ČSD 310.0104 H0 Martin Pavlíček - recenzia

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ČSD 310.0104 H0 Martin Pavlíček - recenzia

Příspěvekod vojtas » pon 05 říj, 2020 4:21 pm

A2C: Na zákaznické podpoře pracuju už asi tři roky u školy, pro jednu docela velkou firmu, říká se jí Microsoft. Pokud se vám něco nelíbilo, měl jste model poslat zpět a nechat si poslat peníze. Na nic jiného právo nemáte, a rozhodně nemáte právo na to, si mašinku nechat a ještě si jí nechat zaplatit. To je úplně bez diskuze.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: ČSD 310.0104 H0 Martin Pavlíček - recenzia

Příspěvekod RadekH0 » pon 05 říj, 2020 4:51 pm

No tak já teda nevím.
Jako nezávislý čtenář si myslím, že vyjadřování a chování A2C je tak nějak přes čáru. Ano, i já si myslím, že některé věci jsou udělané špatně, nejvíc asi ty otisky prstu, odřeniny a budiž i ten vnitřek budky (který se zas některým může líbit). Ulomený komín fakt neberu v potaz, protože stát se to opravdu může. I mě se taková věc stala při prodeji jednoho modelu a to jsem si na balení dal záležet, takže pan Pavlíček takovou věc schválně podle mě neudělal. Pan Pavlíček právem požadoval osobní předání a já ho v tomhle chápu, protože posílaní parní lokomotivy jakéhokoliv druhu nebo rozměru je vždy risk z důvodu hromady detailů, které se mohou polámat. Na druhou stranu zase chápu A2C skrz Covid, nikdo ho přeci nechce dostat. Zkušený modelář by však měl vědět a počítat s výše popsanými riziky zaslání poštou.

A2C je jasný že máš právo být naštvaný, taková věc naštvé každyho včetně mě, ale veřejně takhle hulákat, nadávat a zesměšňovat autora modelu? Sorry ale diktovat autorovi podmínky a vyhrožovat ultimátem, to mi přijde už moc.

Neznám ani jednoho z vás osobně, nikoho se nezastávám, nikoho záměrně neurážím. Pan Pavlíček už několikrát nabízel reklamaci modelu a mě to přijde jako adekvátní řešení, ať už ve formě výměny modelu anebo vrácení peněz.
Je ale taky možný, že s takovýmhle jednáním se na tebe pan Pavlíček vyprdne, protože poprask už z toho je dost velkej, ať už tady nebo na modelbazaru.

Chlapi buďte rozumní a v klidu mimo tuto diskuzi se dohodněte na dalším postupu, hádáním se fakt nic nenapraví.

Mějte se všichni pěkně a užijte si klidný zbytek dne,
Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ČSD 310.0104 H0 Martin Pavlíček - recenzia

Příspěvekod A2C » pon 05 říj, 2020 5:57 pm

RadekH0 píše:Jako nezávislý čtenář si myslím, že vyjadřování a chování A2C je tak nějak přes čáru.

Ospravedlňujem sa, je možné, že voči tomuto prípadu sa vyjadrujem emotívnejšie než by bolo vhodné.

Pre ostatných, prejdite si kľudne emaily. Najprv som sa slušne pána Pavlíčka spýtal čo s tým spravíme, pričom ma už vtedy odbil.
Takže som voči nemu ostrejší.

Súčasne teraz vytiahne objednávku z 2018 kedy som si lokomotívu objednal ale po mesiaci som objednávku zrušil. Ale už nedopíše, že to bolo preto pretože som musel vážne finančne pomôcť vtedajšej partnerke a išli na to všetky financie. To by už nebola taká senzácia.
Pán Pavlíček. Že Vám nie je hanba. Keby ste i Vy mal tak ťažkú životnú situáciu, tiež by ste objednávku zrušil, je celkom nemiestne, že to vytiahnete. Ale aspoň že to vypovedá o Vašom charaktere.
Bez názvu.jpg


Slušne som sa s pánom Pavlíčkom chcel dohodnúť aby sa k tomu vyjadril, čo vidíte aj v tomto emaily.
Bez názv.jpg


Ale jeho odpoveď, čo asi tak za svoje peniaze chcem?
Bez náz.jpg

Typické vytáčanie sa.
OK ako vidíte v ďalších emailoch, proste som pritlačil, nakoľko on evidetne od začiatku pristupuje k tomuto problému, no a čo? NO A ČO BY STE ZA SVOJE PENIAZE CHCELI? No pokiaľ sa nemýlim, každý z nás v práci predáva svoj čas za peniaze, zamestnávateľ si ho tam nenecháva preto aby odvádzal mizenú prácu a súčasne ho neplatí menej kvalitnými peniazmi.
Chcel som len bezchybný model. Navrhol som riešenie nakoľko sa pán začal vytáčať, prestával komunikovať a aby som ochránil svoju investíciu navrhol som 3! riešenia. Ani jedno mu nevoňalo. Model si opravím nakoľko pán má úplne u zadku spokojnosť zákazníka. A nemusel by som už vidieť ani peniaze ani model.
Takže tak.
A teraz môžete podporovať tohto pána ktorý k tomuto takto flákačsky pristupuje a nakúpiť si od neho modely alebo sa nepopálite tak ako ja, nič mu nedáte urobiť a pre Vás som túto recenziu urobil. Aby ste sa nenechali ošuliť. To je celý zmyseľ mojich riadkov.
A keďže pán Pavlíček stále neodpísal, aj keď sa to tu rieši, tak je mi jasné, že on nič riešiť nechce.
Tým je pre mňa vec uzavretá a poprosím admina aby to tu zamkol ako výstraha to už poslúžilo.
Uznávam, som ostrejší v tejto veci. Som proste taký. Ak viem že mám pravdu a niekto ma chce oklamať, obtiahnuť, nie som milým človekom. Naopak ľudia ktorý ku mne pristupujú seriózne a férovo ma nikdy z tejto stránky nespoznajú.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: ČSD 310.0104 H0 Martin Pavlíček - recenzia

Příspěvekod Jacek » pon 05 říj, 2020 7:35 pm

Tuto „debatu“ sleduji už pár dní, nedá mi to, abych nenapsal pár slov. Pověst si každý buduje (vybudoval) sám, ať už jde o výrobce nebo diskutéry na fórech, toto vlákno na tom mnoho nezmění.

Promiňte, ale jediná normální možnost pro obě strany je vrácení modelu a peněz bez nechutného osočování a pomlouvání na veřejnosti. Kladení jednostranných podmínek je blbost, takové právo nemáte. Požadavek tučné kompenzace nejlépe v ceně modelu je přímo levárna, slušně napsáno… V poslední době ale asi móda, viz modelbazar, kde nějaký prodávající veřejně lynčuje kupujícího, že nekoupil a požaduje po něm kompenzaci 100 Kč za vytáhnutí modelu z krabičky nasazení spřáhel kvůli focení.

Přidám trochu mimo téma svoji zkušenost z opačné strany
Kdysi jsem taky stavěl modely na prodej, ovšem vždy nezávazně, žádné zálohy, atd. Vždy jen osobně nebo po důkladném nafocení, prostě „ber nebo nech ležet“. Je to přesně 10 let co jsem stavěl model nějakému podnikateli a kvůli nouzi jsem kývl na zálohu na materiál a podepsanou smlouvu. Bylo to ze začátku velmi korektní. Ale stavitel pojezdů měl úraz s delším léčením a začaly problémy. Pán odmítl vrácení peněz, trval na dodání modelu, vyhrožoval právníkem, diktoval svoje podmínky. Moje návrhy neakceptoval, tvrdě trval na svém. Velká podobnost s tou zveřejněnou komunikací. Nezapomenu na jeho argument „když nejste schopný model dodat v termínu, je vaší povinností najmout si jiného modeláře, který model postaví“. Ty nervy kvůli modelařině bych nepřál nikomu :?

Plyne z toho několik obecných věcí
- Zákazník většinou není modelář, nemusí ani tušit jak se takový model staví. V mém případě nechápal, že rukodělný mosazný pojezd na míru asi těžko koupím v nejbližším marketu, když si jediný tvůrce v republice zlomil ruku
- Nemá představu, že modelařina se nedá dělat na termíny a na povel jako šichta ve fabrice, že rukodělný model nemůže být po technické stránce na úrovni továrního
- Má představu, že 24 hodin jste na přijmu a nejpozději do minuty odpovíte na jeho e-mail nebo lépe sám za své budete telefonovat, kdykoliv bude něco chtít.
- Zákazník chce za své peníze zboží a očekává stejná práva a možnosti jako od řádného prodejce či obchodu. Nepochopí vyšší křehkost oproti továrnímu modelu. Požaduje rok záruku, nárok na okamžité vrácení, opravy jím způsobených vad, které se stanou tvrzením proti tvrzení. A když to nedostane, začne vyhrožovat. A protože stavitel samozřejmě není řádný prodejce, je v zahnaný do kouta bez možností obrany.

Jiný takový spekulant mi přišel vrátit postaveného brejlovce, protože v té době Roco přišlo s továrním brejlovcem za nižší cenu. Ale s argumentem, že jede pomalu, takže vrátit. Model mi donesl na burzu a vytáhl z kapsy kalhot ! Bez masek, madel, spřáhel, totální šrot. A začal tam před lidmi dělat cirkus. Dosáhl svého.

To byla poslední kapka, od té doby jsem z nějakého stavění na zakázku vyléčený. Ovšem byla to cenná životní zkušenost a kolegům stavitelům bych poradil toto
- Nikdy neberte závazné objednávky, neslibujte termíny a za žádných okolností nepodepisujte nějaké smlouvy
- Nikdy neberte zálohy. Pokud si člověk model nepřevezme a je kvalitní, koupí někdo jiný.
- Když už stavíte, dělejte jen pro úzký kruh svých kolegů, kamarádů a známých
- Veďte si nekompromisní černou listinu, jediné rozumné řešení pro potížisty. Nevyzvedneš, nezaplatíš… atd., končíš.
- Dnes je jiná doba, jak vidno všichni dnes řeší všechno veřejně. Kdokoliv se něčím znelíbí, je propírán na sítích.
- Zisk z postaveného modelu je při spočítání času a energie potřebného k jeho postavení naprosto směšný. Časem člověk dojde ke zjištění kolik toho za x let postavil, ale pro sebe vůbec nic.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: ČSD 310.0104 H0 Martin Pavlíček - recenzia

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 06 říj, 2020 7:01 am

Pod tohle od pana Smutka se plně podepisuji mám velmi podobné zkušenosti jak se stavbou tak prodejem. Druhá strana mince to má taky někdy těžký a je jen člověk konající v dobré víře. Tímto toto vlákno na žádost A2C zamykám.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků