Nářky nad MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 10 črc, 2020 10:28 am

To je mi upřímně úplně šumák.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod pavmar » pát 10 črc, 2020 10:47 am

Michal Dalecký píše:Info pro ostatní. Hromadí se tu dostatek sraček na to abych fórum uzavřel a nechal tu jen ty co se chovají rozumně a hlavně modeláře. Protože tohle fórum je modelářské, tak bylo založeno a svezlo se to jinam. Roky mám trpělivost ale to skončilo. Poděkujte známým firmám. Takže oficiálně oznamuji a připravte na to že nebude možná nová registrace a zůstanou tu jen MODELÁŘI !!!!! I za cenu toho že ukážou co mají za sebou a jestli vůbec mají železniční modely. Pokud to prokážou přijmu je sem a pokud se budou chovat slušně tak zůstanou. Předem říkám že si dám práci s adminy a hodně z vás poletí ven. Je tu komunita skalních modelářů kterých si vážím a rád tu s nimi zůstanu. Pro ostatní nemám chuť tohle financovat.



Fandim vam jsem tu od roku cca 2003. Je to pro mne zdroj mnoha informaci. Drzim palce. Rad u vas nakupuji vzdy jste me a nebo kolega velmi dobre ppradili....
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod JaroHo » pát 10 črc, 2020 12:25 pm

já nic lepšího neznám než tohle forum a facebook mě nezajímá. Na burzy nejezdím a info čerpám výhradně zde :!: .
a dneska nad MTB nenaříkám-probuzen po noční a příjemně překvapen→ Kyklop být dobrý, 95% podle fotek.O reflektoru víme, ten není ouplně top. Osmsetdesítka podle fotek 60% a míň. Těším se, vložím dcc a projedu se zelenými ypsylony :mrgreen: nafotím, natočím.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 10 črc, 2020 12:32 pm

elvis.jarous píše:já nic lepšího neznám než tohle forum a facebook mě nezajímá. Na burzy nejezdím a info čerpám výhradně zde :!: .
a dneska nad MTB nenaříkám-probuzen po noční a příjemně překvapen→ Kyklop být dobrý, 95% podle fotek.O reflektoru víme, ten není ouplně top. Osmsetdesítka podle fotek 60% a míň. Těším se, vložím dcc a projedu se zelenými ypsylony :mrgreen: nafotím, natočím.
No tak to vam ho pondělí vám posíláme :) Tyhle poznatky a postřehy mají smysl.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Polabský » sob 11 črc, 2020 12:37 pm

Hezký den Všem,
Proč bychom měli naříkat nad kvalitou provedení modelů MTB ??
Stačí se podívat na vlákno kolegy Tempotaxi,
kde je vidět velmi solidní provedení modelu M 240., zvláště v partii střechy :shock: .
Zdraví Polabský.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Ivan » sob 11 črc, 2020 10:30 pm

Michal Dalecký píše:Info pro ostatní. Hromadí se tu dostatek sraček na to abych fórum uzavřel a nechal tu jen ty co se chovají rozumně a hlavně modeláře. Protože tohle fórum je modelářské, tak bylo založeno a svezlo se to jinam. Roky mám trpělivost ale to skončilo. Poděkujte známým firmám. Takže oficiálně oznamuji a připravte na to že nebude možná nová registrace a zůstanou tu jen MODELÁŘI !!!!! I za cenu toho že ukážou co mají za sebou a jestli vůbec mají železniční modely. Pokud to prokážou přijmu je sem a pokud se budou chovat slušně tak zůstanou. Předem říkám že si dám práci s adminy a hodně z vás poletí ven. Je tu komunita skalních modelářů kterých si vážím a rád tu s nimi zůstanu. Pro ostatní nemám chuť tohle financovat.


Menší technická, bylo by dobré tento příspěvek vyvěsit třeba do pravidel, ne všichni lezou do tohoto vlákna. :wink:
Každopádně za mne velké díky, že fórum funguje, spoustu jsem se tu naučil a dostal skvělé rady snad na každý můj dotaz.

Jinak souhlas, často se to tu zvrhává... Poukázat na nějaký zásadní nedostatek modelu, nebo vyzdvihnout co se povedlo je podle mne fajn, člověk se pak může rozhodnout zda model pořídit (ať je to jakýkoli výrobce). Rád si takové věcné příspěvky přečtu, podívám na fotky... Prázdné příspěvky s obsahem jen "MTB nebrat" mne také nebaví číst. (už vidím jak někdo napíše, že to číst nemusím, ale člověk se tím musí prokousat). Témata typu DCC a Elektro jsou také často "složitá" na prokousání se balastem, ale i tam jsem se jako elektro začátečník nakonec něčemu přiučil.
Když už je to vlákno o MTB... Mám od nich jednu Barču a jsem spokojen. Pak jsou modely které mne prostě provedením nenadchly, nekoupil jsem. Pak jsou modely, které se mi líbily, ale nehodí se mi na kolejiště (např. Bobina v TT). No a teď čekám na motorák v oblíbeném nástřiku, který bych si pořídil. :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod zaplef » ned 12 črc, 2020 5:08 am

S200-251 píše:No... Na mobilu to vypadalo ještě celkem fajn, ale když to vidím ve větším, tak nic moc.
Co se mi celkem líbí je zpracování pozičních světel. Ale jinak bída.
Moc velký sklon čela v oblasti čelních oken, příliš velké nárazníky, moc ostrý a vypadá několikrát lomený přechod z čela na bočnici na čele, nevím co jsou ty kolečka na pluhu pod nárazníky, ale chybí mřížka houkaček, prostor čelního reflektoru má být černý, zaoblení hran všech oken je moc ostré - do hranata, příliš tlusté boční skla interiéru - navíc jejich černé orámování má být stejně tlusté jako na čelních, kšilt nad čelními okny je uplně špatně - model ho má celý šikmý, ve skutečnosti je dole zakončený rovnou plochou a čelní okna mají být až těsně ke kšiltu, bez takové mezery, ta mezera co je na modelu nad čelními skly by tam měla být, ale teda posunutá až na kšilt, spodní hrana čelního skla a rantl je zbytečně moc vysoký, celkově čelo vypadá roztažené na výšku, výstupky pro stěrače moc velké, tvar písečníků je uplně mimo, boční okna jsou celkově moc nízká - mají být vyšší než dveře v nástupních dveřích, orámování bočních oken stříbrnou vypadá hnusně, mnohem lepší by byl hliníkový odstín, mřížka sání vzduchu v podvěsu by si zasloužila lepší zpracování než jen prostý kruh, vůbec nechápu co má znázorňovat to žebrování pod motorem, chybí schůdky, a stanoviště by si zasloužilo trochu více péče a barev.
Teda, musím říct, že až na ty poziční světla mi přijde hezčí a povedenější dnes už celkem starý model od Bramosu...

Tento příspěvek je hezkým přehledem chyb. Nic vulgárního. Psal to člověk, který má 810ky v oku a několik let je opravoval na dílně, kde se snad nic jiného neopravovalo.
Proč je tento příspěvek v nářkách?
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod HonzaM » ned 12 črc, 2020 5:59 am

Smutný je pohled do katalogu N: ani jeden model inzerovaný jako “na skladě”, “novinky” jsou většinou jen barevné mutace, jedinou skutečnou novinkou je M296/830, ovšem již dlouhou stále jen slibovanou. U N je to také klasický problém slepice a vejce: mnoho poteciálnich zájemců on N odrazuje málo modelů podle českých předloh, a výrobci s jejich výrobou váhají, protože je málo kupujících.
Naposledy upravil HonzaM dne pát 17 črc, 2020 6:01 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod jirkan » pát 17 črc, 2020 3:21 am

To, co mi vadí nejvíc, není ani tak plkání stále o tomtéž ničem. Doopravdy mne štve, že zejména pokud se někdo osmělí a namítne cokoli proti jediné správné pravdě, nebo se dokonce přizná ke smrtelnému hříchu, že si něco od MTB koupil a dokonce je s tím spokojen, tak následují osobní útoky ne něj, jeho inteligenci a to, že kazí svatou válku proti "společnému nepříteli". Horší je, že podobné útoky se vyskytují i v jiných vláknech. Jen se vraťte k tomu, co si vyslechne začátečník v oblasti stavby kolejišť nebo třeba DCC. Myslím, že třeba já jsem měl to štěstí, že jsem se tím prokousal dříve, než jsem poznal toto fórum, protože jinak bych zůstal u RC modelů letadel a od vlaků s hrůzou utekl.
A jen na závěr. Četli jste někdo nějaká zahraniční fóra? Taky Vám připadá, že jsou ti Němci, Francouzi, Rakušáci, Italové nebo Angláni nějaký tolerantnější....
Že by to bylo tím, že si nekompenzují nějaká traumata a modelaří spíš pro radost?
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Tempotaxi » pát 17 črc, 2020 1:37 pm

jirkan - Kde to mám podepsat. :wink:
Jsem často i na zahraničních vláknech o modelařině, řeči neumím, strejda google to přeloží a vždy jsem se v pohodě něco dozvěděl. Dokonce proběhlo i pár emailu a vše v naprosté pohodě. :)

Pokud se Vám něco nelíbí, tak proč to všichni kupují. Když to nikdo nekoupí, tak to bude ležák a pak se možná ledy hnou. Za takové peníze to nikdo nedokáže od „O“ postavit. Ale je zajímavé, že dříve na všech kolejištích, jak klubových, tak i domácích, jezdilo dříve jen samé Roco a dnes jen MTB. Takže po motorické stránce je MTB lepší držák.
Kupovat modely umí každý, předělat model svede možná tak polovička modelářů ale postavit špičkový model svede jen pár modelářů, ale od toho se pak odvíjí i cena, kterou zase nikdo nedá, protože argumentuje cenou továrního výrobku. Pro ostatní je takový modelář zloděj. :cry:
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod radeksindy » pát 17 črc, 2020 4:52 pm

Četli jste někdo nějaká zahraniční fóra? Taky Vám připadá, že jsou ti Němci, Francouzi, Rakušáci, Italové nebo Angláni nějaký tolerantnější....
Že by to bylo tím, že si nekompenzují nějaká traumata a modelaří spíš pro radost?


To je jenom dojem způsobený tím, že většina lidí nemá dostatečně detailní znalosti cizího jazyka, aby rozlišila stejně jemné nuance komunikace jako v rodném jazyce. Třeba na německých fŕech jsou přestřelky Märklin vs. zbytek světa sice zakázaný, ale pravidelně provozovaný. A často zakončené zákrokem moderátora. Co se týče MTB, je názor na MTB modely v Německu stejný jako u nás (soudím podle kolegů i reakcí na diskuzních fórech). Části lidí chyby nevadí, pro druhou část je MTB nemodelová hračka, které se rádi vyhnou.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Brejla » sob 18 črc, 2020 6:44 am

Hodně výživná jsou také polské fora. MTB se snaží v Polsku prodat dost velkou část své produkce, ale také tam těžce naráží svou pověstnou kvalitou. V konkurenci především PIKA, které má v Polsku také velké obchodní zájmy a dodává tam prakticky stejné nebo velmi podobné modely v mnohem lepší kvalitě, tam dost výrazně prohrává a často dost drsné komentáře tomu odpovídají. České komentáře jsou oproti polským ještě hodně umírněné.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod sidlo » sob 18 črc, 2020 8:10 am

Brejla píše:tam dost výrazně prohrává a často dost drsné komentáře tomu odpovídají

Výrazně prohrát v drsných komentářích uzavřené skupiny anonymních jedinců ve virtuálním světě internetových diskuzí je jedna věc a obchodní úspěch je věc druhá zcela jiná.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod Brejla » sob 18 črc, 2020 9:23 am

sidlo píše:
Brejla píše:tam dost výrazně prohrává a často dost drsné komentáře tomu odpovídají

Výrazně prohrát v drsných komentářích uzavřené skupiny anonymních jedinců ve virtuálním světě internetových diskuzí je jedna věc a obchodní úspěch je věc druhá zcela jiná.


Bohužel pro některé výrobce je na světě ještě dost míst, kde se lidé chovají normálně. A to, co projde výrobci v našich končinách jinde neakceptují. Jeden z příkladů je uveden výše.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Nářky nad MTB

Příspěvekod hummus » sob 18 črc, 2020 2:43 pm

Brejla píše:Bohužel pro některé výrobce je na světě ještě dost míst, kde se lidé chovají normálně. A to, co projde výrobci v našich končinách jinde neakceptují. Jeden z příkladů je uveden výše.

A kde přesně to prosím tě je? V Německu, Rakousku, Polsku i na Slovensku je MTB obchodně docela úspěšné :wink:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků