Loco Lab a 3D tisk

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod look23 » úte 25 srp, 2020 5:51 pm

Na facebookových stránkách firmy Loco Lab odkaz se objevila fotka párovky 534.0
odkaz na obrázek 1
odkaz na obrázek 2
Na stránkách je také k dostání pár stavebnic
http://www.locolab.cz/
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod radeksindy » stř 26 srp, 2020 9:49 am

Bohužel je to spíše prezentace nevýhod 3D tisku. Černá pololeksklá barva jenom zvýraznila problémy s vrstvami tisku. Podle mne tudy cesta nevede, ale možná se to bude někomu líbit.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod look23 » stř 26 srp, 2020 11:32 am

radeksindy píše:Bohužel je to spíše prezentace nevýhod 3D tisku. Černá pololeksklá barva jenom zvýraznila problémy s vrstvami tisku. Podle mne tudy cesta nevede, ale možná se to bude někomu líbit.


Mě to přislo spíše systémem - šup ať je model a všichni vidí co máme v nabídce.
Je to jen stavebnice, takže už záleží na každém, jak si vyhraje s povrchovkou a jestli ty nepřesnosti bude nějak opravovat a nebo se na to vykašle.
Chtěl jsem jen hodit do placu, že je i tahle možnost,protože se občas ukáže, že o tom ví málo lidí.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod KE-pavuk » stř 26 srp, 2020 11:52 am

look23 píše:
radeksindy píše:Bohužel je to spíše prezentace nevýhod 3D tisku. Černá pololeksklá barva jenom zvýraznila problémy s vrstvami tisku. Podle mne tudy cesta nevede, ale možná se to bude někomu líbit.


Mě to přislo spíše systémem - šup ať je model a všichni vidí co máme v nabídce.
Je to jen stavebnice, takže už záleží na každém, jak si vyhraje s povrchovkou a jestli ty nepřesnosti bude nějak opravovat a nebo se na to vykašle.
Chtěl jsem jen hodit do placu, že je i tahle možnost,protože se občas ukáže, že o tom ví málo lidí.


Asi niektori ludia nechapu co znamena pojem "BETA " verzia. tento konkretny model sluzil na overenie spasovania s leptami. Je tlaceny v zjednodusenom rezime a v zjednodusenej vrstve. Fianlne modely su vo vyssej kvalite a v sucasnej dobe testujeme kvalitnejsi roztok a je objednany vykonnejsi displej. A nie je to technologia tlakoveho vstrekovania ako u velkych vyrobcov ale stavebnica.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod medvidek » stř 26 srp, 2020 2:08 pm

Damy a panove,česke pary nikdo nikdy dělat nebude,jsme parta nadšencu,neživi nas to a zajem je obrovsky.
Za kremakem 1 serie jsou 4 měsice prace 3 lidi. Bereme věcnou kritiku a reagujem,učime se,ale chyby děla každy. Možnosti 3D tisku SLA jsou dane a je na každem jak si se stavebnici poradi. Rastl 3D tisku lze odstranit modelařskou piskovačkou a lze z toho postavit nadherny model. Jsme předci modelaři,tak je na každem jak e s tim popasuje. Oproti leptu je to 98% ušetřene prace a malo kdo si z leptem poradi-postavi :wink:
3D tiskarnu ma hodně lidi a nikdo nenašel odvahu s něčim takovym přijit,většina z vas umi jen kritizovat a samy nic nedělate.
Bud se vam naše projekty libi a stavebnici si koupite,nebo ne, to už je na každem z vas.
Koho naše prace zajima,jsme na fb i na strankach www.locolab.cz
Přílohy
117952158_10157286708117353_9104895137610663399_o.jpg
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod novk2007 » stř 26 srp, 2020 2:46 pm

Asi před 2 rokama jsem zde začal psát o budoucnosti těchto tiskáren. To bylo Komentářů že toho se nedočkáme kvalita nic moc a podivejte. už je z toho celá lokomotiva. Takže pánove palec nahoru. Viděl jsem i jine věci co si lidi sami doma dělaj .Co se týká párovek ČSD věřím že budou . Když se podíváte každý v poslední době začíná setrit peníze. Německá Ekonomika se propadla docela hluboko. co jsem viděl na burzach před Koronavirem a po něm je o dost meně lidí co jezdí ted na burzy o koupě nových modelu ani nemluvě myslím tim třeba Roco formy x desitek let stare jen se da nove inventarní cislo a model 299 Eur a vic je opět tady . Takže až bude bída tak výrobci budou hledat něco co by bylo zajímave i treba pro Němce. A jelikož Česke párovky patřily opravdu k nejkrásnějím v Evropě tak si myslím že bude jasná volba.
Naposledy upravil novk2007 dne stř 26 srp, 2020 2:59 pm, celkově upraveno 1
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod martin.havranek » stř 26 srp, 2020 2:53 pm

I já jsem rád za tento skvělý počin, jak píše Medvídek je třeba si uvědomit, že velcí výrobci se do tohoto odvětví nikdy hrnout nebudou. A já jsem rád, že se začínají objevovat hezké stavebnice typických českých strojů na TOVÁRNÍCH POJEZDECH, protože málokdo si doma spíchne pojezd. Přeji nadšení do dalšího vývoje a spousty spokojených zákazníků.
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod hummus » stř 26 srp, 2020 4:15 pm

Dneska jsem ji viděl na vlastní oči i s regionovama a prasátkama. Moc hezké. Také těmto projektům moc fandím.
Při bližším pohledu jsou na modelech bohužel pořád vidět vrstvy, takže bude potřeba ještě nějaká úprava povrchu, ale tohle je cesta, jak mít na kolejišti české páry :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Vojtěch Vorel » stř 26 srp, 2020 4:30 pm

Co přesně to znamená "bližší pohled"?
Některé páry jsou sice i přeshraničně velmi zajímavé, ale budou i vývojově nákladné s poměrně malým množstvím variant. I když doufám, že nějaká tovární bude, myslím, že třeba u CP600 je a na dlouho bude toto řešení jediné, asi stejně jako u BS200 nebo 534.0 z první série.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod hummus » stř 26 srp, 2020 5:09 pm

Vojtěch Vorel píše:Co přesně to znamená "bližší pohled"?

Přes vitrínu, cca. 30-40 cm.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod Vojtěch Vorel » stř 26 srp, 2020 5:25 pm

hummus píše:
Vojtěch Vorel píše:Co přesně to znamená "bližší pohled"?

Přes vitrínu, cca. 30-40 cm.

Díky.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod jirkan » stř 26 srp, 2020 5:32 pm

Při vší úctě ke kritikům se mi prezentované modely moc líbí. Zejména ty páry. Je jasné, že kvalita 3D tisku bude vyžadovat nějaké dokončení, ale rozhodně se mi to jeví jako velký pokrok třeba proti odlitkům.
Pokud se týče zmíněné 534, tak to beru osobně jako bombu, kterou bych si rád pořídil. Navíc se mi zdá, že tohle provedení nese řadu prvků využitelných i pro jiné naše klasiky, třeba čtyřkoláka. Takže doufám, že Vám vydrží nadšení!
Na závěr praktický dotaz: s jakým pojezdem se počítá.
Díky a mnoho zdaru!!!!
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod medvidek » stř 26 srp, 2020 5:48 pm

434.2 je v planu tak nemusite nic kombinovat. Kremaci jsou dělane na pojezd BR57 roco starši produce (hnany tendr všechny 3 napravy+střibrna kola s obruči)
Mašinka BR 57 se zděla cela včetně tendru,z toho se vezmou přeody a přeskladaji se do našeho obalu převodovky.
Neni potřeba schanět nic navic,pouze br 57 roco
Chceme aby prace na modelu kremaka byla jednoducha a snadno proveditelna v domacich podminkach s použitim běžneho nařadi.
Dle našich propočtu kde cena stavebnice kremaka (3D tisk+lepty včetně bižuterie) bude do 7000kč + Bazarova BR 57 cca 3000kč
Takže za 10.000kč mate krasny model ryze česke parni loko. Obtisky pro nas děla Martin Palasčak a odkaz na něj je na našich webovkach.
Každy si muže udělat stroj ktery se mu libi,konkretni vytopnu atd.
Vyrobou hotovych modelu se zabyvat nebudeme,je zde hodně lidi kteři se toho radi ujmou.
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod radeksindy » stř 26 srp, 2020 6:49 pm

KE-pavuk: Asi niektori ludia nechapu co znamena pojem "BETA " verzia. tento konkretny model sluzil na overenie spasovania s leptami. Je tlaceny v zjednodusenom rezime a v zjednodusenej vrstve. Fianlne modely su vo vyssej kvalite a v sucasnej dobe testujeme kvalitnejsi roztok

To není ovšem nikde uvedeno. Nepoznám ze stránek ani z facebooku co je beta a co finální verze.

Také si díly a části modelů lokomotiv nebo vozů kreslím a nechávám tisknout, tak tuším, jak by mohl výsledek vypadat. Ale každý má samozřejmě jiné představy.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Loco Lab a 3D tisk

Příspěvekod medvidek » stř 26 srp, 2020 7:13 pm

Pane Šindelař,podle toho co pišete jste všude byl,všechno a všechny znate.
Proč tedy nevyrabite modely sam? Ukažte sve vytvory? Proč se rozpadnul zababov H0?
Zameťte si laskavě před vlastnim prahem a pak kritizujte.
Viděl jste naše vyrobky live? Stavěl jste něco od nas?
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků