M152/810 od MTB Model v H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 03 črc, 2020 12:24 pm

První dojem? Skvělá povrchovka, potisk a zpracování. Ale hlavně skvělé jízdní vlastnosti. Jemný chod a jedna náprava výkyvná. Dobrá práce.

IMG_1812.jpg


IMG_1820.jpg


IMG_1829.jpg


IMG_1816.jpg


Další foto na FB: https://www.facebook.com/AMBModely/

nebo u nás v eshopu: http://www.modely.biz/modelova-zeleznice-2/motorovy-vuz-810-172-cd/
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod JaroHo » pát 03 črc, 2020 1:54 pm

No klukovi jsem jí objednal, strašně jí chce..no ale zase čelní okna jsou hranatá a mezi okny to taky moc nesedí, tvar.Uvidime naživo a porovnáme s M152 od p.Melichara
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pát 03 črc, 2020 2:56 pm

Věřím, že Roco na tom bude velmi dobře, ale je otázka, jak to ve výsledku bude s tou bandážovanou nápravou. Proto jsem objednal MTB, které bandáže nemá, a uvidím, jak se projeví ta výkyvná náprava. Rovněž ta cena modelu MTB je opravdu zajímavá a lákavá. Jsem zvědav, kolik bude chtít za přívěšáky.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod rozec.karel » pát 03 črc, 2020 5:49 pm

Koukám... No to zpracování je klasické ala MTB, okna, dveře, jejich výška, ovšem ten pojezd může být dobrý, palec nahoru, co se týká té výkyvné nápravy. Jinak ještě doufám, že schůdky jsou jako doplněk přibaleny... :P
rozec.karel
 
Příspěvky: 45
Registrován: pát 30 dub, 2010 7:24 pm
Bydliště: Brno

Nářky nad MTB

Příspěvekod S200-251 » pát 03 črc, 2020 6:11 pm

No... Na mobilu to vypadalo ještě celkem fajn, ale když to vidím ve větším, tak nic moc.
Co se mi celkem líbí je zpracování pozičních světel. Ale jinak bída.
Moc velký sklon čela v oblasti čelních oken, příliš velké nárazníky, moc ostrý a vypadá několikrát lomený přechod z čela na bočnici na čele, nevím co jsou ty kolečka na pluhu pod nárazníky, ale chybí mřížka houkaček, prostor čelního reflektoru má být černý, zaoblení hran všech oken je moc ostré - do hranata, příliš tlusté boční skla interiéru - navíc jejich černé orámování má být stejně tlusté jako na čelních, kšilt nad čelními okny je uplně špatně - model ho má celý šikmý, ve skutečnosti je dole zakončený rovnou plochou a čelní okna mají být až těsně ke kšiltu, bez takové mezery, ta mezera co je na modelu nad čelními skly by tam měla být, ale teda posunutá až na kšilt, spodní hrana čelního skla a rantl je zbytečně moc vysoký, celkově čelo vypadá roztažené na výšku, výstupky pro stěrače moc velké, tvar písečníků je uplně mimo, boční okna jsou celkově moc nízká - mají být vyšší než dveře v nástupních dveřích, orámování bočních oken stříbrnou vypadá hnusně, mnohem lepší by byl hliníkový odstín, mřížka sání vzduchu v podvěsu by si zasloužila lepší zpracování než jen prostý kruh, vůbec nechápu co má znázorňovat to žebrování pod motorem, chybí schůdky, a stanoviště by si zasloužilo trochu více péče a barev.
Teda, musím říct, že až na ty poziční světla mi přijde hezčí a povedenější dnes už celkem starý model od Bramosu...
S200-251
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 03 črc, 2020 2:17 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod JaroHo » pát 03 črc, 2020 6:49 pm

a co takhle:bez rámečků u čmeláků Piko šly rámečky taky pryč. Výsledek je solidní
jo a motorák šilhá, protože má levá světla černě olemovaný šejdrem, to se taky dá opravit snadno.
Přílohy
IMG_1816.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod look23 » pát 03 črc, 2020 10:26 pm

mikinko píše:Žiaľ, aj bez rámčekov sú tie čelné okná úplne mimo .... niekedy fakt rozmýšľam, ako to Báňa maľuje ... či len tak od oka alebo fakt si niekedy aj pozrie fotku, výkres ...


I ty výkresy jsou problém. Pokud to není výkres v přijatelném měřítku, tak se dají sehnat jen ty u kterých má čára tloušťku 10 a víc cm. A pak podle toho něco maluj. odkaz
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod S200-251 » sob 04 črc, 2020 10:33 am

mikinko píše:
look23 píše:
mikinko píše:Žiaľ, aj bez rámčekov sú tie čelné okná úplne mimo .... niekedy fakt rozmýšľam, ako to Báňa maľuje ... či len tak od oka alebo fakt si niekedy aj pozrie fotku, výkres ...


I ty výkresy jsou problém. Pokud to není výkres v přijatelném měřítku, tak se dají sehnat jen ty u kterých má čára tloušťku 10 a víc cm. A pak podle toho něco maluj. odkaz


Výkresy nie sú v tomto prípade žiadny problém. Sám mám doma veľmi dobre spracované, podrobné a aj presné výkresy motoru a prívesu zo Železničáře. A rozhodne si nemyslím, že som jediný, ktorý ich má doma ... :-)

Inak, Roco bude určite modelovo oveľa lepšie ... viď napríklad prvé výlisky (pokusné) : https://www.model-shop.sk/go_product_Ro ... om#produkt.

Otázkou zostáva pojazd, ale myslím že ani v tomto prípade sa u značky Roco nemáme čoho obávať.

P.S. Tie kruhové otvory pod nárazníkmi má aj Roco, takže to tam očividne má byť a nie je to nejaký výmysel MTB.


Ty otvory pod nárazníky jsou blbost. U Roca to chápu možná snahou umístit tam madla pod nárazníky (které ovšem ve skutečnosti jsou přivařená na skříň a ne na pluh) ale ve skutečnosti tam prostě žádné kruhové otvory, nedejbože ještě s zvýšenou hranou nejsou.

Ten výlisek od Roca trochu vypadá jako Bramos, kdyby měl vylepšené detaily na současné úrovni, zatímco model od MTB vypadá jako nedotažený paskvil. Alespoň že to má hezký lak a popisky, ne jako brejlovci MTB v H0... :D
S200-251
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 03 črc, 2020 2:17 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod novk2007 » sob 04 črc, 2020 2:51 pm

Nesmíme vsak upřít MTB jednu věc. A to je ta, s jakou rychlostí uvádí modely na trh. Doslova bych to označil jako střelbu na cíl. nebo take ofenzivu na peněženky modelářu . Takovou rychlost jakou uvádí novinkyna trh jsem neviděl. Před pár dny Brejlovci , v brzke době motoráky a snad i za měsíc Kyklop ? Co bude přístě ?
T 466.0 ?. Z teto firmy by si mělo Acme vzit příklad :) :) :) . Kdy elektriky slibujou x let a stále prd do prázdna. De fakto nejenom Acme
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Svratka » ned 05 črc, 2020 9:00 am

Podobu s 363/163 evokují moc velká čelní okna s příliš ostrými rohy. Tvoří to tvarovou disproporci s naopak o něco menšími okny bočními se značně silnými sloupky. Krabice s čelními pozičními světly jsou nějak divně vysoko, skutečný motorák je má vpodstatě na středu šířky pruhu. Je to moc deformací, když má člověk osmsetdesítku v oku, nějak ji na modelu marně hledá. Škoda, model jistě i tak stál hrozné práce, rychlost opět na úkor výsledku... Honba za ziskem? Proč to pořád tak honí? Nepoučitelní? Hmm?
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod kakbus » pát 10 črc, 2020 5:56 pm

Ví někdo co je součástí přiložených doplňků?
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 15 črc, 2020 12:41 pm

Klasické hadice, spřáhla a schůdky jsou ve druhém pytlíku. Takhle už přišly sériové:

IMG_1853.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Ronoath » čtv 16 črc, 2020 12:13 pm

Dovezl jsem si novou 810. Hned jsem ji porovnal s modelem, který delší dobu mám rozestavěný. Je to karoserie z vlacky.biz a pojezd PG. Viz fotky:
810_1.jpg

810_2.jpg

810_9.jpg

Poslední foto ukazuje nedostatek nastříkané karoserie prodávané panem Richterem. Krémový pruh má prostě úzký. Jinak mi připadá, že spolu na vlaku mohou být.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Ronoath » čtv 16 črc, 2020 12:15 pm

Ještě si dovolím pár detailů. Model MTB byl focen tak, jak jsem ho vytáhl z krabice, bez dolepených schodů.
810_3.jpg

810_4.jpg

810_5.jpg
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: M152/810 od MTB Model v H0

Příspěvekod Ronoath » čtv 16 črc, 2020 12:24 pm

A ještě pár pohledů na čelo, které se tu řešilo. Mám jen obyčejný postarší ultrazoom bez možnosti manuálního zaostřování, takže se mi nepodařilo to zaostřit a spojit do jedné fotky. Přesto si myslím, že ten pohled je užitečný:
810_6.jpg

810_7.jpg


Poslední foto je s interiérem. Model má totiž obrovský kus kovu úplně clonící prostor WC a nástupních příček. Díky tomu je ale taky pořádně těžký, zatímco já pořád zvažuji, jak ten svůj rukodělek dovážit, aby dobře jezdil. Nicméně, zatímco v Bramosu jde Zimo kostka umístit na záchod, tady to nejde. Záchod je vyplněn kovem. Bude se tedy muset dát repro k lidem.
810_8.jpg


Závěr - model se mi líbí. Vzhledové kompromisy mají oba (koneckonců, teď všichni vidí, jaké jsem nemehlo, jak rukodělek je obliskaný lepidlem, Sidoluxem a tak :lol: ) a navíc pro porovnání poněkud neférová kombinace modelu ze stavebnice a hotového. Rozčilují mě pouze odstávající kryty motoru, které jsou navíc v maličko jiném odstínu. To mě hned v obchodě praštilo do očí. Možná se to usadí, až model rozeberu a pečlivěji složím kvůli digitalizaci. Zatím jsem ho jen otevřel a složil, a zatímco na jedné straně je mezera OK, na druhé je velká. To je ta, kterou vidíte na fotkách :roll:

Zatím jsem netestoval jízdní vlastnosti - nemám stejné dekodéry Plux22 po ruce a to by mohlo dosti zkreslit výsledek. Leda v analogu, ale tam zas nemám dovážený pojezd rukodělného modelu. Zkrátka, jízdní vlastnosti může zhodnotit někdo jiný :D
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků