Loco Lab a 3D tisk

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod jirkan » stř 26 srp, 2020 7:25 pm

Děkuji za info, jen doplněk - nejde spíš o BR 58?
A to s tím čtyřkolákem je skvělá zpráva!
A hlavně se nenechte znechutit!
Díky
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod medvidek » stř 26 srp, 2020 7:27 pm

Nee Je to na pojezd BR 57
Voditko běhounu z leptu a předni běhoun z hrbouna roco
objednaci čislo běhounu bude současti navodu
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod radeksindy » stř 26 srp, 2020 7:52 pm

Proč tedy nevyrabite modely sam? Ukažte sve vytvory? Proč se rozpadnul zababov H0?

Vyrábím, podívat se můžete tady: viewtopic.php?f=4&t=12692 (mimochodem Z vznikla rovněž na 3D tiskárně)

Mimochodem, nerozpadnul, stále existuje a funguje :-)

Nechápu proč tak podrážděně reagujete. Teda chápu, kazím vám byznys. Ale to budete muset překousnout. Jedinou rozumnou odpověď poskytl KE-pavuk, alespoň jsem se dozvěděl, že jsou to beta verze. Nestavěl jsem od vás nic. Není to nic osobního, ale mě by nebavilo stavět 534.0 na pojezdu z 57. Raději si udělám vlastní pojezd. Ale kdyby byl dobrý vršek, tak ho velice rád použiju.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod medvidek » stř 26 srp, 2020 8:56 pm

Pane Šindelař,začal jste tady hejtit něco o čem nic nevite,nikdy jste to neviděl ani neměl v ruce.
Začal jste tim že 3D tisk nema smysl a pak se tady chvastate že sam kreslite a nechate si tisknout na 3D tiskarně modely.
My se tady v diskuzi nikde neprezentovali a vy hned dělate zavěry. Ano to co je na fotkach je rychly tisk tz. beta verze na spasovani s lepty.
Me podražděne reakci se nesmite divit,nic nevite a hned jste sevšim hotovy,sam všechno dělate lip a jedine co zde prezentujete jsou vozy.
Kde mate parni loko s vlastnim pojezdem? Rad bych ji viděl.
Naše stavebnice jsou na tovarni pojezdy a vime proč. Věcnou kritiku berem a jsme za ni radi,ale hejtit něco co jsem nikdy neměl v ruce je trošku drze ne?
Budu velice rad když se zdržite dalšich komentařu a nikdo vas nenuti naše vyrobky kupovat.
Zajem o naše vyrobky je obrovsky,takže do kšeftu nam rozhodně nelete. My se konkurence nebojime a narozdil od vas jeden na ičo a mužem sve vyrobky prodavat ofiko.
Všem ostatnim jeden vzkaz: Nadšeni je,bavi nas to a snažime se.
Dělame to po praci jako hobby. :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod radeksindy » stř 26 srp, 2020 10:24 pm

medvidek: Nevím co znemná hejtit, ale dovolil jsem si poukázat, že na obrázcích prezentovaná 534.0 má poměrně dost typických problémů 3D tisku. Na mnoha částech kotle, dómu a jiných je vidět vrstvení (předpokládám, že ho vidíte také). Bohužel ho zvýrazňuje pololesklá černá, sám asi nejlíp víte, že na výsledku z tiskárny to tolik vidět není. Ale proto se to velice často stříká lesklou barvou, aby se případné chyby snadněji odhalili. Pokud máte s těmi to tvrzeními nějaký problém, můžete je klidně rozporovat, ale nějak věcně. Slovo "hejtit" mi nic neříká a nedokážu se k tomu nijak vyjádřit. Pokud máte pocit, že jsem někde vyjáříil nepravdu nebo je to jinak, musíte ukázat konkrétně. Můj první příspěvek v tématu měl tři věty, tak by to nemusel být problém.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Colonel32 » stř 26 srp, 2020 10:47 pm

medvidek píše:Bereme věcnou kritiku a reagujem,učime se,ale chyby děla každy.


Pokud berete věcnou kritiku, tak si jako nestranný pozorovatel (ani jednoho z vás neznám a stejně sbírám TT) dovolím konstatovat, že vaše osobní útoky na uživatele Radeksindy mi přijdou dost neprofesionální.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod medvidek » čtv 27 srp, 2020 1:53 am

Pane Šindelař,ano mate pravdu,stopy 3D tisku tam jsou a vždy budou, o tom se nehadam.
Beta verze tz. rychly tisk jich ma mnohem vic a jsou znatelnějši a to je připad zde prezentovanych fotek v uvodu.
Přiště bude lepši se nejdřive zeptat než 3D technologii SLA označite za nepoužitelnou a radi vam vše vysvětlime.
Finalni tisk (to co si od nas lidi koupi) bude v uplně jine kvalitě,kde bude stačit slepenou stavebnici misto zakladu vzit 2x plničem a stopach 3D tisku nebude ani pamatky. Z tohoto duvodu jsou všechny detaily vic plasticke aby nezanikly střikanim.
Model z fotek v uvodu je vice meně zkušebni vzorek na kterem se testuje.
Konkretně pro vas nafotim finalni verzi kde nepoznate nic.
Tovarni pojezdy jsme zvolili z duvodu dostupnosti a nikoho nenutime naše stavebnice davat na tovarni pojezd.
Je to STAVEBNICE,tz. je na každem jak si stim vyhraje
Všem přitomnym se omlouvam za podražděne reakce,ale po mnohaletych zkušenostech jsem alergicky na hejty a fňukani.
p.s. Kdo se slušně zepta,dostane vždy slušnou a plně vyčerpavajici odpověd. Radi poradime i tam kde bychom nemuseli.
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod hummus » čtv 27 srp, 2020 6:01 am

medvidek píše:...Kremaci jsou dělane na pojezd BR57 roco starši produce (hnany tendr všechny 3 napravy+střibrna kola s obruči)
Mašinka BR 57 se zděla cela včetně tendru,z toho se vezmou přeody a přeskladaji se do našeho obalu převodovky.
Neni potřeba schanět nic navic,pouze br 57 roco

Takže starší verze pojezdu BR 57 se použije kvůli převodům v tendru? Pokud bych měl novější provedení, tak pojezd pro lokomotivu bude sedět, ale bude potřeba jen přidat některé díly do tendru?
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod radeksindy » čtv 27 srp, 2020 6:44 am

medvidek: Ale nikde jsem nenapsal, že technologie SLA je nepoužitelná. Napsal jsem vám, že vámi použitý způsob není dobrá cesta. Přes pokrok který 3D tisk udělal, stále z pohledu modeláře našeho typu nechává po sobě výrazné stopy. Na tom se shodnem. Část se dá eliminovat polohou objektu v tiskárně, ale třeba celá skříň parní lokomotivy má příliš mnoho pohledových stran. Takže vždy vyjde něco blbě. Na tom se také shodnem. Tomu se musí předejít tím, že se objekt rozloží na díly a každý se vytiskne zvlášť v takové poloze, aby stopy zůstaly na nepohledové straně nebo aby je bylo možno odstranit (tj. aby třeba nevyšly přes nýty). Například dómy nebo komíny lze dodatečně krásně upravit. U všech podobných dílů lze udělat velice snadný způsob spasování s kotlem (čep/otvor), takže to je velice jednoduché na sestavení. Jenomže pokud jsou stopy po tisku podél celého boku kotle v nejviditelnější linii a necháte to na facebooku zcela bez vysvětlení, těžko můžete čekat jinou reakci.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Brejla » čtv 27 srp, 2020 6:58 am

Colonel32 píše:
medvidek píše:Bereme věcnou kritiku a reagujem,učime se,ale chyby děla každy.


Pokud berete věcnou kritiku, tak si jako nestranný pozorovatel (ani jednoho z vás neznám a stejně sbírám TT) dovolím konstatovat, že vaše osobní útoky na uživatele Radeksindy mi přijdou dost neprofesionální.


Nevím, jestli rezolutní pohanění (hned druhý příspěvek) je věcná kritika. Prostě všeuměl tradičně zasel vítr a sklízí bouři, aneb na hrubý pytel hrubá záplata. Je to typický příklad, proč je lepší zde nic neprezentovat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod sidlo » čtv 27 srp, 2020 7:23 am

Brejla píše:Nevím, jestli rezolutní pohanění (hned druhý příspěvek) je věcná kritika. Prostě všeuměl tradičně zasel vítr a sklízí bouři, aneb na hrubý pytel hrubá záplata. Je to typický příklad, proč je lepší zde nic neprezentovat.

Od pokusu o věcnou diskuzi jsme opět sklouzli k osobním útokům, hodnocení autorů příspěvků a hodnocení příspěvků podle toho zdali jsou pochvalné nebo hanlivé.

Dle mého soudu má smysl prezentovat vlastní práci a fandím odvážlivcům kteří mají odvahu zde něco prezentovat. Projektu LocoLab přeji hodně zdaru.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Kulsud » čtv 27 srp, 2020 8:10 am

sidlo píše:
Brejla píše:Nevím, jestli rezolutní pohanění (hned druhý příspěvek) je věcná kritika. Prostě všeuměl tradičně zasel vítr a sklízí bouři, aneb na hrubý pytel hrubá záplata. Je to typický příklad, proč je lepší zde nic neprezentovat.

Od pokusu o věcnou diskuzi jsme opět sklouzli k osobním útokům, hodnocení autorů příspěvků a hodnocení příspěvků podle toho zdali jsou pochvalné nebo hanlivé.

Dle mého soudu má smysl prezentovat vlastní práci a fandím odvážlivcům kteří mají odvahu zde něco prezentovat. Projektu LocoLab přeji hodně zdaru.


To se zde stalo už asi po milionté. Pokud dáš příspěvek na veskrze anonymní fórum, jdeš prostě s kůži na trh a od pochval může přijít i sprcha. Také přeji projektu LocoLab mnoho štěstí a věřím, že své zákazníky si najde. Mě se to například moc líbí a jednoduchost stavebnice může zlomit odhodlání zamodelařit si u mnoha lidí. Fandím 3D tisku. Ale na to, že jste pánové od LocoLabu modeláři, moc nervy na uzdě držet neumíte. Druhý příspěvek sice není pozitivní, ale vyloženě pohanění to není. Já například také nevím, co je to "beta" verze. Stačilo bez příkras vysvětlit a odpustit si slovíčkaření typu: když o tom nic nevím, nemluvím, ukažte své modely atd. Podnikáte, takže náš zákazník, náš pán :-) Hodně zdaru.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Colonel32 » čtv 27 srp, 2020 11:43 am

Brejla píše:Nevím, jestli rezolutní pohanění (hned druhý příspěvek) je věcná kritika. Prostě všeuměl tradičně zasel vítr a sklízí bouři, aneb na hrubý pytel hrubá záplata. Je to typický příklad, proč je lepší zde nic neprezentovat.


Já přece netvrdím, že Radkův sarkastický povzdech je věcná kritika, ale když po něm člověk, který reprezentuje firmu vyjede slovy: "Proč tedy nevyrabite modely sam? Ukažte sve vytvory? Proč se rozpadnul zababov H0?", to jsou jeden argumentační faul horší než druhý...
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod jirkan » čtv 27 srp, 2020 2:06 pm

Pánové, už s tím proboha přestaňte, nebo to vlákno bude zamčeno, a to by bylo to nejhorší, co by se mohlo stát.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Střelec » čtv 27 srp, 2020 4:32 pm

Osobně bych spíš uvítal "konverzní set" 310.0 na pojezd FLM, přes všechny mouchy 3D tisku by byl určitě lepší než dosud nabízený odlitek a snažší na stavbu, než kompletní lept. Nebo něco jiného vhodného na malá kolejiště a lokálkový provoz pro epochy II. a III. K tomu by se hodila stavebnice původně rakouské zetky a možná plošiňák, uhláky už k dispozici jsou.

Čím se Vámi použitý materiál lepí? Kyanoakrylát je asi první volba, ale jsou i jiné možnosti (pro tištěné díly)? Tedy kromě epoxydu?
Lze použít pro tisk hmotu s obsahem kovu? Mohlo by to pomoci vyřešit otázku zátěže...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků