Osobne vagony ZSR

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Osobne vagony ZSR

Příspěvekod rover218 » sob 13 čer, 2020 2:14 pm

Ahoj , ktore vagony ZSR sa pozdavaju viac ?
Kód: Vybrat vše
74812 TILLIG RÝCHLIKOVÝ VAGÓN ZSSK, 2.TRIEDA H0
alebo
Kód: Vybrat vše
Piko Osobní vagón IC 2.třídy ZSR VI - 58675
rover218
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04 čer, 2020 8:10 am

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod lesanek » sob 13 čer, 2020 5:22 pm

Tillig je klasické "Béčko" na jakž takž odpovídajícím modelu, Piko je jen univerzální a zkrácený vůz se slovenským nátěrem. Pro děti určitě Piko, pro sebe (v případě předpokladu rozvoje svých znalostí dráhy) určitě Tillig.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod Eury » ned 14 čer, 2020 2:48 pm

Zalezi, co hladas - ci naozaj ZSR, ako pises v nadpise alebo ZSSK, podla voznov ktore si uviedol.
Inak uprimne oba modely, na ktore sa pytas maju daleko od dokonalosti:
Tillig: Forma je uz sice starsia ale stale je to obstojny model. Na trhu je este Y od Roco, ktory je podla mna o nieco lepsi (aj ked tiez ma svoje muchy) - avsak Roco kupis len dost zriedka niekde na burze/bazari. Problem modelov tillig Y znazornujucich ZSSK blonski farebnu mutaciu je, ze trochu im uleteli farby: Strecha je svetlosiva miesto striebornej a ram je o dost tmavsie sivy ako by mal byt, odtien cervenej sa mi zda zas trochu svetlejsi ale to by nebolo take tragicke, keby bol ram a strecha OK - vdaka tomu ten model posobi na prvy pohlad trochu zvlastne. Kebyze sa aspon strecha strekne na strieborno ukaze to myslim o dost lepsie.
Piko: Ako bolo spominane - je to hobby model. Iba omalovanka nemeckeho vozu do nasich farieb - neodpoveda to realnej predlohe. Navyse je to skrateny vozen 1:100. Samozrejme aj taketo verzie maju svoje opodstatnenie na trhu - ci uz kolajsitia s malymi polomermi, alebo aj cenova politika, kde tieto hobby modely su dostupne aj pre zacinajucich modelarov. Problem tohto modelu je takisto nastrek - odtiene su sice narozdiel od Tilligu trafene spravne avsak z mne nepochopitelnych dovodov na ZSSK verzii nechali uplne biele cela voznov (narozdiel od ostatnych verzii, napr CD), cim ten vozen tiez ziskava dost zvlastny vzhlad - tiez by bolo idealne streknut tie cela farbou a potom by ten vozen nijako nerusil v suprave napr. so starsimi roco voznami 1:100

Takze ked to zhrniem, tak za mna by som sa priklonil k modelu Tillig. Ale ak Ti nejde o konkretnu predlohu, tak by som sa skusil obzriet po modeloch ACME, ktore su prevedenim niekde uplne inde. Samozrejme zalezi na dalsich okolnostiach ako napr. aj financna stranka. Modely ACME uz tiez nie su bezne dostat v obchodoch (mozno niekde nejaky leziak este objavis) ale zvyknu sa na burze predavat castejsie ako napr. roco Y. Navyse su planovane modely Bmeer - katalogove cislo 52929 a Ameer 52949 ale u ACME je to vzdy loteria, kedy sa realne dostanu na trh...
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod rover218 » úte 16 čer, 2020 3:54 pm

sorry asi zssk, je rozdiel ked by som chcel potom aj osvetlenie, ktory vybberiem, ci maju vsetky predpripravu?
Ak ten ZSSK, viete odporucit konkretny ?
rover218
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04 čer, 2020 8:10 am

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » úte 20 říj, 2020 2:44 pm

Odpovedam neskoro, ale len teraz sa mi podarilo rozobrat vagon Eurofirma od Pika (vdaka Eury). Nema ziadnu predpripravu na svetla, ani v kabine a ani v podvozku na zber prudu. Urcite by sa to dalo dorobit, ale bude to chciet vela improvizacie. Zial je to momentalne jediny ZSSK osobny vagon v H0, ktory je dostat v obchodoch (aj to nie vsade). Z tohto dovodu som ich par kupil aj ja, ale je mi jasne, ze je to skor draha hracka (aj ked pekna) ako verny model skutocnej predlohy.

Roco ci Tillig ZSSK H0 sa uz nerobia a v bazari sa objavia len vynimocne a zial za neprimerane vysoke peniaze. ACME sa uz tiez vypredalo, obcas sa nieco objavi, ale vacsinou len v sete a teda cena je vysoka (ale tam by som povedal, ze cena sa rovna kvalite).
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » úte 20 říj, 2020 2:47 pm

Takze zohnat nejake ZSSK vagony je tazke. Este som zachytil nejake stabenice na zakazku (DSSmodel).

Ako druha moznost ma napadlo prestriekat nejaky existujuci vozen. Ci uz starsie Yplisony B - napriklad Tillig ma par CSD verzii na trhu (III a IV epocha). Pripadne nejaku CD verziu, tie su aj Roco. A potom nieco modernejsie (Ampz, Bmpz), bud od OBB, pripadne Regiojet. Tusim Roco robi dlhe verzie a aj Piko ich ma ako novinku. Zial v tomto sa vobec nevyznam, neviem nakolko su sucasne ZSSK vozy rozdielne trebars od OBB A/Bmpz alebo od CSD predlohy od Tilligu. Tu by som ocenil radu niekoho skusenejsieho.
Naposledy upravil FilipP dne úte 20 říj, 2020 6:26 pm, celkově upraveno 2
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » úte 20 říj, 2020 2:52 pm

Inak ACME momentalne chysta par ZSSK voznov. Akurat tento tyzden som videl video z vystavy, kde boli uz hotove vozy, tak snad sa coskoro dockame. No pri ACME clovek nikdy nevie (priklad lokomotiv x3x, ktore ohlasuju uz niekolko rokov po sebe a stale nic, alebo nove varianty 150 a 350))
A ak sa predsa dockame, predpokladam ze cena jedneho bude vyse 70EUR.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod PASKVAL » úte 20 říj, 2020 4:25 pm

Len pre info, moje stavebnice boli vždy koncipované ako komplet, stačilo len zložiť. To že som ponúkal aj čisto leptané diely na prestavbu je druhá vec, ale stavebnice boli vždy komplet so všetkým.
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod PASKVAL » úte 20 říj, 2020 4:33 pm

FilipP píše:Ako druha moznost ma napadlo prestriekat nejaky existujuci vozen. Ci uz starsie Yplisony B - napriklad Tillig ma par CSD verzii na trhu (III a IV epocha). Pripadne nejaku CD verziu, tie su aj Roco. A potom nieco modernejsie (Ampz, Bmpz), bud od OBB, pripadne Regiojet. Tusim Roco robi dlhe verzie a aj Piko ich ma ako novinku. Zial v tomto sa vobec nevyznam, neviem nakolko su sucasne ZSSK vozy rozdielne trebars od OBB A/Bmpz alebo od CSD predlohy od Tilligu. Tu by som ocenil radu niekoho skusenejsieho.


A k tomuto, a vôbec to nemyslím zle. Ak nevidiíš rozdiel medzi A/Bmpz OBB a ZSSK tak je jedno čo prestirekaš. Obtisky sa vyrobiť dajú. Na to je veľa výrobcov. Ak sa pekne strekne, je z tohto napríklad pekný Ampeer:
https://modellbahninfo.org/cms/wp-conte ... _Bild2.jpg
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » úte 20 říj, 2020 5:51 pm

Pravdu povediac ani som ich neporovnaval, len viem ze Bmpz jazdi u nas a v nejakom shope som videl model OBB Bmpz, tusim od Roca.
A viem ze CD kupovalo nejake starsie vozy od OBB ci DB. Tak ma napadlo ci aj u nas neni nieco take. No ako vravim, ja sa v tom nevyznam. :-)
Inak ten DB model vyzera dobre, ale tie okenne ramy sa mi zdaju ine ako maju nase Xmpeer. Zda sa mi, ze vsetky nase Eurofirmy maju ine okenne ramy.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » úte 20 říj, 2020 6:01 pm

A k tym stavebniciam, ospravedlnujem sa. Len vcera som nahodou nadabil na tvoju fb stranku a podla fotiek sa zdalo, ze su to polostavebnice a na webe som nenasiel viacej info.
Kazdopadne, klobuk dole, tie vozne su paradne, krasna praca. Vidno ze je za tym neskutocne vela prace a konecne sa da postavit nieco co ziadny vyrobca neponuka.
Ja sa k modelarcine vraciam po vyse 25 rokoch, na lepty si netrufam. Ani so striekanim nemam ziadne skusenosti, ale nejako treba zacat. :-)
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » úte 20 říj, 2020 8:57 pm

Tak som si pozrel Bmpz ZSSK aj OBB a mas pravdu, su poriadne odlisne.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod PASKVAL » úte 20 říj, 2020 9:17 pm

Okenné rámy sú to posledné. Nesedí počet okien ani tvar. Nástupné dvere, bočná mriežka, spodok, podvozky a tak ďalej. Ale naozaj, keď sa to strekne do blonski tak je to pozeratelne.
Takto by mal vyzerať Bmpz ZSSK. Zatiaľ bez ferby, prestavba z vozna Roco.
_20201020_231400-1496x337.JPG
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod FilipP » stř 21 říj, 2020 6:53 am

Paradny.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Osobne vagony ZSR

Příspěvekod PASKVAL » pát 15 led, 2021 5:34 pm

Tak sa mi ho podarilo takmer dokončiť
Bmpeer_2.jpg

Bmpeer_1.jpg
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků