Nářky nad MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Jiri Heracek » ned 05 črc, 2020 7:43 pm

vvitty píše:Kakbus: neplace, prestal to tady cist uz pred lety. Prekvapive nemalo mistnich odpurcu ma jeho vyrobky doma, casto hned pote co vyjdou...

No nic, zpet k modelu...


Vitty, ode mne to neni plac, ale konstatace osobniho a osobiteho pristupu k modelum a modelarum
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod JOHNZ » ned 05 črc, 2020 9:50 pm

vvitty: Ja mám nakoniec doma 3 modely od MTB, akurát že ani jeden vlastne nie je od MTB. Mám hektora, čo sa robil pre DOORZ, zamračenú, čo sa robila pre MODELY.BIZ a ešte jednu zamračenú, ktorú robil zo stavebnice jeden známy. Jediný originálny model, u ktorého som uvažoval o nákupe bola 842 po tom, čo som zistil, že existuje šarža s lepšou povrchovou úpravou, správne nalakovanou strechou a rámami okien. Ale zatiaľ odolávam.
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod HonzaM » pon 06 črc, 2020 5:54 am

JOHNZ píše:Ja si zatiaľ MTB pochvaľujem. Mám veľa iných výdajov, a MTB model mi tú peňaženku dosť šetrí. :D

Takových zákazníků je zřejmě dost a z těch může Báňa pohodlně žít. Pro takové zákazníky je v první řadě důležité aby model pokud možno spolehlivě jezdil, jestli je třeba okno větší nebo menší jim vůbec nevadí. Ani po stránce pohonu ovšem MTB není na úrovni výrobců jako Liliput, Fleischmann, Kato a dalších, nedávno jsem tady v jiném vláknu uvedl srovnání minimální rychlosti.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod HonzaM » pon 06 črc, 2020 6:37 am

Brejla píše:
Jestli to není tím, že toto je modelářské forum a nějakým omylem se do něj vloudila diskuze o hračkách.

Zatím jsem na tomto fóru viděl dost Tvé kritiky, ale neviděl Jsem tady v diskuzi žádné z Tvých modelů, co kdybys tady něco předvedl? Viděl jsem už tady obrázky tak dokonalých modelů, že je téměř nemožné poznat zda jde o fotografii skutečnosti nebo modelu, myslím ale že není možné za modeláře označovat pouze toho kdo je schopen takové modely postavit, ale třeba už ne toho, kdo v krajině třeba domečky má, ale nemá u nich perfektní průhled dovnitř a vnitřní vybavení.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod A2C » pon 06 črc, 2020 9:28 am

No našlo sa tam dosť zbytočných, elementárnych chýb. Schválne či to pán Dalecký vráti MTB ako vracal T478.1 ktoré mali príliš svetlú šedú :D
unnamed.jpg
unnamed.jpg (44.5 KiB) Zobrazeno 3618 krát

Alebo raz nám MTB vyrobí povedzme paru typu 354.1 na ktorú hodí modrú karosériu mašinky Tomáš a všetci sa budeme tváriť, že je to OK? :D
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Pavel-HP » pon 06 črc, 2020 10:27 am

Voní šou holt hlava, pane VACHMAJSTR.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod look23 » pon 06 črc, 2020 12:47 pm

S tím vracením zamračené to byla také dobrá story.
Jednu mám také doma a čeká na lakování světle šedou.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 06 črc, 2020 2:01 pm

Přidám praktický pohled na takovéto diskuze: kdysi jsem se snažil ve vlákně o kocourovi MTB najít návod, jak odstranit prosvítání světel (do druhých světel a skrz skříň). Proseděl jsem u toho dopoledne a zjistil jsem jenom to, že se to musí nějak zatřít a někam něco nalepit. Tahle kusá informace mě stála skoro půlden času jenom proto, že jsem se musel prokousávat příspěvky, které s modelem neměly de-facto co dělat. Po zatření to prosvítá stejně a co kam nalepit, nevím. A když si někdo dovolí požádat o nějakou radu, je mu až příliš často odpovězeno, že to tu někde je a ať hledá. Já hledal. Ztratil jsem dopoledne a odpověď nenašel. Tolik hodnota mnohých diskuzí pro sběratele modelů. PS: Světla vesele prosvítají dál i u modelů dalších sérií (tolik smysl těchto diskuzí pro výrobce).
Tak doufám, že se (kéž by nejen) toto vlákno důkladně promaže, aby reálně k něčemu bylo.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod A2C » pon 06 črc, 2020 3:37 pm

Vojtěch Vorel píše:...kdysi jsem se snažil ve vlákně o kocourovi MTB najít návod, jak odstranit prosvítání světel (do druhých světel a skrz skříň). Proseděl jsem u toho dopoledne a zjistil jsem jenom to, že se to musí nějak zatřít a někam něco nalepit... ...Po zatření to prosvítá stejně a co kam nalepit, nevím... ...A když si někdo dovolí požádat o nějakou radu, je mu až příliš často odpovězeno, že to tu někde je a ať hledá. Já hledal. Ztratil jsem dopoledne a odpověď nenašel. .... ...PS: Světla vesele prosvítají dál i u modelů dalších sérií (tolik smysl těchto diskuzí pro výrobce)...


Milí pane, odpoviem Vám jasne na Váš dopyt.
Zatiera sa vnútro karosérie okolo svetiel veľmi hustou čiernou farbou, prípadne sa dá ešte zvnútra nalepiť izolačná čierna páska.
Ak Vám presvitajú biele do červených a naopak, tak sa zamyslite kam treba niečo prilepiť. Uľahčím Vám to, treba to nalepiť medzi červenú a bielu diódu, dúfam, že Vás práve osvietilo. A čo nalepiť? No kúsok napríklad plastu, alebo plátok drievka, evergreen, čokoľvek čo zabráni šíreniu svetla a je tak tenké, správneho tvaru a rozmerov aby sa dala zavrieť karoséria.

S tým, že tu niekto žiada radu a odpovie sa mu tak ako sa mu odpovie som sa už pár krát stretol, teda ja vždy použijem hľadanie a súčasne mám celkom prelezenú diskusiu tak viem cca čo kde nájsť, ale je fakt, že občas by bolo vhodné niektoré úpravy a vylepšenia modelu zaradiť do vlastného vlákna, bolo by to prehľadnejšie.

Čo sa týka zmyslu týchto diskusií pre výrobcu, sú výrobcovia prípadne ich agenti čo to tu čítajú.
MTB je ale jeden z výrobcov ktorý aj keby to tu čítal tak sa tomu vysmeje pretože jemu ide výhradne len o zisk, nejde mu o verné či aspoň realite sa približujúce sa stvárnenie modelov ako napríklad Roco, Piko, ACME, Techimage alebo napríklad taká Igra. Viem, že napríklad majiteľ Igra túto diskusiu číta a nie je mu všetko jedno keď sa o jeho výrobkoch hovorí v zlom svetle, takýto ale proaktívny a chválitebný prístup k svojej produkcii u MTB nemôžeme čakať, takže si tu prakticky môžeme plkať koľko chceme rozoberať nekvalitu či dúfam pri T499.0 kvalitu ktorá nám bude dych vyrážať jemu to bude jedno, jemu je jedno hodená rukavica aj všetky rady a pomoc sveta. Pán si to urobí po svojom a ľudia mu to kúpia.
Avšak takéto rozoberanie rozhodne patrí na fórum, nie preto aby to videlo MTB, ale preto aby to videli potencionálny kupujúci a investovali nakoniec svoje peniaze rozumne. Pretože našim cieľom nie je osloviť MTB, ale práve jeho zákazníkov. Pokiaľ mu totiž tieto paskvili ako súčasne M152.0/810 budú ľudia kupovať pretože nerozumejú rozdielu a ani ho nevidia, tak si bude robiť presne tak ako doteraz pretože ono sa to aj tak predá.

Som veľmi rád že pri takom T499.0 Kyklopovi MTB vzalo rozum do hrsti a pochopilo že trh pre takúto lokomotívu je tak malý a kúpia ju najmä ľudia čo vedia, že si dal záležať na príprave a vyzerá to skvele. Ono pretože keby si záležať nedal tak by mu to väčšia ľudí nekúpila a on by prerobil čo samozrejme nechce.

Ak bude MTB produkovať modely v kvalite ako je T499.0 prípadne T458.0, M275.1 tak nebude dôvod tu stále rozoberať tie opakujúce sa chyby hračiek za cenu modelov. A ono koľko krát stačí tak málinko...
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod look23 » pon 06 črc, 2020 6:03 pm

Vojtěch Vorel píše:Přidám praktický pohled na takovéto diskuze: kdysi jsem se snažil ve vlákně o kocourovi MTB najít návod, jak odstranit prosvítání světel (do druhých světel a skrz skříň). Proseděl jsem u toho dopoledne a zjistil jsem jenom to, že se to musí nějak zatřít a někam něco nalepit. Tahle kusá informace mě stála skoro půlden času jenom proto, že jsem se musel prokousávat příspěvky, které s modelem neměly de-facto co dělat. Po zatření to prosvítá stejně a co kam nalepit, nevím. A když si někdo dovolí požádat o nějakou radu, je mu až příliš často odpovězeno, že to tu někde je a ať hledá. Já hledal. Ztratil jsem dopoledne a odpověď nenašel. Tolik hodnota mnohých diskuzí pro sběratele modelů. PS: Světla vesele prosvítají dál i u modelů dalších sérií (tolik smysl těchto diskuzí pro výrobce).
Tak doufám, že se (kéž by nejen) toto vlákno důkladně promaže, aby reálně k něčemu bylo.


Prosvítání u kocourů řešil Houmr zde odkaz
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 06 črc, 2020 7:13 pm

Ona je taky otázka, kolik těch lidí, co v tom ty chyby nevidí, toto fórum čte. A i kdyby, člověk, který ty chyby nevidí, nemá s dráhou nic společného a jenom jezdí o prázdninách s klukem motorákem za babičkou, tak ten tvar - pokud to ten motorák bude připomínat - řešit nebude. Fórum taky sleduji pravidelně, nicméně něco dohledat zpětně je kolikrát opravdu oříšek.
Příklad (byť pravdivý) se světly u 742 jsem použil jako názornou ukázku, kam vedou tyto sáhodlouhé (a víceméně opakující se) diskuze, rozebírání kocourů sem samozřejmě nepatří, ale za rady a odkaz určitě velice děkuji. Budou se hodit.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod JOHNZ » pon 06 črc, 2020 9:23 pm

Vojtěch Vorel: Z týchto siahodlhých diskusií si máte odniesť toľko to, že nákupom u MTB ste urobil chybu a máte sa jej do budúcna vyvarovať. Ak tu hľadáte niečo iné, tak Vám zjavne nie je rady, nieto ešte pomoci. :mrgreen:
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod jirkan » pon 06 črc, 2020 11:14 pm

Vojtěch Vorel: Pokud hledáš radu nebo pomoc, pak kdekoli, jen ne na tomto fóru. Toto je fórum Klugscheisserů.
Pokud se snažíš hledat nějakou rozumnou informaci, pak viz výše.
Pokud se snažíš bojovat proti plkům, pak cituji z jednoho našeho filmu:
"To máš marný, to máš marný, to máš marný..."
Přeji pevné nervy. :mrgreen:
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 08 črc, 2020 11:47 am

JOHNZ píše:Vojtěch Vorel: Z týchto siahodlhých diskusií si máte odniesť toľko to, že nákupom u MTB ste urobil chybu a máte sa jej do budúcna vyvarovať. Ak tu hľadáte niečo iné, tak Vám zjavne nie je rady, nieto ešte pomoci. :mrgreen:

A ty jsi co :!: Obchodní poradce konkurenční firmy nebo zahájíš sériovou výrobu ještě lepší 810 než MTB a zahltíš český a slovenský trh :?:
Chvíli tu člověk není a tolik kravin a blbosti co jste zde někteří z vás napsali o vás vypovídá o vaši zapšklosti vůči MTB. Proč nepranýřujete tak vehementně ostatní výrobce za jejich nedostatky :?: Žasnu jak z fotografie rozpoznáte všechny vady. Skutečně si myslíte, jak už napsal zde jeden kolega, že pán Báňa se z vás pos..e :?:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod A2C » stř 08 črc, 2020 12:29 pm

milan ferdián píše:... nebo zahájíš sériovou výrobu ještě lepší 810 než MTB a zahltíš český a slovenský trh :?:


Milan netreba, Roco koncom roka uvedie ČSD M152.0 a ZSSK 810 takže nebude treba ďalšieho výrobcu. Budúci rok bude znova ČSD M152.0 a CD 810.
Takže ani do budúcnosti nebude treba MTB šité rýchlou ihlou.
Naviac ani Okuliarnik Roco nie je tak vzdialený ako si MTB myslelo... A podľa mojich informácii ani rozhranie nebude dôvod na nákup MTB....
Naposledy upravil A2C dne stř 08 črc, 2020 12:38 pm, celkově upraveno 1
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků