M152/810 od MTB Model v H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Aleson » čtv 16 črc, 2020 1:31 pm

Díky za srovnání, ale je to takové voľaké čudné .... :?
Ta velká mezera mezi krytem motoru a skříní je vidět i na snímku pana Daleckého, takže to asi nebude jen na jednom kusu. Co je příčinou ? Bíle vypadající interiér kabiny nepůsobí vůbec dobře, bude se muset určitě nabarvit. Světlešedá závaží v chodbičkách - to taky není moc dobrý nápad, lepší by byla možná matná černá. Hezky vypadá zpracování světel a povrchovka. Rozdílná velikost a zaoblení čelních i bočních rohů oken ? To už se tady probíralo ..... No, na první pohled ten model nevypadá zle, ale dokonalý nebude... :|
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Stanin » čtv 16 črc, 2020 3:01 pm

Dokonalý určitě ne, ale za tu luxusní cenu jsem schopný mu to odpustit. Uvidím, jak na mě zapůsobí naživo. Mám objednané i Roco, ale ty dva se stejně nikde díky rozdílné epoše nepotkají. :)
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod mvck » čtv 16 črc, 2020 4:37 pm

Mě by hlavně zajímalo, kdy budou k dostání – snad ve všech eshopech stále píšou "novinka, předobjednávka atd.", jinde už je (zdá se) vyprodaný:
Přílohy
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (39.99 KiB) Zobrazeno 7464 krát
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod radula63 » čtv 16 črc, 2020 5:51 pm

mvck píše:Mě by hlavně zajímalo, kdy budou k dostání – snad ve všech eshopech stále píšou "novinka, předobjednávka atd.", jinde už je (zdá se) vyprodaný:

Co vím, tak pustili do oběhu prvních ...stě modelů a další se vyrábějí kontinuálně a budou se vykrývat objednávky. Takže ano. První objednávky obchodníků jsou vyprodané a budou další dodávky v průběhu pár následujících dnů.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod vojtas » čtv 16 črc, 2020 9:37 pm

Procházím to tady, protože čekám, že s tím MTB vyleze i v TT, ale mě na tom celém asi nejvíc vadí ty nízké dveře. Ve skutečnosti jsou dveře až ke švu střechy, tady jsou nižší, než boční okno stanoviště. To je chyba, kterou skutečně nechápu. Vymodelovat čelo tak, aby tvarově odpovídalo přesně není nejjednodušší, ale nepodívat se jak vypadá bok motoráku, který se dá na téhle úrovni vymodelovat i podle typáku z prototypů je fakt hrůza.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Matěj » pát 17 črc, 2020 3:44 am

vojtas píše:Procházím to tady, protože čekám, že s tím MTB vyleze i v TT, ale mě na tom celém asi nejvíc vadí ty nízké dveře. Ve skutečnosti jsou dveře až ke švu střechy, tady jsou nižší, než boční okno stanoviště. To je chyba, kterou skutečně nechápu. Vymodelovat čelo tak, aby tvarově odpovídalo přesně není nejjednodušší, ale nepodívat se jak vypadá bok motoráku, který se dá na téhle úrovni vymodelovat i podle typáku z prototypů je fakt hrůza.

Díky za upozornění na ty dveře, ty jim fakt hodně ulítly. O modelu jsem uvažoval, ale s touto chybou ? Uvidíme co ROCO, snad dopadne lépe.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod GuliverSpk » pát 17 črc, 2020 7:20 am

Mám takovou teorii co se tvaru co se tvaru kastle týká jestli to není ovlivněno tím jak je na DPS umístěn konektor pro dekodér. Na Bertách a Brejlovci je umístěn na spodní straně kdežto tady je nahoře , protože kdyby byl dole tak by byl v interiéru vidět což by vypadalo poněkud rušivě.. Otázkou je kolik místa mezi DPS a střechou zůstalo aby se tam dekoder bez problémů dal osadit. Jsou dvě možnosti jak toho docílit a to udělat střechu víc zaoblenější nebo střechu nechat jak je a protáhnout malinko bočnice směrem nahoru , ale zároveň tak vytvořit určitou disproporci ve tvaru ve tvaru vozové skříně. Proto ty dveře nedosahují ke střeše , kšilt nad čelními okny je moc vysoká atd. .....Model doma nemám takže nemám jak si toto ověřit...
GuliverSpk
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 13 kvě, 2016 3:56 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod vojtas » pát 17 črc, 2020 11:24 am

Že je celý vůz natažený do výšky je vidět na porovnání s Bramosem, který před dvaceti lety proporčně krásně seděl, a v té době bylo vytvořit formu trochu jiná sranda, než teď, kdy umí 3D modelovat každý druhý středoškolák. Nacpat do modelu ve velikosti H0 DPS fakt není výmluva. Pokud museli vagonek zvýšit, nevím tedy proč, tak mohli alespoň natáhnout ty dveře. Okno stanoviště natáhli...

EDIT
https://www.vlakemjednoduse.cz/wp-conte ... _small.jpg
Fotka skutečné partie vozu. Najdi 1000 rozdílů. viz. Tvar kliky dveří, tvar okna dveří, výška dveří, tvar okna stanoviště, chybějící okap... Tohle všechno má bramos dobře a báňa to nezvládl v roce 2020.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod mvck » pát 17 črc, 2020 12:45 pm

Dnes jsem u známého (co měl víc štěstí a podařilo se mu získat model hned z první série) viděl 810 naživo a musím říct, že vypadá celkem slušně. O různých tvarových nepřesnostech se tu již psalo, ale jako celek je to lepší než na fotkách. Jízdní vlastnosti jsou solidní (testováno v digitálu), při velmi pomalé jízdě vůz občas problikne, ale nezastaví se, totéž na výhybkách. Dekodér se do DPS dává zespodu (z interiéru), repráček je možno umístit v oddílu pro cestující naproti WC nebo by se možná ve verzi slim (placatý) vešel i vedle dekodéru (přilepit na DPS, ale to jsme nezkoušeli). Nedostatky jsou typické pro MTB - prosvit LED diod do sousedních, občas horší povrchová úprava (ale taková hrůza jako u Brejlovců nebo Bardotek to není). Nejhorší je nečisté logo ČD (šlo odstranit líhem), pak občas neostrý přechod mezi barvami, ale pokud to nebude člověk studovat s lupou... Za tu cenu spokojenost, subjektivně za mě 80 %. Doufám, že se na mě při další výrobní sérii dostane.

DSCN5821.JPG
Přílohy
DSCN5822.JPG
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Jacek » pon 20 črc, 2020 8:59 pm

Na stránky jsem dal pár fotek a video
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod look23 » ned 23 srp, 2020 8:23 am

TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Stanin » pon 24 srp, 2020 11:16 am

Jacek píše:Na stránky jsem dal pár fotek a video

Musim ti pochvalit zvuk. Mam od tebe 16bit verzi v dekoderu MS450 a je to ve spojeni se Zimo kostkou pecka.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Jacek » pon 24 srp, 2020 2:17 pm

Díky, ty 16-bitové zvuky jsou už na jiné úrovni
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Vážňas » pát 18 zář, 2020 10:08 am

Tak MTB evidentně přehodnotilo plány - místo varianty s lakem z výroby s šedým spodkem vyrobilo čistě polomáčenou (ta má dokonce zelený puntík, že je skladem a k dostání) a chystá polomáčenku s 300mm proužkem vzor 1982...

https://mtb-model.com/pages/product.php ... meritko=H0

https://mtb-model.com/pages/product.php ... meritko=H0
ČSD dvou časových období:
1968-72
1976-80
Vážňas
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:28 am
Bydliště: Kladno

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pát 18 zář, 2020 11:04 am

Abych řekl pravdu, mám 810.172 a nevypadá vůbec zle. Dokonce ani prosvítání není tak výrazné jako např. u kocourů nebo hyder. Sice mi na tom modelu tvarově něco nesedí, ale když ho postavím vedle Bramosu, nejsem schopen nějaký zásadní rozdíl najít. A myslím, že by hodně pomohlo, kdyby byla nabarvená příčka na stanoviště a byla tam na oknech třeba i ta stínítka. Chci tím jenom říct, že když srovnám model MTB s tím, co o něm vím, s modelem Roco s tím, co víme o něm (resp. nevíme), tak rozhodně nejsem odhodlán čekat na Roco. Bylo by fajn, kdyby Roco poslalo prodejcům na recenzi nějaký hotový kus, ať je to naprosto jasný, co pro nás Roco nachystalo, jinak věřím, že se po 810/M152.0 od MTB jen zapráší...
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků