměvné jsou dotazy zda to tady jezdilo..... no jezdilo tady z nákladních vozů vše co mělo rozchod 1435 mm a mělo to povoleno "jízdu" do ciziny, z spřátelených států i to co povoleno nemělo tedy např. z Polska vozy v režimu 82, což ale není tento případ, takže směle nakupujte cizí nákladní vozy, jen kdyby čeští obchodníci nebyli troubové a měli jich více v nabídce.
Gags_02.jpg

tady kamarádi vedle sebe
Gags_01.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod vorisekml » čtv 31 pro, 2020 12:43 pm

Já bych neřekl že troubové jsou CZ handleři, troubové jsou ti zakázníci co kupují tvrdošijně pouze vozy ČSD...
A s trhem který odmítá cokoliv jiného než ČSD, CZ prodejce nic nezmůže...
Do litvínovské chemičky za bolševika chodilo mým odhadem až 30% vozů z kap. ciziny - nejvíc DB, FS, SSB, SNCF... a byla radost pohledět na ty krasné kotle, sypáky(močovina), zetky. A co teprve když byl v reklamním nátěru...zajímavé bylo že poměrně málo vozů OBB. Asi si rakušané chránili svůj trh a s CHZ ČSSP neobchodovali...
o vozech ze spřátelenych žel. správ ani nemluvě... DR, PKP, MÁV, CFR,
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Svratka » čtv 31 pro, 2020 4:48 pm

Model je skutečně nádhera, za mne jeden z nejvějších trháků roku 2020.

K vozům Gags PKP:
Věděl by prosím někdo něco o historii této řady vozů ?
Jak je to s verzemi 401K, 401Ka - Gags, Gags-t a Gags-tx ? Zajímal by mne vývoj provedení z výroby, zda rozdíly v provedeních vyplývají již z výroby, nebo až z rekonstrukcí ? Taky, jak je to s rozdíly v provedení násypných střešních otvorů a jak byl vývoj provedení bočních dveří, jenž jsou dokonce trojího provedení...

Ke skutečným předlohám... Tyto vozy se u nás objevovaly velmi často, byly užívány jak k přepravám z Polska v ucelených vlacích, tak i ve skupinách několika vozů, zřídka kdy i jednotlivě. V posledním období svěho provozu už byly pravda degradovány na "špinavé" zboží, hnojiva a soli. Ovšem bohužel mi nejsou známy původní substráty u jednotlivých podtypů vozu, tak daleko moje paměť nesahá... Vozy se ještě dožily bláznivé cargodoby s odpudivým modrým nátěrem na posledních pár let provozu, ale to už jim zvonila hrana... Nevím, zda se dá ještě potkat aspoň v Polsku s provozním vozem, dle pozorování na naší síti poměrně rychle zmizely už cca skoro před deseti lety...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod JarPi » čtv 31 pro, 2020 6:42 pm

Našel jsem ve svém archivu dvě fotky vozu Gags-t přeznačeného na ČD, ale s původními polskými nápisy, mám u toho poznámku, že se jedná o rok 1997. Nejsem jejich autorem, je to před časem stažené z webu, ale bohužel nevím odkud - zkoušel jsem je teď na webu znovu hledat, abych sem dal link, ale Google je nenašel. Omlouvám se tímto jejich autorovi, ale myslím, že by se do této aktuálně běžící diskuze hodily.
Přílohy
Gags-t_54-195-5-827-Gags-t_1997_det.jpg
Gags-t_54-195-5-827-Gags-t_1997.jpg
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod cer.t » čtv 31 pro, 2020 7:25 pm

Zde popis vozu. Omlouvam se, ale foceno jen na kolene mobilem.
Přílohy
IMG-20201231-WA0004.jpeg
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod nem.str » čtv 31 pro, 2020 9:06 pm

Novinky Heris 2021 - další verze pivních vozů ex KKMBmagazin
Přílohy
1.png
1.png (78.72 KiB) Zobrazeno 5206 krát
2.png
2.png (59.9 KiB) Zobrazeno 5206 krát
3.png
3.png (50.54 KiB) Zobrazeno 5206 krát
nem.str
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod cer.t » čtv 31 pro, 2020 9:16 pm

Jsem netusil, ze kdyz jsem to pro BV model tvoril, kde to skonci a ze se to opet po 15 letech vytahne na svetlo bozi :D Pokud se postupne udelaji vsechny, tak to jeste bude dost variantb 8) No alespon je vtipne jak to ve svete chodi.... a ze konecne vybrali zase trochu atraktivnejsi popisy
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků