Laminátka H0/PIKO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod horak » stř 01 zář, 2021 8:08 pm

Tu je trocha uprav PIKO CSD S499.1 viewtopic.php?f=6&t=13002&p=291785#p291774

Na konci obrazkovej prilohy je aj JAZDA PODLA ROZHLADU - Prave zlte svetlo (z pohladu rusnovodica).
download/file.php?id=40428&mode=view

Jacek píše:Dnes jsem měl v ruce modrou laminátku Cargo. Zřejmě je tam jiná DPS, pro kabiny je třeba upravit CV. Bohužel poziční světla jsou dohromady s horním reflektorem oproti popisu výstupů v návodu. Podařilo se to někomu nastavením rozdělit?


Najde sa foto DPS? Je tam ine ciselne oznacenie DPS?
Medzi mojimi foto uprav je tam aj to cislo DPS CSD verzie S499.1...
download/file.php?id=40426&mode=view

P.S. Laminatku CD Cargo nevlastnim.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod Petr S. » pon 06 zář, 2021 8:35 pm

Naprosto vyčerpávající odpověď . Hluboce se ukláním .
Díky , Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » čtv 23 zář, 2021 6:42 am

mám dotaz: Laminátka Piko neumí jet pomalu jako jiné stroje, to samé Piko čmelák. Je to převody nebo i konstrukcí motorku?
Docela mě to mrzí.Čmelák to je úplná tragédie ale ta Lamina je přeci jen novější, co se týče vyvedení, je podle mě bez chyby i když je možná vyšší než má být, v porovnání z TI je prostě lepší co se týče zpracování. Takže jsem za ni/ně rád ale ten pohon není výhra. Sergej piko ten se plazit umí i s čínským dekodérem ale ta Lamina, ta mi nedá spát. Jednu mám s piko zvukem a kostkou zimo a jednu s Lenzem nebo Zimo bez zvuku, už nevim.
Díky.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod MAXSUPERCARS » čtv 23 zář, 2021 6:56 am

Definuj čo pre teba znamená pomaly? Vždy uveď aj dekóder na ktorom to skúšaš. Ja mám origo shitný Piko dekóder a na rýchlosti 1 ide dosť pomaly. Síce nie tak ako default nastavenie pri Zime, ale je to OK a zrejme je to len nastavením dekódera. Rozbehová rýchlosť sa dá nastaviť cez CV...

Tu je moje video. Rozbeh od 3:35 Min:
https://youtu.be/sYTo2ZLnS64

Max
MAXSUPERCARS
Youtube: http://youtube.com/maxsupercars

Vlaky: HO, Spur 1, Z
RC lietadlá a heli
Uživatelský avatar
MAXSUPERCARS
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 03 úno, 2021 6:29 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » čtv 23 zář, 2021 7:28 am

Mluvím o originálu Piko zvuku.
Vím co je CV 2 až 6 a také jsem zkusil i křivku přes JMRIdecoderPro ale výrazná změna se nekoná. CV2 mám 1.Prostě rozjede se moc rychle (jako samotná mašinka ok) ale jako těžký vlak se rozjet prostě neumí. Z 0 na 1 je u jiných loko třeba jako z 0 na 3.
Nejděte si srovnání TI a Piko.
TI se plazí jak smrad, piko prostě jede krokem ale neplazí se jako smrad.
I nový sergej ze startestu roco umí taaak dooooouze brzdit že je to až k nevíře, to samé tozjezd. Prostě tak si to představuju, tak jak to umí Roco
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod MAXSUPERCARS » čtv 23 zář, 2021 7:34 am

Tak potom je to dekóderom a keď chceš pomalší rozbeh, musíš použiť iný dekóder.

Max
MAXSUPERCARS
Youtube: http://youtube.com/maxsupercars

Vlaky: HO, Spur 1, Z
RC lietadlá a heli
Uživatelský avatar
MAXSUPERCARS
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 03 úno, 2021 6:29 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » čtv 23 zář, 2021 7:36 am

dneska to zkusím a dám vědět, ale moc tomu nevěřím. Když si vezmu zvuk ragulin piko origoš, ten uměl taky plazení se, naprosto příkladné :!: .
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » čtv 23 zář, 2021 7:54 am

Tak jsem si znovu k tomu sednuk a laminátkaČSD es499 1023 má Lenz dekodér a ČD Cargo má piko Smart dekodér zvukový(originál až na kostku zimo) a musím to vzít zpět protože jsem z resetoval oba dekodéry znova jsem nastavil základní cv a musím říct, že už to jezdí pomalu,ale předtím mi to jezdilo fakt rychleji a ještě podotýkám, že ten dekodér nebyl součástí mašinky ČDC, ten jsem kupoval na bazaru a je možné že v něm byly provedeny nějaké nastavení→ video dám pak do odkazu
https://www.youtube.com/watch?v=22v_-9QRpvs
p.s.: budu uvažovat nad tím, že asi z lokomotiv sundám bandáže, protože mám zase černý na kolejích a lamina s Lenzem měla při šnečí jízdě výpadky. I po utření kolejí :roll:
Projížděl jsem railjet a startset sergej. Sergej měl taky trochu problém a je to tím že má bandáže. Bandáže jsou myslím zlo, špiní a nevedou
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod FilipP » čtv 23 zář, 2021 9:10 am

Mam Laminatku so zukovym ZIMO (MX645) a pekne sa plazi. Mam aj Vectrona s Piko zvukacom (Smartdecoder 4.1, Uhlenbrock) a ten sa plazit vie, ale nevie sa pekne rozbehnut. Potrebuje vyssiu rychlost no pri naslednom spomaleni sa uz pekne plazi. Mam aj dalsieho Vectrona s nezvukovym Zimo (MX633) a ten je ok. Ja osobne PIko dekodery (tie posledne robi Uhlenbrock) nemusim. Moznosti nastavenia su kompikovaniejsie ako Zimo (napriklad hlasitosti), niektore veci sa nedaju nastavit vobec (napriklad kedy a na ako dlho sa ma ozvat zvuk brzdenia) a co je horsie, PIko velmi casto nevyda podrobny navod, kde su popisane vsetky CV. A ak ano, tak len v Nemcine, a rok po vydani modelu.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » pát 24 zář, 2021 10:20 am

Na lamině jsem ještě včera sundal kola, byly na nich kusy černýho a přitom nemá najeto skoro nic, a napružil jsem sběrací plíšky.pak jízda perfektní. Kdybyste se někdo pouštěl do rozborky, pozor při zaklopení podvozku na zpětný utahování šroubků, musí se to dotahovat s citem protože pak hrozí prasknutí plastu směrem ke kraji podvozku od šroubku, takže mě jeden prasknul :roll:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod patejl » ned 26 zář, 2021 9:44 pm

elvis.jarous píše:Mluvím o originálu Piko zvuku.
Vím co je CV 2 až 6 a také jsem zkusil i křivku přes JMRIdecoderPro ale výrazná změna se nekoná. CV2 mám 1.Prostě rozjede se moc rychle (jako samotná mašinka ok) ale jako těžký vlak se rozjet prostě neumí. Z 0 na 1 je u jiných loko třeba jako z 0 na 3.
Nejděte si srovnání TI a Piko.
TI se plazí jak smrad, piko prostě jede krokem ale neplazí se jako smrad.
I nový sergej ze startestu roco umí taaak dooooouze brzdit že je to až k nevíře, to samé tozjezd. Prostě tak si to představuju, tak jak to umí Roco


To myslis toho sergeje z toho novyho startsetu se z21 a multimousem ?
Ten mne zastavuje na fleku i s 11. vagonama.
patejl
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 05 bře, 2013 12:27 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod JaroHo » pon 27 zář, 2021 5:23 am

Flekuje s 11 vagony? A proč to neupravíš?Asi se ti to líbí a nebo nechápu ale já chci aby se pomalu rozjížděl a brzdil a proto jsem si to v dekodéru změnil. Rozjezd mám vždy nastaven pomalejší než brždění :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod jipol57 » pon 27 zář, 2021 2:10 pm

Patejl: Podle počtu příspěvků jsi asi nováček a možná nováček v DCC. To se ti tak líbí? Nebo nevíš že se dá nastavit? CV3 rozjezd, a CV4 brždění.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod patejl » stř 29 zář, 2021 8:41 pm

jipol57 píše:Patejl: Podle počtu příspěvků jsi asi nováček a možná nováček v DCC. To se ti tak líbí? Nebo nevíš že se dá nastavit? CV3 rozjezd, a CV4 brždění.

Mne to takhle prislo nastaveny z vyroby ale je mne to hodne divny proc to neni nastaveny trosku normalneji.
T334 od Brawa je nastavena nesrovnatelne lip asi tam o 1000 procent.
Ano je to moje prvni DCC, na stary kolena :lol:
Nastesti jsem ajtak takze to nejak zvladnu, jen to rozhrani je tragedie.
A vlastne to ani nebudu predelavat protoze si tam necham dat zvukovej dekoder.

Proste kdyz uz tam vyrobce dal ten digital proc to rovnou nejak rozumne nenastavil ?
patejl
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 05 bře, 2013 12:27 pm

Re: Laminátka H0/PIKO

Příspěvekod Dovi » čtv 30 zář, 2021 10:08 am

 
Pro jistotu jen připomínám, že poslední příspěvky ohledně nastaveného velmi rychlého rozjezdu a zastavení se netýkaly Laminátky PIKO, ale neozvučeného Sergeje z DCC startovacího setu Roco..


Mne to takhle prislo nastaveny z vyroby, ale je mne to hodne divny, proc to neni nastaveny trosku normalneji. [...] Proste kdyz uz tam vyrobce dal ten digital, proc to rovnou nejak rozumne nenastavil ?


Roco mívá(vá) u startsetů trakční vozidla nastavena na rychlou (okamžitou) odezvu. Možná proto, že je to tak bezprostřednější a pro začátečníka intuitivnější - více se to podobá analogovému způsobu ovládání, na který byli/jsou někteří zvyklí.
Nenï to ale výrobcem potvrzený důvod, je to jen domněnka.

Ovšem proč přesně to (minimálně aspoň u firmy Roco) mají takto zavedeno, to s jistotou může vědět jen pár lidí majících to v kompetenci (snad to vědí).

Ale že tomu tak opravdu je, to mohou modeláři a další uživatelé asi potvrdit. Mám aktuálně 12 DCC mašinek, z toho 11 ozvučených, a až na jednu z nich (ozvučenou PIKO Laminátku) jsou to všechno výrobky firmy Roco - a co stroj, to trochu jiné z výroby přednastavené vlastnosti rozjezdu a brždění (snad až na "pokrevní" sourozence Bardotku s Brejlovcem).

Dalo by se možná i říci (s výhradou, že event. výjimky potvrzují pravidlo) - čím dražší stroj, tím sofistikovanější nastavení, respektive tím větší si s tím mohli dát vývojáři u výrobce práci.



Na dokreslení taková perlička, při které mi dost zatrnulo:
(kdo nemáte čas, tak to nečtěte)

Pořídil jsem si nedávno jeden čistě jen "mašinkový" (bez kolejí, bez centrály) úzkorozchodný DCC set s podvalníkovými vozy, s vagonkama a hlavně s ozvučenou rakouskou párou řady 399.0 - s červeným pojezdem a s defaultním VELMI pozvolným rozjezdem stroje. Jezdila a zvučela moc krásně, a tak jsem pro ni pak ještě do holportu sehnal kamarádku Mh.4 - tuto pro změnu s černým pojezdem a "se zlatými obručemi okolo kotle", v reálu dodnes provozovanou našimi sousedy a přáteli v Dolních Rakousích. V podstatě tentýž stroj se stejnými vlastnostmi (ta samá čtyřspřežka s pojezdem "D" a s tendrem).

Jenže mezi těmito dvěma koupěmi uplynul nějaký čas vyplněný mj. hraním si s mašinkama s řekněme "bystřejšími reakcemi" na pohyb kolečka myši, a já proto už zapomněl na tu z výroby přednastavenou extrémně pomalou reakci oné čtyřspřežní Rakušanky. Takže nic zlého netuše, milou Mh.4 jsem pak po zakoupení pěkně s úctou posadil na kolejnice, ještě poslední kontrola před odpočítáváním, ano, centrála zapnuta, koleje šťávou z centrály krmeny, všechno OK jako vždycky, na připojené myši defaultní adresa č. 3, pročež s očekáváním radostného zážitku otáčím kolečkem myši... - a ono nic. Zpátky na nulu a pak kolečkem na druhou stranu - a opět nic, mašinka se ani nehne. Tak znovu nula a pečlivá zevrubná kontrola všeho možného i včetně správného nasazení lokomotivy na kolejnice - hmm, vše v pořádku. Pro jistotu ještě tedy i vystoupit a nastoupit (na centrále aktivace STOP, chvíli počkat a pak deaktivace STOPky).

A potom se slovy "pane Mobadži..." (pamětníci krásných filmů z volného cyklu Volání divočiny o lvici Else vědí, proč jsem citoval George Adamsona) otáčím už potřetí kolečkem myši z nulové polohy - a s nadějí v zázrak. Bohužel však zase nic, zázraky se dnes asi už tak často nedějí. Vracím se tedy opět na nulu, dávám STOP a sundavám tu novou páru, nasazuju na kolej svoji osvědčenou DCC neozvučenou 6nápravovou elektriku z kompletního digitálního úzkorozchodného (Mariazell) setu, deaktivuju STOP, otáčím kolečkem myši - a hle, testovací setová mašina (stále ještě s defaultní 3. adresou) se "poslušně" rozjíždí..

Hlavou mi při tomto všem už pochopitelně začínají šrotovat myšlenky, že sice centrála a myš fungují, ale ta krásná zcela nová mašinka za 10 tisíc že je asi "rozbitá", nebo minimálně její motor, anebo že je odpálený dekodér nebo přinejmenším jeho silový výstup. Zhluboka dýchám, nasazuju páru znovu na kolej a pro začátek jen stisknu F1 pro aktivaci zvuku - sláva, zvuk funguje, tak aspoň něco.. Dodávám si odvahy a se zatajeným dechem otáčím kolečkem myši, s malou prodlevou se charakter zvuku lehce mění, mašina sice furt ještě stojí, ale už se "nadechuje", pak pomaloučku vyfukuje a velmi, opravdu velmi pomaloučku polehoučku se začíná rozjíždět. V tu chvíli se rozpomínám na zkušenost s její nedávno zakoupenou sestřičkou a ulevuju si hodně hlasitýma šťavnatýma nadávkama (sám sobě) do debilů a sklerotiků starejch blbejch.

Bývalo holt stačilo jen "chvíli" počkat a neplašit se..
Jak se říká, nejhorší je smrt z vyděšení.

No, způsobil jsem si tenkrát, a úplně zbytečně, dosti stresující situaci.
Ale podle Adiny Mandlové, dneska už se tomu směju :-)
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků