T499.0 od MTB Model v H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod George V. » pát 17 črc, 2020 4:24 am

Sandy píše:Isopropylalkohol (2-propanol, IPA) je, většinou, čistý (99% a více) vyšší alkohol. Má charakteristickou chuť a vůni, pít se nedá, tak ho není třeba denaturovat. Nejčastější způsob použití je odmašťování všech možných materiálů.


...jinak je také součástí ředidel pro akrylové (také) vodou ředitelné barvy, typicky Tamiya, Mr. Hobby a další.... Ale je zpravidla ředěn vodou, cca 1:2 až 1:3 (+ další přísady...)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Aleson » pát 17 črc, 2020 9:08 am

Díky všem za "rozbor" pojmu "technický líh". Něco takového doma najdu.....
Díky A2C za popis a postup úprav lokomotivy, je tam řada užitečných informací.

P.S. Už jsem se bál, že se Elvis-Jarouš nepochlubí svým novým Kyklopem.
Žádný dotaz, žádné nové info ..... Dvě nic neříkající fotky ... Je to opravdu nutné ? S každým novým přírůstkem ? :roll:
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod JaroHo » pát 17 črc, 2020 2:41 pm

Velice se omlouvám za nevhodné fotky.Asi by byla lepší nějaká uchylárna od Saudka :roll:
To je presne problém některých zde diskutujících, někdo kafrá úplně všude a je mistr světa, fotky ze svého kolejiště a modelů raději neukáže, pak je tady skupina lidí kteří se bojí něco napsat nebo vyfotit a by nedostali přes prsty.Tak já to beru jako že jsem přes ty prsty dostal.Koncim.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod RadekH0 » pát 17 črc, 2020 2:51 pm

elvis.jarous píše:Velice se omlouvám za nevhodné fotky.Asi by byla lepší nějaká uchylárna od Saudka :roll:
To je presne problém některých zde diskutujících, někdo kafrá úplně všude a je mistr světa, fotky ze svého kolejiště a modelů raději neukáže, pak je tady skupina lidí kteří se bojí něco napsat nebo vyfotit a by nedostali přes prsty.Tak já to beru jako že jsem přes ty prsty dostal.Koncim.

Nic si z toho nedělej. Vždycky se najde nějakej vylívač srdce :roll:

A navíc kecá s tím, že tvůj příspěvek nedává žádné nové info. Podle tebe není v reálu reflektor tak špatný jak na fotkách a spousta majitelů díky tomu třeba jejich úpravu nebude ani řešit (včetně mě :wink: ).

Radek
Naposledy upravil RadekH0 dne pát 17 črc, 2020 3:46 pm, celkově upraveno 1
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Aleson » pát 17 črc, 2020 3:11 pm

No -možná jsem "vylívač srdce", ale v tom příspěvku není žádná nová informace ! Ani slovní a už vůbec ne obrazová. Několik přispěvků víš jsem psal dost podrobně o tomto modelu a o nijak dramaticky vypadajícím stříbrném okraji reflektoru včetně snad docela "čitelných" fotek jsem se zmínil. Že to nečteš, s tím nic nenadělám. To je tvoje volba. Že bych na fóru neprezentoval svou modelářskou práci - to bych taky zrovna neřekl :). Kolejiště nemám. A že by se tady někdo něčeho bál ? :lol: Jen těch informací tady mezi hromadami balastu je poskrovnu ..... :cry:
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Ferry-69 » pát 17 črc, 2020 3:38 pm

[quote="Aleson"]No -možná jsem "vylívač srdce", ale v tom příspěvku není žádná nová informace !

Ale je,
elvis.jarous je první z Vás recenzentů koho napadlo ten model vyfotit v přirozeném prostředí, v čele vlaku.
Třeba pro mě stejně cenná informace jako Vaše recenze.
Chcete-li informace bez balastu přečtěte si matematické tabulky. :wink:
Ferry
Uživatelský avatar
Ferry-69
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 25 lis, 2009 11:43 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Matěj » sob 18 črc, 2020 5:40 am

skalamep píše:Kyklopa lze celkem snadno odlíčit i technickým lihem, osobně vyzkoušeno. Pracoval jsem špičkou do ostrého úhlu složeného hrubšího papírového ubrousku, chce to několik kousků. Ani nebylo třeba demontovat reflektor, líh plast nepoškodí. Určitě ale předem raději ověřit někde na hraně, že rozpouštědlo nepoškozuje základní nástřik. Potisk reflektoru stačí několikrát velmi zlehka přejet nepatrně navlhčeným hrotem ubrousku v lihu, cca po půlminutě až minutě začne stříbrná barva měknout a lze ji pak opatrně ale celkem snadno setřít beze stop, nezozmazává se, jenom změkne a jde setřít resp. odrolit. Doporučuji postupovat postupně dokola a raději bez zbytečného otálení, při závěrečném setření byla na ukrousku nepatrná stopa ("několik molekul" :-) ) žluté. Raději bude dobré se vyvarovat, aby okolo reflektoru vznikla kapička lihu. Lihu raději méně, stačí naprosté minimum, jen malinko navlhčit hrot.

Záruka by snad měla být zachována, jen pochopitelně nelze uplatňovat škody vzniklé v důsledku této úpravy, jiné s tímto zjevně nesouvisející vady, např. porucha pojezdu, by mělo jít uplatnit. Mělo by to takt fungovat u všech výrobků, ač prodejce může tvrdit opak. Nejlépe se domluvte přímo s prodejcem :-)

Tak bych se chtěl zeptat, konkrétně p. Daleckého, jestli touto úpravou reflektoru nepřijdu o dvouletou záruku na model ? Děkuji
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod milan ferdián » sob 18 črc, 2020 5:51 am

Matěj píše:Tak bych se chtěl zeptat, konkrétně p. Daleckého, jestli touto úpravou reflektoru nepřijdu o dvouletou záruku na model ? Děkuji

Pán Michal Dalecký je momentálně na dovolené, teoreticky vám může odpovědět cca za 14 dní.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod radula63 » sob 18 črc, 2020 9:42 am

Matěj píše:Tak bych se chtěl zeptat ... ... jestli touto úpravou reflektoru nepřijdu o dvouletou záruku na model ? Děkuji

Ne, nepřijdete. Je to to stejné jako když si na kterýkoliv model uděláte patinu, nebo když si tam osadíte postavičky. Zkrátka přijdete o záruku jen rozsahem úpravy. Těžko můžete reklamovat barvu sedaček, když už tam máte lepidlem nalepeny postavičky, těžko můžete reklamovat povrchové vady modelu, když si uděláte patinu... atd. Abych odpověděl na váš dotaz. Úpravou reflektoru nepřijdete o záruku funkčnosti pojezdu apod. Nemůžete pak žádat o reklamaci karoserie, to je pochopitelné.
Vždyť se bez problémů řeší reklamace s úpravou modelu zákazníkem (instalovaný zvukový dekodér a repro). MTB dodává modely pouze v analogové verzi. Digitalizaci si řeší obchodníci nebo zákazníci sami.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod JaroHo » sob 18 črc, 2020 2:56 pm

Kyklop jezdí krásně tichounce.Pri bližším zkoumání jsem zjistil že jedno čelo nakonec je zprasené.Takže spřáhlo poputuje na druhou stranu. Škoda.
Přílohy
IMG_20200718_163736.jpg
IMG_20200718_163708.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Lukas » sob 18 črc, 2020 3:52 pm

Osobně bych to reklamoval...to je hnus
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Brejla » sob 18 črc, 2020 5:19 pm

elvis.jarous píše:Kyklop jezdí krásně tichounce.Pri bližším zkoumání jsem zjistil že jedno čelo nakonec je zprasené.Takže spřáhlo poputuje na druhou stranu. Škoda.


I když na poměry MTB se jedná o velice kvalitní model, nějaké nedostatky se najdou. Já vybíral na prodejně z pěti kusů a bez vady nebyl ani jeden.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod A2C » sob 18 črc, 2020 6:06 pm

Zdravím Vás páni.
Keďže sa u mňa posledné dni Kyklopovia rozmnožili pridávam pár ďalších postrehov.
Obrázek
Osvetlenie kabíny je slabé tak som pridal na strop v kabíne zrkadlovú fóliu.
Ledka reflektora svieti popod pult pre strojvodcu a presvitá cez čelné okná, pomôže podlepenie pultu a medzery medzi pultom oknom a karosériou čiernou izolačkou.
Obrázek

Ale čo ma zarazilo bol problém pri znova nasadení karosérie pri výmene pluhu za plný. Nevedel som nový model zavrieť, nakoniec so zistil že pojazd má pravouhle rohy ale karoséria má vnútorne skosené rohy.... Akože pardon MTB, posielame hračku pre deti aby sa niekto naučil ktorý tvar kam pasuje...
Obrázek
Všetci si skontrolujte Kyklopov a obrúste rohy pojazdov takto budete mať veľmi napnutú karosériu ktorá časom môže prasknúť.
Po obrúsení karoséria zľahka dosadne na pojazd.
Ešte doplnok, niekedy sú dlhšie koncovky nárazníkov a tak presahujú hrúbku karosérie, treba ich urezať aby bolo všetko bez pnutia.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod Aleson » pon 20 črc, 2020 7:56 am

To A2C: Díky moc za další užitečné rady. :)
Prosím tě ještě o následující info:
1) Na té předposlední fotce s vylepenou stříbrnou fólií je hezky vidět šedé schůdky do kabiny.Zdá se,že téměř nevybočují z obrysu lokomotivy.Na mém modelu jsou mnohem víc vykloněné ven.Narovnával jsi ty schůdky nějak nebo to takto bylo ?
2) Ty zelené pulty pod okny uvnitř skříně byly zalepené, nebo jen nějak zacvaknuté, nebo jen zasunuté ? Pracuju teď na brejlovci, který to má řešené podobně, a když jsem za pult lehce zabral, ani se nehnul. Tam to může být klidně udělané jinak (zalepené - i když to nevypadá), ale přesto - každá zkušenost dobrá ....
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: T499.0 od MTB Model v H0

Příspěvekod A2C » pon 20 črc, 2020 10:08 am

Aleson píše:To A2C: Díky moc za další užitečné rady. :)
Prosím tě ještě o následující info:
1) Na té předposlední fotce s vylepenou stříbrnou fólií je hezky vidět šedé schůdky do kabiny.Zdá se,že téměř nevybočují z obrysu lokomotivy.Na mém modelu jsou mnohem víc vykloněné ven.Narovnával jsi ty schůdky nějak nebo to takto bylo ?
2) Ty zelené pulty pod okny uvnitř skříně byly zalepené, nebo jen nějak zacvaknuté, nebo jen zasunuté ? Pracuju teď na brejlovci, který to má řešené podobně, a když jsem za pult lehce zabral, ani se nehnul. Tam to může být klidně udělané jinak (zalepené - i když to nevypadá), ale přesto - každá zkušenost dobrá ....


1) Nie, na lokomotívach čo som mal doma schodíky nevybočovali, napriek tomu to prechádza oblúky R356,5mm na Fleischmann Profi Gleiss
2) tie pulty neboli zalepené ale len zacvaknuté v drážkach s zámkom. Musel som trocha karosériu rozšíriť v tom mieste resp bližšie kde sa to dalo aby som vyprostil najprv jednu stranu a druhá už vypadla. To isté na druhom pulte.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků